Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyniki wyborów

1235

Komentarz

  • Możliwa ewolucja postaw: najpierw głosuję bo wierzę, że to coś zmieni, później tracę zaufanie do polityków idę i oddaję głos nieważny, wreszcie tracę całkowicie zaufanie do systemu, odrzucam go i nie uczestniczę w wyborach.
  • @tatapafcia i ty i ja nie głoswoalismy na Palikmiota. Więc jakie realne skutki? w obu przypadkach takie same.

    @Gregorius - nie. Ja poparłem kogoś konkretnego. Ty powiedziałeś "weźcie sobie mój i moich dzieci kraj"
  • > Wierzę w fałszerstwa na poziomie komisji gdzie ukradkiem ktoś dopisać może krzyżyk. <

    Gdzieś mi się o oczy obiło, że co 10 głos był nieważny - może więc dopisano trochę tych krzyżyków.
    W Niemczech - kraju, jak by nie patrzeć, dojrzałej demokracji - też tak się robi. W ten właśnie sposób Schroeder wygrał wybory na drugą kadencję.
    Jednak coś takiego jest możliwe do przeprowadzenia tylko wtedy, gdy między partiami jest niewielka różnica głosów.
  • Opłaci się baaardzo dostać do PE.
    Przy okazji my, "szaraczki" możemy zobaczyć jak pasożytują brukselskie biurwy.
    Pomijając już dochody na czas zasiadania w poselskich ławach, poniżej podaję ich odprawy:

    1) 8000,00 zł miesięcznie na likwidacje biura - wypłacane przez 3 miesiące,
    2) 150.000,0 zł netto - odprawa
    3) dodatek do emerytury - za I kadencje 4.500,00 zł netto miesięcznie i 9.000,00 zł za II kadencje

  • @Maura a co, stwierdzenie , iż "nie wierzę w katolickiego Boga" to nie apostazja? Jeśli nie, to dlaczego? Może choć ciut merytoryki?
  • @tatpafcia Tobie sie wydaje, że poparłeś kogoś konkretnego. w rzeczywiastości poparłeś system przeczący istnieniu Boga.
  • @Gregorius przecież bzdura. Rewolucyjne (sic!) myślenie
  • Nie rewolucyjne, tylko realistyczne i poparte praktycznym doświadczeniem oraz historią.
  • @tatapafcia i jeszcze jeden przykładzik: wyborcy takiego Ruchu Narodowego też poparli kogoś konkretnego. I jak widzimy absolutnie nic to nie dało. Czyli moja teza znajduje poparcie w praktyce i rzeczywistości.
  • edytowano maj 2014
    "wyborcy takiego Ruchu Narodowego też poparli kogoś konkretnego. I jak widzimy absolutnie nic to nie dało"

    Stwierdzenie gołosłowne.

    "Nie rewolucyjne, tylko realistyczne i poparte praktycznym doświadczeniem oraz historią."

    jw.

    rewolucyjne w sensie sposobu myślenia: redukcjonizm, ideologia, ignorowanie rzeczywistości.
  • @tatpafcia na prawdę nie widzisz czego w historii dokonała demokracja? Może zacznijmy od rewolucji Anty-Francuskiej?
  • edytowano maj 2014
    Greg rweolucja francuska zrobiła wiele złego, świat przewrócił się do góry nogami, później było jeszcze parę chorych przewrotów. Burżuje pozbyli się szlachty i pieniądz stał sie ważniejszy niż honor. Co do tego masz rację. Najlepszy byłby ustrój gdzie rządzili by sprawiedliwi królowie, którzy zdawali by sobie sprawę, że władza to służba poddanym.  Pomijam, że ostatni Burbonowie oraz wielu arystokratów niestety dało powód ludowi do nienawiści. W Polsce - no cóż rozbiory, wyzysk innych mocarstw- nie dziwota, że Polacy buntowali sie przeciwko carom  oraz cesarzom.
    Teraz gdyby nagle przywrócić monarchię, to niby kto miałby dostać władzę- jakieś buractwo, które aktualnie jest na świeczniku, byli komuniści, którzy stali się milionerami korzystając z prywatyzacji? Jeśli tak to wybacz ale ja wolę demokrację , gdzie władza sie może zmienić jakby co po kilku latach.
  • @prowincjuszka ależ w emokracji władza sie nie zmienia, nieustannie od II WŚ trzymają ją bracia fartuszkowi. Wybory to taki teatr  dla ciemnego luda.
  • Wybory to taki teatr  dla ciemnego luda
    -------------------------

    dokładnie Greg...a więc Ty jasny i oświecony gość nie głosujesz...
    B-)
  • @skorektoja bracia fartuszkowi  = masoneria
  • @skorektoja akcja "zabierz babci dowód" to efekty walk pomiędzy frakcjami i lożami. Cos a la marzec 1968
  • Cuius televisio, eius regio
  • "@tatpafcia na prawdę nie widzisz czego w historii dokonała demokracja?"
    Greg, przecie właśnie potwierdzasz to co napisałem.
  • Poniżej obrazek świetnie ilustrujący czym są wybory:

    image
  • Tiaaaaa....
  • http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=4133D6B4B8F7D3E8C1257CE6003211A1#

    film jak w nocy wynoszą worki z głosami bez wywieszenia listy na  zewnątrz lokalu.
  • Na Klarcinego nosa - wynik wyborów naciągnięto, ale nie dało by się tego zrobić, gdyby różnica głosów pomiędzy partiami nie mieściła się w granicach błędu.
  • Wyniki wyborów w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (projekt Młodzi Głosują, w którym uczestniczyłem):
    Wybory przeprowadziło 1077 szkół.Głosowało 151 271 uczniów
    Partie, które przekroczyły próg:

    Nowa Prawica JK-M 27,19%
    PiS 21,64%
    Europa Plus Twój Ruch 13,56%
    PO 12,5 %
    Ruch Narodowy 5,33%
  • Jak to dobrze, że młodzież może głosować dopiero od lat 18.
  • To pocieszające, że wśród młodych partie lewicowe znajdują niewielkie poparcie. Jeszcze kilka lat i prawica przejmie władzę.
  • Europa Plus Twój Ruch 13,56% - to jest niewielkie poparcie?
    A gdy dorosną, to już pewnie Korwin przeniesie się w zaświaty i może wtedy KPN się ucywilizuje.
  • Mam wrażanie, sprostuj jeśli się mylę, że ucywilizowaniem nazywasz przejście z pozycji ideowych na pragmatyczne lub technokratyczne a la PO (globalnie) lub PiS (lokalnie).
  • edytowano maj 2014
    Chyba że z wiekiem preferencje polityczne się zmieniają
    Zmieniają się, tyle że radykalne wolty to specjalność polityków chorych na władzę. Ludzie na ogół jeśli zmieniają poglądy to na partie pokrewne, z wiekiem mniej radykalne.
  • Co do wyników wyborów mam jeszcze ogólną refleksję taką: nasza klasa polityczna w większości te wybory przegrała.

    Mam na myśli frekwencję. Ludzie do wyborów nie chodzą, bo są zniechęceni, rozgoryczeni, stracili wiarę. 

    I to jest zarówno zasługa partii rządzącej, jak i głównej partii opozycyjnej.
  • edytowano maj 2014
    Proszę państwa ludzie mają gdzieś demokrację. Gdyby pojawił się sensowny dyktator poprą go bez problemu.
    Dowód?
    Frekwencja do Parlamentu Europejskiego na poziomie dwudziestu paru procent. Do parlamentu RP ciut lepsza. Najlepsza podczas wyborów prezydenckich. Ludzie nie chcą być rządzeni przez kilkuset za nic nie odpowiadających polityków. Ludzie wolą być rządzeni przez jednostkę.
    Przynajmniej wiadomo będzie kogo powiesić lub rozstrzelać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.