Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

To już wojna na Ukrainie.

edytowano luty 2014 w Ogólna
http://espreso.tv/

snajperzy na dachach - będzie druga Jugosławia?

ludzie krzyczą „krew za krew"
«13456754

Komentarz

  • NIe wiadomo, jak sie to moze potoczyc:( Obserwuje z wielkim niepokojem...
  • czlowiek na mównicy wzywa do rewolucji, mówi o ruskich pachołkach. 
  • Przeraża mnie to.
  • Nie żyje 34-letni sędzia z Krzemieńczuka. Mężczyzna został postrzelony przed swoim domem; zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran. 

    Jak podaje rp.pl Aleksander Łobodenko zginął od kilku kul nieznanych zamachowców przed swoim domem w nocy z wtorku na środę. Policja nie wie na razie, czy zamach miał cokolwiek wspólnego z pracą sędziego. 

    Wiadomo jednak, że w ostatnich tygodniach Łobodenko skazał kilkunastu uczestników demonstracji antyrządowych w Krzemieńczuku. Tłum przeciwników prezydenta Janukowycza szturmował tam kilka razy siedzibę lokalnych władz.






  • edytowano luty 2014
    http://niezalezna.pl/51995-ukraina-opozycja-zablokowala-parlament-w-strone-majdanu-ruszyly-oddzialy-berkutu


    Trzech manifestantów zginęło od kul w trakcie trwających we wtorek w Kijowie zamieszek antyrządowych – poinformowała opozycyjna deputowana do parlamentu Łesia Orobec. 
    Siedem osób w stanie krytycznym znajduje się w punkcie ochrony medycznej Majdanu – podała."Trzy ciała znajdują się (w zajętym przez demonstrantów) Domu Oficerów. Siedem osób jest umierających. Nie puszczają do nas karetek!!!" – napisała deputowana na swoim Facebooku.
  • napisała deputowana na Facebooku ... też mi rewolucja! Gdyby władza chciała to może zablokować sieci telefoniczne i  internet (poza siecią satelitarną). Jak na razie tego nie robi ...
  • edytowano luty 2014
    W KIJOWIE OGŁOSZONO STAN WYJĄTKOWY Od północy 19 lutego pojazdy
    nie będą mogły zbliżać się do Kijowa na odległość mniejszą niż 30 km.

    http://espreso.tv/
  • edytowano luty 2014
    Poczekajcie - wg espresso tv stan wojenny ogłoszony był już kilka razy.

    edit:Ale wygląda na to, że może tym razem mają rację...
  • Nasi przyjaciele są w Kijowie na misji (Neo), martwimy się :(
  • nie wiem dokładnie, w którym miejscu mieszkają. Byli w Pl kilka dni, wyjechali 4 lutego...
  • Jeśli mają kontakt z kapucynami, to możesz do mnie pisać na prv.

    Myślę, że raczej nic im nie grozi.
    Niebezpiecznie jest w ścisłym centrum. Bardzo scisłym.
  • A którzy na tym Majdanie są "nasi"?
  • Maciek - i to jest najsmutniejsze...
  • Jedni są od Merkel, a drudzy od Putina. Sam nie wiem, z kim mi bliżej.
  • tyle że są jeszcze tzw. zwykli ludzie
  • Zawsze są.
  • edytowano luty 2014
    wciąż to samo od tysiącleci:

    image

    image
  • Jedni są od Merkel, a drudzy od Putina. Sam nie wiem, z kim mi bliżej.
    ---------------------------------------------------------------

    pewne rozjaśnienie  w powyższym może dać ten wątek z rebelki

    http://rebelya.pl/forum/watek/71588/

    (tzn. można zaakceptować i pedalstwo byle czuć się dobrze ze swym wyborem "zachodu")
  • coś nieprawdopodobnego. wasalistyczne wobec Putina wystąpienie Tuska w sejmie, słucham i nie wierzę!

  • Im dłużej trwa zawierucha na Ukrainie tym lepiej dla nas. Ukraina to tylko element globalnej rozgrywki
  • Przypominam też, że protestujacych poparł Adaś Michnik, znaczy Szechter. Ta najgorsza z gnid.
  • m dłużej trwa zawierucha na Ukrainie tym lepiej dla nas. 
    ____________

    to powiedział chrześcijanin,  po śmierci 30 osób i ranieniu blisko tysiąca. 
  • brzydki chwyt
  • edytowano luty 2014
    brzydka postawa raczej 

    Ukraińskie MSW twierdzi, że manifestanci w Kijowie nie zginęli z rąk milicji czy żołnierzy wojsk wewnętrznych. Według resortu, funkcjonariusze nie mają broni palnej. W oświadczeniu ukraińskiego MSW czytamy, że biorąc pod uwagę charakter ran, między innymi strzały z broni ostrej w potylicę, nie można wykluczyć, że strzelali do siebie sami protestujący.



    skąd ja znam takie opisy... strzelali sami do siebie...

  • @Prayboy ukrainskiego milicjanta zabili jego koledzy? Te namioty na majdanie kto sponsorował? Ludzie sami? Naiwny jesteś jak przedszkolak
  • Jedno co mogę napisać, bo zdania co dla Polski lepsze nie mam, to to, że nasz ukraiński współpracownik mówi, że po raz pierwszy widział tak duże zaangażowanie społeczne. Np. , że ludzie nie rozkradają darów, tylko pilnują sami siebie.
  • edytowano luty 2014
    co co milicjanta - no na tym polega wojna domowa, do milicjantów w czasie wojny domowej się strzela. Brat zabija brata. A wszystko zorganizowała Rosja, to przecież jasne.



    Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskich apetytów. Okazało się, że nie, że to błąd

    - powiedział w sierpniu 2008 roku śp. Lech Kaczyński, przemawiając na demonstracji w Tbilisi.




Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.