Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

16061636566103

Komentarz

  • Az rajstopy założyłam. Brr
  • pod prysznicem zimno, gdy to zimny prysznic, znaczy zimna woda :)
  • my mamy bidetkę, styka :)
  • wc z bidetką imho wystarczy
  • Bidetka fajna, ale ja mam tak małe wc, że słabo widzę np. mycie dzieciom odwłoków.
    Bidet mam i kabinę w łazience (też małej), kiedyś na ich miejscu była wanna (od ściany do ściany), o której czasem mi się marzy...

    Z fajnych patentów (szczególnie, jak się ma dużo małych synów) jest deska sedesowa zdejmowana. Robisz "klik" i już klapa+decha w twych rękach. Myję w trymiga pod prysznicem, i dostaję się bez problemu do zakamarków pod deską w muszli.
    Mąż zanabył, jak chłopaki rozwalili poprzednią (była b. długo, się zużyła).
  • w 3. łazienkach mamy bez progu, w 4. poziom kabiny jest wyżej, ale progu jako takiego też nie ma, jest ok, się nie zalewa :)
  • U znajomych bez progu. Jest bdb
  • U nas jest próg-nie wyobrażałam sobie bez, przerażało mnie to wręcz,zwłaszcza,jak trzeba wylać wodę z wanienki na ten przykład :)
  • a jaki odpływ?
    liniowy, tak?

    przy normalnym użytkowaniu nic się nie powinno dziać, gorzej jak się zapcha włosami - trzeba to kontrolować
  • Nie lubię progów, bo mam wizję rozbicia głowy o kant. Już bym raczej z jakimś minimalnym pochyleniem posadzki kombinowała. Do tego taka guma na kiju - jakby to do czyszczenia okien, tylko duzo dłuższe i na trzonku jak miotła. Fantastycznie zbiera wodę i jakieś drobne osady, podłoga jest natychmiast czysta i prawie sucha.
  • gumowa miotła ze zbierakiem wody szczególnie po kąpielach młodocianych rzeczywiście może się przydać :)
  • edytowano kwietnia 2016
    pochylenie posadzki w kierunku odpływu być musi
    jeśli chodzi o progi, moje dzieci mają tendencję do zaczepiania paluszkami i obijania ich (paluszków)...
  • też bym taki wybrała, jest ładny :)
  • Sorry, ja z tą rynną nie rozumiem. Zdjęcie jakieś poglądowe mi wklejcie plizz, żebym mężu mogła pokazać o co kaman. On wzrokowiec jest. :)
  • Rynna zbiera dokładnie tyle samo co odpływ punktowy. Czy się w spływającej wodzie stoi czy nie zależy wyłącznie od umiejscowienia odpływu, jakikolwiek by nie był. My mamy dwa punktowe. Zobaczymy jak się rozwiązanie sprawdzi. Względy estetyczne nie przekonały mojego męża do wielokrotnie wyższej ceny, a drzeć szat ani kotów o odpływ nie będę ;)
    @Cart wpisz odpływ liniowy w googlowską grafikę.
  • Dzięki, już rozumiem. :)
    Ale widzę dwa rozwiązania - albo odpływ jest blisko ściany albo po zewnętrznej stronie powierzchni prysznica. Jak jest lepiej?
  • image
    w jednej z kabin mamy pod ścianą, w jednej nie pamiętam, bo dawno nie byłam (w małym domku jeszcze woda na lato nie odkręcona) w dwu przy wyjściu - tak czy siak - dobrze :)
  • aaaaaaaaaaaaa, u nas jest taka spora kratka kwadratowa.
    Mówcie co chcecie,ja psychicznie potrzebuję tego progu, a jak ktoś ma pierdyknąć, to o sedes walnie w tej łazience :D
  • nie, jak ma walnąć to i tak walnie, wiec prog jakoś mocno tego ryzyka nie podnosi
    co ma wisieć nie utonie czy jakoś tak
    ale chciałabym się kiedyś wykąpac w takiej wersji bez progu,żeby zobaczyć jak to jest
  • Wszystkie Wasze doświadczenia i podpowiedzi opowiedziałam dziś mężowi i teraz mu się układa. ;) Znaczy, myśli chłop, bo nic nie mówi. Zobaczymy :)
  • Takie cos by mi w zupelnosci wystarczylo.dla mnie.samej.dzwiekoszczelne


    a47feb46a52e2ccc6b5460b46414f6d6
    >:)
  • Moi teściowie maja bez progu. Nic się nie wylewa. To chyba nawet nie do końca technicznie jest możliwe żeby się wylewalo. Próg to moim zdaniem zbędny. I utrudnia sprzatanie. Mopa trzeba.do góry podnosić :D
  • Oby raz na jakiś czas zetrzeć podłogę w calej lazience.
  • mówię wczoraj memu mężu: musimy kupić jeszcze ze 2 metry książek, za dużo nowych półek zrobiłeś :))

    fajnie. mam po pierwsze pretekst, żeby w końcu znów coś kupić, a po drugie mam pińcet zł od podatników i nie zawaham się ich użyć!

  • @Rogalikowa jutro Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich księgarnie będą miały promocje :D kupuj :D
  • Wejdź na nieprzeczytane mają naprawdę rozsądne ceny i wybór; )
  • Podzielę się nowo zdobytą wiedzą, bo może nie tylko ja taka niezbyt błyskotliwa jestem.
    Otóż jak chyba pisałam mam do zagospodarowania powierzchnię prysznicową o mało charakterystycznych wymiarach. Wyszło mi jednak, że z kilku względów najlepiej oddzielić ją szybą. Na zamówienie zaśpiewali bagatela 4 tysie... no to wyszło mi, że taniej kupić kabinę gotową i jej szyby zaadaptować. Ale wymiar taki, że trzebaby dociąć. Otóż szklarz mnie oświecił, że szkła hartowanego ( a takie mają kabiny) NIE DA SIĘ przyciąć, czy choćby otworku nawiercić, bo naprężenia wewnętrzne powodują, że cała rozpada się na te drobniutkie kawałeczki. Tak więc piszę jakby ktoś też chciał być taki chytry lis ;)
  • @uJa zajrzę, dzięki :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.