Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1281282284286287370

Komentarz

  • Megan powiedział(a):
    Czy po szczepionce boostrix gorączka może pojawić się dopiero po tygodniu?

    Mam jeszcze pytanie co do refluksu, czy objawy mogą występować nie codziennie? Czy wtedy raczej inny powód takich objawów?
    Mogę być incydentalnie. Wszystko zależy zarówni od tendencji do refluksu jak i składu posiłku oraz jego godziny. Standardowo refluks zaostrza czarna kawa i herbata, pomidory i przetwory, czekolady, cebula. Ale to każdy ma inaczej bo mi kompletnie nie szkodzą pomidory za to mam masakrę po bitej śmietanie 


    Podziękowali 1awia
  • Czy tydzień po szczepieniu boostrixem dziecko może mieć objawy krztuśca?  Prawie cała rodzina chora grypopodobnie a delikwent po szczepieniu mega kaszel a osłuchowo czysto. Lekarka skłonna uwierzyć w bezobjawowe zapalenie płuc ale nie w krztusiec. @Katarzyna co mówi twoje doświadczenie?
  • Boostrix ma bezkomórkową komponentę krztuścową, więc krztusiec poszczepienny nie jest możliwy. Ale to nie wyklucza zachorowania na krztusiec nabytego gdzieś indziej. Jeśli od dziś kaszle krztuścowo, to kontakt z krztuścem musiałby mieć ponad 2 tygodnie temu, czyli jeszcze przed szczepieniem. Nie widziałam, jak kaszle. Kaszel krztuścowy mocno charakterystyczny jest. Możesz obejrzeć filmiki na youtube. Gdyby ten delikwent miał krztusiec, to możliwe by było, że zaraził resztę towarzystwa i oni teraz przechodzą fazę wstępną, która jest grypopodobna. Pewną odpowiedź można dostać robiąc delikwentowi badanie z krwi w poszukiwaniu przeciwciał krztuścowych. Tylko, jak on świeżo po doszczepieniu, to nie wiem, czy będzie pewność, czy przeciwciała w związku z chorobą, czy poszczepienne. Inny sposób, to poczekać ze 2 tygodnie i sprawdzić, czy ta reszta, co teraz choruje grypopodobnie rozwinie kaszel krztuścowy.
    Podziękowali 1Megan
  • Co oznacza lipomatyczna trzustka? Internety nie znaja co to lipomatyczna.
  • Otłuszczona?
    Lipidy to tłuszcze.
    Podziękowali 1mamaw
  • To znaczy że jest stłuszczona. 
    Podziękowali 1mamaw
  • @Megan moi chłopcy wszyscy grypę przechodzili w ferie. Zarażali się szybko od siebie, kaszel okropny! A osluchowo mieli czysto...nawilż im drogi oddechowe- inhalacje? Przewietrz pokój przed snem.
    Podziękowali 1Megan
  • Agniecha dla doroslych polecam Pawła Wojtkiewicz a. Prywatnie na Osowej przyjmuje.
  • Mam pytanie czy po tomografie z kontrastem mogą wypadać włosy. 3 tomografy w ciągu 5 miesięcy
  • Teraz morfologia idealna 
  • edytowano luty 2019
    Znajoma kosmetyczka mówiła mi, że włosy mogą wypadać od długotrwałego stresu. Sķóra na głowie też jest jakby spięta, krew nie krąży w niej odpowiednio i cebulki są w końcu niedożywione. No i włosy wypadają.  Ale to oczywiście nie musi być u Ciebie przyczyną. Z włosami jest ten problem, że wychodzą później, nie od razu jak coś się dzieje i potem trudno się zorientować, z jakiego powodu to się stało. Mnie zaczęły wyłazic kilka miesięcy po poście i też na początku byłam zdezorientowana.
  • Anemie i to dużą miałam do grudnia.Tarczyca ok. A stres nadal. Nie byłam pewna co do wpływu kontrastu w tomografie
  • .
    Agnicha powiedział(a):
    Dzieki @andora ;
    Jestem pod wrazeniem.rodzinnego
    Bujam sie z doleglowosciami od kilku lat
    Roznymi
    W koncu ktos calosciowo spojrzal
    A nie psychiatre zalecil
     
    Gdzie w końcu byłaś u rodzinnego @Agnicha?
  • To świetnie że blisko i dobrze trafiłaś. :)
  • Agnicha powiedział(a):
    Po wyrownaniu anemii troche musi czasu minac aby wlosy przestaly wypadac
    Dlaczego tak duzp tk w tak krotkim czasie? 
    Diagnostyka przed operacją i kontrola po 
  • tosia znów chora(?) jest jakiś sposób by sprawdzić czy to nie zapalenie opon ? Może nic takiego a może coś.. szyja boli z jednej strony.. oczywiście występ w czwartek mdku ale to już tradycja u niej ze walka przed
  • Wczoraj wieczorem bolał kark i szyja. Głowa przy wstawaniu śmiganiu mocno. Wczoraj tez na Eucharystii zagoraczkowala wysoko ale krotko. Trochę niedobrze rano było. Nie miała apetytu. Teraz ta szyja bolała . Od wczoraj w szaliku siedziała do przed chwila. Dotknąć szyi nie dawała. Teraz dostała nurofen i generalnie lepiej wyglada, goraczka jeśli miała to spadła..poszła się bawic.  
    Podziękowali 2mamaw AgaMaria
  • To spoko. Tylko żeby zechciało puścić szybko..
  • MAFJa powiedział(a):
    Wczoraj wieczorem bolał kark i szyja. Głowa przy wstawaniu śmiganiu mocno. Wczoraj tez na Eucharystii zagoraczkowala wysoko ale krotko. Trochę niedobrze rano było. Nie miała apetytu. Teraz ta szyja bolała . Od wczoraj w szaliku siedziała do przed chwila. Dotknąć szyi nie dawała. Teraz dostała nurofen i generalnie lepiej wyglada, goraczka jeśli miała to spadła..poszła się bawic.  
    U nas takie same objawy u 13 latki byly niedawno, to chyba jakis wirus. Dalam na noc nurofen i bol glowy minal i goraczka spadla ale szyja jeszcze bolala kilka dni i gardlo. Oczywiscie obserwuj, ale to tak na uspokojenie napisalam Ci, ze moze to to co u nas.
    Podziękowali 1MAFJa
  • A nurofen przeciwzapalnie przyspieszy coś czy bez sensu dawać 
  • edytowano luty 2019
    Ja podaje tylko jak jest konieczny, czyli wysoka temp. lub duży ból. 
    E: tzn córce tylko raz podałam, jak temp spadła juz więcej nie dawałam, reszta objawów sama przeszla w ciagu kilku dni. Płukała gardło rozcienczona woda utleniona i jakieś tabletki na gardło.
  • Agnicha powiedział(a):
    Mala nie boli gardlo 
    Boli szyja

    U nas też się zaczelo od szyji, tak dziwnie wlasnie
  • Możecie polecić jakiś probiotyk na wzmocnienie dla maluchów po chorobie, żeby chętnie zjadły? 
  • Coś mysle podobnie 
  • Floractin albo w kroplach, choć drogo wychodzi, albo wysyp z kapsułki na łyżkę i wymieszaj np z jogurtem czy czymś chłodnym. W chorobie to 3*2 nawet daję. 
    Podziękowali 1Hope
  • Wszystkie kapsulki są slodkie w srodku ja moim (choc tylko jeden maluch) daję do ręki i gryza jak cukierka i polykaja. A jakis miesiac temu poprostu otwieralam kapsulke i wsypywalam w paszcze.
    Podziękowali 2Aneczka08 Hope
  • Ja tak wczoraj zrobiłam z jednym probiotykiem (otworzyłam i nasypałam na łyżeczkę), ale potem na opakowaniu przeczytałam, że osłonka gwarantuje dostanie się do jelit i pomyslalam, że w takim razie inaczej chyba nie ma sensu. Inna sprawa, że mam taki egzemplarz, który jest podejrzliwy jeśli chodzi o cokolwiek co ma włożyć do paszczy. Krople powinny być ok, ale chciałabym coś naprawdę dobrego. Może ten floractin spróbuję. A jaką witaminę D dajcie dzieciom? 
  • Ja zawsze sam proszek sypie dzieciom i jest ok
    Podziękowali 1Hope
  • A krople nie sa trawione w zoladku?
  • @Agnicha zasadniczo dobry szczep bakterii, a takim jest LGG powinien przeżywać kwasy żołądokwe i docierać do jelit w odpowiedniej ilości.

    Nie bardzo rozumiem jaka jest różnica z kroplami, skoro to ten sam szczep.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.