Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyniki wyborów

1246

Komentarz

  • Greg, poniekąd rozumiem Twoje poglądy, ale tak mi się nasunęło: żyjesz, póki co, na ziemi, zanim trafisz tam, gdzie bardzo chcesz a ja Ci tego życzę, to jednak troszkę czasu TU  spędzasz.Wiem, że to nic w porównaniu z wiecznością, ale trochęjakby przez ten moment istotne :)
  • Przy takiej frekwencji wybory powinny być uznane za nieważne
  • @kociara no właśnie zupełnie nieistotne.
  • edytowano maj 2014
    Wątek wyborczy, a najaktywniejszy największy kontestator wyborów, ech...
    A propos papież, co zrezygnował.. no przecież nikt go nie zmusił, zresztą onn też posoborowy był.
    @Gregorius Twoja żółć zalewa nasze monitory, to jest już bardzo poważne stadium choroby... szukaj lekarza -może być posoborowy, byle się nie bał zdecydowanego cięcia.
  • Stwierdzenie faktów jest żółcią? Jesli tak, to nie ja potrzebuję lekarza.
  • edytowano maj 2014
    @Aneczka08 alez ja mma radośc w sercu, tylko Ty jej nie dostrzegasz.
    -----------------------------------------------


    =)) =)) =))

    większej głupoty nie czytałem...w każdym Twoim wpisie widać radość w sercu i pokój w duchu...nie ośmieszaj się facet....


    Jeśli uwarzysz, że jest w Polsce choć jeden pasterz, to mi go wskaż
    ---------------------------------------

    proszę, Gregorius z Poznania...człowiek który nie został papieżem ani nawet królem...a jego mądrości dają mu szczęście co widać w każdym wpisie...
    B-)
  • @Greg - prawisz o frekwencji jak rasowy demokrata!

    A może wprowadzić przymus głosowania?
    E tam, lepiej każdy głosujący dostaje 100 zł bon na zakupy. Frekwencja 99% gwarantowana
  • @Spioch to było specjalnie napisane, aby pokazać absurd demokracji.
  • Dzięki wprowadzeniu najnowszych technologii analizowania wyników przez Państwową Komisję Wyborczą, przywrócono właściwe wyniki wyborów do europarlamentu 2014.
    Przez kilkanaście godzin, na podstawie 97 procent wyników głosowania w całym kraju, panowało fałszywe przekonanie, rozpowszechnione nieopatrznie przez Państwową Komisję, o zwycięstwie w wyborach Prawa i Sprawiedliwości. Wedle tych wyników, na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska. Różnica między rywalizującymi ugrupowaniami wynosiła niewiele ponad jeden procent przewagi partii Jarosława Kaczyńskiego nad partią Donalda Tuska.
    Strasznie ciężko tę porażkę, choć była to minimalna przegrana, przechodził premier, który i tak ma na głowie nadmiar innych zmartwień. Czy naprawdę dobrze zrobiła Komisja Wyborcza, w której skład wchodzą członkowie o nieposzlakowanej opinii, dokładając premierowi nowe?
    Na szczęście okazało się, że podawany przez cały dzień wynik jest sfałszowany – niezbicie ustaliła szanowna Komisja, która składa się z członków o niekwestionowanej uczciwości. Po otrzymaniu owych brakujących trzech procent wyników, domykających całość do stu procent, okazało się, że wygrała Platforma. Komisja była szczęśliwa, bo udało jej się w ostatniej niemal chwili wykryć poważny błąd i dokonać korekty. Po jej wprowadzeniu członkowie PKW, ludzie o nieposzlakowanej opinii i skrajnej uczciwości, mogli wreszcie podać oficjalne wyniki wyborów.
    W tej wielkiej społecznej misji, będącej zarazem ciężarem wobec ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na całej Komisji i każdym z jej członków z osobna, niezwykle pomocne okazały się szkolenia, odbyte w Moskwie.
    Nauczycielami, ba - to mało powiedziane, profesorami, którzy swoją głęboką wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem, z radością dzielili się z przedstawicielami nasze Komisji, byli członkowie rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej. Są to przodujący na całym świecie członkowie Komisji, którzy mogą dla członków Komisji w innych krajach, stanowić godny zazdrości, prawdziwy wzór do naśladowania.
    Jakże wiedza nabyta w czasie tych majowych szkoleń moskiewskich latem zeszłego roku, była pomocna w dokonywaniu korekt. Nie zapominajmy, że społeczeństwo zasługuje, żeby być informowane przez PKW o rzeczywistych wynikach wyborów. Jestem wdzięczny członkom Komisji za ich wspaniały trud i oddanie.
    Jerzy Jachowicz


    pokazano ludziom : nie ma sensu głosować, poniekąd Gregorius ma rację, w każdym razie teki efekt osiągnięto.
  • edytowano maj 2014
    Fakty są takie:
    PO 19 mandatów
    PiS 19 mandatów
    SLD 5
    PSL 4
    KNP 4

    Przy takich samych wynikach w wyborach do Sejmu mamy nową koalicję: PO, PSL i SLD. Czegoś wam to nie przypomina? PZPR, SL i SD tylko proporcje inne.

    PiS nadal nie ma większości. A koalicjanta nie widać ... Gdyby nawet jakimś cudem PiS wygrał to rewolucji nie będzie. Zmienią się ludzie ale nie system.

    Jeszcze wiele lat musi upłynąć zanim Naród zmądrzeje.

    Prognoza na najbliższą dekadę: minimalny wzrost gospodarczy, rosnące zadłużeni, emigracja młodych, starzejące się społeczeństwo. Brak woli zmian.
  • edytowano maj 2014
    Cóż jak ktoś dorwał sie do władzy to spodobało mu się i nie umie z niej zrezygnować. I nie obchodzi go w tym momencie demokracja. Jedyne co dobre to, że PiS ( aczkolwiek też mam do nich trochę żalu) dorównuje im liczebnie więc podział sił nie jest najgorszy. Cieszy mnie jako wyborcę i póki co obywatelkę fakt, że wreszcie dostały po głowie te różne dziwaki, lewaki itp świry. Oznacza to, że ludzie już mają dosyć.
  • @Pray
    A jak tam alternatywne liczenie PiSu?
  • nie wiem, nie jestem ani w Pis ani w komisji nie byłem natomiast jak patrzyłem na spoconego leśnego dziedka z PKW tego samego co do Moskwy na szkolenie jezdzil to nie mam złudzeń.
  • e tam, duszno wczoraj było to się spocił ;)
  • Zresztą po co fałszować skoro w demokracji obowiązuje jedna zasada:

    CUIUS TELEVISIO EIUS REGIO
  • e tam, duszno wczoraj było to się spocił
    __________

    jaasne, jak Chlebowski.  Słuyszałeś go? Po szóste, po dziewiąte i popijał wodę ze szklaneczki dla wzmocnienia napięcia. Dobrze że się nie rozryczal na koniec jak Sawicka. To byłoby coś.
  • A ta wczorajsza burza i gradobicie ma z tym coś wspólnego? Bo ona ze wschodu na nas naszła, podczas, gdy ostatnimi dniami fronty szły raczej od zachodu. A wczoraj naszło... doszło do Wawy i kręciło w kółko, jakby dalej iść nie chciało... Hmmm...
  • Zresztą co gorsze rasowa demokracja czy zamach stanu ?

    image
  • Lepiej, że dostało się trochę ludzi z KNP niż Twojego Ruchu i Europy plus, martwi mnie tylko SLD to znak, że komuniści jeszcze nie powymierali ale to kwestia czasu.
  • tak c.a.30 lat
  • A ta wczorajsza burza i gradobicie ma z tym coś wspólnego? Bo ona ze
    wschodu na nas naszła, podczas, gdy ostatnimi dniami fronty szły raczej
    od zachodu. A wczoraj naszło... doszło do Wawy i kręciło w kółko, jakby
    dalej iść nie chciało... Hmmm...

    Nie wiem u nas na prowincji :) żadnej burzy nie było.
  • edytowano maj 2014
    Pracowałem kilka razy jako przewodniczący, członek i mąż zaufania obwodowej komisji wyborczej. Pracowałem jako ankieter OBOPu na prowincji pod Łomżą.

    W fałszerstwa w makro skali nie wierzę. W głupotę ludu jak najbardziej.

    edit. Wierzę w fałszerstwa na poziomie komisji gdzie ukradkiem ktoś dopisać może krzyżyk.
  • edytowano maj 2014
    O a jak ktoś myśli, że PiS coś zmieni:

    Prof. Zdzisław Krasnodębski - który w wyborach do Parlamentu
    Europejskiego startował z pierwszego miejsca na warszawskiej liście
    Prawa i Sprawiedliwości - już w roku 2010, niecałe dwa miesiące po
    katastrofie smoleńskiej określił swój
    katalog wartości i przedstawił swoją wizję Polski. Na łamach dziennika
    „Rzeczpospolita” pisał wprost: „Nie chcę Polski, w której
    homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w
    związkach prawnie uregulowanych”.

    http://wpolityce.pl/polityka/197811-apel-do-jaroslawa-kaczynskiego-prof-krasnodebski-powinien-odstapic-od-przyjecia-mandatu-posla-do-parlamentu-europejskiego
  • @Greg co jest niby bzdurą? Realne skutki?
    Masz wpływ na to, kto będzie na danym stanowisku. Nie możesz mówić, że to za mało, skoro nawet z tego korzystasz w celu przyzwolenia na przywileje dla pedałów

    @Prayboy manipulacja głosowaniem jest możliwa. Manipulacja bez co najmniej przyzwolenia ze strony wszystkich największych partii - nie jest.
  • eurowybory 2009: 1,7 % głosów nieważnych - (PKW przed szkoleniem w Moskwie)

    euorwybory 2014: 3.5 % głosów nieważnych - (PKW po szkoleniu w Moskwie)

    nie sądzę aby nagle przybyło nam 100 tys idiotów nie umiejących głosować
  • @Prayboy znam wielu którzy świadomie oddają głos nieważny. Gdybym musiał głosować, sam bym tak zrobił.
  • @tatapafcia i ty i ja nie głoswoalismy na Palikmiota. Więc jakie realne skutki? w obu przypadkach takie same.
  • edytowano maj 2014
    100 tys. To jeden może dwa mandaty więcej. Chyba nawet pierwsze miejsce w wyborach nie jest warte ewentualnej wtopy.

    Ja jednak myślę, że coraz więcej ludzi na znak protestu przeciwko systemowi albo nie idzie na wybory, albo idzie i oddaje głos nieważny, albo głosuje na partię antysystemową.
  • może tak być. Natomiast z tym zwlekaniem z podaniem wyników może być tak, jak mówi Radziejowska Fedyszak, że czekali aż Kaczyński zrobi konferencję że wygrał i tralalala żeby go potem zażyć z mańki. Nie udało się :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.