Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

13468988

Komentarz

• @Bea jesli chodzi o puzzle to ile elementow uklada? I jakie obrazki ja interesuja?
  • 300-500. Te 500 przy naszej pomocy. Takie 260-350 sama. W sumie nie widziałam jakiegoś specjalnego tematu. Ma, to układa. Wiesz, morza i nieba toby pewnie nie ułożyła :)
  • Na prezent, tak mniej więcej od dwóch lat, polecam skoczki, np takie jak ta w linku http://allegro.pl/mzk-skoczek-krowka-fioletowa-biale-laty-tootiny-i5747628543.html (mielismy). U nas nie ma dnia żeby córcia nie skakała, a ma krówkę już 3 lata. Jest to też zalecana zabawka dla dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym.
  • @MonikaM-zestawy Playmobil to ulubione zabawki moich dzieci. Poszperaj na eBay, a ja mogę Ci kupić. Z przesyłką do Polski też mogę pokombinować-znajomi zabrali do Polski autem(już tak robiłam 2 razy). U nas to kosztuje grosze.
  • @Aga85, a co dla takich ze wzmożonym napięciem?
  • @Bea a to lipa. Myslalam ze moglabym dla Ciebie cos miec ale jednak za trudne by bylo pewnie.
  • a jeszcze zapytam - mam kilka zestawow lego duplo nie mam jeszcze malego, zwyklego lego. Jak myslicie w co warto inwestowac? W duplo zeby bylo wiecej i dalo sie budowac kreatywnie czy jednak zwykle lego? ???
  • edytowano listopad 2015
    .
  • zależy czym sie zainteresowała.
    W wieku roku-półtora fajne są wszelkiego rodzaju sortery niezależne (takie, grze tak czy inaczej się uda), wieże, piramidy, klocki drewniane, piłki, namioty od biedy się nadadzą. Sprawdzają się tzw książeczki interaktywne.

Choć moja dwulatka w zeszłym roku najbardziej się cieszyła z...
    czekoladek :D
  • BeaBea
    edytowano listopad 2015
    i ogolnie ze słodyczy typu lizaki w ilości dużej. Na codzień tego nie ma :)
    Ja kupowałam dla niej sortery u @Marsjanka) - fajne są, do dziś w użytku ale z myślą, że obiektywnie dam jej jak podrośnie. Kupione raczej pod starsze dzieci - bo przecież T. też coś musi od mikołaja dostać.

edit: jako dwulatka i nieodrodna córeczka mamuni Tesia kooocha buty. każda ilość to szał i zmiana co chwilę :)
  • Dla rocznika może jakiś pchacz, np. z fishera. U mnie się sprawdziło. Sortery i klocki też ok, ale u nas to było przydatne w wieku dwóch lat.Dla dwulatka, trzylatka polecam domek z Wadera (trzeba trochę poskładać) taki z farmą. Niedrogi.
    Polećcie mi, proszę, jakąś fajną grę dla dzieci takich 6 i 4 lata. (jakieś wyrywanie krokodylowi zębów, karmienie psa albo coś w tym stylu).
  • Wózek dla lalki-u nas hit od kiedy B. zaczęła chodzic. I podejrzewam, że długo będzie w użyciu.
  • Jeszcze coś do rysowania, zmazywania, malowania, projektowania dla dziewczynki (3,5 r.). Ewidentnie zacięcie plastyczne. Przychodzi i mówi: naucz mnie rysować to, naucz mnie rysować to. Jak dostanie białą kartkę to cała musi być zapełniona, nic nie może zostać białe.:) Co takiemu artyście polecicie?
  • Aqua doodle
  • @Aga85 podpytam o ta krówkę do skakania. Juz dawno juz wypatrzyłam i widziałam u dwóch koleżanek- chciałam moim kupić na święta- ale z tego co zaobserwowałam to ona trochę pochylała sie do przodu i dziecko sie przewracalo, wizualnie jest ona ładniejsza i tańsza od konika rody ale zastanawiam sie nad tym przewracaniem...

U nas duplo rządzi od 6lat. Teraz bawi sie dwulatek z cztero i szesciolatkiem.

Naszym HITEm są klocki Cliks. Często są one w przedszkolach, ale tam są zwykle kolorowe a lepsze są takie szare w kosmicznej oprawie. Młodzi dostali rok temu na Mikołajki.
    http://www.gandalf.mobi/p/klocki-clics-rollerbox-nitro/?gclid=CMKwvqTH_MgCFYXhcgodcawJxA&gclsrc=aw.ds

Takie pudło z kołami kupiliśmy. Najpierw reakcja nie była pozytywna ;) Otworzyli pudło a tam nic ciekawego.. Trochę na początku pomagałam budować z instrukcji pojazdy. Jak sie wkręcili tak nie ma dnia zeby nie zbudowali pojazdu, tarczy, miecza, hełmu, karabinu, rakiety, domu, dywanika ;) , węża gaśniczego , pojemnika na skarby, teczki itd itd.. Genialne są te klocki. Bardzo polecam. Spokojnie dla trójki dzieci od 3- 7 conajmniej, 8 latka jeszcze nie mam ;)
  • @annabe a dają rady je sami rozdzielać?
    moje też mają clicksy brokatowe ;)
    ale jak zbudują kostki to je muszę łyżeczką otwierać tak mocno siedzą ;/
    trochę mnie to rozczarowuje bo ja chcę żeby dzieci się same bawiły o a nie przyłaziły do mnie co chwilę :D
  • Na samym początku przez pierwsze kilka dni trudniej chodziły, musiałam pomagać. Ale to tylko kilka dni, teraz są tak wyrobione ze bez problemu przyczepiają, odczepiają.
    Choć jak zrobią bomby- kostki to rzeczywiście trudniej- ale tez jakiś sposób juz opanowali bo przestali przychodzić z prośba o pomoc. :)
  • Podpowiedzcie, proszę, co kreatywnego warto kupić dla starszego dziecka - aqua doodle to dla maleńtasów, a dla 10-12 latków ? Chodzi o coś ciekawego, co można kupić w sklepie papierniczym.
  • Czy ktoś ma doświadczenie z produktem o nazwie "piasek kinetyczny"? Albo "myśląca/ sprytna plastelina"? Czego to ludzie nie wymysla...
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5306862019&reco_id=17cec691-84cc-11e5-b5fe-028b7cd84653&ars_rule_id=201
  • Piasek kinetyczny jest super ! widziałam go kiedyś na targach i w naszym przedszkolu chyba mają bo widziałam kiedyś rano cicho i grzecznie siedządze dzieci przy stolikach z piaskiem ;)
  • @annabe, troszke sie przechyla ale szybko dzieci ipanowuja jak rozlozyc ciezar, u nas nie bylo problemu. Teraz sa w promocji w akpolu:)
  • Wanda zaintrygowałas mnie..
  • Macałam ten piasek u koleżanki i rzeczywiście jest taki, jak reklamują. Tylko zastanawiam się ile tego kupić. Pół kilo? Pięć kilo? Niektórych rzeczy nie warto kupować za mało, bo nie da się bawić.
  • I trochę głupio tak dziecku pod choinkę .... torebkę piasku. Hm.
  • Piasek kinetyczny super! Planuje na mikołaki dla 2, 5 latki. Zawsze można dorzucić jakie fajne foremki, zeby nie był sam piasek:)
  • @Wanda - mnie też zaciekawiła ta plastelina. Próbował ktoś? Hit czy kit?
  • @Wanda, nasza teśka ma w przedszkolu taką piaskownicę z piaskkiem kinetycznym. Świetna sprawa.
  • Kiedyś kupiłam okazyjnie za jakieś grosze 2 kg piasku kinetycznego (nawet nie wiedziałam, ze to się tak nazywa). Cała poprzednia zima była pod znakiem tego piasku. moi bawili się na podłodze w mieszkaniu. bardzo relaksująca zabawa, także dla mnie ;)
    Ale trochę bałaganu z tym jest, nie wierzcie reklamom.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.