Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

1246725

Komentarz

  • Przyznam, że choć nie czytałam wszystkich wpisów, to zaskoczona jestem takimi wypowiedziami na tym forum.
    Dla mnie jedyną opcją jest właśnie Duda, jedyny który ma szanse przełamać obecny układ. Co więcej w większości przypadków reprezentuje te same wartości co moje.
    JKM przestał mi się "podobać" jak wygrał wybory i pokazał na co go stać.
    Paweł Kukiz brał czynny udział w poparciu obecnej ekipy rządzącej w poprzednich wyborach. Pozostali wymienieni mają marginalne szanse.

    Jeśli takie podejście mają prawdziwi Polacy, a za takich Was mam, to będziemy mieć gajowego na kolejną czterolatkę ;(
  • Przecież Duda jest również z tego układu, nawet jeśli z tych nieco porządniejszych. To chyba oczywiste...
    A tzw "pozostali" właśnie dzięki takiemu podejściu mają marginalne szanse.
  • Duda jest z tego układu więc nic nie przełamie. Prawie niczym nie różni się od Komorowskiego. W sprawach gospodarczych jest lewicowy, w sprawach swiatopoglądowych też dość liberalny(jako prezydent jak powiedział nie będzie mógł być radykalny w sprawie aborcji), popiera żydowskie "roszczenia", nie wyklucza wysłania naszych wojsk na Ukrainie.

    Trzeba duuuuużo czytać z różnych źródeł, a świadomość też się zmieni! A propos prezydentura trwa 5 lat, a nie 4...
  • W pierwszej turze przecież i tak byle nie na Bronka! Co tam komu w duszy gra!
  • W tym wywiadzie na WP (tytuł mylący, chociaż jest pytaniem) nie mówi jednoznacznie, że chce wysłać wojska na Ukrainę. W ogóle odpowiedzi są bardzo dyplomatyczne, typowo polityczne, no ale jakie mają być...on ma robić dobre wrażenie i robi. @Elf77 - Kukiz popierał ekipę rządzącą?
  • Ja jestem strasznie zawiedziona tzw prawicowymi mediami, Radio Maryja, TV Trwam, w sieci, w w Polityce- są normalnie tubą pisowską . Dla swoich partykularnych interesów popierają wyłącznie Dudę. Natomiast inni kandydaci którzy reprezentują naprawdę katolickie i patriotyczny jak Braun czy Wilk mają założony medialny knebel.
  • O tak, portal wpolityce to tylko za Dudą! Ja czytuję "Do Rzeczy" i nawet tam (chociaż nie są tak jednostronni) w artykule o Kukizie i JKM pisze się o nich jako o niestabilnej nowince w stylu Palikota. W ostatnich wyborach samorządowych na przykład na radnych zostało wybranych parę osób, które startowały z listy PiS, a należą do partii Gowina czy narodowców. Bez tego nie mieliby szans. A tak wystarczyło być w dobrych układach z lokalnymi pisowcami, żeby dostać jedynkę na liście do rady powiatu i miejsce jest. I to dotyczy ludzi dwudziestoparoletnich, bez większych sukcesów w działalności społecznej.
  • Co do nielubianego pis, jest tam spora grupa patriotów, choć niestety nie tylko, Niemniej jednak, w porównaniu do innych partii dla mnie wypadają nienajgorzej i bardzo mnie nie przekonuje metoda stosowana przez niektórych wrzucania ich do jednego worka z po. To nie ta sama kategoria, jeśli ktoś nie chce widzieć różnicy to i tak nie przekonam, ale moim zdaniem wygrana Dudy byłaby pierwszym krokiem do zmian w Polsce. Choć nie oszukujmy się od razu nie byłoby różowo, bo mimo tego co wtłaczają ludziom media sytuacja w naszym kraju jest tragiczna i wyprowadzenie z niej musi potrwać i "boleć".
    @Ergo, tak w 2007 roku występował na „błękitnym marszu” oraz konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej

  • To ciekawe...można by go od biedy tłumaczyć, że PO miała takie szlachetne założenia. Te JOW-y, niskie podatki, likwidacja biurokracji...
  • Co do wyborów samorządowych zgadzam się z @Ergo, powinni bardziej weryfikować, kto "chce należeć" do partii tuż przed wyborami, bo w naszym regionie też kilku spryciarzy w ten sposób weszło do rady powiatu.
  • Jak dla mnie Duda ma na wszystko jedną receptę: tworzyć rady, ciała doradcze, fora eksperckie itp. Moim zdaniem to równoznaczne z obsadzaniem stanowisk swoimi. W porównaniu z Bulem jednak owszem, jest sto razy lepszy.
  • @joanna_91 akurat jak glosował Duda w sprawach dla katolika ważnych można sprawdzić. Ano jgłosowal za aborcją. Niczym sie od Bronka nie różni.
  • edytowano kwiecień 2015
    Dudy nikt w praktyce jeszcze nie sprawdził, ile jego obietnice są warte.
    --------------------
    Ja sprawdziłam. Był ze mną na marszu w Krk " nie niszczcie rodziny", gdy dzieci pp Bajkowskich siedziały w bidulu.
  • Był też na wielkiej manifestacji w Krk w obronie tvTrwam.
  • tzn. o wprowadzenie tv Trwam na tzw. multiplex
  • Nie od razu obieżyświat, ja piszę o manifestacjach w Krakowie.

    Może w Warszawie też był, ale było wtedy tylu ludzi (500 tyś), że nie zauważyłam. ;)
  • Hm, ktoś w ogóle ma jakiekolwiek złudzenia, ze prezydent, jaki by nie był - jest w stenie zmienić jakikolwiek układ?
  • Tomasz, to przestan narzekac z pozycji Polaka w Szwajcarii, ktoremu sie nawet nie chce glosowac, tylko zglos sie do prezesa, ze masz lepsze kwalifikacje, lepsze wyksztalcenie, wieksze doswiadczenie w pracy partyjnej i masz tyle powaznych dokonan zyciowych, ze jestes niezasapiony, najlepszy i ogole Mesjasz dla Polakow. Jakie to proste, a nie tylko malkonenctwo w necie =))
  • @Aniela jeszcze wobec tego sprawdź jak głosował podczas głosowań nad aborcją.
  • Nie wiem, czy latwo by sie zgodzil kandydowac. Pewnie nie poprosili z odpowiednimi honorami :))
  • Nie znam Dudy ale z tego co czytałam, taki sobie człowiek bez prawdziwych przekonań. Oportunista. Jest przeciw in vitro, przeciw związków, przeciw aborcji, ale będzie za gdy będzie prezydentem. :-O

    :O)
  • preziu z kotem, koniecznie z kotem
    bez kota sie nie liczy
    wiesz no: kot nie defiluje, nie ide w prezydenty B-)
  • @Malgorzata bo akurat w wielu punktach sie w tym wątku z Tomkiem zgadzam? Nie pierwszy raz.
  • jeszcze wobec tego sprawdź jak głosował podczas głosowań nad aborcją.
    ------------
    wszyscy kandydaci, poza B, który nie głosował, głosowali tak samo. Dlatego wybiorę z nich najlepszego, bo nie chcę, aby Polską rządził szpieg i szkodnik rodzaju ludzkiego.
  • Tomasz, jedno bledne zalozenie kladzie Twoja teorie. Nie istnieje na swiecie taki twor, jak moje uwielbienie dla PISu. Istnieje natomiast duza doza pragmatyzmu i organiczna niechec do dyskusji o pietruszce, kiedy wokol sie wali i pali.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.