Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

145791025

Komentarz

  • II tury nie będzie.

    @Anawim Braun
  • Kukizowi chyba bliżej do libertyńskiego Korwina niż do monarchistycznego Brauna
  • Będzie II tura, bo nawet Gregorius pójdzie na wybory i zagłosuje na Brauna. ;)
  • @Kerima: Byłem, ale nie znalazłem. Może zbyt krótko byłem.

    No to Braun. Jak te maszynki do strzyżenia włosów, budziki i depilatory miejsc intymnych. A co.
  • Łudzę się że II tura będzie ale coraz mniej w to wierzę bo nie wierzę w polską demokrację. Myślę że skoro państwo polskie istnieje tylko teoretycznie to wybory sa uczciwe też tylko teoretycznie.
  • II tura planowana jest w Uroczystość Zesłania Ducha Świetego, wiec moze Pan Bóg zlituje sie nad naszym nieszczęsnym krajem.
  • Obietnice przedwyborcze sa tak wspaniałe, ze aż trudno wybrać ;)
  • Kerima Pan Bóg jako odwieczny monarcha jest przeciwnikiem demokracji. Wiec czemu się ma nad wybierającymi demokrację zamiast społecznego panowania Jego Syna litować?
  • Ja już zagłosowałam, także na razie mam z głowy. Dziękuję za cenne informacje o kandydatach.
  • Propagandowy film partii Korwina taki montaż (@iwaslim załapałaś się :)
  • No też wolna wola zadecydowała negację Boga. Wolna wola nie niweluje odpowiedzialności człowieka za jego wybory.
  • Pierwsze słysze, żeby Pan Bóg był przeciwnikiem demokracji.
  • Myślę że skoro państwo polskie istnieje tylko teoretycznie to wybory sa uczciwe też tylko teoretycznie.
    --------------
    Rózne ugrupowania będą ręcznie zliczać głosy.
  • To już było @Tomasz i Ewa
  • @Aniela to poczytaj uważnie Pismo św. Zarówno Stary i Nowy Testament wielokrotnie o tym (pośrednio) mówią.
  • edytowano kwiecień 2015
    No chyba, że czyta Testamenty św. Tomasz z Akwinu i argumentuje, że w przypadku Narodu Wybranego mieliśmy do czynienia z politia bene commixta, czyli optymalną mieszkanką monarchii, arystokracji i demokracji.

    I taki właśnie ustrój prawo Boskie ustanowiło dla narodu żydowskiego. Mojżesz bowiem i jego następcy rządzili narodem, sprawując w pojedynkę władzę nad wszystkimi, co jest jakąś postacią królestwa. Wybierano siedemdziesięciu dwóch starszych obdarzonych cnotą, o czym tak pisze: „Wybrałem spośród waszych pokoleń mężów mądrych, szanownych i dałem wam ich za waszych przewodników i naczelników”: i to było arystokratyczne. Demokratyczne było ton ze oni byli wybrani spośród całego narodu. Pisze o tym Biblia: „Wyszukaj sobie z całego ludu mężów mądrych” itd.; byli także wybrani przez lud, jak przekazuje Biblia: „Wybierzcie sobie z waszych pokoleń mężów rozumnych” itd. Widać z tego, że ustanowiony przez prawo system sprawowania władzy był najlepszy.
  • Nie słyszę i nie sądzę, bym usłyszał. Gregorius zna te teksty; zna też tekst św. Leona papieża nt. tego, że nawet władza wybierana przez lud pochodzi od Boga. Ma inny pogląd w tej sprawie.

    Ciekawe jest to, co usłyszeli Izraelici od Boga, gdy domagali się króla (ostatecznie został nim Saul).
  • Byłam wczoraj na pierwszym zebraniu obwodowych komisji wyborczych. Grupa podzieliła się na zmiany, ja mam popołudniową, ale powiedziałam ze i tak rano bede. Wkurzeni byli i chcieli mi to wyperswadować, hmm. Problemy robię, no. A w regulaminie jak byk stoi, że otwarcie komisji powinno się odbywać przy możliwie pełnym składzie komisji, a nie połowie...ale kto by tam czytał. Jak zobaczą, że robię zdjęcia i kopie protokołu to dopiero mnie od oszołomów wyzwą, dobrze że jestem przygotowana w temacie, urzędniczę doświadczenie też się przydaje.
  • Anawim ciekawym jest, że Chrystus wolał porównywać Niebo do królestwa a nie do demokracji. Czyli monarchia jest bliższa Bogu niż demokracja.
  • edytowano kwiecień 2015
    Albo na odwrót; monarchia była bliższa ludziom niż demokracja. I stąd porównanie. :)
    Trudno tłumaczyć nieznane przez nieznane.

    Zwróć też uwagę, że jest to tłumaczenie poprzez przeciwstawienie. "Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu".
  • edytowano kwiecień 2015
  • @Anawim demokracja była jak najbardziej znana za czasów Chrystusa - Grecja
  • Nie zgadzam się z tezą z powyższego felietonu. Każdy z 11 kandydatów gra na siebie, no może poza Palikotem. Poza tym nie patrzę w ogóle na jakiekolwiek sondaże, bo one kłamią. W ogóle wniosek z tego felietonu jest taki, że nie warto głosować na nikogo poza Dudą.
  • demokracja była jak najbardziej znana za czasów Chrystusa - Grecja
    -------------
    Ludzie, do których mówł P. Jezus, mogli jej nie doświadczyć na swojej skórze.

    Poza tym demokracja grecka była całkiem w porządku.
  • Ergo,

    a jakie środowisko stoi za Kukizem?
  • @BabUska, wszyscy mówiący o wspieraniu Komorowskiego poprzez zabieranie głosów Dudzie, to kłamcy. Wystarczy odrobinę matematyki.

    Załóżmy... np. Komorowski zdobędzie 40% głosów, Duda 30%, a pozostali kandydaci pozostałe. Jest II tura.
    Jeden z kandydatów zabrał Dudzie 10%. Jeżeli by nie zabrał, to Komorowski miałby nadal 40%, Duda 40% i pozostali kandydaci resztę. II tura nadal by była.

    Jeżeli zaś Komorowski zdobędzie powyżej 50%, II tura się nie odbędzie bez względu ile głosów zabrano Dudzie.

    Jest tylko jedna sytuacja zmieniająca wynik, gdyby te rzekome zabrane głosy dałyby Dudzie ponad 50%. Ale niech nikt nie mówi, że głosowanie na pozasystemowych kandydatów to popieranie Komorowskiego.
  • @Babuska - nie wiem, a Ty wiesz?
  • "nawet władza wybierana przez lud pochodzi od Boga"

    A propos sąsiedniego wątku - władza, która zmusza chrześcijan do afirmacji homoseksualizmu też?
  • @Aniela koleżanka raczy żartować? Przecież sami podczas głosowania nad wyborem Barabasza lub Chrystusa zastosowali demokrację.
  • Pisałam o greckiej demokracji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.