Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

1679111222

Komentarz

  • Racuszki były zawsze jak najbardziej proste, postne: mąka, woda, drożdże, nie było jajek. Ciasto musi być luźniutkie. Najpierw warto zrobić rozczyn: daję mało drożdży (wielkość orzecha włoskiego), letnia woda, mąka. Wymieszać, ma być luźna konsystencja. Przykryć, odstawić do rośnięcia. Jak wyraźnie widać, że ciasto podrosło, to dajemy letnią wodę, mąką i mieszamy. Ciasto nie może być gęste, najlepsze są zawsze racuszki z lekkiego, luźnego ciasta, które samo spływa z łyżki. Ciasto ma dobrze wyrosnąć. Smażymy nieduże racuszki na rozgrzanym oleju, gorące posypujemy na talerzu cukrem pudrem. Najlepiej to robić przez siteczko.
  • @jukaa, sledzie czosnkowe jak dlugo wytrzymuja w lodowce?
  • Dzieki. Planuje taka porcje w sam raz na wigilie, ew sniadanie w I swieto, to wtedy dzis moze juz zrobie;-) P.mi kilo sledzi kupil.. Wydaje mi sie masakrycznie duzo... Wiec chce kilka rodzajow po malej miseczce zrobic;-)
  • dzięki - jeszcze nie zaczełam robic.
    A dodam w tym roku powidła i zobacze jaką teściowa będzie miała minę :D

    Grzyby wściekle drogie - pod halą 7,20 za 20g! (taka mała paczka)
  • u nas pierwszy raz nie będzie grzybowej, nie mam tylku grzybów, by dla 17. osób wystarczyło #:-S
    barszcz za to mam pyszny i wystarczy, chyba, że tę dziwną "rybną pomidorową" moich synów gościom podam jako drugą zupę B-)
  • U mojej teściowej też racuchy obowiązkowo. Postne. Tylko odrobina mleka żeby drozsdze podrosly.
    Jaj, msjonezu śmietany i ciast nie jedzą w wigilię. PierwsZego roku nie wiedziałam i przywiozłam śledzie pod pierzynka. Hehe.
  • A kto jeździ na dwie wigilie ręka do góry. Tutaj taki lokalny zwyczaj. Jeżdżą do mamusi i do teściowej. Wigilia w biegu bo trzeba być na obu. Zjezda się cała rodzina ok 20 osób. Czyli wszystkie dzieci teściowej z małżonkami i dziećmi. Ale na raty bo jedni mają drugą wigilię wcześniej inni później i tak im pasuje. Nie ukrywam drażni mnie tonieco.
  • Karolinamika w tym stylu miałam Wigilię przez lata, od 3 organizuje w swoim domu i zapraszamy obie strony:)
  • a teraz pytanie o sernik na Swieta. Kiedy moge upiec taki bez ciasta zeby sie nie popsul??
  • Dziś, jutro, tylko trzymaj w chłodzie.
  • kurcze a u nas 14 st ... a w lodówce ciasno... a jeszcze jedno pyt. ryba po grecku ile może stać? jak jutro zrobie bedzie git?
  • edytowano grudzień 2015
    My przez kilka lat mieliśmy dwie wigilie.
    Teraz od jakiegoś czasu jesteśmy na Wigilii w moim rodzinnym domu, do teściowej (jeśli jedziemy ) to w drugi dzień świąt.
    Te dwie Wigilie to dwa różne światy. W moim domu taka jaką pamiętam z dzieciństwa..zmieniają się osoby przy stole...ubywa..przybywa...
    Ta u teściowej to kolacja z "Kevinem samym w domu", więc zrezygnowaliśmy, nie chciałam, żeby dla dzieci to było normą.
  • u nas też... 14*...
    image
    Podziękowali 1jan_u
  • Nie bywaliśmy nigdy na dwu wigiliach, ale dawno temu brat z bratowa i synkami musieli być na dwu, nasz dom był jako drugi, wiecznie się spóźniali, mimo, że planowo mieliśmy zacząć o godzinie zaproponowanej przez nich, potem się spieszyli, bez sensu...
    Najbardziej lubimy wigilię przy własnym stole :)
    Odkąd jest nas dużo, łatwiej nam mieć wymówkę, by się nie ruszać z domu, wypracowanie własnych domowych tradycji jest piękne :)
    W tym roku mieliśmy gościć jedną z Forumowych rodzin, ale niestety zrezygnowali z przyjazdu, no to zaprosiłam warszawską część rodziny + mają przywieźć naszą wspólną Matkę, no zobacymy jak to będzie...
  • Nie bijcie, w tym roku mam tylko zrobić kompot z suszu, chleb wyłożyć i opłatek. Resztę potraw Super Teściówka robi.
    czyli:
    1. opłatek
    2. Zupa grzybowa zabielana z makaronem
    (w moim domu rodzinnym zgodnie z tradycją łódzką była zupa czysta, czysty wywar z grzybów suszonych z kaszą gryczaną, a u mojej mamy - ciotki z poznańskiego - był barszczyk czerwony z uszkami)
    3. karp smażony
    4. pieczywo
    5. pierogi z kapustą i grzybami - Małżonka Taty zakupiła i chce przynieść
    6. kapelusze grzybowe smażone w mące na masełku
    7. kapusta z grochem
    8. kapusta z grzybami
    9. śledź w oleju
    10. owoce cytrusowe i inne
    11. kompot z suszonych owoców
    12. makowiec
  • Ale wigilia u nas w domu. Razem będzie nas pięć osób. Tato ze swoją Żoną, Mama Męża i ja z małżonkiem...
  • Czy ktoś ma sprawdzony przepis na bardzo smacznego karpia z piekarnika?
    Nie wertowałam wątku całego - jeżeli był wcześńiej podawany, to poszukam.
    Chodzi o konkurencyjne danie w smaku do smażonego - ale nie tak absorbujące - z piekarnika byłoby łatwiej.
  • Smaczny karp z piekarnika wychodzi z nadzieniem ze smażonych pieczarek, bułki tartej, żółtka i piany z białka, przyprawionych solą i pieprzem po prostu. Można dodać smażonej cebulki trochę. Napchać karpia i spiąć wykałaczkami.
    W trakcie pieczenia polewa się wytopionym sosem.
  • @Wanda
    a ja lubię taką zbyt kwaśną kapustę z grzybami. Mnie też szkoda tego kwasu. Tyle, że ja zapiekam ją potem jako farsz, w drożdżowych kulebiakach, więc ten kwas niejako jest nieodczuwalny, czy też jest zaletą, bo inaczej byłyby mdłe.
    @Marcelina
    bardzo dziękuję. Czy Ty wyjmujesz ości z niego przed tym nadzianiem? Mam nadzieję, że nie trzeba...
  • @MagdaCh U nas był zawsze karp w smietanie z pieczarkami. Usmazone wczesniej kawalki karpia( może byc też łosoś), do tego podduszone na maśle pieczarki z solą i pieprzem, wszystko zalane gęstą słodką śmietaną. W piekarniku trzymalismy tak długo, aż do "zagotowania" śmietany. Proste, ale bardzo smaczne danie.
  • Nie, ości się nie wyjmuje, tylko zwyczajnie patroszy.
  • No dobrze. Spróbuję jutro te pieczarki zdobyć w takim razie. Ponieważ w zaszłym roku pzregapiliśmy karpie (nie było gdzie dostać na tym pustynnym Mazowszu bez zamnówienia) - w tym roku mamy aż trzy duże.
  • Barszcz gotowy,sałatka tez,ryba po grecku,ryba do smażenia w lodowce czeka,kapusta postna w zamrażarce,pierogi i uszka i krokiety takze,seromakowiec i sernik upieczone,jutro tylko szarlotka,ziemniaczki pieczone ,kompot z suszu.i jakies odkurzanko gotowe!
  • Jak najbardziej można mrozić:-)
  • Czy ktoś może się orientuje, czy mak na makiełki można zamiast mielenia w maszynce zblendować?
  • edytowano grudzień 2015
    Dzięki @Bea, zrezygnowałam jednak z tego maku, jaglankę z suszonymi owocami zrobiłam:-)
  • juz niedługo!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • yes, yes, yes

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Już bardzo niedługo,a ja zamiast piec  i gotować ,bo fartem mam wolny dzień ,to wcinam kapuchę z chlebem i obczytuję forum.Chyba muszę ruszyć do garów...chyba ruszę...za chwilkę ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.