Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

To już wojna na Ukrainie.

145791054

Komentarz

  • @Spioch ;zachód nie chciał i nie chce umierać ani za Gdańsk (zresztą w 95% przed wojną niemiecki) ani za Kijów. I właśnie na chłodnej kalkulacji powinniśmy opierać naszą działalność międzynarodową a nie na romantycznych hasłach. 

    Bardzo dobry przykład. Popatrz do czego doprowadziło zachód wzruszanie ramionami i chłodna kalkulacja, kilkadziesiąt mln ofiar w samej Europie.

    @Chabrowa ;Tzn. moze nie rozumiem, ale za to na żywo obserwuję jakie mogli toczyć dywagacje... 

    Dokładnie o to mi chodziło. A także o to, że tam giną ludzie niewinni, co powinno nas odwodzić od mówienia w sposób cyniczny i wrzucanie wszystkich do jednego garnka. Nawet jeżeli za eskalacją stoją też baderowcy, to jakoś mam przekonanie, że większość ludzi, którzy tam walczą to Ci co kochają wolność i chcą silnego, wolnego kraju. Dla mnie taka postawa zawsze budzi szacunek.

    A także prowadzi do wniosku, że są znacznie zdrowsi (mniej zniszczeni przez konsumpcjonizm) niż my. Mimo, że były tu głosy wyśmiewające (co to za naród, śmiech na sali), to dla mnie oni są teraz bardziej godni nazwania narodem niż my. Komu by się u nas z młodych chciało przez parę miesięcy koczować w Warszawie i narażać życie? Przykre to.

  • edytowano lutego 2014
    PawelK,.." A także o to, że tam giną ludzie niewinni, co powinno nas odwodzić od mówienia w sposób cyniczny i wrzucanie wszystkich do jednego garnka. Nawet jeżeli za eskalacją stoją też baderowcy, to jakoś mam przekonanie, że większość ludzi, którzy tam walczą to Ci co kochają wolność i chcą silnego, wolnego kraju. Dla mnie taka postawa zawsze budzi szacunek..."

    .
  • Maciek, toporkami rąbie się drewno na opał, buduje barykady, Ja raz przyniosłem siekierę do liceum.
  • coraz bardziej wygląda na to że chodzi o Krym.
  • Ostrzegam drastyczne:



  • edytowano lutego 2014
    Relacja z drugiej strony:

  • @PawelK - jak nie chłodna kalkulacja to co?

  • z ostatniej chwili: Nowa większość w Radzie Najwyższej przegłosowała wycofanie z Majdanu wszystkich służb i wojska

    Pytanie co dalej?
  • edytowano lutego 2014
    Janukowycz został rzucony na pożarcie.

    Pytanie, co teraz zrobi wschodnia Ukraina i czy nie przyłączy się czasem do Rosji (vide plan powyżej).
  • Greg, tak tak, oczywiście USA winne.
    Rosja się tylko patrzy, nie podsyca, nie wysyła swoich snajperów czy agentów. Jedyne co zrobi, to jeżeli zamieszki się przeciągną (a z jakiegoś powodu się przeciągają) to wkroczy w celu ochrony swoich obywateli.
    Jak do Polski w 1939. Bo przecież oni nigdy nie atakują tylko wchodzą z misją pokojową.
  • @PawelK przyjzyj się dokładniej obrazkowi. Zwłaszcza kosie
  • Widziałem. Ale co rosyjscy Żydzi grają przeciwko Putinowi? 

    Widok człowieka, który jeszcze przed chwilą żył a teraz leży obok ciebie, z czaszką zapadniętą z powodu braku jej zawartości bo dostał w głowę z karabinu snajperskiego uzbrojonego w pociski przeciwpancerne jest przerażający. Ale jeszcze bardzie jest przerażające to, że takich pocisków używają ludzie Janukowicza przeciwko swoim rodakom. Ktoś zapytał: Czemu nie strzelają z normalnych pocisków, np. w nogi, przecież im powinno chodzić o unieszkodliwienie... Oni celują w głowy - centralnie w środek, naboje rozrywają człowieka, dziurawią hełmy, kamizelki. Rozrywają czaszki. . Zapach śmierci... to jest coś czego nie czuje się zmysłami tylko duszą. Dzisiaj pierwszy raz zrozumiałem co to znaczy. 
    Na moich oczach zginął jeden człowiek, kilku po nieskutecznej reanimacji umierało w męczarniach, do tego widziałem kilkanaście innych ciał. Wszyscy ranieni przez snajperów. Gdzie jest zorganizowana i stanowcza reakcja opinii międzynarodowej ?! Tu już nikt nie wierzy w UE, ludzie liczą tylko na Polskę i USA. Tak. Liczą na nas. 
    ----

    Ostatnio spałem w Polsce. Wczoraj trochę drzemałem. Teraz padam, muszę chwilę pospać, ustawiam budzik aby mnie budził co godzinę, żeby sprawdzić czy coś się dzieje na Majdanie. Sprzęt gotowy. Jeśli coś się stanie to postaram się tam być. Może już nie tak blisko. Dziś na moich oczach fotoreporter został postrzelony w nogę. Zrozumiałem wtedy, że to mogłem być ja. Tak samo jak ja kręcił się po okolicy barykad. Miał szczęście, że to tylko noga. Jak go wynosili był w dobrym stanie. Żadne zdjęcie, żadna nagroda nie jest warta życia. Dlatego się wycofałem. Choć patrząc na młodych Ukraińców zrozumiałem, że są rzeczy, które są warte życia - jest to niepodległość. Mam ogromny szacunek do tych młodych chłopaków na czele barykad. Bez względu na ocenę polityczną tych wydarzeń.

    -----

    Zastanawiałem się czy po tym wszystkim będę mógł spać. Ale o dziwo dobrze to znoszę. Zobaczymy co będzie jak po powrocie do Polski przyjdzie czas na głębszą refleksje... Na razie nie ma na to czasu. Trzeba działać.

    Do jutra ! Oby było spokojniejsze.

  • Trochę mnie te wpisy Szymczuka drażnią. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Pojechał do Kijowa robić zdjęcia, to niech nie histeryzuje.
  • PawelK powiem tak nie ufam nikomu, kogo wspieraja straszni bracia
  • Skąd pomysł, że wspierają?
  • Z obserwacji. Choćby takich ludkow jak Wildstein
  • Nikomu nie można ufać?
  • Nawet sobie. to bardzo stara zasada przetrwania.
  • i jeszcze jedno. @PawelK, @Prayboy i inni. nie zastanawia was, ze w sprawie Majdanu zrowno Tusk, Palikot jak i Kaczynski sa zgodni? Bo mi śmierdzi na kilometr
  • 1.Pod wieczór (czwartek) zabitych już było 67 osób, wg. oficjalnych danych, rzeczywista ilość ofiar może być większa), rannych jest ok. tysiąca osób. Nastroje wśród protestujących się zradykalizowały.
    Przywódcy opozycji (przebywający na Majdanie) tracą kontrolę nad manifestantami.
    Przy tym konflikt rozlewa się na inne miejsca - w jakimś obwodzie (nie pamiętam dokładnie) doszło do linczu na burmistrzu, którego wybrał Janukiwicz.

    2. Zachód Ukrainy wypowiada posłuszeństwo prezydentowi.
    We Lwowie było to wczoraj.
    Tutaj podkreślę, że władzom Lwowa w podjęciu tej decyzji pomogło wyraźnie przejęcie przez opozycję magazynu broni.
    /Na marginesie - posiadanie broni jest korzystne dla społeczeństwa (co widać po wydarzeniach we Lwowie), natomiast jest bardzo nie na rękę każdej władzy/
    W Tarnopolu na stronę opozycji przeszedł cały Berkut.

    3. Na Wschodzie Ukrainy opozycja jest atakowana przez "tituszki", ale i ludzi sprzyjających Rosji.
    W Doniecku władze zapowiedziały aresztowanie przywódców opozycji.

    4. Z Lwowa i innych miast zachodniej Ukrainy do Kijowa zmierzają wspierający opozycję.


    4. Parlament ukraiński przegłosował i chce wprowadzić w życie ustawę, która nakazuje aby wszystkie siły Jakunowicza wycofały się.
    Parlament będzie obradował w ruchu ciągłym. W Kijowie nadal przebywają wysłannivy UE - debatują z Jaukowiczem, jakby jeszcze było o czym dyskutować.

    5. UE wprowadziła sankcje dla Janukowicza, ale symboliczne raczej, nie wprowadzono sankcji na dostawę broni.

    6. Pentagon nie może skontaktować się z Resortem Obrony Ukrainy - jest to sytuacja bez precedensu, dotąd nie było czegoś takiego. Amerykanie są zdezorientowani.

    /Na marginesie - możemy sobie wyobrazić jak wyglądała by "pomoc" dla Polski, w razie gdyby kraj został zaatakowany przez Białoruś, albo Rosję/

  • Jeżeli demonstrantom życie miłe, powinni czym prędzej się stamtąd wynosić. <

    Chodzi o to, że demonstrantom nade wszystko miłym jest obalenie tego rządu i wprowadzenie zmian.
    Poza tym - tłum ma to do siebie, że przestaje myśleć racjonalnie.

    Gdzieś pytałeś - kto to finansuje?
    Na początku na pewno bracia Kliczko (są milionerami), później oligarchowie, następnie popłynęła pomoc z zagranicy (od osób prywatnych), m.in. z Polski.
    Niemcom ten konflikt wcale nie jest po nosie, z Rosją łączą ich konkretne interesy, a w polityce tylko to się liczy.

    PS: Jeszcze raz - w świetle wydarzeń na Ukrainie staje się zrozumiały wybuch Powstania Warszawskiego
  • a ja wczoraj widziałem na rzepie informację, że snajper z dachu postrzelił 20 milicjantów, podobno była też przez chwilę na stronie tvp.info...
  • a ja słyszałem, że w moskwe na placu czerwonym rozdają samochody

  • Co zrobią Chiny ? Dla nich słabnąca Rosja jest łakomym kąskiem.
    Czytałem przepowiednie, że Chiny mają rozpocząć krótką III wojnę światową atakiem na Rosję.
  • edytowano lutego 2014
    i jeszcze jedno. @PawelK@Prayboy i inni. nie zastanawia was, ze w sprawie Majdanu zrowno Tusk, Palikot jak i Kaczynski sa zgodni? Bo mi śmierdzi na kilometr 
    _________

    za to Miller ma zdanie odrębne. To co - będziesz głosował na SLD? A że Palikot jest zgodny to bzdura - wczoraj wyraził sprzeciw przeciw projektowi postawienia Janukowycza w stan oskarżenia za zdbrodnie. Zresz†a nie dziwne - Palikot też ma zapędy dyktatorskie. 
    Że Tusk  i Kaczyński zgodni - i co  z tego. Jest coś takiego jak racja stanu. Poza tym Tusk zmienił zdanie - najpierw obwiniał obie strony, teraz tylko Janukowycza, Kaczyński od początku tylko Janukowycza.
  • Janukowycz popełnia błąd za błędem. Gdyby działał zdecydowanie utrzymałby władzę. Powinin już dawno spacyfikować Majdan lub ogłosić przedterminowe wybory. Jego nieudolność doprowadziła do eskalacji konfliktu. Teraz jest za późno na pokojowe zakończenie konfliktu. Janukowycz musi zwiewać albo wyprowadzić wojsko.
  • A demos? Demos dzisiaj krzyczy "niech żyje król" a jutro "śmierć tyranowi".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.