Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1280281283285286370

Komentarz

  • @Agnicha u nas w Trójmieście w diagnoson takie cuda robią. Żołądek i płuca też. Kosiak mistrz i Kujawa uczeń.
  • Mieliście kiedyś zapalenie tkanki chrzęstnej w uchu? Taką obolałą kuleczkę ponad płatkiem ucha tak bardziej w  środku ale jeszcze wyczuwalna palcem? Pół roku temu dostałam na to maść z antybiotykiem i było ok. Ale teraz czuję ze znów mnie tam coś uwiera. Czym by to można smarować? A może wsadzić tam geranium?
  • U mojego sześciolatka pojawiły się objawy refluksu, twierdzi że mu się odbija i cofa treść żołądkowa. Jak mu pomóc? Jak to diagnozować? Czy ewentualne „bogate życie wewnętrzne” może dawać takie objawy? 
  • @Agnicha na co sugerujesz zwracać szczególną uwagę?
  • U mnie refluks był spowodowany zapaleniem żołądka od papierosów. Po rzuceniu objawy minely. Dużą ulgę przynosi debridat.
  • I warto podnieść głowę łóżka w górę.
    Podziękowali 1annabe
  • No wiem że nie pali, tylko przytaczam powód dlaczego u mnie wystąpił.  :) Ale z innego powodu można mieć zapalenie, choćby od leków 
  • Od dwóch dni jak córka (półtoraroczna) zasypia w nocy to niemal od razu zaczyna pokasływać a dźwięk jest taki jakby miała zapalenie krtani. Rano się budzi i zero kaszlu a i głosik czyściutki. O co tu chodzi? Ktoś mądry podpowie?
  • Edit. Raz przez minutkę rano cośtam słyszałam ale na tym koniec.
  • Jak kaszle na leżąco to może być refluks.
    Podziękowali 1awia
  • Mój synek miał tak samo, przeszło po kilku inhalacjach solą fizjologiczna. Często tak ma na koniec przeziębienia, może to od suchego powietrza?
    Podziękowali 1awia
  • Moja miała jakoś 8msc i uciekała razem z nocnikiem. Jeździła na nim z zapałem i w takim tempie po domu, że się zawartość wychlapywała ;)
    wielorybek powiedział(a):
    Mieliście kiedyś zapalenie tkanki chrzęstnej w uchu? Taką obolałą kuleczkę ponad płatkiem ucha tak bardziej w  środku ale jeszcze wyczuwalna palcem? Pół roku temu dostałam na to maść z antybiotykiem i było ok. Ale teraz czuję ze znów mnie tam coś uwiera. Czym by to można smarować? A może wsadzić tam geranium?
    @wielorybek ja miałam kilkakrotnie taką kuleczkę w tym miejscu. Ale pojęcia nie miałam co to, nic z tym nie robiłam i zawsze po jakimś czasie samo przechodziło. Jednak mogło to być coś innego, choć Twój opis dokładnie się zgadza.
    Podziękowali 2wielorybek MonikaN
  • @Bambidu oprócz kuleczki czułam też takie mulenie w uchu, taki nie ból nie do końca zdrętwienie, ale uczucie takiej ogólnej bułkowatości;DDD  Nie wiem jak to opisać ale antybiotyk pomógł na to wszstko razem z kulką. Teraz trochę się wycofało może samo przechodzi tym razem.
  • edytowano luty 2019
    Oj dopiero zobaczyłam, że mi się bez sensu jakiś stary niewykorzystany komentarz nocnikowy wkleił samoczynnie do postu. :(
     Za późno żeby edytować. Trudno zostanie jako złota myśl dla potomnych ;) 
    Podziękowali 3aqq Rejczel AgaMaria
  • @Bambidu, komentarz nocnikowy jest extra. Zwłaszcza fragment z rozchlapywaniem moczu :) 
  • Nie grzejemy bo u nas ciepło - blok i naokoło sąsiedzi. Mieszkanie wietrzymy a i chora nie była....
  • Na refluks polecam ocet jabłkowy 1 łyżeczkę przed jedzeniem może być rozcięczony z wodą,  rewelacyjnie pomaga. 


    Podziękowali 2awia annabe
  • Mnie uratowała woda zuber. I można w ciąży.
    Podziękowali 1awia
  • @maliwiju dwulatkowi tez? Poprawią się noce jak w dzień będzie dostawał ocet? 

    Jesli chodzi o refluks i ewent diagnozowanie..to zaczęłabym od usg. Nam zrobili w CZD ciekawe badania które nic nie wykryły a potem w końcu sama wymyśliłam usg i wszystko się wyjaśniło czemu dziecko drze się w nocy.. 
    podnies materac do spania- u nas po jednej nocy diametralna różnica była.
    Podziękowali 1awia
  • Dwulatkowi dałabym kilka kropel.
    J. miał 5 lat jak mu dawaliśmy.
    To był koszmar potrafił płakać jak noworodek z kolką przez 3 godziny nocami, w dzień po jedzeniu jak zasypiał to budził się po paru minutach albo z wrzaskiem albo z napadem.

    Od pierwszego podania ocet zadziałał natychmiast. Po kilku tygodniach odstawiliśmy po trochu.

    Radziłabym kupić taki ocet eko, albo sami zrobić.
  • Dziękuję dziewczyny! To jest to. Przeczytałam że przy refleksie utajonym występują ubytki szkliwa. A ja jakieś 2 tygodnie temu zobaczyłam niewielkie ubytki na jedynkach....i nie mogłam zrozumieć czemu? Nie znam się wiec mnie zastanawia czemu tak nagle dał o sobie znać -refluks. Ocet zakupię!
  • Od jakiegoś czasu też przychodzi czasem i pokazuje swój język. Myślałam że ma jakiegoś włosa czy coś ale zwykle nic nie było....to musiał być brzydki smak który jej przeszkadzał..... Dziś na wieczór najadła się pomarańczy i teraz chrypi przez sen... Jesteście lepsze niż Internet! Normalnie skarbnica wiedzy :smile:
  • Ale mimo wszystko zrób jej to USG. Objawy wskazują na refluks ale to jednak maluch jeszcze.
    Podziękowali 2awia annabe
  • Czy po szczepionce boostrix gorączka może pojawić się dopiero po tygodniu?

    Mam jeszcze pytanie co do refluksu, czy objawy mogą występować nie codziennie? Czy wtedy raczej inny powód takich objawów?
  • Czy to może być objaw jakiejś choroby: u 3 i 6 latki czerwono - malinowe policzki od ok. tygodnia, reszta twarzy ok, więc rzuca mi się to w oczy. Innych objawów nie zauważyłam.
  • Takie policzki przy rumieniu są.
  • A jakieś inne objawy? 
    Czy mam jakoś reagować?
  • edytowano luty 2019
    Rumienia sie nie leczy. Moga byc ciapki na innych czesciach ciala, ale nie musza. Moje dzieci roznie przechodzily, niektore wczesniej mialy podwyzszona temp, lub zle sie czuly.

    Edit: rumien niebezpieczny dla ciezarnych, wiec dzieci lepiej zatrzymac w domu (ja akurat w ciazy przechodzilam).
  • U moich chłopców poza policzkami i lekko podniesioną temp. nic nie było. Mocno. zaraźliwe więc na malucha patrz. Mnie udało się uchronić wówczas kilku miesięczną Weronikę. Rumień chyba dla kobiet w ciąży jest niebezpieczny. 
  • Ok, dzięki. Antek jeszcze nie ma. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.