Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

suszenie mnie przytłacza

13567

Komentarz

  • Z mojej trzeba zdecydowanie. Są niektóre ubrania któe jak się szybko wyjmie i ladnie poskląda to można sobie prasowanie darowac ale koszule męza i podkoszulki dzieci, bawelniane bluzeczki, sukieneczki z falbankami itd do niech nie należą. Jakieś dresy, bluzy czasem posciel itd się obejdą bez prasowania reszta w moim odczuciu potrzebuje żelazka. Pisze o programie "do szafy" ktory calkowicie suszy bo można też "podsuszac" i potem wyciagać i wieszac żeby doschlo ale czegoś takiego nie robilam nigdy to nie wiem jak wtedy wyglądają ubrania.
  • @AnkaAso z tym jednym kompletem pościeli na jedną osobę, to przesadzasz.

    Nigdy Ci się dziecko w nocy nie obrzygało, nie obsikało? To trzeba od razu nową pościel założyć, a nie prać np. o 2 w nocy i czekać do 5 nad ranem aż wyschnie. 
    Nie, nie przesadzam. Mąż dziecko, które zwymiotowało, przynosi do naszego łóżka  :D i spokój do rana albo śpi dziecko do rana bez pościeli. Oczywiście mam zapasową pościel ale nigdy nie jest w użyciu, bo po upraniu wraca "stara". Tak samo z wieloma ubraniami - jakoś tak się składa, że dzieciaki i mąż chodzą w kilku ubraniach - wyprane i znów chodzą, a reszta zalega w szafach bezużytecznie. Tylko ja POTRZEBUJĘ 4 mb drążka na ciuchy i ubrania zawieszone za ścisk, bo we wszystkich chodzę  ;)    I nie doświadczyłam posikiwania się dzieci w nocy - serio.
    Savia  - Plazma wcale nie żre prądu jak tylko wisi sobie grzecznie na ścianie =))



    Wszystko przed Tobą, może Ci się w końcu zsika ;), żartuję. My mamy dla dziecka 2 komplety (bez suszarki) i jest ok, ale jeden, hmmm moje poczucie bezpieczeństwa byłoby mocno zagrożone.

    Mi się dziecko z dwa razy zsikało, ale w dzień, więc od razu do prania i na "balkon" i suche do wieczora, ale to i tak ryzykowne taki jeden komplet pościeli. 

  • Mam od stycznia suszarkę w klasie A- kupioną za około 2100zł. Zgadzam się z powyższymi opiniami iż skuteczność suszarki zależy od ilości obrotów pralki- maja ma 800 obrotów więc sporo wylewam wody z pojemnika suszarki- tą wodą myję garaż tak w ramach oszczędzania. Wiem że pożera prąd i  jak tylko mogę suszę na balkonie ale zimą (a ta ostatnia była długa) bez suszarki jest masakrycznie. Zawsze suszyłam pod kominkiem- w domu siwy dym i kilka ubrań poległo bo dzieci biegając przewróciły suszarkę na kominek lub sama blisko przysuwałam do kominka. Z mojego doświadczenia wynika- czy dam czy nie dam płynu do płukania to pranie ma swój zapach tylko tyle że po suszarce jest miękkie. Po wyciągnięciu ubrań z suszarki roztrzepuje je lub rozwieszam na krzesłach aby "wystygły" i nie prasuję!!! Co do przydatności- można się obejść jak bez zmywarki ale naprawdę ułatwia życie.
  • Ja w suszarce suszyłam sporo rzeczy jak mieszkaliśmy w mieście, nie miałam balkonu, suszarni, ogrodu, więc nie było wyjścia, bo mieszkanie na poddaszu zagrzybione, zapleśniałe. Nie chcieliśmy dowalać wilgoci.

    Teraz mieszkam na wsi i jak tylko pogoda pozwala to suszę na zewnątrz, tak przywykłam, że ostatnio jak musiałam włączyć suszarkę (goście niespodziewani na nocleg, a mnie czystej pościelówki brakło by 4 osoby położyć spać) to mało nie zeszłam w skutek wyobraźni ile to prądu mi wciąga. 

  •  Polecam suszarkę gazową. Znacznie tańsza w eksploatacji.
  • matko, dla mnie nieustannie jest tu przytłaczające sumienie ;) 

    normalnie tytuł jak wyrzut :D
  • Mam pytanie do właścicieli suszarek....czy Wasze suszarki stoją na pralce a jeśli tak to czy na takim "adapterze" czy bezpośrednio na pralce?
  • nasza na adapterze, taka ramka przykręcona do pralki :)
  • przeczytała SUMIENIE mnie przytłacza...
  • nasza stoi na pralce bezpośrednio
    tylko z tyłu ma takie 2 niby haczyki  w kształcie litery L dokręcane śrubami żeby się suszara nie ześlizgnęła
    koleżanka nie miała tych haczyków (u nas w komplecie)
    ale nie wiem co ona suszyłą i ile bo pralka popękana z przodu nad programatorem
    dorobiła sobie drewnianą półkę i oddziela pralkę od suszarki i ok

    mam Elektroluxa i jest Lux po prostu
    mężowskie koszule też suszę na krótszym programie
    pościel, ręczniki, dzinsy, tsirty i inne oprócz swetrów tych grubszych i lepszych
    uwaga na skarpetki i rajstopki nie suszyć lub na krótko bo się zbiegają
    no jeśłi ma się młodsze jeszcze dzieci to można bo wykorzystają ;P

  • I zeby sie jeszcze samo do szafy wkladalo....
  • Mnie ostatnio przytłacza suszenie w suszarce!
    Pokurczyły się bluzki dzieci i koszulki męża!
  • Bo nie wszystko można suszyć.


    Wzeszłym roku ,jakoś w listopadzie kupiliśmy używaną suszarkę Privileg-działała3 dni...

    Za pieniądze Jagodowe kupiliśmy nówkę sztukę Siemensa.
    Mój ulubiony sprzęt!!
  • Niesamowite jest dla mnie to,ile wylewam wody po odwirowaniu nawet 1400.
    Wszystko idzie w sciany a później pieczarki na ścianie.
  • Z polskich ciuchów wszystkie mają na metce zakaz suszenia w suszarkach. Dzianina bawełniana kurczy się tym bardziej im jest lepszej jakości (bardziej długowłóknista, gruba, z efektem brzoskwiniowej skórki czy ocieplającym meszkiem od spodu).
    Najlepiej suszy się i prostuje wiskoza.
  • To ja mam pieczarki na suficie w łazience. Istna sauna w czasie suszenia. Wentylacja chodzi ale nie daje rady.
  • edytowano wrzesień 2014
    No i to pospieszne wyciaganie i składanie zanim ubrania ostygną i się pogniotą...








    Ale mimo wszystko uwielbiam ją! Bo nienawidzę mieć suszarki rozłożonej w salonie i nienawidzę prasować!
  • Naszasuszarka nie oddaje tyle ciepła,poza tym my mamy duuużą łazienkę
  • Ostatnio wysuszone pranie leżało 3 dni w suszarce,nie było pogniecione.
    Zapomniałam,że tam jest.
  • Mika jaki macie model konkretnie?
  • edytowano wrzesień 2014
    @Taja,
    Siemens iQ800

    Taka http://rtvagd.wp.pl/kat,1032119,title,Siemens-iQ800T-suszarka-ktora-sama-sie-wyczysci,wid,15913835,wiadomosc.html?ticaid=1138a7

    Ale w życiu nie kosztowała tyle..
    Poszło becikowe i kasa z ubezpiczalni
  • ŁaŁ! Mama Mika - ale wypas!
  • Już mnie suszenie nie przytłacza!!
    Wczoraj wieczorem po raz pierwszy włączyliśmy suszarkę. Bez porównania z naszą byłą pralko-suszarką.
    Dziś miałam fajny dzień....włączyłam suszarkę z praniem, suszarkę do owoców z jabłkami, zmywarkę i.....kawusia!!
  • Ta to się umie do życia właściwą stroną ustawić! ;)
  • A jaką suszarkę polecacie? Klasa A zwraca się po 3-4 latach. Jest dużo droższa od B, także nie wiem, czy warto brać A. Poza tym nie mam odprowadzenia do kanalizacji, więc ze zbiorniczkiem potrzebuję. A najlepiej, żeby mniejsza była niz 60x60, ale to już chyba za dużo chcę...
  • Mamy A +Ze zbiorniczkiem, ale 60*60. Na 8 kg
  • Suszarka potrzebuje dopływu wody?
  • A dopływu nie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.