Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1332333335337338370

Komentarz

  • @awia, jest chyba nocna pomoc stomatologiczna. 
    Podziękowali 1awia
  • Nie....wole poczekać do jutra....
  • Czy znacie dobrego laryngologa dziecięcego  Warszawie lub okolicach? 
    Moze byc wizyta prywatna.
    @Aneczka08, Ty nie miałaś kogoś wartego polecenia?
  • @awia, jak tam się miewasz?
  • edytowano luty 2020
    MonikaN powiedział(a):
    Czy znacie dobrego laryngologa dziecięcego  Warszawie lub okolicach? 
    Moze byc wizyta prywatna.
    @Aneczka08, Ty nie miałaś kogoś wartego polecenia?

    prywatnie dr Gutowska z otolaryngolodzy24. niestety drogo 180 zl za wizytę. Bardzo miła, nie naciąga na wizyty, wyniki badań kazała sobie sms przesłac,  zeby nie płacić ponownie.
    Za to mają full sprzęt na miejscu.

    to jest jednak zasadnicza różnica jak lekarz ma kamere w gabinecie.





    Podziękowali 1MonikaN
  • edytowano luty 2020

    antonina powiedział(a):
    Ja po porodzie brałam Hemorigen i to jest łagodne i bez recepty z tego co pamiętam 


    ola_g powiedział(a):
    Spóźniłam się @Bambidu ale też polecam hemorigen...

    Córka poradziła sobie wtedy skutecznie tasznikiem. Ale  teraz chciałam  komu innemu polecić  tylko widzę,  że jest Hemorigen i Hemorigen Femina z różnym składem.  O którym  pisałyście @antonina i @ola_g ?

  • @Aneczka08, a wiesz jak z terminami? Długo się czeka? Zadzwonię tam, ale może już masz rozeznanie.
  • @Bambidu sprawdziłam i brałam Hemorigen zwykły nie ten femina
    Podziękowali 1Bambidu
  • MonikaN powiedział(a):
    @Aneczka08, a wiesz jak z terminami? Długo się czeka? Zadzwonię tam, ale może już masz rozeznanie.
    Dawno byłam ale długo nie było.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @MonikaN dziękuję, coraz lepiej. U dentysty nie byłam bo zaczęło mi przechodzić samo :) Co prawda wyglądam jakbym dostała w szczenę i nie mogę zbyt otwierać buzi ale idzie ku dobremu!
    Podziękowali 2MonikaN Izka
  • szczękościsk przejdzie... u mnie to trwało znacznie dłużej niż googiel podawał tj. nie 48h... bardziej 2 tygodnie. Dokładnie sobie przypominam, po tygodniu nie byłam w stanie otworzyć usta na tyle by zdjęli szwy.
    Tylko ja brałam antybiotyk (7-10dni?) i może on usuwał inne przyczyny szczękościsku oprócz urazu (stany zapalne, suchy zębodół)?
    Podziękowali 1awia
  • edytowano luty 2020
    Mój mąż miał szczekoscisk, żadnego bólu właśnie do tego doszedł taki specyficzny zapach z ust i dostał antybiotyk. Wszystko przeszło jak ręka odjął więc to była infekcja.Może warto jednak pokazać /skonsultować się? 
    Podziękowali 2Skatarzyna awia
  • Nasza pięcioletnia córka miała wirusowe zapalenie gardła. Po chorobie zauważyłam, że ma powiększony węzeł chłonny na szyi z jednej strony. Po tygodniu od infekcji węzeł nadal jest powiększony. Dziecko ma jeszcze lekki katar a poza tym wszystko ok. Jak długo może wracać węzeł do normy?
  • Węzeł ma około 1,5 cm. Wydaje mi się, że w przeciągu tygodnia delikatnie się zmniejszył.
  • ja po ospie z dobry rok albo lepiej miałam powiększony
    Podziękowali 1Megan
  • Może być powiększony na wiele lat. Dotykanie te powoduje jego powiększenie. 1,5 cm to nie duzo jak na węzeł na szyi. Zasada jest taka że węzeł infekcyjny jest podłużny (nie okrągły) i po jakimś czasie robi się dość miękki. Dodatkowo musi ten węzeł być ruchomy.
    Moj ma podzucgwowe poinfekcyjne 2,5 cm, inne liczne 1,5 cm. Aż USG jej robiłam.
    Podziękowali 1Megan
  • Niektóre osoby tak się denerwują powiększony węzłem swoim lub dziecka, że sprawdzają, macaja wielokrotnie każdego dnia...
  • Niektóre osoby tak się denerwują powiększony węzłem swoim lub dziecka, że sprawdzają, macaja wielokrotnie każdego dnia...
    Podziękowali 1andora
  • Józka boli ucho, daliśmy mu paracetamol, ale mąż zamiast dać 1,5 łyżeczki dał 1,5 łyżki. 
    Czy poza obserwacją powinnam coś zrobić ?
  • A ile on ma i ile waży? Na pewno bym przez kolejne 24h już mu paracetamolu nie dawała.

    Przelicz dawkę mg i zobacz jak się to ma do dawki dobowej.
    Podziękowali 1Basja
  • 16 kg 
    Paracetamol dla dzieci w syropie

  • @Basja, wychodzi, że dostał ok.jeszcze raz tyle... spokojnie, czasem lekarze też dają takie dawki uderzeniowe. Przez jakiś czas zadbajcie o wątrobę. I niech dużo pije. No i oczywiście możesz zadzwonić do Jego lekarza, On zna dziecko...
    Podziękowali 1Basja
  • Dobowej dawki nie przekroczyliscie ale prawie ja wyczerpaluscie wg moich obliczeń. Założyłam że łyżka ma 25 ml, półtorej 37,5 ml.

    Także przez dobę szlaban na paracetamol. Ale może.jeszcze @ola_g się wypowie
    Podziękowali 1Basja
  • Ja założyłam, że łyżka ma 15 ml. 
    Podziękowali 2Aneczka08 Basja
  • edytowano luty 2020
    A nie było takiej miarki dołączonej w strzykawce?
    Kiedyś na przemian dawałam ibum forte 2.5 ml oraz paracetamol chyba 5-6 ml i strasznie się bałam żeby dawek nie pomylić...
  • Ja z netu objętość łyżki wzięłam. Ale to bynawet lepiej bylo :)
  • madzikg powiedział(a):
    Ja założyłam, że łyżka ma 15 ml. 
    Tym lepiej.
  • edytowano luty 2020
    Mnie uczyli, że łyżeczka to 5 ml, a łyżka 15ml... Dobowo na pewno nie przekroczone.  
  • no to pojechałam z tymi 25 ml... B)
    Podziękowali 1madzikg
  • ola_g powiedział(a):
    madzikg powiedział(a):
    Mnie uczyli, że łyżeczka to 5 ml, a łyżka 15ml... Dobowo na pewno nie przekroczone.  
    Mnie też :)
    Ale potem na jakimś kursie słyszałam żeby jednak odmierzać strzykawką albo miarką, bo właśnie sztućce przestały trzymać regularną objętość

    ja takie rzeczy jak paracetamol w syropie  czy ibum zawsze strzykawką, jedynie Pyrosal czy Mucofluid łyzką, ale one chyba bezpieczniejsze są.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.