Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

suszenie mnie przytłacza

12346

Komentarz

  • Za radą @Elunia wstawiłam trzy suszarki do pokoju w którym pracuje M, bo nie mam siły latać już na dół :P i w ogóle konieczna suszarka. :D A że wczoraj M czytał mi przez ramię to skomentował: "dobrze, ze psa nie mamy" :))
  • Mam pytanie do znawców:
    - czy pojemność suszarki wystarczy taka sama jak pralki czy powinna być nieco większa?
    - system suszenia pompą cieplną - co to jest? Lepsze niż inne?
    - system samoczyszczenia kondesatora, system samoczyszczenia wymiennika ciepła - czy to jest ważne?
  • @Savia pojemność suszarki jest liczona dla suchego prania (przynajmniej w naszej).
    Mamy 7 kg taką jak pralka.
  • Suszarka na pewno większej pojemności niż pralka.
    Na inne pytania nie odpowiem, bo nie mam doświadczenia.
    Moja suszarka bez tych bajerów, ale też nie jestem z niej specjalnie zadowolona.
    Słyszałam jedynie pozytywne opinie o tych samoczyszczących.
  • MIKA Marcin Karo ma wujka który sprowadza sprawdzone suszarki z DE np 3 letni Samsung za ok 800 zł... Wszyscy po rodzinie id niego mają i nikt nie narzekal... Mocno nad tym myślę... Czy nie wzoac takiej?
  • My mamy obie Max 7 i współpracują b. dobrze.
  • Dobra, podjęliśmy męską decyzję, i teraz kwestia łącznika - mamy pralkę trochę płytszą niż standardowe 60 a w naszym mieście w żadnym sklepie nie mają łącznika żeby móc to na żywo zobaczyć - czy łączniki mają jakąś regulację, jak to w praktyce wygląda? Będę bardzo wdzięczna za informację na temat postawienia suszarki na pralce.
  • Nasz łącznik, to dość prosta kwadratowa metalowa ramka, przykręcona do obudowy pralki, w to wsuwa się stopy suszarki - u nas "komplet", pralka, suszarka i łącznik wszystko jedna firma - żadnej regulacji.
  • Dzięki, my mamy pralkę LG i ma 55cm mniej więcej głębokości a większość suszarek jest głębsza.
  • @Skatarzyna a mogłabyś zapytać męża jak był świadkiem montowania łącznika albo sam montował, czy te otwory w łączniku objęłyby pralkę o 5 cm płytszą, może te dziurki nie są na skraju?
  • Razem montowaliśmy, ale to było jakiś czas temu, pewności nie mam, ale raczej na skraju nie są.
  • Żeby można było wziąć taki łącznik i sobie przymierzyć. A tak to tylko AEG ma taką chudą suszarkę i to w klasie B tylko jest.
  • Gdzieś czytałam, że jak pralka jest dobrze wypoziomowana i nie skacze podczas wirowania, to i bez łącznika suszarka może stać.
  • Własnie znalazłam takie jakby uniwersalne łączniki, nie ramka tylko takie kawałki:
    image
  • O, z takim pewnie dacie radę!
  • Pralka u nas nie skacze ale Berni jak miał niecałe dwa lata ściągnął telewizor z szafki, nie wiem jak to zrobił, choć byłam obok, więc wolę to mieć poskręcane.
  • Mam pytanie do suszarkowych specjalistek. Mam pralke na 7 albo 8 kg i taka sama suszarke. Tylko pralke pakuje na max, a to samo pranie w suszarce zajmuje moze polowe miejsca. Czy mozna wkladac dwie pralki na raz do suszenia? Bo mam obawy, czy za bardzo sie nie pognie. Bo wlasnie w zbyt malym bebnie upatruje przyczyny tego problemu w mojej starej pralko-suszarce.
  • Jak mam bardziej załadowaną suszarkę, to pranie bardziej pogniecione.
  • Maciejko, nie, suszarka ma duży bebech, bo taki jest potrzebny do pracy! to się napowietrza wszystko musi być luz.
  • Po kąpieli dzieci wieszają na krzesłach w pokoju, na bramce na schodach. Rano wiesza się w łazience na haczykach.
  • Suszone w lazience mi sie zakiszaly, Bo po tylu kapielach I tak byl nadmiar wilgoci. A tak fajnie nawilzaja pokoje na noc. Śluzówki nie wysychają nadmiernie.
  • Ja też rozwieszam w innych pomieszczeniach na krzesłach. A jak wieczorem gorące kaloryfery, to na kaloryferach na chwilę i potem można poskładać i do łazienki z powrotem.
  • Tyle, ze te ręczniki w salonie/pokojach to tylko na noc. Rano suchutkie, wywietrzone lądują w łazience.
  • Są takie haczyki wieszane na drzwiach, ja tam wieszam różne większe rzeczy np szlafrok.
  • ja mam pralkę indesit już 3 rok działa 6kg czyli trochę przymała
  • My tez indesit od gory ladowany 5 lat ma
  • podbije bo wydaje mi sie ze to najbardziej aktualny watek na temat suszarek...
    jestem na etapie wyboru/zakupu takowej, a ze to pierwsza, to nie umiem sie zdecydowac z pompą ciepła czy bez.
    Ponoc te z pompą mniej niszcza ubrania.
    Ktos ma jakies porownanie pomiedzy dwoma suszarkami?
  • @joachm - jak tam wasz Bosh? Bo przyglądałam się temu modelowi... i powiem szczerze ze mi sie podobał. Jak oceniasz po dłuższym czasie uzytkowania?
  • tez tak słyszałam,
    dzieki za opinie @joachm, a powiedz gniecie w koncu , kurczy ubranie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.