Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

2456788

Komentarz

• edytowano styczeń 2015
    Akurat te są bardzo mile optycznie
    No i są trwale z brokatem to bardzo rzadka rzadkość ;)
  • U nas tegoroczny przebój to gra Dixit- gramy wszyscy, najmłodszy ciągle wygrywa, bo jak on nazwa obrazki, to płaczemy ze śmiechu. :)

Namiot z Lidla też fajny, nawet dość porządnie wykonany. Młody się tam zamyka i "czyta" a wczoraj nawet w nim zasnął ;)

A sprzed dwóch lat gra Carcassonne. Trzyma nas do dziś :) Też dobry zakup, bo potem przez dwa lata dokupowaliśmy rozszerzenia, więc prezent można rozłożyć na kilka rat.
    To nasza ulubiona gra rodzinna.

A, jeszcze spirograf, ale to jednego takiego "technicznego" mamy, który się tym bawi wykańczając moje zapasy papieru do drukarki ;)
  • U nas oczywiście lego, gry - "Robaczki" i "Club 2%", wdzięcznie przyjęte, grają wszyscy. Staramy się gry tak dobierać, żeby poziom trudności był zróżnicowany i żeby wszyscy skorzystali.
    Chociaż "Robaczki" dla dorosłego trochę za łatwe. ALe przyjemne.

Kitem okazał się helikopterek zdalnie sterowany od dziadków (bez konsultacji nabyty, khem..), który miał być super wytrymały i się rozwalił w dziesiątej minucie użytkowania, i był płacz.
  • Jak ja lubię te zabawki, co łamią się po wyjęciu z pudełka... Często nie da się ich wcześniej przechwycić. A czasem po prostu nie można przykrości robić darczyńcy. Tylko, że znosić potem płacz dziecka muszę ja...
  • A kit: roboty solarne.
    Jeszcze taki najprostszy dawał się złożyć bez połamania części. Ale te, które można przebudowywać można wyrzucić do śmieci bez otwierania pudełka. Mniej nerwów.
  • Hit: ( tylko nie bijcie) - zestaw bokserski:))) gruszka do cwiczen i para rekawic. Codziennie w to tlucze.... Kit: zestaw iluzjonisty. Opisy wykonania sztuczek tak zawile, ze nawet my nie rozumiemy, a to mialo byc dla dziecka...
  • U nas dl syna hitem są zawsze i w każdej ilości modele samolotów do sklejania, jeden sufit już cały tym pozawieszany, teraz atakują sufit w naszym gabinecie...
    A wspominany helikopterek syn kiedyś wygrał i... ojciec mu zepsuł, bo wysterował w ścianę...
  • U nas taki hicior, ale cena wysoka, ostrzegam image
  • Nazywa się to pulpit dyrygenta Btoys. Świetne do trenowania słuchu.
  • U nas hitem okazało się popiersie barbi z dłuższymi włosami do ćwiczeń fryzjerskich. Nasza 6latka aktualnie próbuje opanować zaplatanie kłosa :).
  • I jeszcze tej samej firmy koraliki do robienia biżuterii - dzięki @Joanna! ( w ogóle muszę powiedzieć, że Joanna jest moim nieocenionym źródłem inspiracji w temacie zabawek dla dziewczynek, w zeszłym roku dowiedziałam się dzięki niej o tych samoprzylepnych mozaikach ORB, też hicior).
  • @Joanna, a jakie to krosno i jakie koraliki, z jakiej firmy?
  • bez koralików, wyplata się dywaniki i kocyki dla misiów:

http://allegro.pl/krosno-tkackie-4-kolory-wloczki-w-wa-lb-168-i4817571696.html

mi zależało, żeby było duże i drewniane

tylko, że uwaga w tym zestawie nie działa dobrze jeden element, który nie wiem jak się nazywa... hmm... to jest taki patyk o przekroju kwadratu z ponacinanymi w odpowiednim rytmie rowkami , wkłada się to pod naciągnięte na krosno nitki i przekręca tak by raz podnosił nitki parzyste a raz nieparzyste
    no i niestety te rowki nie są dobrze nacięte - odległość między nimi jest za duża, nie trafia w nitki

bez tego też można tkać, ale ten patyk byłby sporym ułatwieniem

to jest zabawka dla dziecka które lubi takie dłubaniny, haftowanie, plecenie, układanie obrazków z koralików itp. trzeba mieć cierpliwość i wytrwałość
  • muszę przyznać, że zawsze przed jakąś "okazją" wiele czasu spędzam na poszukiwaniach odpowiedniej zabawki
    przed minionymi Świętami, to już miałam załamkę
    nic mi się nie podobało :(
  • edytowano styczeń 2015
    a jeszcze jeden hit mi się przypomniał:
    http://allegro.pl/metalowa-kasetka-skarbonka-z-szyfrem-sejf-hit-cz-i4877344171.html
    metalowa skarbonka z szyfrem i kluczem i podwójnym dnem dla pięciolatka.

To dziecko od maleńkości lubi pudełka i klucze. Ostatnio ma też fazę na monety i oszczędzanie i bardzo chciał mieć skarbonkę. Lubi też mechanizmy a tam można trochę podejrzeć na czym to polega, że raz się otwiera, a raz nie.
    Szyfr w tej skarbonce polega tylko na tym, że jest z góry narzucony jeden numerek, który trzeba ustawić żeby ją otworzyć, ale pięciolatka to usatysfakcjonowało :)
    No i jest solidna.
    Poza tym jak się dostaje skarbonkę, to każda babcia czy dziadek coś do niej wrzuci, więc
    wiecie, rozumiecie...
  • Dobra gra - Cluedo - wersja karciana lepsza niż planszówka. Bardzo spodobały mi się gry K2 i Siedem Cudów Świata.
    Ticket (pociągi) rozszerzenie bardzo fajne - mapa Deutschland :)
    Fajne są skoczki (dostały osły) - U i K używają codziennie.
  • jeszcze raz napiszecie o planszówkach i zamykam wątek !

ja nie mam z kim grać o ! i denerwuje mnie to strasznie ! ;)

normalne zabawki poproszę takie dla 3 latka i roczniaka ;)

noo żartuję piszcie piszcie ja wszystko notuję :)

u nas hitem przez chwilę była ciastolina (aż ja nie straciłam cierpliwości)
    lego duplo supermarket się nie sprawdziło, chociaż pomieszane z innymi jest codzienną zabwką

a najlepszy był znikopis taki zwykly za 9 zł :)
    bazgrają i kasują na zmianę obie, fajnie się tym bawią

a teraz w biedronce były fajne książeczki po chyba 3 zł
    z naklejkami i "szeleszczące wierszyki" super do czytania

• U nas się bawią wszystkim prezentami grudniowymi, a było ich sporo, oj sporo.

Ale chyba jednak największym hitem (poza drewnianym domkiem z meblami) są klocki quercetti:
    http://merlin.pl/Ukladanka-kolorowe-rury-40-elementow_Quercetti/browse/product/206,973691.html?utm_source=ceneo_porownywarka&utm_medium=porownywarki&utm_term=Układanka---kolorowe-rury--40-elementów&utm_campaign=zabawki_ceneo

i do tego mają jeszcze to, też quercetti:

http://avalon.pl/zestaw-konstrukcyjny-saksofon-p1179885.html?gclid=CNbyyK6lhcMCFauWtAod_XcAUA

Oba zestawy są kompatybilne.

I z klocków dostali jeszcze takie słomki, młodszy próbuje, starszemu idzie sprawnie:
    https://domino-edu.pl/pl/p/Bamp-300-elementow-Slomki-konstrukcyjne/1243

oraz w te we dwójkę też działają, klocki-wafle:

http://www.renax.pl/pl_PL/p/Klocki-Wafle-Mix-100-Elementow/305?gclid=CJnb4umlhcMCFbPItAodaEcACw

Pierwsze quercetti i te ostatnie wafle, obaj dają radę, natomiast w słomki Piotruś jest słabszy.

Z tych trzech klocków, polecam quercetti, świetne są.

• U nas K. krótko przed Świętami miał okazję bawić się taką grą, w której łowi się rybki na wędkę - coś takiego. Dwa dni rekolekcji, na których byliśmy niczym innym się nie bawił. Dostał swoje, ale się niestety okazały trochę za szybko kręcące i się na razie zniechęcił - może jak się baterie trochę wyładują, to będzie mu łatwiej.
  • To dodam z zeszłego roku, bo mi się ze znikopisem skojarzyło:
    http://allegro.pl/bv3d-duza-kolorowa-mata-wodna-pisak-90x72-prezent-i4926287419.html

Najlepsze w lecie, bo szybko schnie, ale zabawa lepsza, niż ze znikopisem, bo więcej dzieci się mieści, pod warunkiem, że się dużą matę kupi. :D

I jeszcze (już gdzieś je wklejałam) klocki, które są bardzo porządne, ładne kolory mają, nie łamią się i są jakąś odmianą po nieśmiertelnych lego ;)
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=klocki+zoob&sourceid=Mozilla-search&bmatch=seng-v6-p-sm-1-dz-1209
  • @uJa te planszówki to świetna zabawka dla dorosłych kiedy dzieci śpią i niczego nie zjedzą :):)
  • beatasb ale z kim ?
    trzebaby mieć jakiego dorosłego pod ręką ;)
    mąż nie chce/ nie lubi/ nie wiem, może nie trafiliśmy jeszcze na taką która by mu się podobałą

dobble nie, carcasoone nie, dixit nie
    to co jeszcze mogę spróbować?
  • Quercetti mają super fajne zjeżdżalnie dla szklanych kulek, o takie:
    image
  • edytowano styczeń 2015
    @uJa
    może scrable :)

p.s. ja tam go rozumiem doskonale ;)
    pewnie data urodzenia ma wpływ :D

też nie przepadam, a moze faktycznie nie znalazłam dla siebie
  • My mamy tych elementów ponad 200, okresowo się wyciąga i jest impreza przez trzy dni, aż się kulki pogubią ;)
  • Quercetti ma jeszcze fajne klocki GEORELLO, tory kulkowe też lubimy.
  • Osobiście widziałam pełno tych zestawów, ale na pierwszy rzut zdecydowaliśmy się na mniejszy i mniej kosztowny, bo jakby się chłopcom nie spodobało, to lipa by była.
    A generalnie takie tunele, dość skomplikowane, to buduje starszy i my rodzice (tak lubimy się bawić klockami) i wtedy piłeczki można popuszczać.
    A piłek, piłeczek, piłeczuniek, to mamy po prostu fulllll, młodszy piłko fan, ach jak On w piłkę nożną na boisku już gra :), sama radośc.
  • Uwielbiam Quercetti!!
    tory kulkowe, koła zębate oraz takie jakby "grzybki" do układania mozaik

klocki ZOOB, o których pisze C&P też są mega
  • edytowano styczeń 2015
    ok, to jeszcze Wam powiem co mam w szafie...
    wg to będzie hit, ale muszę poczekać kilka lat, bo to jednak za skomplikowane dla moich dzieci... kupiłam i się tym bawiłam i stwierdziłam, że dzieci frustrować nie będę

kula z labiryntem w środku po tym labiryncie trzeba przeprowadzić kuleczkę (w opisie aukcji jest filmik)

http://allegro.pl/duza-inteligentna-kula-labirynt-3d-polska-emily-i4975740367.html

są różne poziomy trudności tych kul, nasza ma chyba ze 130 etapów, ja doszłam do
    około 60

Myślę, że to fajne dla jakiegoś nastolatka.
  • Pytanie mam... Cena kolejki lego duplo dla nas kosmiczna wiec dopytam sie. Samo to jezdzi? Baterie ma czy dzwieki jakies? Mam maly zestaw torow i zwykla kolejke i zastanawiam sie nad prezentem na dwa latka dla Antka... Gdyby byla bajerowa to warte to jest zasanowienia... Choc i tak tomaniak wszelkich pojazdow
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.