Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PILNIE szukam samochodu

2456789

Komentarz

  • @TecumSeh Dzieki :) Mamy trójkę dzieci więc na razie bagażnik niepotrzebny dodatkowy. Fajne rady dajesz. :) Maz dzis go zaklepal telefonicznie. Będziemy działać dalej. :)
  • Już nie wiem, kto pisal, bo troche wypadłam z watka - mamy w tej chwili T4, którego nei bedziemy sie pozbywac (choc mamy plan, zeby zrobic z niego mini kampera ;)
    Mamy Zafire - tego chcemy sie pozbyc, bo dzieci wyrastaja i dochodzi do gorszacych scen, jak obok siebie siedza trzej wielcy nastolatkowie . Z tyłu siedzi dwojka najmniejszych, ale tez potrzebuje miejsca na nogi. Do tego do bagażnika slabo wchodza nasze wszystkie torby, plecaki, w-fy itp. jak zrobimy w drodze powrotnej jakies zakupy, to jada juz na kolanach. Oczywiscie bylismy w stanie spakowac sie do niego + bagażnik dachowy na wakacje nawet z wózkiem i wanienką, ale na codzien nie ma nikt ochoty na kombinacje z chowaniem np. pod krzesłami itp. Mamy jeszcze zabytek Citroen CX z 7 miejscami, ale jak to zabytek do jazdy codziennej średni no i słaby do zaparkowania w miescie (ma wyjatkowo dlugi przod). Zafire chcielibysmy wymienic na coś podobnego, ale jednak bardziej przestrzennego w środku i z normalniejszymi fotelami w ostatnim rzedzie (miejsce na nogi) oraz nieco wiekszym bagażnikiem. A mam wrażenie, ze wszyscy ida w upychanie miejsc w jak najmniejszej przestrzeni.
  • @Ula zafira który rocznik?
  • Chyba 2008 (zostal dzis w domu, bo chwilowo "zrobiliśmy T4" i nim jeździmy) Zafira ma rózne elementy porobione, ale my bardzo duzo jeździmy i co jakiś czas cos sie sypie. Ostatnio była robiona pompa i cos ze skrzynia biegów. Jak dobrze jeździ to jest fajna - szybka i niby sportowa (ma mała kierownicę i nakładki na pedały ;), ja ja całkeim lubię, ale jak mi sie wszyscy wladuja do srodka, to i nie pojedziesz szybko i sie jeszcze kłóca. Bo np. za mna musi siedziec M. bo ma najdłuższe nogi, a i tak nikomu nie jest jakoś super wygodnie.
  • @Ula a Citroena nie chcecie sprzedać?
  • CX wlasnie zostal prawie doprowadzony do uzywalnosci ;) to hobby mojego meza. Mamy jeszcze drugiego co byl bardzo fajny, ale obecnie wrosl w ziemie oraz jeszcze 1,5 w czesciach ;)
  • Widzę, że tu spece.
    Co byście doradzili jako następcę dla Clio II r.2002 5 drz.? Coś wiekszego i młodszego. Chętnie nieco wyzszego. I nie autobus typu 7os auto.
    Do 15-20 tys zł, chętnie diesel.
    Na razie przymiarki. Bez konkretów z mojej strony. Rozrzut mam masakryczny.
  • edytowano listopad 2015
    Hyhy @TecumSeh ...
    Ja mam niewielkie wymagania.
    Moje autko ma:
    -mieć klimatyzację
    -5 drzwi
    -miec wspomaganie
    -być większe niż aktualne i wyższe od niego
    -nie byc naszpikowane elektroniką jak "dobra kasza skwarkami".
    -byc nie starsze niz 7, 8 lat jesli idzie o wyższe półki i nie starsze niż 4, 5 lat jesli mowa o półkach niższych Tylko błagam. Nie pytaj co przez te półki rozumiem :)

    Pojemność nie wyzsza niz 1.5 (teraz mam 1.5 dci)
    Jak wspomniałam, rozrzut mam duzy. Bardzo. A i opinie skrajne słyszę.

    Editki:liter.
  • Normalnie jestem Twoją fanką @TecumSeh.
    Bliżej godziny W będę jakby co-konsultowac.
    bardzo dużo mi rozjasniles. Dziękuję Ci bardzo :)
  • Luzik.
    Rozrozniam ideolo od praktycznej i uzytecznej wiedzy, takze ten... ;)
    W zasadzie nikt nigdy nie powiedział mi tego co Ty przez dwa wpisy. I bardzo to doceniam
  • z książki Co moze pojsc nie tak_ - Jeremy Clarksonk
    Audi Q5, Q7, R8, A1, A3, A4, A5, A6 i A8, a teraz także
    A7.W ty m miejscu zdradzę wam pewien sekret. Wszystkie te samochody są takie same.
    Wprawdzie różnią się nieco wyglądem, a niektóre są większe od pozostałych, ale wszy stkie
    zbudowano z tych samych części.
    Pomyślcie o ty m w następujący sposób. Ciastko, drożdżówka, pudding Yorkshire oraz słodki
    naleśnik – każde z nich wygląda i smakuje inaczej, ale wszystkie zrobiono z tych samych
    składników. Podobnie jest z samochodami Audi. Mąka i jaja zostały wy mieszane na różne
    sposoby i w rezultacie powstało dwadzieścia jeden różnych samochodówWróćmy jednak do kwestii sty lowego wy glądu… Tak naprawdę trudno tu mówić o sty lu. Ty ł
    A7 wy gląda, jakby się właśnie roztopił, a przód jest ty powy dla wszy stkich Audi. Trzeba jednak
    podkreślić, że A7 ma ogromny bagażnik oraz mnóstwo przestrzeni w starannie wy konanej kabinie,
    w której mogą podróżować cztery osoby. Ale nie pięć. Na środku ty lnej kanapy nie ma bowiem
    pasów bezpieczeństwa


    3-litrowy m dieslem, siedmiobiegową,
    dwusprzęgłową skrzy nią oraz napędem na cztery koła – wyceniono na prawie 50 ty s. funtów.
    Przykro mi, ale Audi A7 nie wy daje mi się warte takich pieniędzy.
    To prawda, że jest duże, przy ciągające uwagę, prakty czne, a także – jak się nas zapewnia –
    wy jątkowo bezpieczne, ale pod całą tą otoczką znajdziemy po prostu mąkę i jajka. Za 50 ty s.
    funtów można kupić coś lepszego. Na my śl nasuwa mi się Mercedes CLS. A także Jaguar XJ

    doskonale wy posażona wersja będzie was kosztować oszałamiającą kwotę
    91 500 funtów.
  • Proszę o opinię nt. Kia sportage- 2.0, 16V, benzyna + lpg.
  • edytowano grudzień 2015
    Maz mnie dzis do komisu zabrał (zmarzłam przeokrutnie). I kazal wybierac. Ma byc wysokie, nie diesel ( jazda głównie w mieście) i w miare ekonomiczne. Najlepiej typu "dżipowatego"(jako, ze i po lesnych drogach czasami jrżdżę). On zwrócił uwage na Mitshubishi Forester (pojecia nie mam jak to sie pisze). Ale ta Kia tez stała sie faworytem- mnie sie podoba.


    Co do silnika...dopytam.

    A i jeszcze fajny opel zafira był. Ale on niski...i w dieslu.
  • Ktoś pisał o A2. Mieliśmy z 2005r, 1.4 diesel. Ale krótko, bo od 2006-2009 roku. Nie psuł się, mało palił.
    Najlepiej się maskę otwierało... Ktoś miał pomysł jak projektował... :-O
  • edytowano grudzień 2015
    @TecumSeh, mogę Ci linka na priv podesłać? Doradzisz coś?

    Edit: 140 KM
  • @szczurzysko a jak zawieszenie? Muszę kupić w tym roku auto i wpadła mi w oko ta dwójka.
  • No chyba dobrze, skoro się nie psuł przez pierwsze 4 lata swego życia. Tylko jedynka czasem nie wchodziła.
    Każdy przegląd przechodził.

    Nie wiem, jakby się zachowywał, gdybyśmy go dalej mieli.
  • Tak. Subaru.
    Ale bardziej mi ta Kia podchodzi.
  • Subaru!!!
    subaru!!!
    Subaru!!!
    Moje marzenie. Tylko silniki min 2000cm i nie ma diesli.
    sorry za oftop
    @Malgorzata32 -tak z ciekawosci pytam, przepraszam. Ktory rocznik i ile sobie za niego życzą?
    Ja juz TecumSehowi zawracalam głowę, jak one mi się podobają. Te subary echhh
    dawno temu czytałam, że niezle są. Ale TecumSeh mi duzo brzydkich słów mówił*. ;) Ciebie też uprzedzam :D


    *) no sypal takimi fachowymi slowami ze nie wiem nooo.
  • Jutro ci zalinkuje to subaru.
  • nienienie @TecumSeh
    nie o subaru
    a w ogóle o autach
    tak, bardzo, bardzo brzydkie, bo...niezrozumiałe dla "blądzi" :P

    taaa, się nie znasz, jassssne
    pełnam podziwu, serioserio
  • A suzuki SX4? 1,6 benzyna.
    Mąż mnie przekonuje.
  • No właśnie!
    Mnie się nie bardzo podoba.
    Ale mąz się zafiksował na tym napędzie.
    I właśnie coś znalazł za granicą z małym przebiegiem.
    I pyta mnie o zdanie.
  • no sypal takimi fachowymi slowami
    @kociara
    przeczytałam to jako: nie sypiam z fachowcami :\"> :\">
  • też kupimy samochód ;) może nie aż tak pilnie ale im szybciej tym lepiej
    szukamy 5-6 osobowego z roczników 2002-2005 chętnie z gazem, obowiązkowo kombi lub z dużym bagażnikiem

    kto wyrósł ze swojego? i chce się z nami podzielić starym samochodzikiem?
  • @TecumSeh a jak w Twoich rankingach wypada Nissan Quest
    Po mieście jeździmy głównie w weekendy i z 1 raz w tygdoniu
    plus wyjazdy co miesiąc potrzebny duży bagażnik
  • @Bea a tę Kie to za ile chcielibyście puścić? Bo ja myślę nad "maluchem" i juz nie wiem czy potraktować tak Espace'a ;-)
  • podłączam się pod pytania jana u :)
    za ile i jaki model i w ogóle :)

    a co sądzicie o mazdach? coraz bardziej mi się podobają
    np MAZDA MPV 2.0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.