Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

1356725

Komentarz

  • @Gregorius, interes ogółu to na przykład masowa wielodzietność pozwalająca na szybki wzrost liczby obywateli. To też prawo dzięki któremu duże grupy społeczne mogą bez problemu osiągnąć stan zamożności.

    Interesem jednostki jest najczęściej nic nie robić i nie mieć żadnych obowiązków.
  • Po tym, jak znajomi lewacy dostali apopleksji po występie Brauna w TokFM, zdecydowanie preferuję tego kandydata :)
  • @Turturek tylko, że ten ogól nie uważa to za jego interes.
  • @Maciek aż sie dziwię, ze TOK FM to puściło. Co prawda robili wszystko by jego wypowiedzi zagłuszyć, no ale nie za bardzo wyszło.
  • "...Doczekałem tego, żeby w tym samym czasie, synchronicznie jedni oskarżają mnie o antysemityzm, a drudzy demaskowali mnie jako agenta żydowskiego. Aby jedni przedstawiali mnie jako agenta Rosji, a drudzy jako agenta USA. To znaczy, że jestem sprawnie działającym agentem Polski niepodległej, ponieważ nie ma takiego polskiego państwowca, który by się podobnych inwektyw doczekał...."

    http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/1437-grzegorz-braun-jestem-sprawnie-dzialajacym-agentem-polski-niepodleglej-nasz-wywiad
  • @Gregoris, bo ogół został rozbity na jednostki i nasza tożsamość narodowa jest bardzo niewielka.
  • Zatem czas go wskrzesić.
  • @Turturek katolik ma ojczyznę w niebie.
  • Po śmierci :) Śpieszy Ci się?
  • Cała Europa kieruje się ku ten smietnikowi
  • @Turturek w porównaniu do tego co mam tutaj, niewątpliwie w niebie lepiej. Więc przy pewności dostania się tam ani na moment bym się nie zawahał, ergo tak przy takim założeniu mi się spieszy.
  • Polska i Polacy mają złote lata dawno za sobą. Wielka Polska katolicka to mit, mrzonki. Czas oswoić się z myślą, że powoli odchodzimy na śmietnik historii.

    Ciekawe co dopiero mogli myśleć ci co żyli pod zaborami przez przez 123 lata...
    To jaka i czy Polska bedzie zalezy od ludzi. Jak wszyscy wyjedziemy lub nie bedzie nas obchodziło kto tu rządzi to pewnie tak sie skończy jak piszesz.
    Jestem załamana jak rozmawiam ze znajomymi mówią, że nie interesują się polityką, wyborami. Przecież to chodzi o przyszłość naszych dzieci, nie rozumiem tego. To minimum odpowiedzialnosci społecznej-iść na wybory, świadomie głosować, dopilnować ucziwości wyborów(powstał społeczny ruch kontroli wyborów). Chyba cieżko być wierzącym i patriotą jak się tego nie widziało i wyniosło z domu rodzinnego.
  • Historia kołem się toczy i chociaż złote lata mamy za sobą, możemy je też mieć przed sobą. Ale do tego potrzebni są ludzie w to wierzący. Samym "jojkaniem" daleko nie zajdziemy.
  • edytowano kwiecień 2015
    Czy masz jakąś propozycję poza krytykowanie wszystkich i wszystkiego?

    Sama angażowałam się w rózne akcje społeczne, dużo osób mnie zniechęcało , mówiło, że nie mają szans. I co? Niektóre udały się w 100%, w innych są pierwsze małe sukcesy. Samo nic się nie zrobi. A zwłaszcza sianie defetyzmy i krytykanctwo nic dobrego nie da.
    Elbanowscy mimo że zlani przez nierząd robią duzo dobrych rzeczy np prowadzą poradnie i infolinie na temat odraczania obowiązku szkolnego dla 6 latków.
  • TiE jesteś prorosyjski :D
  • Pewnie, że Polska od morza do morza jest tylko w podręcznikach historii, a w przyszłości w powieściach Pilipiuka. Ale nie można się ograniczać tylko do mądrzenia się na blogach i forach :) rzeczywiście, to jest ból, że tyle ludzi nie widzi związku między tym, co decyduje się w Sejmie a własnym życiem. Mało kto czyta, większość bazuje na TV, a tam na pogłębione analizy nie ma co liczyć, tylko infotainment.
  • Tak mi się skojarzyło po wpisie @Ergo
    Moja litania
    Jaki jeszcze numer mi wytniesz
    W którą ślepą skierujesz ulicę
    Ile razy palce sobie przytnę
    Nim się wreszcie klamki uchwycę
    By otworzyć drzwi do twego serca
    Które przeszło już tyle zawałów
    Czy nikogo więcej nie obudzą
    W twym imieniu oddane wystrzały

    Nie pragnę wcale byś była wielka
    Zbrojna po zęby od morza do morza
    I nie chcę także by cię uważano
    Za perłę świata i wybrankę Boga

    Chcę tylko domu w twoich granicach
    Bez lokatorów stukających w ściany
    Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
    O sprawach które wszyscy znamy

    Jakim ludziom jeszcze pozwolisz
    By twym mózgiem byli i sumieniem
    Kto z przyjaciół pokaże mi blachy
    Kładąc rękę na moim ramieniu
    Czy twój język nadal pozostanie
    Arcyszyfrem nie do rozwiązania
    Czy naprawdę zaczęłaś odpowiadać
    Na najprostsze zadane pytania

    Nie pragnę wcale byś była wielka
    Zbrojna po zęby od morza do morza
    I nie chcę także by cię uważano
    Za perłę świata i wybrankę Boga
    Chcę tylko domu w twoich granicach
    Bez lokatorów stukających w ściany
    Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
    O sprawach które wszyscy znamy

    Ile razy swoją twarz ukryjesz
    Za zasłoną flag i transparentów
    Ile lat będziesz mi przypominać
    Rozpędzony burzą wrak okrętu
    Tą litanią się do ciebie modlę
    Bardzo bliska jesteś i daleka
    Ale jest coś takiego w tobie
    Że pomimo wszystko wierzę czekam

    Nie pragnę wcale byś była wielka
    Zbrojna po zęby od morza do morza
    I nie chcę także by cię uważano
    Za perłę świata i wybrankę Boga
    Chcę tylko domu w twoich granicach
    Bez lokatorów stukających w ściany
    Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
    O sprawach które wszyscy znamy

    Jaki jeszcze numer mi wytniesz
    W którą ślepą skierujesz ulicę
    Ile razy palce sobie przytnę
    Nim się wreszcie klamki uchwycę
    Jaki jeszcze numer mi wytniesz...

    Słowa: Leszek Wójtowicz
    Muzyka: Leszek Wójtowicz


  • Jak więc, Tomaszu, żyć? (w Polsce) Popis wiadomo, do kosza. Antysystemowcy mają swoje za uszami, odcinają tylko kupony lub kryją mroczne sekrety...Cóż nam pozostało?
  • Jeszcze i to z dedykacją dla @Tomasza


  • I już ostatnie
  • Takie umcyk umcyk z hymnu -symbolu narodowego to nie na miejscu. No cóż, jak mają nas inni szanować skoro sami nie szanujemy swoich świętości....
  • edytowano kwiecień 2015
    Nie wiem co to mieć zdrowy dystans do symboli narodowych. Wiem, że zasługują na cześć i są takie rzeczy z których się nie żartuje.
    A wiesz jak Amerykanie traktują swój hymn i flagę? Z szacunkiem godnym naśladowania.
    Niektórzy"artyści "pariodiowali i ośmieszali też Chrystusa w Golgocie Picnik. Też można czy już nie?
  • Problem w tym, że się nie zawali, bo naszym sąsiadom zależy na utrzymywaniu fikcji. Argument o korzyściach z zawalenia jest takiego samego kalibru jak tracenie głosów podczas głosowania na ludzi spoza układu. Ale nie dziwi biorąc pod uwagę Twoją prorosyjskość :D
  • TiE, wystarczyło że Korwin powiedział to co Ty dzisiaj i masa ludzi łącznie z Tobą imputuje mu prorosyjskość. Zobacz jak to fajnie, ja mam niezły ubaw jak jakiś krytyk robi dokładnie to co sam krytykuje :D
  • edytowano kwiecień 2015
    Bo Wy prorosyjscy zawsze macie ubaw z naszych :P

    Nie ważne jak długo, ważne co się mówi. Skoro lansujesz według Ciebie prorosyjskie hasła, to jak inaczej Ciebie traktować?

    Edit: Wyjaśnia to też dlaczego chcesz głosować na BK :D
  • edytowano kwiecień 2015
    Dokładnie takie same jak JKM, skoro on jest prorosyjski zatem Ty również. Ja tylko powtarzam Twoje własne kryterium.

    Edit: o głosowaniu pisałeś kilka postów wyżej.
  • "Dlatego zamiast poprawiania IIIRP lepiej jest doprowadzić do jej upadku popierając Komorowskiego i PO."
    @TiE, czy Tobie się wydaje, że to jest realne? W jakim czasie wg Ciebie miałby ten upadek nastąpić? I kto przejmie władzę?

    Czasami mam wrażenie, że dobrze się bawisz pisząc takie rzeczy i przyglądając się reakcjom. W sumie to przykre jest...
  • Od pierwszych wolnych prezydenckich wyborów w pierwszej turze głosuje tak samo: na JK-M. I w tym roku niech tradycji stanie się zadość.
  • Długo na niego głosowałem, ale zirytował mnie swoją głupią nonszalancją, która powoduje stabilne kilka procent. Dawno już mógł zbudować realny obóz polityczny, gdyby nie megalomania i potrzeba wywoływania kontrowersji za wszelką cenę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.