Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

17810121325

Komentarz

  • Robi swoje nie zważając na słupki poparcia czy opinię innych. Ja to doceniam, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam.
  • Opublikował wystarczająco dużo artykułów i książek, aby każdy kto potrafi czytać mógł przekonać się dlaczego obecnie stosowane rozwiązania są do zmiany. Do tych którym czytanie sprawia trudność, jeździ nawet z wykładami i różnymi spotkaniami. Propagowanie pewnych idei tak niewygodnych w obecnych czasach, to praca przynosząca spore efekty, ale przez wielu niedoceniana.
  • pytania tendencyjne ... mimo wszystko "wyszedł" mi Korwin :)
  • edytowano maj 2015
    Havel był pisarzem co nie przeszkodziło mu być dobrym prezydentem. Regan był aktorem, a prezydentem też nie był najgorszym.

    JKM nie pcha się na stołek za wszelką cenę, nie jest zatem politykiem w naszych standardach. Prezentuje pewien typ poglądów od lat i albo ludzie to kupią poprawiając sobie byt, albo będą lgnęli do rasowych polityków i ich pustych obietnic, wegetując kolejne lata.

    Idee nie są propagowane przez polityków, a właśnie pisarzy, filozofów, publicystów itp. Politycy tylko odcinają kupony z pracy wykonanej przez wcześniej wspomnianych.
  • Latarnik podpowiada mi Wilka :-/
  • a mi Kowalskiego i Brauna :)
  • Czy to na prawde najwazniejsze pytania w tej chwili dla Polski? Jakies sprawy trzeciorzedne, brak konkretow. Same tematy zastepcze.
  • Uwaga na Latarnika - zobaczcie, kto stworzył tę stronę. Poza tym widziałam info, że np. są tam fałszywe informacje w sprawie stanowiska Bronka w sprawie 6-latków.

    Wilk to poglądy praktycznie takie same jak JKM, tylko bez jego charyzmy i bez kontrowersji :)
  • Agata Banasik
    Wczoraj na spotkaniu z Januszem Korwin-Mikke w Ostródzie padło pytanie: kto ma krewnych, którzy wyjechali za granicę za chlebem... Odpowiedź przerażająca... Poparcie JKM w Anglii i Irlandii sięgało prawie 40 proc. Oni wiedzą, że rozwiązania, które proponuje działają.


    https://www.facebook.com/AgataBanasikKNP/photos/a.700509090013895.1073741828.695409300523874/925928160805319/?type=1&theater (nie trzeba mieć konta na Facebooku, żeby otworzyć link)
  • A co takiego zrobił JKM?

    A co takiego zrobił Duda?
  • edytowano maj 2015
    @Ergo

    masakra :)
  • Im bliżej wyborów tym większy dylemat. Bo naprawdę nie ma na kogo głosować. Żaden kandydat nie spełnia moich oczekiwań. Żaden nie porywa. Każdy wybór jest wybieranie mniejszego zła.
  • Zobacz sobie kwotę wolną od podatku w Anglii, dla wielu osób to tak jakby dochodowy po prostu nie istniał.
  • edytowano maj 2015
    Latarnik:
    1. 83% Braun
    2. 82% Duda

    Cóż począć :)

    Co ciekawe dla osoby mając poglądy bliskie po wyszło 1. Ten z demokracji bezp, 2. Kukiz 3.RN

    Aż dziwne patrząc kto to przygotował.
  • Joanna, naprawde uwazasz, ze Polacy masowo wyjezdzaja dla SOCJALU?
  • Tak, proponowane przez JKM rozwiazania sa w uzyciu na Wyspach. Ciekawe, dlaczego sadzi sie, ze nie da sie wprowadzic takich u nas (glowny argument przeciw propozycjom JKM, kiedy ktos jest bardziej swiadomy, ze hasla "faszysta" i "wrog kobiet" to latki przyszyte przez GW itp.). A czy to, co teraz funkcjonuje, dziala? Jak slysze, ze dowalenie zusu do kolejnych umow jest dla naszego dobra, to sie zastanawiam, gdzie jest granica oglupienia opinii publicznej. Oczywiscie zwiazki zawodowe sa za tym calym sercem, a o ich glosy zabiega np. Duda.
  • @joanna_91- nawet nie wyobrażasz sobie, jakie krzywdzące dla Twoich rodaków mieszkających za granicą są takie insynuacje. Nie masz pojęcia, to lepiej zamilcz.
  • Tomasz, przecież to właśnie jest część planu. Ludzie widząc, jakie dno osiągnęła UE poprzez obecność JKM-a sami zapragną jej upadku :)
  • @TiE JK-M zawsze twierdził, że im więcej będziemy korzystać z absurdalnych praw socjalizmu tym socjalizm szybciej zbankrutuje.
  • @Małgorzata32 - ależ na tym polega demokracja, to zawsze wybór mniejszego zła.
  • Nie wiem, czy to scisle w temacie, ale moja corka podczas wspolnej modlitwy wieczornej prosila o to, "by Polska juz nigdy nie zniknela z mapy"...
  • @TiE jak na razie okazuje się, że większość scenariuszy JKM prędzej czy później spełnia się. Jako Naród nie lubimy proroków głoszących prawdę wolimy tych co mydlą nam oczy.
  • Przynajmniej 4 osoby tak wlasnie zrozumialy Twoje slowa.

    W kwestii kwoty wolnej od podatku- to prawda, ze w Polsce jest ona zenujaco niska, rowniez prawdziwe sa dane zacytowane przez @joanna_91.

    @Turturek rozwiniesz swoja wypowiedz dotycz. podatku dochodowego i kwoty od podatku wolnej?
  • Tomaszu, a jak według Ciebie powinno wyglądać skuteczne przeprowadzenie lustracji w naszym kraju? Według mnie po stanie wojennym, każda próba była z góry skazana na porażkę. Jednak zwykła uczciwość wobec społeczeństwa nakazywała taką próbę przeprowadzić. Chociażby jako kolejna kropla która kiedyś dzban niezadowolenia przepełni.

    @Felicyta, wysoka kwota wolna od podatku powoduje brak podatku dochodowego dla osób zarabiających poniżej tej kwoty. Im wyższa tym więcej osób obejmuje. £10000 to zarobki trochę ponad 4500 zł miesięcznie, w przypadku małżeństw rozliczających się wspólnie 9000 zł. Ilość comiesięcznych formularzy spadła by drastycznie co wiązałoby się z poważnym odchudzeniem niezbędnej do obsługi tego podatku kadry urzędników. Państwo stałoby się tańsze. Do tego trzeba dodać uproszczone rozliczanie pracowników czyli oszczędności biurowe pracodawcy czyli obniżenie kosztu pracy. Mniejsze kwoty odprowadzane do US, to także lepsza płynność firmy i zwiększone możliwości rekrutacyjne. Oczywiście lepiej byłoby ten podatek zlikwidować w ogóle, ale każde zwiększenie kwoty wolnej od podatku jest krokiem w dobrą stronę i namiastką takiej likwidacji.
  • Lemingami są osoby łykajace cały ten szhow i cyrk JKM, który jest nie na temat i te opowieści dziwnej treści, jego proroctwa śmieszne i nierealne plany i wierzą w ich realizację (czekam na ukaranie komisarzy Ue), co dziwne jego zwolennicy mają ten sam sposób reagowania na negatywne opinie o wieszczu narodowym - wybielanie steku bzdur (przeciez poligamia funkcjonowala w Biblii itp.) oraz przeswiadczenie, że każdy kto nie traktuje go powaznie jest zmanipulowany przez media

    , =)) Druga tura rozegra się miedzy Broniem a Dudusiem, pewnie Broniu wygra (oby nie), zresztą kto by nie wygrał i tak prawie to samo.
  • Lemingami są osoby które łykają BEZ ZROZUMIENIA poglądy kogokolwiek.
  • Milamama, jaka poligamia, gdzie Ty to widzisz w propozycjach JKM i jego partii?! CO, Twoim zdaniem, jest nierealne i dlaczego? Widzisz, śledziłam działania Wiplera w Sejmie i podoba mi się to, co robi. Jak mówiłam, image w mediach głównego nurtu mają fatalny, nie popiera ich też żadne znaczące medium typu RM, więc naprawdę, uwierz mi, to poparcie nie bierze się z opłaconego PR...mało tego, muszą zbierać dobrowolne składki wśród zwolenników, choć ja nie wpłaciłam im dotąd ani złotówki.

    Ja nie jestem gimnazjalistą (ba, mam nawet starą maturę :) ) i takie poglądy, spojrzenie na gospodarkę podobają mi się od dawna. Nie zamierzam bronić jakichś tam wyskoków JKM-a ani nikogo innego, bo 1. nikt mi za to nie płaci, 2. uważam, że każdy polityk ma coś za uszami. Może na poziomie polityki lokalnej jeszcze trafiają się jacyś ideowcy krystalicznie czyści, ale im wyżej, tym twardszą trzeba mieć...skórę i nikt mi nie wmówi, że idą tam ludzie, którzy nie poszli na jakieś kompromisy. Możesz to nazwać cynizmem albo realistycznym spojrzeniem na świat, jak wolisz ;)

    @Joanna_91- ok, teraz rozumiem! Ale widzisz, nie chodzi tylko o "nóż na gardle", choć dla wielu ludzi to właśnie jest motywacją. Chodzi o perspektywy, możliwości...o to, że nie dość, że poziom życia mamy na poziomie Białorusi, Rosji (ale nie noworuskich), to w dodatku kontroluje się i dobija nas na każdym kroku. Dorzynanie nawet przysłowiowej babci handlującej pietruszką. Wiem, że kończysz studia. Jakie widzisz swoją przyszłość? A Twoi znajomi (tacy, którzy nie mają znajomości)?

  • JKM przybywa dziś do mojego Pierdziszewa
    Póki co to szykuje sie zryw gimnazy na spotkanie.
    Ostatnio był jakiś wiec Prawicy
    Tłumy takie, ze aż dwa autokary pensjonariuszy z DOmu spokojnej starości dowieźli
    ;)
    Zobaczymy co pan z mucha zwojuje ;)
  • Jak u nas był JKM, to pełna duża sala, w tym większość młodzi, ale nie sama gimbaza, także studenci, ludzie tak do 25 lat. Za to spotkaniach Klubu Gazety Polskiej i jak był Duda - w większości siwe głowy. Wnioskuję z tego, że na Bronka głosują zapracowani Polacy, którzy nie mają czasu chodzić na spotkania, bo z Dudą w południe, ale nawet takie o 19.00 z JKM, bo wtedy wypoczywają po pracy i karmią się tym, co w TV :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.