Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alergie

1468910

Komentarz

  • @Polina - można Alantanem spróbować. Albo maścią za mocznikiem. Ja na zmianach skórnych moich dzieci testuję różne smarowidła. Tez mam jednego, co mu się wokół uszu paskudzi i trudno to wygoić bardzo.
  • Dzięki :) na szczęście mam alantan w domu.
  • a w czym pierzecie? Ja staram się dziecięce rzeczy w tych łagodnych, ale mąż mówi,że w płatkach mydlanych,tylko czy to nie gorsze,niż białe j., dzidziusie itp?
  • Biały jeleń i podwójne płukanie u nas tylko w grę wchodzi.Pekajaca skóra za uszami w MiG goi się po sterydach ale i po bephantenie jest w miarę.Gdy zaczyna ropiec a prawie od razu tak się dzieje to już tylko masc z hydrokortyzonem :( Córka 23" msc w 4 MSC życia z krwi miała na plus jajko -żółtko i bialko .Żółtko klasa 1,białko 2 klasa.Po roku skończyło odpowiednio do 2 żółtko i 3 białko.A wydawać by się mogło że dieta dobrze trzymana :(
    Kiedyś nasz alergolog /pulmonolog powiedział nam że o ile alergii się nie dziedziczy to już tendencje do zapadnięcia na nią tak.I tak ja mam alergie na nikiel (pierwiastek wszechobecny lacznie z woda )i PpD (barwnik w odzieży,torebkach ,farbach i milionie innych rzeczy ) .Diagnoza postawiona parę MSC temu ,na tyle późno że pojawiły się zmiany sugerujące astmę.Syn 6 letni (jemu uszy pękają) był na isomilu 2 lata- mleko sojowe.Wygląda jak typowy alergik aczkolwiek testy skórne nie wykazują.
  • @Bagata - Ty pytałas o alergologa w Wawie?
    Prywatnie - dr. Wójtowicz CityClinic ul. Popularna
    TYLKO - zleca dużo badań prywatnie :(
    Jutro będziemy płacić jakieś 800zł
    Znowu alergologz przychodni przypadkowy - porażka.
    Lek alergiczny (Aerius) i tyle - żadnych badań i nic :(
  • Dzięki, @Haku! Wow, to dość zaporowa kwota. U nas sprawa niejasna, ciągle liczę na to, że to chwilowy kryzys i jakoś się samo poprawi... Ale kontakt zapiszę. Myślałam, że u państwowego alergologa można chociaż jakieś testy na NFZ porobić.
  • O, dzięki! Ale rozumiem, że to idąc ze skierowaniem? Zapisałam się już do innej poradni, zostawiając tam moje cenne skierowanie, myślicie, że to się jeszcze da odkręcić?
  • Haku weź skierowanie na oddział alergologiczny i wrzuć wszystkie dzieci razem na diagnostykę. Wy wszyscy jesteście w przychodni to rodzinny moze czy wypisać ;)
  • Jakie macie doświadczenia z Medidermem? M. twierdzi,że ją piecze po tym, a jak Z. smaruję tym suche plamy na nogacg to mam wrażenie,że się robią czerwone po tym.
    A niby takie cudo :-S
  • U nas Mediderm może nie pogarsza widocznie sprawy ale też nie pomaga. Syna piecze właściwie po wszystkim, po Medidermie też. Zaufaj odczuciom M. i raczej Jej nie katuj, jak ją piecze. Na pewno nie udaje.
    Moja dorosła kuzynka z AZS twierdzi, że ją też wszystkie smarowidła bardzo pieką, od tłustych się paskudzi, od bardziej wilgotnych szczypie i nie smaruje niczym, chyba że sterydem jak już naprawdę nie da się wytrzymać.
    :(
  • Nie smaruję.
    ale smaruję Zo, z tym,ze chyba to kiepsko na nią działa. Najepiej to chyba jeszcze łagodzi zwykła maść z wit. A
  • Ja mam co prawda Łzs ale tu tez głównie suche placki skory.Piecze mnie po posmarowaniu wszystkim.Czy to emolium czy wit A, czy metronidazol .Wsio jedno co, i tak szczypie.Z tym ze jest to chwilowe odczucie.Mija po kilku sekundach.
  • a weźcie. Nie napisze ile ostatecznie zapłaciliśmy aby dowiedzieć sie, że Fela jest uczulona prawie-na-wszystko.
    Mam zaświadczenie do przedszkola, do którego pewnie nie puszczę.
    I w temacie głównym (goraczek niewiadomwego pochodzenia) czuję się zrobiona w bambooooko.
    I smutek mi ściska, co może.
  • Przykro mi, @Haku :(
    U nas katastrofa, szykowałam się z rana dzwonić do polecanej przez Ciebie pani dr.
  • A jak miały się mieć gorączki do alergii?
  • taki, że pani dr miała jakiś pomysł żeby coś tam pobadać i jakby nie wyszla jej koncepcja, pchnąć ją do innunologa
    A teraz stwierdziła, że sprawę na razie trzeba zostawić.
    Po prostu zdawała się miec pomysł na jakies coś co ma takie własnie skutki jak u Feli - obserwowane wieloaspektowo
  • u nas Zofa ma całe nogi suche,ale też mam wrażenie,że smarowanie pogarsza.
  • rajstopy nosi? rajstopy to zimowy koszmar skóry wrażliwej i alergicznej, zwłaszcza z dodatkiem "plastiku" i kolorowe
  • nosi! Masz rację,muszę jej nakupować takich białych półśpiochów w pepco!
  • Zdarzyło się Wam,by masło klarowane uczuliło?
    Kupiłam na Święta i teraz pękam,czy aby na pewno jest bezpieczne.
  • Ja bym sie bala takiego kupnego. Lepiej i taniej samemu zrobic. Z porzadnego masla.
  • A ja myślałam,że właśnie w domu tak dokładnie się nie da zrobić,jak maszynowo.
  • Poradźcie proszę. Czym sprzątacie alergikom na roztocza. Mam małego i ta alergia się pogłębia. Co dziennie odkurzamy, zmywamy wszystkie powierzchnie, nie ma firnek i kwiatków, książki pochowane, pluszaków nie ma. Mcie specjalne odkurzacze? My mamy normalny, pilnujemy żeby był czysty, zmieniamy filtry... Używacie jakiś środków do czyszczenia specjalnych? Jakieś mądre sztuczki :D?
  • @Lome poczytaj o bioinsektalu.
  • Gdzieś słyszałam, i trochę mnie to przekonuje, że rozwiązaniem nie jest pozbycie się firan i innych kurzołapów, bo wtedy ten kurz po prostu fruwa wokół. Dlatego dobrze mieć w oknach gęste firany i często je prać, pamiętając żeby przed zdejmowaniem spryskać je wodą, wtedy nie strzepuje się niechcący zebranego na nich kurzu.
  • Też coś takiego słyszałam, szczególnie dotyczyło to okresu wakacji i wiecznie otwartych okien. Firanka tworzyła wtedy taki filtr dla alergenów. U nas jednak nie da rady. Mamy małe mieszkanie, maluchy łapią i potrącają firankę non stop, chowają się za nią itd. i wytrzepują na pokój mnówstwo tego co się na niej osadzi.
  • @Lome, roztocza żyją tam gdzie opada naskórek z człowieka, na firankach kurz może być bez alergenów. Pranie kołder anty-a na 60 stopni co dwa tygodnie u nas jest podstawą. Jest jakiś odkurzaczyk do materacy ze światłem UVC podobno zabija roztocza w 90% tylko ten materac na początek musi być pozbawiony odchodów roztoczy, przynajmniej przez upranie pokrowca w pralce na 60C. Ja swój kurz podłogowy z salonu obejrzałam pod mikroskopem i składał się głównie z nitek pochodzenia tekstylnego. Teraz odkąd mam suszarkę wszystkie te kurzo-niteczki pozostają na filtrze suszarki.
  • Jakbym zaczynała "przygodę" z alergią to wymieniłabym materace lub odkurzyła je odkurzaczem typu Kirby czy rainbow?(był u nas pan do kanapy, z jednego materaca potrafi wyciągnąć pół wiadra człowieczego naskórka - biały kurz). Uprałabym pokrowce, dzieciom dałą prześcieradła z gumką frotte podgumowane od spodu, na to można dać drugie zwykłe prześcieradło. Kupiła kołdry a-a. I pytanie czy na "kuchenne roztocza" też jest alergia?
  • matko............
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.