Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książka na wakacje

1235

Komentarz

  • @draconessa: to weź mistrza czarnego kryminału którego nieudolnie próbuje podrobić Marek Krajewski, czyli Chandlera
  • :))) znamy, znamy :)))
  • Bywa, że mech śpiewa. autorka Agnieszka Hellwig, Media Rodzina 
  • Jaki piękny tytuł
    :x


    A w temacie kryminalnym polecam wszystko Jeffreya Deavera :D
  • edytowano czerwiec 2013
    taka

    Bardzo polecam - wspominam ją czule:
    image
    I ja mogę szczerze polecić - łatwo się czyta a przy okazji pozwala spojrzeć na codzienność z perspektywy kilku oddalenia o kilka kroków. 



    I jeszcze mogę polecić 


    image


    Kupiłam niedawno i pochłonęłam. Piękne świadectwo matki. Według mnie doskonale nadaje się do przemyśleń, refleksji.

    (i jeszcze dopiszę, że kupiłam w weltbild bez kosztów wysyłki. Ta promocja chyba jest jeszcze do dziś.)


    Jeszcze taka, nie uduchowiona, ale w temacie macierzyństwa

    image


  • Zaczelam czytac Barbare Rybaltowska "Bez pozegnania". Jest to pierwszy tom sagi rodzinnej i zapowiada sie calkiem dobrze. Dalsze tomy to "Szkola pod baobabem" i "Kolo graniaste". Duzo historii, uczuc, ciekawych losow ludzkich.
  • A ja "Suknię ślubną", przeczytałam, dobra na wakacje:)
    Ja tez przeczytałem. Fajne spojżenie, tylko to wychwalanie herezji baptyzmu mi się nie podoba.
  • ATSD, co to znaczy "książka na wakacje"? Coś b.grubego, co czyta się przez 2-3 miesiące? ;)
  • To ja pewnie się nie wstrzelę - Sergiusz Piaseckiego nadrabiam w te wakacje. 
    W zeszłe Józefa Mackiewicza nadrabiałam :)
    A korzystając z okazji, że tu dużo dam;) - która czytała Lewą wolną? I czy też, jak mężczyźni mi znani uważa, że to jedna z gorszych Mackiewicza??? Bo już zaczynam mieć teorię, że to może taka kobieca właśnie...
  • Widzę, że wszystkie Panie czytają szybko Lewą wolną ;)
  • Aktualnie czytam "Dziewczyna w błękitnej sukience"
  • A ja od tygodnia żyję w dwunastym wieku :D Ellis Peters, "Kroniki brata Cadfaela".
    Tylko polscy wydawcy schrzanili robotę ~X(
  • ja wgryzam sie w to:
    image

    dopiero 10 ston a juz mi sie ostro przeczysciły kanaliki łzowe
    fragment
  • Cykl o Enderze. Pierwsza ksiazka z serii to "Gra Endera".
  • edytowano lipiec 2013

    Coraz mniej czytam tak dla siebie...nie mam pary...czytam zawodowe, piszę, czytam i piszę na orgu i to mi wysyca drukowane

    Może kiedyś?

    Czytałam Przewodnik po Powstańczej Warszawie - to tak na sierpień - polecam

    Acha, polecałam Wam wspomnienia Anny Szatkowskiej, córki Zofii Kosak-Szczuckiej pt. Był dom 2007?

    Głównie okupacyjne i powstańcze, super się czyta

  • co polecacie dla 16latki z okolic fantastyki?
    Nortonkę i Amber Żelaznego.
  • Deaver stanowi klasę samą w sobie :D
    Nie wiem, czy jeszcze lecą seriale z serii CSI, ale to jest chyba mu najbliższe. Jest b.logiczny i jeszcze b-j zaskakujący. I myślę, że musi kochać swoje kobiety, bo jego bohaterki są zawsze intrygujące i dopracowane :D

    Przynajmniej z jednej z jego książek zrobiono film ("Kolekcjoner kości") i to całkiem niezły. Ale może nie jestem w pełni obiektywna, bo filmy z D.Washingtonem podobają mi się z definicji :D

    A, i jeszcze jedno. Książki J.D. są w większości rozkosznie grubiutkie =P~
  • Hm... Wszystkie? ;))

    Z jednej strony warto iść po kolei, na tyle, na ile się da, z drugiej - jeśli należysz do istot, na które temperatura mocno dodatnia ma wpływ mocno ujemny, to dobrze byłoby zacząć od czegoś zimowego :) Np."Zegarmistrza".

    Pierwszą częścią najdłuższego cyklu (o Lincolnie Rhyme'ie i Amalii Sachs) jest "Kolekcjoner kości". Ale "Ogród bestii" jest o przodkach Amelii... :-?  

    Właśnie zajrzałam do wiki i jak zwykle informacje są niepełne :-L
  • A więc ...

    wciągnęłam:

    1."Sprężyna"

    2. "Mc Dusia"

    3. "Filiżanka herbaty"

    4. "Czerwone niebo nad Wołyniem"

    5. "Maria"

    Jestem w trakcie

    6. "Kiedy Bóg odwrócił wzrok"

    i jeszcze kilka innych napoczętych ;-)

  • Czyta się jednym tchem. Dobre do czytania dzieciom na dobranoc :-B

    image
  • edytowano lipiec 2013
    No cóż, za długo tu było spokojnie... ;))
  • Dziewczyny się dorwały do "Pana Samochodzika" - tydzień temu mąż @Lila przywiozł całą serię - kończą czytać!
  • Lubię wszystko, co dwudziestolecia dotyczy i naszej, polskiej niepodległości. Acha, bo właśnie byliśmy w Spale. Po rezydencji prezydenta Mościckiego tylko fundamenty zostały, ech...

    ale za to kościółek spalski przetrwał. Styl zakopiański, rocznik 1923.

    Czytam więc o dwudziestoleciu i o Spale.

     

  • A ja czytam Wita Szostaka "Oberki do końca świata" - wiejskie klimaty, lekko zaczarowane. Trochę jak w filmach Kolskiego. Bardzo mi się podoba.
  • Aktualnie czytam "Dziewczyna w błękitnej sukience"
    Czytałam niedawno.
    Jak Ci się podoba?

    Skończyłam niedawno.
    Podobała mi się średnio.

  • Wsiaklam w kryminaly Jo Nesbo. Bardzo dobrze napisane, jestem po "Czlowiek-nietoperz", teraz koncze "Czerwone gardlo". Cos w stylu Mankella, ale nie tak straszne ;) ,ciekawa, wielowatkowa akcja.
  • A ja zaczęłam dopiero, ale już  polecam:
    image
  • image

     Tego nie znam.
  •   Dopowiem jeszcze: z ul. Słowackiego na poznańskich Jeżycach pani Musierowicz wyprowadziła się kilka(naście?) lat temu poza miasto. Ale nie wiem dokąd.

        Pobiedziska
  • "Znachor" Dołęgi - Mostowicza

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.