Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nazwisko

135

Komentarz

  • Mnie chemi uczyła Reguła a wfu Siatka.
  • Był kiedyś lekarz pośpiech, w sumie to dobrze że wybrał zawód lekarza bo gdyby tak został doradcą finansowym, albo radcą prawnym.
    Mając na uwadze że pośpiech jest złym doradcą chyba by kariery nie zrobił.
  • Właśnie mezowi mówiłam o pani Dolores sprzed kilku stron, i przypomniało mi się, że jest jeszcze lepiej, bo ona przecz tak naprawdę ma na imię Maria de Dolores. Czyli Maryja od silnych bólów brzuchola....
  • Ale kazus Marka Jurka to mój codzienny problem. Dużo jest takich osób. A że nie ma konkretnych reguł, co ma być na skierowaniu pierwsze, imię czy nazwisko, to czasem mam problem,jak się zwrócić uprzejmie.


    Prof. Ruchała mnie na studiach uczył:-)
    Bardzo dobry endokrynolog, BTW.
  • Stęchły Tomasz również jest świetnym endo ;-)
  • A Stęchły Iwona jest świetną okulistką dziecięcą z Bytomia.
  • Bo to swietne malzenstwo jest :-)
  • U nas kiedyś był proboszcz Roman Marek. Do dziś nie wiem, które to imię a które nazwisko. A teraz mamy księdza o nazwisku Babiarz. Wcześniej znałam go tylko z imienia ks. X i jak małą do chrztu szykowaliśmy to przez niego formalności były załatwiane. I kiedyś mówię znajomej, że ks.X nam pomaga, a ona na to.."a ten babiarz" i myślałam, że coś jest na rzeczy, ale nie dopytywałam. Dopiero jak w papierach chrzcielnych się popisywał, to zrozumiałam, że to nazwisko.
  • Miałam kolegę Adama Romana
    W pracy mam Szymona Szymonika
    Znałam też kiedyś Michała Michałowskiego i Pawła Pawłowskiego - obydwu z podstawówki
    Miałam też koleżankę w SP która nazywała się Wątroba i miała zwykłe imię, ale miała też siostry Nadję i Anastazję Wątrobę :)
  • U nas w parafii polskiej sa rodziny: Wilk, Kot, Baran, Byczek i Zajac.

    A kieedys mialam ucznia otylego. Nazwisko: Flak
  • U mnie w pracy był Adam Adamski
  • A, ja też znam otyłą panią Flak :)
  • Mam znajomych o nazwisku Lasek. Mówią o nich Laski.
    Jeden z ich znajomych chciał zaprosić kolegę na grilla.
    Kto będzie? My i Laski...
  • Kiedyś myślałam że w połączeniu dwóch imion to zdrobniałe jest nazwiskiem. Ale Marek mnie wyprowadził z błędu. Mówię o nazwisku podanym kilka wpisów przedtem. Moje nazwisko panieńskie było właśnie zdrobniałym imieniem stąd zwracałam uwagę na takie połączenia i stąd mój wniosek.
  • ginekolog Magda (mężczyzna) z Grajewa
    mecenas Desperat z Płocka
    dr Sinica endokrynolog
    dr Zmyślona ginekolog

    Marchewka, Koper - koleżanki
  • znani gitarzysci to gruszka palacz balauszko gromolak(grywal z klockiem wiilaczelista) dwulat i wielu innych..z panienskim nazwiskiem moglam sie wpisywac w to zacne grono ;)
  • Poznałam chłopaka (korespondencyjnie) który się nazywał Krzysztof Dorota. Pasowaliśmy właśnie takimi nazwiskami z imion
  • Ja słyszałam kiedyś o dziewczynie o nazwisku Żaba. 
    Wyszła za Zielonego zostawiając sobie panieńskie nazwisko.
    No i wyszła ,,X. Zielona-Żaba"
    :D
  • edytowano sierpień 2016
    Moja bratowa z pamieńskiego Kutasińska, jej brat zmienił nazwisko.
    Opowiem pewną przygodę.Kiedyś mieszkałam przy naszej bazylice i w wakacje często robiliśmy ogniska.Zbierały się dzieciaki z całego miasta z siostrą zakonną, czasami przychodzili księża piekliśmy kiełbaski.Pewnego razu kuzynka krzyczy do mnie Ela chodź niemcy przyszli z kiełbasą.Na co ja , że fajnie zaraz schodzę i patrzę , a to śp.ksiądzAntoni Kiełbasą przyprowadził wycieczkę na nasze ognisko.
  • Mój szef słabo zapamiętuje nazwiska, co często kończy się zabawnymi sytuacjami. Mieliśmy kiedyś jechać do klienta, który wg mojego szefa nazywał się Podeszwa. Jakież było moje zdziwienie, gdy w dokumentach zobaczyłam nazwisko ... Cholewa :) Podobnie było z p. Gruszką, która okazała się być Śliwką :)
  • @MAFja , kiedyś nam się losy przejściowo splotły z tym Klockiem-wiolonczelistą. Mój mąż zwykle pytał " A Bloczek będzie?"
    Podziękowali 1SylwiaG
  • Pediatra Termin-Pośpiech :)
  • W radiy Józef zapamiętałam dziennikarke Łoskot-Wicher,  i ogłoszenie o agencji nieruchomości na Marszałkowskiej w Warszawie,którą prowadzi p. Kępska-Trzcińska.... 
  • @Hope ...dobrze że pediatra a nie ginekolog - położnik
  • Kiedys porzadkujac papiery w archiwum klientow trafilem na:
    Wojciech Poruchał
    Andrzej Niepodymał

    Ginekolog Gmyrek i Rodzisz (ten pierwszy to podobno świetny specjalista - profesor)

    U moich teściów przyjmował kiedyś stomatolog Cierpisz

    A w szkole mieliśmy dwóch księży Piłata i Kapłańskiego
  • ja Klocka nie poznalam ale u Gromolaka studiowalam :)
  • Ja w liceum miałam podręcznik do chemii i jedna z jego autorek nazywała się Szarota Styka-Wlazło.

    Znajomy brat zakonny z kancelarii parafialnej ma na nazwisko Piłat i trzeba tam wszystko załatwiać właśnie przez Piłata. :) 

    Ciocia obsługiwała w biurze Alfonsa Wyczesanego. 

    Kiedyś tez usłyszałam nazwisko Kwasigroch i strasznie mnie jakoś śmieszy. 

  • Polskiego uczyła mnie w LO pani Róża Perz. Znam ginekologów o nazwiskach: Jezuita, Szatanek i - pewnie znacie - Rodzeń.
  • Mnie matematyki uczyła Róża Biała
  • W moim rodzinnym mieście w książce telefonicznej figurował Czesław Wyczesany. A moja mama chodziła do szkoły z pięcioma Siurkami i jedną Siurkówną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.