Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1349350352354355370

Komentarz

  • Ja na anemię polecam sok z kapusty, ja piłam ze świeżej białej po 3-4 szklanki dziennie przy ciężkim stanie przez pierwsze 3 dni... ale ponoć bardzo dobry jest też sok z kiszonej -najlepiej domowej . A m.in. zawroty głowy , brak sił, szum w uszach , kołatanie serca- to właśnie anemia.  Kuracja żelazem, to co najmniej pół roku...
    Przede wszystkim zrobić morfologię i konsultację lekarską.
    K
  • @Katarzyna jak będziesz pisać książkę to pamiętaj o rozdziale z przepisami :) ten brzmi świetnie! 


    Podziękowali 1September
  • edytowano czerwiec 2020
    @Piotr i Kasia dziękuję za odpowiedź 
  • Sok z kapusty jest niesamowicie ostry.Czy chodzi o sok wyciskany? Ja 1/3 szklanki z trudem piję bo żołądek może rozboleć. 
  • @MonikaN, mnie na niiiiiiiiskie żelazo pomogła herbata z pokrzywy. 
    Miałam też (tego) swego czasu sporo czarnej porzeczki zamrożonej, więc jadłam codziennie dwie łyżeczki quasi dżemu. Wespół-zespół z pokrzywą zrobiły mi wyniki, jakich nie miałam prawa mieć właściwie..

    A w marketach neonetach itp. są takie ręczne blendery (z pojemnikami) stosunkowo tanie - może coś takiego byłoby jakimś czasowym rozwiązaniem (na tę Katarzyny pietruszkę :-)?
  • edytowano czerwiec 2020
    @Rien, wiem, ze sa blendery, ale jak masz w innym domu dwa blendery, to trochę slabo dublowac sprzęty. Wiem rowniez, ze cena jest niska. Juz mam niepotrzebnie niektore sprzety zdublowane, tu i tam i więcej nie chcę.

    Edit:
    Powinmo.byc chyba triplowac, a nie dublowac

    Za radę z pokrzywa dzięki!
    Podziękowali 1Rien
  • edytowano czerwiec 2020
    Ja piłam z kapusty nie kiszonej tylko zwykłej białej. Z kiszonej jestem w w stanie wypić pół szklanki max a ze świeżej do kilku szklanek dziennie  ;)
    Wiem , że kiedyś coś kupowałam do picia w sklepie, zielarskim tylko nie pamiętam co to było...
    K
    Podziękowali 1In Spe
  • Co moga znaczac podwyższone erytrocyty, hemoglobina, hematokryt i płytki krwi u trzylatka? Crp niskie.
  • Ból brzucha taki zmienny umiarkowany i ostry. Pil dużo. Słaby był i cierpiąco -leżący. Bez temp. Jest  poprawa, bawi sie, chodzi.  Płytki 422 (202- 403), hemoglobina 14,4 (do 12,7), hematokryt 41,6 ( do 37,7), erytrocyty 5,51 ( do 4,97). 
    Czy powinnam jakoś jeszcze diagnozować, jeśli dziecko lepiej się czuję? Crp niskie.
  • Trochę zagęszczona krew. Mocz miał badany? Sika normalnie? W którym miejscu bolał brzuch? Jakiś lekarz oglądał ten brzuch?
  • Dwóch lekarzy oglądało brzuch i widząc stan dziecka dostałam w razie czego skier na chirurgię, ale brzuch wdg nich był ok, miękki. Bolał cały. Mocz trochę z acetonem. Dużo pił, więcej niż zwykle. Sikał bardzo często, może dlatego.
  • Zaczełam podejrzewać salmonellę, ale chyba by tak szybko i nagle to nie przeszło. 
  • edytowano czerwiec 2020
    @mamaw, salmonnella - ja znam taką z nocą wymiotów (częstych) i biegunki. Potem przeszło wszystko. Zostało znaczne osłabienie na dłuższy czas.
    . Edit - błąd.
  • edytowano czerwiec 2020
    Cały brzuch, ale teraz jest już lepiej. Mocz badał lekarz, więc chyba paskami, nie znam się
     Wyszedł lekki aceton. USG nie było gdzie zrobić, nawet z bad krwi był problem, musiałam pełnopłatne zrobić. Jak się lepiej już czuje, to powinnam jeszcze coś diagnozować, USG zrobić ?
  • Aceton też się pojawia przy zagęszczeniu tz.odwodnieniu,to nie jest coś złego,często dzieci mają jak mało piją,ale też jak gorączką,wymiotują,biegunkach itp.
    Osobiście zrobiłbym normalne badanie moczu w laboratorium,pierwszy mocz po nocy.
    Także usg. Bardzo możliwe,że to nic groźnego,ale lepiej sprawdzić. Kał do bakteriologii można. 
    Tylko na to wszystko powinien dać lekarz skierowanie,to są spore koszty :(
  • Poziom glukozy też dobrze by było.
  • Dziękuję
  • Czy mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć czy wyrostek może być przy crp niskim- 0.2?
    Znów w nocy ból brzucha. Nie ma gdzie zrobić USG. Tylko szpital w którym jest covid i boje się że go wezmą na oddział i zamkną nas tam już. 
  • edytowano czerwiec 2020
    @Cart&;Pud masz jakiś pomysł, gdzie można zrobić USG oprócz szpitala u nas?
  • CZasem wysrostek nie jest rozpoznany od początku, jak będzie bolał brzuch trzeba szukać przyczyny. U nas salminella to była silna biegunka pienista z krwią, duża gorączka, bardzo duże osłabienie.
  • @mamaw przy wyrostku, nawet przy podraznieniu - silny bol po prawej stronie brzucha. I w badaniu to jest charakterystyczne, ze boli i jak doktor naciska palcami to miejsce i jak "puszcza", boli caly czas. Sprobuj sie dowiedziec od synka, gdzie dokladnie go boli. Jeszcze mi przyszlo do glowy, ze to moga byc wzdęcia, potrafia niezle bolec  -> czy jadl ostatnio cos nowego, co moglo mu poszkodzic? 
  • To trzylatek i on raz pokazuje że bolą go zebra raz że brzuch, nie potrafi określić. W każdym razie nie jest to ostry ból przy ucisku, raczej dotyk i masaż przynosi mu ulgę, co wskazywałoby bardziej na gazy chyba. Ehhh ile to stresu z tymi dziećmi.
  • USG by mnie uspokoiło, ale gdzie je zrobić....
  • To raczej nie bedzie wyrostek, bo by sie nie dał tknąć. Z takich łagodnych, naturalnych rzeczy to herbatka koperkowa przy wzdeciach, siemie lniane - dziala powlekajaco na jelita i na klopoty zoladkowe. 
    Podziękowali 1mamaw
  • Co mozesz sprawdzic @mamaw to to czy brzuch jest napięty, twardy. Nasz pediatra zawsze sprawdza to tak: kladzie dziecko plasko na kozetce i bada czy brzuch jest miekki na srodku, po bokach, ugina noge dziecka i dociska do tulowia, nastepnie druga noge. Jesli u Was synkowi pomaga masaz brzuszka, glaskanie to juz jest dobry znak, nie wyglada to na "ostry brzuch". 
    Podziękowali 1mamaw
  • Dzięki Rejczel, dobra duszo♥️
    Podziękowali 1Rejczel
  • Wdg tych wytycznych, nie wygląda to źle, nogi umie przygiąc, brzuch jest miękki.
    Podziękowali 1Rejczel
  • moze jakas kolka jelitowa?
  • ja też zawsze tak sprawdzam brzuch jak ktoś się skarzy, że go boli. Myśle, że wyrostek to ciężko przeoczyć
  • Dziękuję wszystkim za pomoc. Na razie w miarę ok. Śpi.
    Podziękowali 1Rejczel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.