Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alergie

1457910

Komentarz

  • Dziękuję. Alergię ma na dwa rodzaje roztoczy. Nie wiem co masz na myśli mówiąc ,,kuchenne''....:). Dużą część tego już praktykujemy, tzn. nie ma u nas w domu rzeczy, której nie można uprać. Wszystkie pokrowce zdejmowane i prane normalnie w pralce łącznie z kanapowym. Ikea rządzi. Kołdry mamy a-a. Muszę wrzucić do prania.

    Właśnie pierze się pościel i poducha.

    Chciałabym wprowadzić w domu taki reżim alergiczny, żeby jego organizm miał miejsce gdzie ekspozycja na alergen jest jak najmniejsza. Bo tak to roztocza wszędzie u babci, na zajęciach dla dzieci... Żeby mógł spokojnie odpocząć.

    Przygody z alergią u nas to niestety nie początek. Ja jestem stary alergik, przez okres ciąży było troszkę lepiej.
  • U nas Zofa,niecałe 5 miesi.ma taką masakrę,że wyć się chce. Całe nogi suche,szorstkie,ez smarowania czerwone,ale ile można smarować sterydem :(
    W dodatku od czasu choroby, z której jeszcze wychodzi(coś długo) zrobiła się mega marudna,płaczliwa,dosłownie krzyczy,jakby z bólu.
    Czy takie maluchy mogą w ogóle coś dostawać wspomagająco???tak jak starszaki np.zyrtec? Często kopie nóżkami,tak przebiera i mam wrażenie,że ją po prostu swędzą :(((( Piorę w Loveli,nie wiem teraz jaki środek kupić,bo może to też jego wina.
    Ogólnie temat alergii mnie przerasta.
    U M. też pogorszenie,jakby nagle coś się w naszym domu zadziało,co pogorszyło ich stan :((((((

  • Wielu alergolowo ma opinie o loveli bardzo negatywna. Uważają ze juz lepiej prac w zwykłym proszku niż w niej. Polecają droższego jelpa albo tanie platki mydlane.
  • My pierzemy w białym jeleniu albo w dzidziusia. Po loveli mały miał szorstka skórę.
    To pewnie wiesz ale na taki zły stan skóry tylko jasne rzeczy i z naturalnych tkanin.
  • dzidziuś był lepszy,też takie mam wrażenie...
  • u nas fa wyszla 3 cia klasa roztoczy.. mamy bardzo roztoczowy dom i nie bardzo od diagnozy potrafimy to zmienic.. jest od wrzesnia na lekach wreszcie nie choruje.. teraz pani kazala odstawiac... boje ale odstawilismy avamys i milukante.zostal tylko odpowiednik claritiny..

    ja mam ciagle nie stwierdzone... czesem co atakuje miedzy kwietniem a czerwcem..chetnie w ciazy.. dwa tyg. juz infekcji zatokowej.. niby juz czysto ale rano wysmarkuje czerwona krew..sporo. nie wiem czemu..
  • a u fa jeszcze jako u dziecka 2 letniego przemadrzala pni dr stwierdzila azs... miala Ci ona ten azs jeden sezon zimowy i kuniec.. marsz alergiczny?
  • może być, skoro teraz problemy nie skórne, a zdrowotne?rozumiem,ze gilowo-oskrzelowe,tak?
  • Tak jak u nas. Pokarmowa, skóra , układ oddechowy
  • xteraz dychawica oskrzelowa, jakis tam katar (siakanie nosem) i alergie na chomika i cos tam1 klasa i 3 klasa roztoczy.. pokarmowe jesli od tego sie zaczelo byly najmniej widoczne..cos tam niby po spaghetti czy jogurcie miala ale bardzo krotko i niezdecydowanie.. za to jak sie poilam joguratmi do picia przy karmieniu to jak z kranu z niej lecialo(6tyg.miala).. ale wystarczylo ograniczyc ten nabial w diecie mojej i luz
  • Corka ma rany na skorze w kilku miejscach. Cos ja uczula, ale nie wiem jeszcze co. Drapie w nocy i jej sie sacza. Normalnie do smarowania uzywamy Dexeryl, ale jak sie pojawia wysypka to masci cholesterolowej z wit A. Co jakis czas znika, a potem znow sie pojawia.
    Teraz pediatra zalecila do smarowania DERMAVEEL, mowila ze to jest pomiedzy kremem normalnym a sterydem, ze przeciwswiadowo dziala. Stosowal ktos, pomaga?
    Czy to nie jest homeopatyk?
    Corka sie strasznie drapie, moze ktos cos poleci?
    Bierze contrahist, ale cos na skore tez potrzebne.
  • alantan dermoline lekki krem. jest super choc nie wiem czy wystarczy wtej sytuacji
  • Mediderm lub ziajka do AZS na sucha skórę alergiczna u nas działa.Wiktoria od 4 msc życia na ketotifen je i wg alergologow to jedyny oddczulacze dla dzieci poniżej roku.
  • Mediderm mamy, ale chyba za slaby. Potestuje te pozostale. Poki co gencjana ladnie przysuszyla i corka stwierdzila, ze ja tak nie swedzi.
  • Dominika,a to na receptę zapewne?
  • A jak to się ma do alergii na pyłki brzozy?Bo wiele razy myślałam o tym soku, ale trochę zabobonnie się boję,że jeśli ma alergię na pylek to i sok zaszkodzi...
  • No wlasnie moja corka ma na brzoze uczulenie, wyszlo w testach skornych, ale tez w obserwacjach, jak zaczyna pylic brzoza, to corka ma najczesciej zap oskrzeli.
  • a jak to zrobić? mam 3 brzozy przy domu
  • dzieki,męża zaangażuję
  • to nie zart? tak po prostu leci?
  • @Agnieszkamama mediderm bez recepty ,ale rownie dobra nasza polska ziajka .Oba specyfiki polecam aczkolwiek ziajka nie zostawia zadnego tłustego filmu.
  • @mamuna, ja wyprobiwakam na sobie Dermaveel. U mnie wzmagal tylko swedzenie, poza tym cuchnie alkoholem i mialam wrazenie, ze wysusza skore.
  • My od dwóch tygodni pijemy sok z brzozy.Ale od 2dni już zmienia smak .Owijam słoik gazą bo w tym roku dużo much i muszek i gumeczką na to i podstawiam pod brzóskę .Mąż taką dziurkę przy samym dole robi.
  • Ale co do smaku to tylko w ten dzień,ewentualnie na drugi w lodówce.Może dlatego że codzień mamy 3 litry świeżego.
  • @Kerima dziekuje za opinie. Czyli slusznie nie kupowalam.
  • A do kiedy można zbierać sok z brzozy? Nie jest już za późno? @Bridget @jukaa wiecie może?
  • Mi już od wczoraj nie smakuje.Ale spróbujemy z innej bo może już ten dobry wyleciał.Spróbuj.Jak jutro będzie słoneczny dzień to zaraz poleci i taka leciutko delikatnie słodkawa.Przezroczysta.Nam dziś biała leciała.
  • Dzięki! Będę w takim wypadku próbować :)
  • u nas liście już duże, z dnia na dzień zrobiło się zieloniutko :) piękne te brzozy, żeby jeszcze nie pyliły ;) A -PsssssiK!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.