Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

To już wojna na Ukrainie.

13468954

Komentarz

  • edytowano lutego 2014
    nie napisał ze po to aby przyłączyć... nie żartuj, poza tym nawet JP II był za wejściem do UE ( głosowałem przeciwko)

    zablokowane mosty w Kijowie. Potwierdzone info - do Kijowa jadą wojska.

    chyba już nie mogą wrócić, za późno, snajperzy na dachach


    lotnisko zablokowane, kto może ucieka z miasta.

    Jedną z ofiar zabitych przez snajperów jest 31-letnia Olesia Zhukowska. Należała do pomocy medycznej Majdanu.


  • Ciekawe. Na zywo pokazują, że wszyscy stoją jak stali.
  • Hmm,wedle Prayboya Janukowicz jeast idiota, bowiem juz wcześniej (na poczatku) mogł zablokowac plac i nie pozwolić dostarczac jedzenia demonstrantom. Widfocznie sam nie ogarnia sytuacji
  • edytowano lutego 2014
    tak, Janukowycz to pacynka, matrioszka Putina

    Paweł, z Majdanu nie da sie uciec jest otoczony.
  • O czym myśli postrzelona sanitariuszka? O wpisaniu na blogu, że umiera.

    Hm.
  • każdy umiera w samotności 
  • edytowano lutego 2014
    Ciekawe czy ci wszyscy na Majdanie są po Spowiedzi. Bo jeśli nie, to są idiotami nad idiotami.
  • napisała na twitterze nie na blogu, może tak sie pożegnała z rodziną
  • @PawelOdOli

    tam cały czas są/byli kapłani różnych wyznań, aby służyć ludziom. Kto chciał - na pewno mógł się wyspowiadać.

    Lotnisko pracuje normalnie.



    A w ogóle to zamiast bezproduktywnego przerzucania się wiadomościami - można by się pomodlić.
    I nie za UE (choć pewnie warto), ale żeby jak najszybciej został ogłoszony trwały pokój i żeby nie ginęli ludzie.
    Po żadnej ze stron.

  • słusznie, czas na koronkę w tei intencji
  • Przeraża mnie cynizm jaki wyłania się z niektórych Waszych postów...
  • >te umizgi Polaków do nienawidzących nas Ukraińców są i śmieszne i żałosne
    Co nas ten Gdańsk obchodzi. Sami się prosili. 

  • @PawelK

    A ja muszę powiedzieć, ze coraz bardziej rozumiem postawę i myślenie naszych "przyjaciół" z zachodu, którzy wielokrotnie "wystawiali nas do wiatru" w trudnej dla nas sytuacji...


    Tzn. moze nie rozumiem, ale za to na żywo obserwuję jakie mogli toczyć dywagacje...
  • @avv

    No jak?

    I w jakiej części?

    Bo ze znanych przeze mnie Ukraińców, większość twierdzi, ze banderowcy to byli bandyci, ale pewnie Ty znasz ich więcej.
  • @avv

    Możesz sobie jeszcze pooglądać relacje ruskich telewizji, tudzież poczytać trochę ich gazet.

    Utwierdzi Cię to w Twoim przekonaniu.
  • jedna ciekawa rzecz - w Polsce w potępianiu demonstrantów jako banderowców przoduje SLD. No i jeszcze narodowcy - ale to od dawna przyjaciele ruskich.  Nie chcę być w takim towarzystwie. Trafiał do mnie język x. Zalewskiego. Ale on ma osobiste powody. 
  • Ale ja nie napisałam, że swoją wiedzę czerpiesz z tych źródeł.

    Napisałam tylko, że dodatkowo możesz do nich sięgnąć i usłyszysz same takie rzeczy, które potwierdzą to, co myślisz.
  • @Prayboy "narodowcy - ale to od dawna przyjaciele ruskich" - wybacz, ale powtarzasz stereotyp. Skoro podczas I Wojny Światowej endecy postawili na ruskich nie znaczy, że stawiają zawsze. Podczas II WŚ to Narodowe Siły Zbrojne były najbardziej antybolszewicką formacją. Podobnie zresztą po wojnie: narodowcy najdłużej walczyli z ruskimi (nie byli rozpracowani przez komunę w takim stopniu jak AK i londyńczycy traktujący sowietów jako sojusznika naszych sojuszników).

    @PawelK - zachód nie chciał i nie chce umierać ani za Gdańsk (zresztą w 95% przed wojną niemiecki) ani za Kijów. I właśnie na chłodnej kalkulacji powinniśmy opierać naszą działalność międzynarodową a nie na romantycznych hasłach.
  • edytowano lutego 2014
    przecież to bez sensu co piszesz o czkawce historii, kiedyś była olbrzymia liczba Polaków na Ukrainie, więc nas wyrzynali, teraz nie ma takiego problemu, naszych jest tam 0.3% populacji. 

    chodzi mi o to co jest po wojnie - niestety środowiska narodowe są zinfiltrowane przez rosyjską agenturę - po co i kto palil budkę pod ich ambasadą 11 listopada? Widziałem to z odległości dwóch metrów. Bez sensu to było.
  • Problem z Ukrainą jest taki, że nie wiadomo kto się tam do władzy po upadku Janukowycza dorwie. W wyroki demosu nie wierzę.
  • @Prayboy - najwięcej Polaków zniknęło z Kresów za sprawą Moskwy akurat. Najpierw w ramach represji po powstaniach tzw. narodowych a potem po 45 roku. Ukraińcy też mają na koncie niezły udział. Zresztą rusek wielki, biały czy mały to ta sama cywilizacja.
  • edytowano lutego 2014
    Nieprzypadkowo największa rzeź Polaków miała miejsce na Wołyniu (ziemia po rozbiorach zagarnięta przez ruskich). Na Podolu też rżnięto naszych rodaków ale jednak w mniejszym stopniu.

    Pytanie czy 150 letnie  rządy Austriaków w Galicji a wcześniej 400 letnie Polaków zmieniły mentalność tej części Rusi?
  • kto się dorwie - wiadomo - kolejna partia prorosyjska
  • edytowano lutego 2014
    A ten toporek też ktoś przyniósł w pokojowych celach?

    image
  • Mnie jeszcze zastanawia jedna rzecz. Po co polski żyd jedzie na Majdan w samo centrum zamieszek?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.