Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1346347349351352370

Komentarz

  • Ale trzeba o to prosić, czy sami tak piszą ? 
  • Sami piszą tak.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Czy ktoś was miewał problemy z niską wagą bądź z niską wagą u kogoś bliskiego?
    Nie dającą się podnieść? :( 
  • @ola_g osoba dorosła, wykryta anemia, leczona żelazem 
  • paulaarose powiedział(a):
    @ola_g osoba dorosła, wykryta anemia, leczona żelazem 
    A tarczyca?
    Podziękowali 1madzikg
  • Się podepnę. Mąż schudł ok 3 kg w ciągu 3 mies. Nie czuje się gorzej, nic nowego nie dolega. Więcej stresu było i mniej czasu na jedzenie, dużo mniej słodyczy, mimo wszystko mam niepokój. Jakie badania zrobić oprócz morfologii?
  • edytowano maj 2020
    Dubel.
  • @Polly, zacząć od morfologii. 
    Ale może w takich"warunkach" jak opisałaś to jest normalne?  ;)
    Podziękowali 2Zuzapola Polly
  • @madzikg, no właśnie liczę, że normalne, tyle że on i tak z tych naturalnie bardzo szczupłych. Widać ten spadek po prostu. Sprawdzimy.
  • Czy któreś z waszych dzieci miały robione CUM?
  • Co to jest? 
  • Mój ówczesny noworodek. Na Szpitalnej
  • Agnicha powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    @madzikg, no właśnie liczę, że normalne, tyle że on i tak z tych naturalnie bardzo szczupłych. Widać ten spadek po prostu. Sprawdzimy.
    3 kg w 3 mi3siace to raczej nie tragedia
    To zależy od czego się startuje @Agnicha. @Polly napisała, że w ogóle jest bardzo szczupły i w tym wypadku to zdecydowanie wymaga kontroli/diagnostyki. Znam problem i choć osobiście bardzo by mnie taki spadek ucieszył,  to wiem, że takie osoby nie powinny sprawy lekceważyć.
  • @Agnicha czyli że lepiej się nie decydować? Moja dwulatka ma znów ZUM. USG dobre, Morfologia i mocz też. Posiewu tym razem nie miała bo lekarka uznała że nie trzeba... A ona znów gorączka i antybiotyk. W szpitalu w teleporadzie lekarka sugerowała zrobienie CUM. Wpierw jak poczytał to pomyślałam NIGDY! Ale potem zaczęłam rozważać..bo ona choruje średnio co parę tygodni....Już sama nie wiem.
  • @Agnicha cały czas macie problem z Zumem?
  • @Bambidu, było 78 kg przy 180 wzrostu i to był super dobrostan, teraz 74-75. Przed ślubem tylko 69, reszta to moja zasługa ;)  Już zapowiedziałam, ze morfologia do zrobienia, niezbyt zadowolony, bo nie cierpi, ale nie ustąpię.
    Podziękowali 1madzikg
  • @Polly ciężarnej nie może odmówić ;) 
    Podziękowali 1Polly
  • Mój odmówił...
  • Awia, refluks moczu może powodować zumy. A refluks da sie wykryć cumem i ewentualnie zadziałać (później gdy wiadomo jaka przyczyna zumow). 
    Podziękowali 1awia
  • @Zuzapola, odważny !  :D
    Podziękowali 1Izka
  • Zależy czego się bardziej boisz....
  • awia powiedział(a):
    @Agnicha czyli że lepiej się nie decydować? Moja dwulatka ma znów ZUM. USG dobre, Morfologia i mocz też. Posiewu tym razem nie miała bo lekarka uznała że nie trzeba... A ona znów gorączka i antybiotyk. W szpitalu w teleporadzie lekarka sugerowała zrobienie CUM. Wpierw jak poczytał to pomyślałam NIGDY! Ale potem zaczęłam rozważać..bo ona choruje średnio co parę tygodni....Już sama nie wiem.
    Skąd wie,że to ZUM skoro wyniki dobre?
    Ja bym w takim przypadku zmieniła lekarza...
    ZUM się diagnozuje na podstawie wyników moczu-ogólnego i posiewów.
    Cystografię miała zrobioną moja córka. Bardzo źle zniosła,my też. Nic nie wyniosło.

  • @awia Twoje dziecko leczy lekarz rodzinny czy chodzicie do urologa dziecięcego? 
  • Mój syn miał gorączki prawie równo co m8esiac, niewiadomego pochodzenia, antybiotyku nie dostawał, po co skoro wyniki dobre, może się rozchorowac od częstego podawania antybiotyku.
  • Już furagina nie pomaga. Jedynie po antybiotyku może normalnie bez bólu siusiać i gorączka znika. Zawsze wpierw dostaje furagine ale już drugi raz ona nie działa.
  • @olgal rodzinny
  • edytowano maj 2020
    To co radzicie? Właśnie wyprowadzam się na wieś...nie wiem jak tam z lekarzami...A do nefrologa ?
  • Do urologa potrzebne skierowanie?
  • edytowano maj 2020
    awia powiedział(a):
    @olgal rodzinny
    @awia ja bym wzięła te wszystkie wyniki i skonsultowała z jakimś dobrym urologiem dziecięcym choćby prywatnie.
    Dla mnie dziwne jest,że diagnozują ZUM przy dobrych wynikach moczu. To nie ZUM dla mnie.
    Może ona ma jakiś zewnętrzny problem,jakieś otarcia czy coś i dlatego to pieczenie. Trudno tak gdybać na odległość.
    My od lat zmagamy się z ZUMami i nigdy dzieci nie były leczone antybiotykiem przy dobrych wynikach moczu. W Prokocimu to uznawali jedynie wyniki posiewu. Bez posiewu nie było leczenia.
  • Przy okazji zapytam, czy macie na stanie takie nastolatki- chudzielce? Nasz jest tak chudy, że zaczynam się martwić a po tym co napisała Polly to jeszcze bardziej. Naszemu badania ogólne krwi wyszły dobre, czyli co powinnam jeszcze zbadać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.