Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książka na wakacje

12346»

Komentarz

  • Wsiaklam w kryminaly Jo Nesbo. Bardzo dobrze napisane, jestem po "Czlowiek-nietoperz", teraz koncze "Czerwone gardlo". Cos w stylu Mankella, ale nie tak straszne ;) ,ciekawa, wielowatkowa akcja.
    To za Lackberg  się bierz, moim zdaniem lepsza. Millenium znasz?

    Millenium przeczytane :D Lackberg sprobuje, dzieki!
  • A ja zaczęłam dopiero, ale już  polecam:
    image

    Dobrze wiedziec, bo stoi na polce jeszcze nierozpoczety
  • Za wiki:
    Läckberg ma dwoje dzieci – Willego i Meję – z pierwszego małżeństwa z Mikaelem Erikssonem. W 2010 ponownie wyszła za mąż. Poślubiła Martina Melina (z którym współpracowała od 2005), funkcjonariusza policji i pierwszego zwycięzcę telewizyjnego programu survivalowego, „Ekspedycja Robinson” (1997). W czerwcu 2009 przyszedł na świat ich synek – Charlie.

    Niezle sie rzeczywistosc z fikcja miesza: cos mi sie tlucze po glowie, ze Mikael Eriksson byl gdzies w Millenium, a o " Ekspedycji Robinson" pisze Jo Nesbo w swoich ksiazkach. Wszyscy Szwedzi to jedna rodzina ;)
  • "Znachor" Dołęgi - Mostowicza

    Jeśli ktoś szuka czegoś bardzo lekkiego na wakacje, to polecam "Pamiętnik pani Hanki" Dołęgi-Mostowicza. Bardzo zabawna i przewrotna powieść (trzeba jednak uczciwie przyznać, że bohaterka prowadzi się dość lekko).


  • "Znachor" Dołęgi - Mostowicza

    Jeśli ktoś szuka czegoś bardzo lekkiego na wakacje, to polecam "Pamiętnik pani Hanki" Dołęgi-Mostowicza. Bardzo zabawna i przewrotna powieść (trzeba jednak uczciwie przyznać, że bohaterka prowadzi się dość lekko).


    Tego jeszcze nie czytałam ale lada chwila ma do mnie przyjechać w formie zeszytów, zobaczymy. "Znachora" za to polecam jako wzór zdecydowanie, ach Kosiba tylko wzór brać. Celowo piszę Kosiba. Po co nam modny minimalizm jak mamy w polskiej literaturze tak piękne wzory.
  • edytowano sierpień 2013
    Legutko reklamy nie potrzebuje:)

    Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książki Luisa de Wolh - rewelacyjne na wakacje. Wartościowa lektura.
    Przeczytałam już kilka i bardzo mi się podobają - mąż zaczyna czytać tę o św. Tomaszu "Łagodne światło"


    I polecam Zofię Kossak - całą
    I Chrobrego Gołubiewa.


    Jakoś nie mam ochoty sięgać po powieść współczesną.
  • Luis de Wohl ma na ogól dobre ksiązki. Większośc to zbeletryzowane żywoty świętych. I książka si nazywa "światło nad Akwinem"
  • Fajne na wakacje.
  • "Łagodne światło" - to o Tomaszu
  • Tu są fajne książki z przeceny po 5 zł sztuka.

    http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki-po-5-zl

    Można kupić komuś na prezent, wszak Gwiazdka za pasem ;-)

  • Legutko reklamy nie potrzebuje:)

    Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książki Luisa de Wolh - rewelacyjne na wakacje. Wartościowa lektura.
    Przeczytałam już kilka i bardzo mi się podobają - mąż zaczyna czytać tę o św. Tomaszu "Łagodne światło"


    I polecam Zofię Kossak - całą
    I Chrobrego Gołubiewa.


    Jakoś nie mam ochoty sięgać po powieść współczesną.
    Kossak tym bardziej ;)
  • :)
    i Gołubiew też nie:)
  • To po co ten wątek, u licha? :))
  • edytowano sierpień 2013
    z duchowych zaczęłam czytać "Jak dostać się do Nieba?" Leo J.Trese
    i bardzo mi się podoba, więc polecam
    jest napisana prostym, zrozumiałym językiem, kojąca, mówiąca o Miłości Boga
    autor daje jakby przepis na świętość
    dla mnie zaskakujące było to, że pierwszy rozdział poświęcony jest konieczności czytania lektur duchowych
    dopiero drugi rozdział jest o potrzebie modlitwie, a kolejny o unikaniu grzechów, co jest dalej - nie wiem

    "ta książka to skuteczne antidotum na duchową oschłość i zniechęcenie"
    - tak piszą o niej na okładce i mi też się tak wydaje

  • To za Lackberg  się bierz, moim zdaniem lepsza.
    szkoda tylko, że zaczęła wprowadzać wątki homoseksualne

  • edytowano sierpień 2013
    korzystając z wypoczynku szpitalnego ;) przeczytałam i w zasadzie  każdą z nich chciałabym kontynuowac ;)
  • Polecam dwie ksiązki Xue Xinran o sytuacji kobiet w Chinach:

    "Dobre kobiety z Chin. Głosy z ukrycia"
    image

    "Wiadomość od nieznanej chińskiej matki. Opowieść o miłości i stracie"
    image

    Niekoniecznie są to książki na wakacje, ale warte przeczytania.
  • własnie się zabieram za książkę "Byłam feministką" Lorraine V. Murray, zapowiada się ciekawie.

  • własnie się zabieram za książkę "Byłam feministką" Lorraine V. Murray, zapowiada się ciekawie.

    Przeczytałam, polecam
  • Przeczytałam Wróć, jeśli pamiętasz
    (1 cz. Zostań, jeśli kochasz)
    Jedna z tych książek, które musiałam przeczytać teraz już i nie odkładać na potem.
    @Daga dzięki
  • Coś na ferie,
    Niebo dla akrobaty - Jan Grzegorczyk
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.