Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

BADAPAK

18911131417

Komentarz

  • @Aneczka08 ale nie wiemy jakie były wzrosty i spadki ceny na przełomie grudzień 2012 / marzec 2013.

  • Napisałam do nich z ciekawości i dostałam odp, że podwyżka cen jaglanki wynika konkretnie z okresowego problemu z ceną i dostępnością prosa.

    zobaczymy, czy stanieją, jak "kryzys" się skończy ;-)
  • jednym słowem jaglanka robi furrorę i zabrakło
    ale... jest to dobra wieść, bo więcej pól obsieją i będzie tańsza. :-)
  • po-mi-do-r(y)
  • po-mi-do-r(y)

    -----------

    kupiłam i teraz dumam po co?
    :-?
  • ja parzę gorącą wodą i dodaję do jaglanki:-))
  • no jak to? do jaglanki oczywiście.
  • a serio, to pokrojone w paski do sałatek, omletów, na kotlecie pod żółtym serem itp.
  • edytowano luty 2014

    :-&

    edit: to było do rady numer 1 i 2 ;)
  • do kapusty, przepszyna kapusta "na krótko" z takim pomidorem :)
    u nas zużywają się błyskawicznie!
  • Ja także zakupiłam ze 20 kg różnistych bakalii. Liczyłam, że akcja będzie kontynuowana i że sie jeszcze na okazję załapię ;)
  • Pomidory suszone się świetnie komponują z czerwoną soczewica w zupie. Właśnie dziś robiłam-pycha!
  • To ja tak nieśmiało proponuję ....dla tych co z Warszawy i okolic...


     na BRONISZACH bezpośrednio w hali pierwszej wychodzi taniej niż w badapaku..........


    sprawdziłam wielokrotnie!!

    jaglanka = 20 zl za 5 kg

    gryczana - 17,50 za 5 kg. 

    Droższe są mąki z tego co się zorientowałam.


    A do tego jak ktoś ma gdzie trzymać, można zrobić większe zakupy. Tam jest wszystko. Ziemniaki, cebula, buraki, owoce... podobno też jest jakiś ogólnospożywczy w jednej z hal. 

    Wjazd 7 zł

    Ale powiem Wam, że jak tak obliczałam wszystko.. to mi wychodziło benzyna+wjazd+zakupy = TANIEJ niz na bazarze.

    Kupuje się na skrzynki lub na worki.

    Ostatnio kupiłam pyszne ziemniaki za 13 zl za 15 kg. i marchewkę za 5 zl za 10 kg.


    Można kupować z dwiema rodzinami, dzielić się i też wychodzi taniej....
  • @Savia

    ja takie suszone w oliwie dodaję do szpinaku i łososia :)
  • A ja wyjadam widelcem ze słoika. Skutek jak wyżej.
  • Melduję, że też kupuję w Badapaku i im pisałam, że znam go z tego forum. Mam też kilka mam zainteresowanych. Jak coś zamówią, też napiszą o forum.
  • Kupiłam w BADAPAKU mąkę ryżową. Rzuciłam się na 5 kg.
    Niestety mąka jest dość słabo przemielona. Ma duże cząstki - porównywalne do kaszy orkiszowej z tegoż sklepu. Kupując w markecie miałam mąkę drobniutką jak pszenna poznańska.
    Z obawą dodałam ustrojstwo do ciasta jako jedną z kilku mąk. Nie było jej dużo (1/3 mąki, były też 4 banany). I teraz ciasto - bananowy brownie - chrupie po upieczeniu.

    Mam więc pytanie - czy trafiła mi się kiepska partia mąki, czy w BADAPAKU mają zawsze taką? I drugie - czy da się coś zrobić, by piec na tej mące i nie chrupać (namaczanie??? podgotowanie???). 
  • Zamówiłam wczoraj pierwszy raz w Badapaku i mam pytanie - napisane było "dostawa w ciągu 24 godzin".Ale dziś jest niedziela więc czy oni pracują i otrzymam przesyłkę już dziś czy jutro. I jeszcze jedno pytanie : czy olej kokosowy jest dobry i do czego w kuchni się nadaje - i poza nią- bo sobie teściowa zażyczyła i tak myślę co będzie z nim robiła...
  • Kupuję u nich olej kokosowy tłoczony na zimno. Jest rewelacyjny, jednak z racji ceny dodaję go tylko dzieciom do kremu czekoladowego bez czekolady z przepisu ze smakoterapii. Świetny jest też zamiast kremu do smarowania twarzy, suchej skóry. Doczytaj sobie w internecie, bo warto go używać.  
  • Up!
    Na fejsie jest kod promocyjny na 10 użyć na 12zł zniżki. Ja nie skorzystam, ale może ktoś się załapie?
  • Tylko szybko! To obejmuje pierwsze 10 osób!
  • @annamaria - i tak każdy może wjechać na te Bronisze? Ja wiem, że tam kupują, ale myślałam, że dla sklepikarzy tylko. W sumie to rzut beretem tam mam, jak wsiądę w samochód :D a jaglanka się skończyła...
    A tam jakieś konkretne stanowisko gdzie kupujesz, czy jak się wejdzie do hali będzie wiadomo gdzie?
  • Kusi mnie wyprawa na Bronisze. Ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami?
  • Mam pytanie - czy olej kokosowy należy przechowywać w lodówce bo nie mam pojęcia.
    :|
  • Olej przechowuje się w lodówce. Może być wielokrotnie podgrzewany, żeby odlać potrzebą ilość i dalej schładzany w lodówce.
  • @annamaria napisała mi pw, bo nie może dodawać komentarzy.

    Informacje dotyczą BRONISZY:
    Każdy może wjechać. Wjazd kosztuje 7 zł.

    Jak
    wejdziesz do pierwszej hali, to będziesz miała mnóstwo otwartych miejsc
    z kaszami pestkami i tak dalej. Musisz sobie po prostu pochodzić i
    popatrzeć i popytać o ceny. Nawet badapak tam ma swoją siedzibę z tym,
    że wszystko w 5 kg można kupować.


    @Megan -  "niech sobie poczyta kilka postów wyżej a propos Broniszy" :)

    My się tam wybieramy w piątek jak Bóg pozwoli.

    A i jeszcze jedno. Godziny otwarcia to 24 h ale hale są czynne do 22 od rana.
  • @Hania jak robisz zupę soczewicową  z suszonymi pomidorami?

    kupiłam je i nie wiem po co :/ słone jakieś i gumowe
  • @uJa

    mniej więcej wg tego przepisu:

    http://zielenina.blogspot.com/2012/01/zupa-z-soczewicy-i-suszonych-pomidorow.html

    tylko przyprawiałam mniej - tylko sól i zwykły pieprz, ale to na samym końcu. I bez tych dodatków robiłam - płatków chili, śmietany etc.
  • @uJa zalej wrzątkiem te pomidory na kilka minut a potem już dowolnie - do jaglanki lub gryczanej z ordobiną oliwy... pycha, do pasty jakiejś, do makaronu
  • Uważajcie na figi zbiór 2013.. małżonek odkrył robaczki :-)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.