Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alergie

145679

Komentarz

  • Brzozy właśnie w całym kraju pylą w najlepsze i listki im w tym nie przrszkadzją.
  • Tak się pocieszalam....
  • Stosujemy jaja kacze, indycze, perliczkę. Reakcji brak. Tzn tolerują nam. Faktycznie zima nie niosą, ale juz dostaliśmy 30 wiec sezon sie zaczął :D

    Brzoza... Cudna jest! Wszyscy mamy objawy... :(
  • Do mnie teraz najlepiej na prv! Na forum bywam sporadycznie...
  • uuuuuuuuuuuuuuuu :(
  • A czy katar alergiczny też może być taki żółty/zielony/biały czy tylko taki wodnisty?

    M. Od dwóch tygodni ma katar i kaszel, ten kaszel taki katarowy bardziej, zwykle jak śpi, nie chce jej to w ogóle przejść, pamiętam że rok temu było to samo i tak się zastanawiam czy to nie alergia?

    ale jak dłużej ten katar potrwa to znów polezie do ucha ;( i będzie problem, jak go wyleczyć zatrzymać?
  • Mojemu sie @uja zmieniał katar- raz gęstszy raz wodnisty. Ale kaszle dalej. To juz 3 tyg ponad. Troche zelżał kaszel ale jest.
  • @uJa - jak się alergiczny czymś nadkaży, to się robi kolorowy. Do ucha może pójść.
  • Rozważam badania i zmianę diety, ale tak patrząc na to, co piszecie, to w sumie nie wiem... Żadnych jednoznacznych katarów czy ciężkich objawów oddechowych. Dwójka młodszych ma krótką biegunkę po jajkach, starsza z tej dwójki jest tez nieznośnie rozdrażniona po mleku i drapie sie po pupie czasem, do tego żółte plamy/nalot u góry przednich zębów - starszej zeszlo kolo3 urodzin, roczniak wygląda, jakbym mu zębów w ogóle nie myła. No i jestem w UK, obawiam sie, ze z tak lekkimi objawami dadzą mi paracetamol zamiast badan, rodzinni wszystko tak leczą. U dziewczyn (3 i 5) są tez cielistego koloru krostki na udach i górnej części rąk.
    Nie bardzo widzę dzielenie posiłków przy 4 dzieci i etatowej pracy...
    Wywalać gluten, jajka i mleko wszystkim jak leci? Wiem, ze mężowi z zaawansowana na 90% skory łuszczycą by pomogło, ale jak to zrobić, nie rezygnując z etatu (bo nas na to jeszcze nie stać)?
  • czy zabkowanie może nasilić objawy aZs? Jestem załamana,wiem,piszę to któryś raz, ale nie umiem pogodzić się ze stanem Zosi.myślałam,że M.ma kłopot, ale jej alergia to pikuś w porównaiu z tym,co moja biedna malutka ma na sobie cały czas :((((((((((
  • Może nasilać. Tak samo jak infekcja i stres. Mój syn miał mega nasilenie jak był przez trzy miesiące w przedszkolu. Cała buzia w suchych plackach.

    Wiem jak ciężko jest patrzeć na to. Mój mały nie spał, nie jadł przy pierwszym nasileniu. Płakał i się drapał.
  • Nas laryngolog skierowal na testy, notoryczny katar wchodzacy do ucha go zaniepokoil i stwierdził ze to alergia ialbo ccoś wyjdzie albo mamy szukać dalej. Migdal prawidłowy.
  • a co robi jablko z brzoza? mi cos od tygodnia (od przyjecia komunijnegogdzie jadlam owocow duzo) wsychaja i pieka usta dookola.. zaostrzaja jablka i pomidory.. nie chce przestac..
  • edytowano maj 2016
    Przepraszam, ze tak sie Wam wcinam.
    Otóż zupełnie przypadkiem odkryłam genialną serię, a tak dokładnie jeden z preparatów:
    http://naturmedicin.pl/product/hudosil-hud-salva-100ml

    wg relacji-dobrze tolerowany przez atopików
    ja akurat do dłoni i stóp stosuję, ale może komuś z alergiami skórnymi też podpasuje
    drogi, linkowana maść to 36 zł(100ml), do tego koszty wysyłki (ja akurat u kosmetyczki mojej kupowałam), ale moim zdaniem warta tej ceny

    edit: żaden z preparatów dla AZSowsców nie spełnił moich oczekiwań
    ta maść pozostaje na długo tworząc bardzo przyjemny ale nienachalny filtr
  • @AB, jak oceniasz wiarygodność tych wyników? Pokrywają się z Twoimi obserwacjami? Robiłaś wcześniej testy skórne? Zrobiłabym może synowi jakieś testy, tylko nie wiem, na ile można im wierzyć.
  • Jak Młoda nie reaguje na jabłka w Twojej diecie, to czemu nie?
    A tę krew na testy, to jakoś niedawno pobierałyście? Bo się zastanawiam, czy to jabłko wyszło, czy raczej brzoza.
    A mleko, jajko, czy inne podobne, to ona jada? Bo jak nie jada, to skąd miało wyjść?
  • ALERGIA NA JAJO
    Jestem zupełnie zielona w temacie alergii pokarmowych. (Moja rodzina dysponuje tylko zwiewnymi). Rodzina męża za to ma bogatszy asortyment.
    Syn ma 1,5 roku, wczoraj jadł jajka sprawdzone, wsiowe. Dziś opuchnięta powieka, (opuchlizna może być reakcją alergiczną??? ) rzadka kupa, ból brzucha.

    Wcześniej miał tak,że sam nie chciał jeść jajek, odmawiał. Wczoraj dziwnie wyjątek zrobił.

    Pytań mam mnóstwo. Podrzucicie dobre strony o alergiach pokarmowych?
    Jak to się sprawdza? Czy możliwe jest ,że na jajka np. w cieście nie reaguje,a na jajecznicę tak?
  • Anna tak juz jest z tym jajkiem niestety ze wysoko przetworzone i w małej ilosvi nie musi dac objawow widocznych a jajko zjedzone bezposrednio da wstrzas.Alergolog tłumaczył mi tak ze uczula cos o czym wiemy to nie podawac jakis czas w zadnych ilosciach.Po kilku msc mozna zrobic prowokacje ,ale ja nie widze u Wiktorii sensu prowokacji bo bez jajek mozna zyc a wystawiac ja na ew ryzyko bolu brzucha ,biewgunki czy swedzacej wysypki jest bez sensu.Bedzie starsza ,wiele starsza, to sama zadecyduje czy chce sprobowac.RAZ przez przypadek złapała kawałek kiełbasy ktora mogła lezec na desce po krojeniu jajka.Spuchła,wysypało ja w bablach i miała dziwny oddech.Nigdy wiecej....Ja nie czytałam o alergii w internecie wiec nie pomoge.Mecze zwykle nasza alergolog ;)
  • Dziękuję @Dominikaa za wyjaśnienie. Czyli poza prowokacją po długim okresie nie podawania alergenu nie ma?

    A jeszcze pytanie: co zamiast jajek używasz np do naleśników, placków itp.?


    @Katarzyna co sądzisz o moim przypadku alergika?
  • @anna_z - polecam na początek książkę Bożeny Kropki "Pokonać alergię". A naleśniki można zrobić po prostu bez jajek. Wychodzą tak samo dobre. Do placków można dadać jako lepiszcze "kisiel" z namoczonego i zmiksowanego siemienia lnianego.
  • edytowano maj 2016
    Nie dodaje nic .Ani do naleśników ani do placków.Ostatnio zrobiłam naleśniki bez jaj i mleka nawet .Jest zamiennik jajem w proszku.Moze to jakoś pomoże na początek?
  • Mam takie pytanie. Facet lat 3,5 alergia na jajo został przez babcię solidnie poczęstowany bańką cytrynowy gdzieś tak tydzień temu i trochę. Od tego czasu człowiek odpieluchowany w 100% przynajmniej trzy razy na dzień nie zdążą z sikaniem do toalety,pytany twierdzi że po prostu nie czuje ze mu się chce. Czy to może mieć związek czy ja już nadintetpretuję ?
  • Kurcze a ja mam i czytałam książkę Bożeny Kropki i stosowałam u siebie diete bezmleczna, bezglutenowa i bez cukru, przez 3 miesiące. Nie zauważyłam żadnej poprawy u siebie :( Mam AZS na twarzy plamy i bez sterydów ani rusz od 10 lat ;( Jestem strasznie zniechęcona. Gorzej, że nawet od tamtej diety zaczęły mi się objawy alergiczne: całymi dniami od zeszłej zimy łzawią mi oczy i cieknie trochę katar. Mam dosyć i nie wiem co robić :( Testy z krwi jak robiłam panel wychodzą mi negatywne, a ja już nie wiem co robić ;(
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano sierpień 2016
    Miałam kilka lat uczulenie na jaja kurze 
    Musiałam unikać wszędzie. .. każda ilość. Bo inaczej obrzęk i pogotowie.


    Kiedyś zaczęłam kupować i jesc jaja przepiorcze i one mnie chyba odczuli w większości. 

    Teraz mogę jeść ale nadmiar białka powoduje bable.  Żółtka nie


  • @Pietruszka, może mieć związek. U mnie dzieci tak mają po mleku. Ja zresztą też, tylko ja jestem w stanie zdążyć ;)
  • @Predikata dzięki. A po jakim czasie tak średnio u twoich to przechodzi,zakładając że nic nowego nie zjedzą? Mojemu zostały dwie pary kościelnych spodni, wszystko inne suszy się albo czeka na pranie...trochę mnie to osłabia
  • edytowano sierpień 2016
    U mnie dwoje tak miało. Przechodziło po kilku godzinach.
  • @ Pietruszka, jak się nie poczęstują świeżym alergenem to podobnie jak u Katarzyny, po kilku godzinach przechodzi. 
  • No to ładnie, u mnie to drugi tydzień trwa :/ . To może być nadal od tych jaj? Od tej pory nic zabronionego nie jadł.
  • Jakoś mi nie pasuje, żeby nietrzymanie moczu trwało tak długo po nietolerowanych jajach. Raczej się takiej reakcji spodziewam na konserwanty, czy inne barwniki. Może sprawdź, czy ostatnio dziecko nie pija czegoś nowego - jakiegoś Kubusia, czy innego soczku. Albo czy nie je żelków, czy innych barwionych słodyczy. Może rodzeństwo czymś częstuje?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.