Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

15758606263103

Komentarz

  • Właśnie w ramach prac społeczno-rozwojowych mąż uświadomił synom, że będą rozwalać łazienkę przed remontem. A Jasiu na to: "mogę rozwalić kibel? Zawsze o tym marzyłem!"
    =))
    Przynajmniej jeden koszt będzie z głowy. Pewnie płytki jak dobrze kichnąć to same spadną. A jeszcze jak im pozwolimy zawieźć wannę na złom i wziąć sobie kasę, to z pieśnią na ustach ruszą do dzieła :D
  • Cart, hi,hi. Moi by też pewnie byli zachwyceni perspektywa rozwalki :D
  • u nas rozwałki najbardiej lubię ja :D ale Kajtek rośnie na godnego następcę!
  • zróbcie Rozwałka Party ;)
  • Ja bym sie nie dopchala... ;)
  • ale u nas też było skuwanie starych płytek i procie instalacji za tę cenę cop isałam wcześniej...
  • Kowalka, wyślij swoich do nas, każdy dostanie po kawałku ściany, na "kibel" obowiązuje rezerwacja, ale ściany są wolne :)
  • @Cart, jestem na etapie "nigdy nie urodzę". Chętnie zajmę się Twoją łazienką:)
  • Dobra, u nas ja najwieksza.rozpierduche młotem robilam, sama radość!
  • Bea, nie strasz, bo się zamknę w sobie i mi się mężu zniechęci ;)
    Czytam mu co piszesz a on na to: "Masz kobieto wiarę? Bo jak nie, to nie mamy co zaczynać"

    Rozwalił system :D
  • A myłaś kiedyś ściany z kupy (pardąs maj frencz)?
    Bo ja tak. I dziękowałam Bogu, że kupiliśmy mieszkanie z wykafelkowaną łazienką ;)

    Syn znajomych nas tak urządził, bo nie znalazł papieru w zasięgu ręki a wstydził się poprosić.
  • oł...
    może załóżmy, że synowie znajomych Wandy się nie wstydzą ;)
  • Też o tym myśleliśmy, tylko ze u nas parter w kamienicy i północna strona, mieszkanie samo z siebie zimne, a podłogi zimne masakrycznie. Nie wiem, czy by sie znalazł śmiałek, który odważyłaby sie na kąpiel w zimie stojąc na podłodze ;)
  • My mamy brodzik i zasłonkę. Brodzik głęboki, żeby dzieci mogły się pokąpać.
  • @Wanda, ciesz się, że masz małe łazienki. Na wyprzedażach można cudne kafle i dekory znaleźć, ale w małych ilościach bo to końcówki serii. U nas w Castoramie co weekend wystawiają kilka rzeczy. Jak dopasujesz ze 2 - 3 rodzaje to masz piękną oryginalną łazienkę a koszt kafli nikły. Farby naprawdę łazienkowe wychodzą duuuużo drożej.

    Może ktoś polecić solidną niedużą kabinę prysznicową ze ściankami, z niskim brodzikiem, najlepiej taką już z deszczownicą i prysznicem ale bez dysz masujacych, ewentualnie z minimalną ich ilością? I najlepiej z otwartą górą ( bez "dachu"). I z ceną do ogarnięcia... ( max. 2 tys)

    Czy nietypowe drzwi i ściankę do kabiny można zamówić u szklarza?
    I jak to cenowo wygląda?
  • edytowano kwietnia 2016
    . Jakiś stary koment.sie wkleil
  • @Bea poczytac z rana o sikaniu bezcenne :D
  • edytowano kwietnia 2016
    Edit: repeta
  • @Malgorzata w waszym prysznicu 120 cm szerokim macie szklaną ściankę i drzwi, czy tylko ściankę osłaniającą czy jak ?
  • w wc bezwzględnie dałabym kafelki. u mnie (na razie) czterech chłopów, wszyscy na stojąco. myję kafelki przy toalecie za każdym razem jak sprzątam łazienkę (czyli 2 razy w tyg). inaczej byśmy w sikach utonęli chyba ;)
  • @Malgorzata, no właśnie też sami robimy, ale mam problem bo szerokość wnęki (tj konca łazienki) ok 150-160 cm i gotowca nijak znaleźć nie mogę. Zwłaszcza za ludzkie pieniądze. A jeszcze musi być zamykana i bez progu, i szerokie wejście, żeby wózek inwalidzki wjechał. No takiej opcji standard nie przewiduje...
    Te ścianki masz ze ściany ;) , rozumiem, nie ze szkła, tak?
  • A w ogóle, to układ i mój "projekt" tej łazienki dość podobny mi się jawi z opisu do Twojego, @Malgorzata, o ile dobrze rozumiem. Tylko mam przy kabinie sedes a pojemniki na pranie ewentualnie na pralce, o ile ta w ogóle tam będzie.
  • Jestem za prysznicem bez brodzika, bez zaslonek, czy szyby, bo (szczegolnie na szybie) widac wszystko. My mamy tak twarda wode, ze w zasadzie moznaby codziennie taka szybe myc. Myslimy teraz nad remontem lazienki i chcemy dac tylko scianki, ale za to z 3,5 strony (moze nawet z mini “korytarzykiem“) i tak umiejscowic prysznic, zeby jak najmniej sie na zewnatrz chlapalo. Na saunach, czy basenach czesto jest to tak rozwiazane.
  • mamy 4 kabiny murowane bez brodzików, jedna ma szklane drzwi, jedna zasłonkę, a dwie taki kształt, że nie trzeba nic, te drzwi były najdroższe, a są najgorsze - jeśi chodzi o utrzymanie czystości i ogólne wrażenie...
    C&P, jak łazienek totalna demolka, to może warto w nich też o podłogowym ogrzewaniu pomyśleć? my sobie chwalimy :)
  • edytowano kwietnia 2016
    Hmmm, niby można by ściankę postawić zamiast szyby, ale ona zmniejszy optycznie i fizycznie i tak małe pomieszczenie. No i kafle juz policzone i kupione na wersję bez dodatkowej ściany. Chyba bez szyby nie da rady. Myślałam że jak płaska i bez profili to wystarczy ściągnąć wodę, ewentualnie przetrzeć i luz. :/

    @Cart, też pomyślałam, że podłogówka by Wam sie przydała.
    @Małgorzata, nawet przy kilku łazienkach opcji bez wc-tu nie toleruję.
  • @Bambidu mozna te dodatkowe scianki (jesli prysznic w rogu) np. z luxferow postawic i ofkors nie do samego sufit. Nie wiem, czy sie na to zdecydujemy, ale tak wlasnie myslalm zeby obejsc problem.
  • Kolega mial za to zupelnie inny pomysl na mala lazienke: prysznic w rogu, a zamiast kabiny dwie szyby, ktore po kapieli skladasz sobie (jak drzwi) na sciane i zyskujesz na caly ten czas, kiedy sie nie kapiesz dodatkowa przestrzen. Tylko on sam wtedy mieszkal jak ta lazienke, przy mega twardej wodzie szyba to pomylka.
  • Ja polecam szybę gładką od środka, a chropawą od zewnątrz. I ściągaczka do wody - zacieki kamienne się robią późno i tylko w brzegach, przy bocznych krawędziach.
  • Mam kabinę z matową plexi. I baaaardzo twardą wodę. z czyszczeniem nie jest tak źle raz na jakiś czas pryskam chemia odkamieniającą z castoramy i wszystko schodzi. Bardziej wkurza mnie czarny osad na krawędziach. Na to chemia nie działa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.