Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

12526283031106

Komentarz

  • @mataka6 ... ten ból wewnętrzny, o którym piszesz to również moje i mojej żony uczucie.

    p.s. jeden z nielicznych, na palcach jednej ręki mogę policzyć, filmów z których nie wyszedłem z kina zanim nie skończyły się końcowe napisy.
  • edytowano stycznia 2015
    Mój mąż powiedział ,że oglądał w takim napięciu ,że sie poczuł zmęczony !
    no, i ostatni utwór :)
  • Z musicali - " Dźwięki muzyki" !!!
    Uwielbiam piosenki, żałuję, że płyty nie mam.
  • "Dźwieki muzyki" mogę oglądać cały czas - kiedyś próbowalismy z dziećmi i nie czuły bluesa
  • Ja lubię opery tylko wtedy, kiedy nie rozumiem tekstu.

  • edytowano stycznia 2015
    ale Dźwięki muzyki to film , w którym dużo muzyki , ale fabuła super dla wielodzietnych
  • Potop redivivus oglądaliście?

    Rzadko oglądam coś nowego...tylko jak mówią studenci to M jak mdłości...
  • Ja lubię folk tylko, gdy nie rozumiem tekstu. Jak słyszę o Jasieńku i Kasieńce:-S
  • Muszę zobaczyć.

    My ostatnio widzieliśmy Games of Imitation o Alanie Turingu, dla mnie tez doskonały. A co ciekawe, patrzyłam na ten film oczami matki... Bardzo polecam.
  • edytowano stycznia 2015
    Właśnie o tym filmie czytałam i też chcę go zobaczyć. Nie ukrywam, że jednym z powodów jest Cumbebatch. :D
    Muszę zobaczyć, czy potrafi zagrać nie-Sherlocka.
  • Uwielbiam dobre filmy! :x
    Tylko kiedy ja to wszystko obejrzę? :-?


    joanna_91 ja też nie cierpię musicali b-(
  • My Fair Lady
    :)
  • Games of Imitation to zapewnie brytolska propaganda o geniusz który złamał enigmę. Fałszowanie historii i prawdopodobnie epoeja wychwalająca homosekualizm.
  • Na skraju jutra z T.Cruisem. aktor nie koszer i film o kosmitach ale nam sie podobal :-)
  • Tomcia jestem w stanie oglądać w dwóch filmach - "Na skraju jutra" i "Wojna światów". On wszędzie ma taki sam wyraz twarzy.
    O, tak jak Giertych tutaj:
    image

    Ale w tych dwóch filmach przynajmniej to nikomu nie przeszkadza. :P
  • No to jesteśmy dwie. :D
  • edytowano stycznia 2015
    @Gregorius, dokładnie tak jest jak piszesz, dlatego tak mnie poruszył....

    Fakty pozostają faktami Turing był geniuszem, kierował zespołem w Bletchley, na podstawie stworzonej skonstruowanej przez Polaków bombie kryptologicznej opracował swoją maszynę, był homoseksualistą i został za to skazany na kastrację chemiczną.

    To film o geniuszu, z książkowym Adpargerem i jego walce o realizowanie swojej pasji, misji, niezwykłej przyjaźni z Joan Clarke, o tym co to znaczy byc innym. Ale jego inność wyznaczał głownie geniusz, Asparger (w filmie nie pada ta diagnoza ani razu). Homoseksualizm pokazany niesamowicie subtelnie poprzez całkowicie przyjacielską relację z kolegą ze szkoły, jedyną osobą, która przed Joan Clarke go akceptowała, w ogole sie nie wybija o żadnej propagandy nie ma....
  • @Gregorius,
    Główne zarzuty mainstreamu wobec filmu:
    , „Gra tajemnic” - jej novum polega na tym, że głównego bohatera traktuje jako człowieka, który swojej „nielegalnej” orientacji nie traktował jako czynnika składającego się na jego tożsamość. Był prześladowany przez otoczenie, ale jako geniusz, a nie jako gej. Jeśli w szkole był ofiarą kolegów, to zawsze jako ten lepszy, bystrzejszy, lepiej rozwinięty, a nie jako osoba o skłonnościach do tej samej płci. Czyni to bez wątpienia z filmowej biografii Turinga ewenement. Spycha bowiem walkę o łóżkowe spełnienie bohatera na dalszy plan, stawiając na pierwszym dochodzenie do glorii jego intelektu. Kiedy po policzkach Turinga leją się łzy, powodem nie jest dyskryminacja z powodu jego seksualnych preferencji, tylko odebranie mu dotacji na dalsze badania"

    Ja poza tym nie traktowałam tego filmu jako film historyczny.
  • "Sędzia" polecam mocno...
    Robert Duvall, Robert Downey Jr. ;;)
  • czy wiecie może co dzieje się ostatnimi czasy z Melem Gibsonem?
    (pytam serio żeby nie było)
  • "Gra tajemnic" - bardzo mi się podobała , a zwłaszcza główny aktor ).

    A wczoraj widziałam "Śmiecia" - powinni koniecznie zobaczyć wszyscy ci , którzy zamierzają wyemigrować do Ameryki Południowej ;)


  • Ktoś z was próbował takich aranżacji na własnym potomstwie?
  • edytowano stycznia 2015
  • "Legendy sowiego królestwa" - oglądał ktoś? koszerne?
  • Film rodzinny Pacyfikator - o komandosie, który musi zająć się przez kilka dni rodziną wielodzietną pod nieobecność mamy (tata zginął).

    Do oglądania całą rodziną.
  • warto obejrzeć film Bóg nie umarł http://gloria.tv/media/TgQh7xQFMeM
    Podziękowali 1jan_u
  • Obejrzeliśmy wczoraj "Legendy sowiego królestwa" - bardzo fajne, wyraźnie zaznaczone wartości, taki styl nieco hobbitowski. ;-) Malutkie dziewczynki mogą sie nieco bać, ale chłopaki będą w siódmym niebie. :-) Nasi byli. :-)
  • po przeczytaniu waszych postó, obejrzałam wczoraj whiplash. zięki, nie zawiodłam się.. tylko siarczysty język profesora nieco mnie zmieszał jak mnie 9=letnia córka pytała o znaczenie ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.