Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ichthys - znak (na samochodach i innych)

1235711

Komentarz

  • @Maciek nie wiem gdzie w tym watku wylonil sie "front zwolenników chrześcijańskiego luksusu"? Ja widze raczej front zwolennikow nie osadzania po pozorach....

  • Ojej! a co jeśli takie auto, to auto służbowe?
    Jak należy to ocenić?
    jaka pokuta?
    jaki ciężar grzechu?
  • Trzeba nakleić naklejkę z expose.
  • Ludzie to najbardziej lubia sie czuc lepsi od innych. Milosc wlasna umiera minute po nas.
    Jak nie moge pokazac wyzszosci materialnej, to przynajmniej pokaze wyzszosc moralna.
  • O! toto!

    "A to gnojek jeździ ze swoją zaplanowaną (sic!) parką swoim wypasionym SUVem. Zgnilizna moralna. I pewnie głosuje na Komorowskiego!"
  • Taaaak
    A jego żona pewnie ma bransoletkę z Pandory gdzie jeden koralik kosztuje 150 zł ;)

    P.S
    Koralik za 150 zł z Pandory to raczej z tych uboższych koralików ;)
  • Pandory mi się nie podobają ale charmsy tak, były kiedyś w takich automatach nad morzem po złotówce :)
  • Uprzejmie proszę o kopa do roboty bo będzie wstyt..
  • edytowano maj 2015
    Koralik za 150 zł z Pandory to raczej z tych uboższych koralików
    -----------------------------------
    a więc może to był jednak przejaw ubóstwa?

    ;)
  • :))
    Pewnie tak
  • @MartynaN - o to wielkie halo, że ośmiorniczek nie jadł za swoje.
  • Koniec końców to nie inni kierowcy ocenią, czy jestem godna miana chrześcijanki, niezależnie od tego, czy przyklejam rybkę czy nie.
  • @Maciek - tak, ale da się ją przekleić na inny samochód? Tym jeszcze z rok, półtora pojeździmy, potem już koniecznie inny.
  • edytowano maj 2015
    http://carnews.beforward.jp/searchs/detail/entry_id=224989/category=ecocar/category_sub=ev
    Żonę, ( @szczurzysko ), namówiłem na zakup auta elektrycznego. Nissan E-nv200. Bez paliwa, serwisu, podatku i awarii. Tylko wymiana opon i płyn do spryskiwacza.imageimage
    Niestety nie jest 9-cio osobowe, ale powinno oszczędzić nam trochę nerwów i pieniędzy. Mniej bulu.
  • Dobra, my tu gadu szmatu, nasz Chrysler się odmeldował, ma ktoś sprzedać siedmioosobowy automat? W okolicach 20 koła, nie wiem, czy to moralne, ale tyle mam.
  • Manualna skrzynia i kierownica nie po tej stronie. Odbierzesz z Szetlandów? ;))
  • Mysle,ze jesli automat,to niemoralne.

    Nie laska reka i noga jednocześnie popracować?!
    Nosz sie w d* poprzewracalo!

    ;) :-*
  • @Marcelina, a rybka była?
  • Widzę, że sporo tu zwykłych stereotypów ...jak bogaty,to be....jak suvem jeździ. ..to szpaner......nasuwa mi się od razu kolejny stereotyp...jak wielodzietny...to biedny,niedouczony i co jeszcze...


  • Dodam jeszcze inne popularne i beznadziejne stereotypy:
    Jak jedynak - to na pewno rozpieszczony samolub i egoista a jak z wielodzietnej rodziny - to na pewno uspołeczniony, empatyczny i zaradny, fajny człowiek.
    Jak matka jedynaka - to na pewno antyki zażywała, egoistka wstrętna i materialistka.


    Ogólnie fajnie jest stereotypami pojechać, świat jakby prostszy jest ... prawda?

  • a jak z wielodzietnej rodziny - to na pewno uspołeczniony, empatyczny i zaradny, fajny człowiek.

    To Ty nie wiesz że w wielodzietnej rodzinie to smród, głód, konkubinat i każde dziecko z innym tatusiem? Przecież to takie oczywiste.
  • IdaIda
    edytowano maj 2015
    No nie wiem, @kitek , no! Powiem Ci, że takie rzeczy to tu na forum mogę poczytać ale w realu ja nigdy nie spotkałam się z takim traktowaniem wielodzietnych. Aż trudno mi uwierzyć, że niektórzy ludzie tak traktują duże rodziny, przykro mi z tego powodu, chociem nie wielodzietna.
  • Ichthys, warto wiedzieć:

    I ->Iessous Jezus
    CH -> Christos Chrystus
    TH -> Theou Bóg
    Y -> hYios Syn
    S -> Soter Zbawiciel
  • @Ida, a ja się spotykam b.często. Ze sama nie jestem wielodzietna, to i nikt się przy mnie nie hamuje.
    To co piszę, piszę z własnej perspektywy. Właśnie nie dawno rozmawialiśmy z mężem o zmianie auta i zwyczajnie czułam zgrzyt. Na własny temat.
    To nie zmienia faktu, że cieszy mnie każdy udany biznes innych ludzi.
    Ale jak ktoś skrytykuje "inwestycję" w auto, to stereotyp, że zawistny purytanin:-P
  • Ale czy był to suv?
    :)
    MSPANC
  • A jak ktos zwykle z buta pomyka, to na buta też można rybkę nalepić? ;) Nawet mozna by na obu: pyszczkami do srodka, to by sie cmokały przy mijance....

    I wytłumaczcie mi, czemu ta demonstracja wiary dotyczy tylko aut..... Domów z kapliczkami jak na lekarstwo, a to bardziej "trwałe" niż pojazd.
    :-?

    image
  • Rany jak ktoś sobie przyklei rybkę na wypasionej bryce to źle bo chrześcijanin musi być biedny. Jak sobie przyklei na takim samochodzie jak nasz czyli mercedes rocznik 86 to źle bo to zniewaga przyklejać taki wzniosły symbol na złom a po za tym, będą się śmiali, że chrześcijanie to menele i dziady....
  • I jaki będzie morał z tej dyskusji? Że kasa i szpan są najważniejsze, a innym nic do tego?

    Trochę to smutne.
  • Wiesz, dla mnie to bardzo ciekawy wątek. Bo jeżeli na forum dla pobożnych katolików największym poważaniem cieszą się właściciele fur za kilkaset tysięcy, w których obronie zbiera się od razu cała armia, to może to znak, że trzeba przeorganizować priorytety? Bardziej na doczesne?
  • @Maciek
    Bo jeżeli na forum dla pobożnych katolików największym poważaniem cieszą się właściciele fur za kilkaset tysięcy, w których obronie zbiera się od razu cała armia


    Trochę przesadziłeś raczej ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.