Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

BADAPAK

1246717

Komentarz

  • Właśnie, właśnie? Ja już zamówiłam, ale tak na przyszłość...
  • Ja listę mam skompletowaną ale nadal czekam i marzę... ech..
  • Właśnie dziś tworzę...
    :\">

    Na 1 wyjechaliśmy do Charkowa, a potem musiałam trochę poleżeć i dopiero się zabrałam!
    Przepraszam!

    Dam znać, jak tylko uzyskam od nich jakąkolwiek odpowiedź.
  • Pisz, pisz, bo ja dziś zamówiłam za mega kwotę. :P

    Czy ktoś może mi polecić tani sklep internetowy z eko-żywnością typu ciemne makarony, cukry buraczane i takie tam?
  • Skąd wiecie o niesiarkowaniu badapakowych rodzynków i moreli? Na stronie gdzies jest? Na opakowaniu?
  • Ola_g, zamawiałam migdały i orzechy brazylijskie. Bardzo dobre.
  • edytowano listopad 2013
    Skąd wiecie o niesiarkowaniu badapakowych rodzynków i moreli? Na stronie gdzies jest? Na opakowaniu?
    cytuję:Morela
    naturalnie suszona, nie odbarwiana w celu uzyskania jasnego
    koloru związkami siarki. Jest to najbardziej zdrowa morela dostepna na
    rynku.

    http://www.badapak.pl/morele-duze-naturalnie-suszone


    Rodzynka nie jest niczym konserwowana a zawiera jedynie olej roślinny.

    http://www.badapak.pl/rodzynki-thompson-jumbo
  • aż bym se zjadła :P
  • Jak sprawa rabatów?

  • podbijam - wiadomo coś?

    Bo siem do zamówienia przymierzam ;)
  • Ja również się przymierzam, tylko tych rodzynek niesiarkowanych w mniejszych opakowaniach niż 5 kg już nie widzę. Czyżby wielodzietni już wykupili?  ;)
  • @chabrowa - wooooooooooołam :) wysłałaś im maila? 
  • Właśnie polubiłam ich na fejsie. Jeszcze 92 lajki i będzie dzień darmowej wysyłki :D
  • Wlaśnie mąż do nich pojechał. :-)
  • Wysłałam, wysłałam - już kilka dni temu - wtedy, kiedy napisałam na forum, ze tworzę.

    Tak jak już wtedy napisałam - jak będą pewne informacje - podam na forum.
  • edytowano listopad 2013
    Ile razy pytałam ich o rabaty, karte stałego klienta... - tyle razy było brak odpowiedzi. :-(
    Muszę zadzwonić.
  • Mąż wrócił z zakupami. Chwilę z facetem gadał, tamten żartował, że żona się targuje, ale...

    On ma świadomość, że jest najtańszy, bo śledzi ceny konkurencji. Wnioskuję więc, że stały rabat nie wchodzi w grę. Nie pójdą na to. Zna facet swoje miejsce na rynku.

    No, chyba, że chabrowa go omota wirtualnie ;)
  • Właśnie polubiłam ich na fejsie. Jeszcze 92 lajki i będzie dzień darmowej wysyłki :D
    Ja też. Teraz chyba już tylko 8 brakuje.
  • Fajny ten BADAPAK :D


    ATSD...Ktoś mnie oświeci w typach mąki?
    Bp zupełnie się nie wyznaję czym te typy się różnią i która do czego.
    :\">
  • Ile tych lajków na darmową wysyłkę? Bo nie wiem, czy lajkować?
  • @Małgorzato32, generalnie z typami mąki jest tak, że im wyższy numer przy typie (np. 2000), tym mąka bardziej pełnoziarnista (zdrowsza teoretycznie), mniej oczyszczona. A im mnieszy typ (np.450), tym bardziej oczyszczona, biała.

    Mąkę dzieli się także na typy, w zależności od ilość zawartych w niej substancji mineralnych. Im wyższy typ mąki tym mąka jest ciemniejsza gdyż do przemiału trafia nie tylko środkowa część ziarna czyli bielmo, ale także okrywa owocowo - nasienna, w niej znajduje się najwięcej substancji odżywczych i błonnik. Dlatego też im wyższy typ maki tym więcej substancji wartościowych, korzystnie wpływających na nasz organizm, a także mniej złych węglowodanów, których najwięcej jest w mące pszennej jasnej np. typu 500. Typy określone są w zależności od rodzaju mąki z podziałem na pszenną lub żytnią. W Polsce podział na typy określają Polskie Normy: PN-A-74022:2003 Przetwory zbożowe. Mąka pszenna oraz PN-A-74032: 2002 Przetwory zbożowe. Mąka żytnia.

    Mąka pszenna
    typ 450 - ta mąka idealnie nadaje się do wypieku ciast biszkoptowych i tortów
    typ 500 - mąka przeznaczona do wyrobu klusek, pierogów, pizzy, ciast kruchych i francuskich
    typ 550 - idealna do wypieku ciast drożdżowych
    typ 750, 1400, 1850, 2000 - typy mąk, które przeznaczone są głównie do wypieku pieczywa, typ 2000 to mąka razowa 
    typ 3000, mąka z pełnego przemiału

    Mąka razowa
    typ 580 - mąka żytnia jasna idealna do makaronów
    typ 800, 1400, 1850, 2000 - typy mąk, które przeznaczone są głównie do wypieku pieczywa, typ 2000 to mąka razowa


    źródło http://www.kuchniaplus.pl/kuchnioteka/artykuly/maka-8211-rodzaje-i-typy_288.html

  • Rodzaje mąk

    W obrocie handlowym rodzaj mąki określa się, podając nazwę zboża, z którego ją wyprodukowano, typ mąki i jej nazwę handlową, np. mąka pszenna typ 500 krupczatka. Typ mąki - określa zawartość popiołu w mące, wyrażoną w gramach na 100 kg mąki. Tak np. mąka typ 550 w 100 kg zawiera 500 g popiołu, mąka typ 1400 w 100 kg zawiera 1,4 kg popiołu, a mąka typ 2000 - 2 kg popiołu. Pod pojęciem popiołu należy rozumieć pozostałość po całkowitym spaleniu mąki w temperaturze 900oC. Mąka o niskiej zawartości popiołu wykazuje jasną barwę, a o wyższej ciemniejszą. Ciemniejsza barwa i większa zawartość popiołu w mące razowej pochodzą z przejścia do mąki całej prawie okrywy owocowo-nasiennej ziarna, która jest bogata w składniki mineralne i wykazuje ciemniejsze zabarwienie niż bielmo (czyli środek ziarna). Mąka taka charakteryzuje się wyższą zawartością błonnika oraz witamin z grupy B.

    Mąki pszenne

    • Mąka pszenna typ 450 - Tortowa
    • Mąka pszenna typ 500 - Krupczatka/Wrocławska/Poznańska
    • Mąka pszenna typ 550 - Luksusowa (bułkowa)
    • Mąka pszenna typ 750 / 850 NZ - Chlebowa
    • Mąka pszenna typ 1400 - Sitkowa
    • Mąka pszenna typ 1850 - Graham
    • Mąka pszenna typ 2000 - Razowa

    Mąki żytnie

    • Mąka żytnia typ 580 - Jasna
    • Mąka żytnia typ 720 - Pytlowa
    • Mąka żytnia typ 1400 - Sitkowa
    • Mąka żytnia typ 1850 - Starogardzka
    • Mąka żytnia typ 2000 - Razowa
  • @Aniuszka
    generalnie z typami mąki jest tak, że im wyższy numer przy typie (np. 2000), tym mąka bardziej pełnoziarnista (zdrowsza teoretycznie), mniej oczyszczona. A im mnieszy typ (np.450), tym bardziej oczyszczona, biała.

    To to akurat wiedziałam.
    Bardziej chodziło mi o to, która mąka do czego się nadaje. Dzięki za wyjaśnienie.

    Bo dla mnie mąka to MĄKA.
    Teraz już wiem nieco więcej.
  • edytowano listopad 2013


    Czy ktoś może mi polecić tani sklep internetowy z eko-żywnością typu ciemne makarony, cukry 
  • edytowano listopad 2013
    Aniuszka, tu jest chyba pomyłka:
    "Mąka razowa
    typ 580 - mąka żytnia jasna idealna do makaronów
    typ 800, 1400, 1850, 2000 - typy mąk, które przeznaczone są głównie do wypieku pieczywa, typ 2000 to mąka razowa"

    W tytule powinna być Mąka żytnia, a jej typ 2000 - to mąka żytnia razowa.
  • Dajcie znać jak będzie ten dzień darmowej wysyłki :) czy wtedy wystarczy podać tylko kod z FC czy są jeszcze jakieś inne wymogi?
  • Aniuszka, tu jest chyba pomyłka:"Mąka razowatyp 580 - mąka żytnia jasna idealna do makaronów
    typ 800, 1400, 1850, 2000 - typy mąk, które przeznaczone są głównie do wypieku pieczywa, typ 2000 to mąka razowa"

    W tytule powinna być Mąka żytnia, a jej typ 2000 - to mąka żytnia razowa.
    Tak, zgadza się, dziękuję za czujność. :)
  • Jeszcze 30 lajków i - być może - będzie darmowa dostawa  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.