Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1329330332334335370

Komentarz

  • Upne se. Robicie sami wlewy do Fixin czy kupować bezpieczniej 
  • @MAFJa ja do rodzin wlewam wodę posoloną, taką domową. na te wszystkie ich saszetki to bym majątek wydała. robię tak odkąd używam fixin. Pilnuje tylko żeby nie była za słona.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jakąś proporcja? Woda przygotowana? 
  • edytowano luty 2020
    brutalnie  jadę, zadne tam gotowanie- ciepla woda z kranu i do tego wsypuję na czubku łyżeczki herbaty soli. metodą prób i błędów dojdziesz ile to jest za słono A ile to akurat. 
  • Dla siebie to z soli robię jak Agnieszka. A czasem jeszcze parę kropli amolu albo wody utlenionej dodam. Ale wtedy szczypie. 
  • Agnieszka82 powiedział(a):
    @mamaw my kupujemy wit D w podkowa.eu 10.000 jednostek i 20.000 
    @Agnieszka82 smak maja neutralny?
  • @Polly a słyszałaś o leczeniu tego schorzenia boraksem? Jeśli nie to posłuchaj ostatnich dwóch wykładów Barbary Kazana-ona jest farmaceutką i naturoterapeutą. Może was zainteresuje. W pierwszym wykładzie pod koniec mówi o tym i w drugim już więcej. Choć warto całość posłuchać.





    Podziękowali 1Polly
  • @Hanq, dziękuję.
    Podziękowali 1Hanq
  • @mamuma tak, neutralny ino są trochę duże- podłużne. ale da radę w razie co przełamać na pół i lyknac 
    Podziękowali 1mamuma
  • Swego czas miałam poziom Wit D-7
  • edytowano luty 2020
    a ja się boję aż takich dawek wit D.
    Tym bardziej, że nasz mega niesystemowy pediatra przy niedoborze wcale takich dawek dziecku nie kazał dawać (tylko chyba  4 tyś przed 2 tyg potem mniej) i drugi niesystemowy dr M. też porusza się w mniejszych dawkach. A ostatnią rzeczą jaką można im zarzucić, to że są na garnuszku farmacji, bo polecają takie metody leczenia z krótych farmacja nic nie ma;-)
  • Spokojnie @Aneczka08 nie ma przymusu brania tyle. To nie szczepienia. Są lekarze co zalecają takie dawki, ale ich wiedza na ten temat jest bardzo pogłębiona. I te dawki są w celach leczniczych a nie dla każdego obowiązkowe. Efekty stosowania zdumiewające w połączeniu z innymi specyfikami. Ale wszystko trzeba robić z głową i super jak dobry lekarz czy dietetyk kliniczny poprowadzi. A że takich jak na lekarstwo to ludzie dzielą się swoim doświadczeniem. Polecam jeszcze raz do sięgnięcia do podręcznika dla studentów Kosteckiego (stare wydanie). Tam są opisane normy Wit. D. W nowszych podręcznikach zapisy usunięto. Dr Andrew Saul też napisał parę książek o kuracjach witaminowych. Warto się zapoznać.
    Podziękowali 2In Spe Agnieszka82
  • Czy podwyższone Monocyty są groźne?
    Norma do 8 ja mam 10
  • w rozmazie czasem różne rzeczy wychodzą, zwłaszcza w automatycznym, ja synowi ostatnio ręczny zrobiłam i różnica w poziomie eozynofili była 5 (automat 12, ręczny 7).

    @Polly i inni fani mgiełki  zabłockiej, nasz wspaniały lekarz dziś mi zaordynował dla dzieci coś ponoć jeszcze lepszego MUFLUIL w ampułkach do nebulizacji. Panie w 2 aptekach zrobiły taaakie oczy ale w końcu znalazły. Jeszcze nie testowałam. Solanka tańsza i mam też kilka razy dziennie nebulizować a Mufluil osobno. Bez recepty.

    Oraz dał syropy których też nigdzie nie dostałam Hartuś i Pelagrine. Chyba przez internet zamówię.
    Podziękowali 1Polly
  • taki jest skład
    izomaltuloza, wyciąg z owoców bzu czarnego (Sambucus nigra L). (3,5%), koncentrat soku z cytryny (Citrus limon L.), wyciąg z aloesu (Aloe barbadensis Mill.), wyciąg z owoców aceroli (Malpigia punicifolia L.), koncentrat soku z czarnej marchwi, naturalny aromat malinowy, Yestimun beta-glukan z drożdży.

    wiec jak ktos ma alegie na cokolwiek z tej listy to wiadomo że brac nie może. Pewnie podobnie jak jest silnym alegikiem na pyłki. Swoją drogą najgorszą realckę alergiczną mój M miał na pyłek pszczeli a ostatnio na miód

  • Jeszcze takie nowości od pediatry - on twierdzi, że coraz więcej osób jest uczulonych na takie pyłki co ich nie można zbadać typu tarnina, kalina i coś jeszcze. Dzwonił do firmy to robi odczynniki do testów skórnych to go prawie wyśmiali. A te testy co są to są sprzed 30 lat.

    I bądź to człowieku mądry czy ktoś nie choruje bo ma alergię na coś czego nie można zbadac.
  • To podobnie jak z testami w kierunku uczulenia na kota- odczynnik jest na sierść, podczas gdy od kilku kat wiadomo, ze białko zawarte w ślinie kota uczula. Na moje pytanie p. alergolog powiedziała, ze tylko takie odczynniki mają i na nich pracują 
  • Choć np na szczura mój M badał białko w moczu.szvzura.
    .
  • Milamama powiedział(a):
    To podobnie jak z testami w kierunku uczulenia na kota- odczynnik jest na sierść, podczas gdy od kilku kat wiadomo, ze białko zawarte w ślinie kota uczula. Na moje pytanie p. alergolog powiedziała, ze tylko takie odczynniki mają i na nich pracują 
    To na jakiej podstawie wychodzą pozytywne testy na kota skoro nie sierść a białko w ślinie uczula? Pytam poważnie bo mnie tak wyszły. 
  • Bo kot się liże?? Nie mam pojęcia. U mojego M to najgorsza alergia
  • edytowano luty 2020
    Na sierść  też można być uchylonym, albo na slinę, dwa różne alergeny.
    Podziękowali 2AgaMaria saga
  • syn złamał dziś rękę tzw złamanie podokostnowe zielonej gałązki, ma szynę gipsową do łokcia (łokieć ruchomy).
    w poniedziałek miał jechać na 5 dni na rekolekcje do Niepokalanowa, i tak na to czekał.

    I mam dylemat puścić go czy zostawić. Myślę, że jakoś się tam ogarnie będzie miał też brata i kolegów. Czy oni zechcą go przyjąć to nie wiem i o to bym musiała spytać, na razie dumam sama czy w ogóle rozpatrywać taką opcję czy w ogóle darować.

    Nie będą sportów uprawiać, będą pogodne wieczory, ma być jakiś bal karnawałowy, wycieczka autokarem do Wwy na wystawę. I głupia jestem bo i bym chciała i się boję, zasadniczo nic mu się stać nie powinno o ile nie będzie za bardzo szalał.

    rozdarta jestem.
  • Ja bym puściła jakby mąż pozwolił..  
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano luty 2020
    @Aneczka08 zależy ma ile odpowiedzialny i z wyobraźnią syn. A to tylko Ty możesz sobie odpowiedzieć.  Czy nie bedzie szarżował z tą ręką i jacy to koledzy - ogarnięci czy szaleni. Chodzi o to czy ktoś na niego nie wpadnie na przykład.
    Samoobsługi do poniedzialku spokojnie się  nauczy nawet  jeśli  póki co miałby z tym problem.
    Ale czy przyjmą to inna bajka. Mojej córki do przedszkola z podobnie złamaną ręką nie chcieli, chociaż całkowicie samoobslugowa była - bo to jednak odpowiedzialność większa.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Starszy syn 3 lata temu z palcem w szynie, po nastawianiu wyjechał na.4 dni w.las i pod namiot.... 
    Podziękowali 1karolinamika
  • Agnicha powiedział(a):
    @Polly przy tej chorobie męża  jednak bym konsultacji specjalisty słuchała. SPECJALISTY

  • Mam pytanie. Kot miał tęgotyjca czy coś... a my dostalismy Vermox. Jak to podać mnie i dzieciom? Lekarz przepisał 12 tabletek ale nie dał kartki co i jak i ja zapomniałam. 
    Dzieci 9 i 12 lat. Starsza jest wyzsza ode mnie

    Jelitowka była u nas kilka dni temu ale chciałabym nas w końcu odrobaczyc
  • edytowano luty 2020
    Tegoryjec to tasiemiec z tego co wiem. Nie stosowałam leku ale może w ulotce coś jest o dawkowaniu
  • Boli mnie głowa mam wrażenie że zalane te zatoki mam Fix inem plus ucho. Zabulgotalo przy tej gorszej zatoce... mam dość 
  • Nic Ci nie pisałam, żeby nie być złym prorokiem  ale na mnie tak działa ten sposób na zatoki  mam gorzej. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.