Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1334335337339340370

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Jednemu synowi jeszcze lekko z nosa schodzi skora.
  • Dałam Kubie (9 lat) około 18 pulmicort 0.25. Miałam podać jak zacznie świszczeć no i pieje od rana. Gdyby kaszlał w nocy, mogę do tego podać mu jeszcze Superemin? Wcześniej brał Supremin właśnie, steryd miałam dołączyć jak się pogorszy, ale nie dopytałam już lekarza co wtedy z Supreminem?
  • U nas chłopcy kaszla niezaladnie.. dziś uczciwie już robiłam po dwie nebulizacje Zabłocka.. kurczę oby się cofnęli trochę bo boję się szpitala..  
  • No nie mam. Ale Supremin daje radę. @Agnicha , dziękuję <3
  • Dwa razy? lekarz dał Wiktorowi z marszu raz przez trzy dni, ale tylko na wieczór i potem dzwonić czy jest lepiej, a Kubie jak się pogorszy. Ale nie jest pediatrą... Wiktor już się zbiera, młodszy za to gorzej.
    Zrobię dwa. niech już idzie sobie to draństwo, mam dość.
  • @Agnicha, tak Pulmicort. Oprócz tego tylko przeciwgorączkowe lekarz zlecił, ale gorączka już odpuściła. Argentin do gardła, Xylogel do nosa, czosnek w kapsułkach i wit. c. Dzięki, że o tym płukaniu napisałaś, dziś dopilnuję. Wiktor dostaje do tracheo, więc nie ma problemu, Kuba ostatnio miał inhalacje na roczek (8 lat temu), więc nie pamiętałam. Dziś już lepiej u obu.
  • Odebrałam wyniki hemoglobiny 12.9(norma od 12) i ferrytyna 2.9(norma od 15). Jest się czym martwić?
  • Ferrytyna tragiczna, powinno być około 60 pomimo normy od 15, ja mialam 3, ale hemoglobine przy tym 9. Po 3 miesiącach przyjmowania żelaza wyniki już dobre, ale ferrytyna 34, doktor kazała dojechać do minimum 60.
    Podziękowali 1MamaWeroni
  • Czy mogę u dziecka (2,5) stosować jednocześnie flegaminę baby i mucosolvan do nebulizacji?
  • @Agnicha, dziękuję. To podam flegaminę, a do nebulizacji sól, jak dotychczas.
  • Czy przy trzydniówce kropki mogą pojawić się też na ustach i języku?
  • To raczej bostonka. A na dłoniach, stopach coś jest?
  • Stopy i dłonie czyste. Sporo plaskich plam na plecach i klatce piersiowej. Dwie z nich wypukłe z płynem jak w ospie. Na języku i ustach ma po jednej. Ale nie mam pewności czy np. Się nie ugryzla. W czwartek wieczorem miała wysoką temperaturę. Następnego dnia niższą, sobota już zdrowa, a wczoraj zauważyłam wysypkę. 
    Żadnych innych objawów nie miała i nie ma. 
  • Ja ze swojego doświadczenia wiem, ze bostonka u kazdego dziecka inaczej wyglądała,  to naprawdę jakaś dziwna choroba u każdego miałam trochę inne objawy. Ale krótki są podobne do ospy, moje nie miały nic na rękach, tylko niektóre na stopach małe wybroczynki.  Za to ich kuzyn jak się od nich zarazila miał już wyraźne bable na dłoniach. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jednak ospa. Na razie najmłodsza ma, ale zaraz pewnie i W dostanie, oby lekko przeszły. 
    Podziękowali 1In Spe
  • Co to oznacza jeżeli na wyniku z badania RF pisze -dodatni. A obok zakres  ref 0 -8.
    Czy to- dodatni -oznacza że jest ponad ta wartość ref.?
  • mamaw powiedział(a):
    Co to oznacza jeżeli na wyniku z badania RF pisze -dodatni. A obok zakres  ref 0 -8.
    Czy to- dodatni -oznacza że jest ponad ta wartość ref.?
    Błąd laboratorium. Jak zakres w liczbach to wynik również powinien być napisany liczbą. 
    Stawiam,że wyszedł powyżej 8,ale głowy nie daję.
    Ja bym zadzwoniła tam i zapytała dlaczego tak dziwnie napisali.
    Podziękowali 1mamaw
  • Czy 1,5 roczniak moze miec bole wzrostowe?
    Od kilku nocy wybudza sie z okropnym placzem, dzisiejszej nocy pokazala na nozki i jak zaczelam jej masowac to sie uspokoila.
  • Też mi się tak Olgal wydaje, że bez sensu ten wynik, bo nie wiadomo czy ten dodatni to się mieści w zakresie czy ponad. Dzięki. Zadzwonię tam w poniedziałek.
  • Idę jutro z 6l A. na badanie krwi, w związku z diagnostyką niskorosłości.
    Lekarka zleciła badania hormonalne, dodatkowo proponowała badać witaminę D po kiliku mcach suplementacji - które badanie jest OK?

    - Witamina D metabolit 25(OH)    180.50pln
    - Witamina D3 metabolit 1,25(OH)2    72pln



  • Badanie D 3 ( 25 OH). Ale cena zbójecka. U nas 40 zł. Kosztuje.
  • I jeszcze to... Zofia nasza 8l przeżywa właśnie tąpniecie w siatkach centylowych.

    Dziewczyna lubi słodycze (ograniczamy do 3dni/tyg) i mączne rzeczy, ale nie powiedziałabym że widać po niej grubość, pływa 2x w tyg., świetnie jeździ na rowerze, ostatnio biega z sukcesami na tle rówieśników.

    Wzrost / waga / BMI




    Nie wiem czy to widać:
    - ze wzrostem skoczyła z 3centyla na 15.
    - z wagą z ok 20 na 70
    i BMI pod 97 centyl poszło...
    Nie wiem czy się przejmować, bo wygląda OK i w miarę się rusza - spacer codziennie 1h.
  • Hanq powiedział(a):
    Badanie D 3 ( 25 OH). Ale cena zbójecka. U nas 40 zł. Kosztuje.
    Dokładnie. U nas też 40zł.
    Podziękowali 1wiesia
  • @Hanq, @Agnicha... źle podpisałam ceny:

    Witamina D metabolit 25(OH)    70pln
    Witamina D3 metabolit 1,25(OH)2    180pln


    To D czy D3 - bo @Hanq piszesz D3 25(OH)... a tu na mojej liście jest D3 1.25(OH).
    Ceny z diagnostyki w Pruszczu Gd.
  • Ja mam wrażenie że te siatki nie uwzględniają dzieci umięśnionych.moja jest w waga niby na 50 centylu ale jest najszczuejsza wizualnie w klasie. Dziewczynki są wyższe, zdecydowanie grubsze a waza mniej
     Tylko Anka jest jednym mięśniem. Ma kratkę na brzuchu, nogi twarde jak kamienie.
  • To pierwsze. U nas inaczej nazywają.
  • @Agnicha, niedowagi nigdy. Raczej "nalana" bywa jak Dziadków za dużo w życiu... ;)
  • edytowano marzec 2020
    No to u nas jest proporcjonalnie... jak na nasze dzieci bardzo dużo urosła przez kwartał i też trochę przybrała masy, także być może mięśniowej - to się nałożyło z tymi zabawami biegowymi.

    a... rolkami i łyżwami przez dokładnie ostatnie 3miesiące. Na rolkach to pewnie ze 30minut jeździ.
  • Mamy wyniki Z. (8latki ze skokiem BMI):
    TSH    2,200 µIU/ml    0,600 - 4,840    N   
    FT3    4,68 pg/ml    2,00    4,40    H   
    FT4    1,45 ng/dl    0,97    1,67    N

    Z morfologii wynika infekcja - lekko podwyższone limfocyty. Faktycznie jest katar.
    Czy któraś z szanownych Forumowiczek podjełaby się, poradzenia?
    Do dalszej obserwacji, czy szukać nie wiem... endo.?

  • A jak witamina d i morfologia ? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.