Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PILNIE szukam samochodu

1246789

Komentarz

  • edytowano styczeń 2016
    He he...Dziś zastanawiałam sie czy w zwiazku z powyzszym nie kupić...scenika.
    Tyle, ze nowszego, z prwnego źródła i w benzynie?
    Bo jeździ sie nim całkiem ok.
    Co myślisz @TecumSeh?
  • Najlepsze peugoty są chyba w reklamach. Facet pruje po pustej autostradzie wśród gór...
  • @Małgorzata32 He he...Dziś zastanawiałam sie czy w zwiazku z powyzszym nie kupić...scenika.

    przeczytałam kupić sernika 8-}

    Chyba za dużo wątków o odchudzaniu...
  • A Mitsubishi Space Star 1.3 benzyna?
    Ktoś? Cos?

    (mój mąż ma codziennie nowy pomysł na samochód dla mnie ;) )
  • Space Star - kilka lat temu miałem okazję takim jeździć (ok. 13-14 lat temu), tzn. ówczesną pierwszą wersją. Auto bardzo przyjemne, mi się podobała wysoka pozycja kierowcy ale silnik 1.3 to katorga. O komfortowym wyprzedzaniu możesz zapomnieć, jest to dość ciężkie auto i silnik jest po prostu za mały nawet jak na wyżyłowanego japończyka.
  • No piękne te toyoty nawet jedna jest u nas lokalnie od prywatnego właściciela ale droga:/

    A o hyundai trajet co powiecie?
  • edytowano styczeń 2016
    @ramatha w naszej Toyocie Verso po rozłożeniu 3 rzędu siedzeń na prawde nie ma zbyt wiele miejsca ale miesci się nasza spacerówka baby jogger city select tak "na stojąco"

    @TecumSeh Tak mamy automat, dobrze pamiętasz. Pali nam 12 po mieście. Może to i sporo, ale za to samochód jest świetny i go uwielbiamy. Zaskoczonba jestem ilością miejsca w drugim rzędzie siedzeń. Swobodnie sobie siedzę z dwójką dzieci. Mega luz. Jedyny minus mikroskopijny to taki że nasz fotelik dla dziecka, ten najmniejszy nie da się zapiąć na środkowym siedzeniu. Brakuje pasa do zapięcia tak ze 2-3cm. No więc ja siedzę pośrodku.
  • @camille dzieki wielkie. To bardzo dolujace niestety, bo ten brak miejsca to powazny klopot, a verso taka fajna.
  • My też myślimy o Verso. Tylko nie wiem czy te tylne siedzenia to dla pełnowymiarowych ludzi są czy dla krasnali? @TecumSeh, @joachm, @camille i @ktotamjeszczeversoma, możecie określić na jakiego ludzia trzeci rząd się nadaje? Nie mieliśmy okazji w niej siedzieć. Ponoć Avensis Verso była przestronniejsza, ale dawno jej juz nie robią :(
    Obecnie mamy drugą Toyotę Previę. Starsza generacja to było w ogóle auto z bajki, takie co to nic się nie dzieje, tylko benzynę lać (no lać to trochę trzeba było, fakt) i jeździć, miesca full, bagażnik duży. Cudne auto. Kolejna też bardzo wygodna, pali mniej, ale już czasem coś się sypnie. Póki co jeszcze jednak wierzymy w Toyoty ;)
  • edytowano styczeń 2016
    Siedzenia u nas w drugim rzędzie siedzeń są maksymalnie odsunięte do tyłu. Próbowałam przypiąć ten fotelik właśnie tym pasem zwisającym z sufitu. No nie da rady, tak jak pisałam brakuje ze 2-3 cm żeby zapiąć. To jest taka kołyska tyłem do kierunku jazdy, model jakiś standardowy, nie jest duży. Już jakoś przebolejemy jeszcze te kilka miesięcy, zwłaszcza że synek szybko rośnie. Ale fakt jest to jakieś niedopatrzenie, albo to tylko u nas tak jest, nie wiem. Ciekawa jestem czy i u was tak jest. Ja na moje oko te większe foteliki z kolejnych przedziałów wagowych zapniemy bez problemu.

    A co do trzeciego rzędu, póki co u nas jechała tam tesciowa, 150cm i było jej wygodnie, ale trochę miała problem z wgramoleniem się tam w zimowych ubraniach. hihi :)) No i wtedy przed nią kołyska w drugim rzędzie siedzeń na styk weszła, ale starałam się żeby miała mama tam sporo miejsca na nogi.

    A jeszcze plusem z punktu widzenia drugiego rzędu siedzeń, jest to że swobodnie można trzymać nogi. Nie ma jakichś dziwnych przedziałów tam gdzie jest miejsce na nogi tylko prosta podłoga (można tam dużo klamotów wepchać pod dziecięce nogi, a i wózek skłądany by się zmieścił) i siedzi się tak wysoko, swobodnie można wejść nie kurcząc się.
  • Dziękuję wam za opinie. Musimy się w takim razie przymierzyć do jakiegoś egzemplarza, żeby wiedzieć czy to faktycznie to czego szukamy.
  • A jakie macie zdanie/doświadczenie z Fordami - S-max mnie interesuje, albo galaxy?...
  • @TecumSeh Dzieki. Raczej chcielismy cos nowszego. Stoi u nas taki s-max z 2011 tyle ze ma strzaskane drzwi... No ale jakbysmy go kupili i zrobili to przynajmneij wiadomoby bylo gdzie byl bity... ale to odlegle plany. Ogolnie nad s-maxem myslimy. Nad verso tez, ale troche problem z tym bagaznikiem.
    No tak czy inaczej patrzylismy na auta ktore maja chociaz troche bagaznika przy rozlozonych 7 fotelach, tak po 2006 a najchetneij po 2008-9.
  • edytowano styczeń 2016
    Niestety w ogolen nie bierzemy takiego rozwiazania zeby wozic wozek w srodkh pod uwage. :( To swietny sposob jak cos zrobic raz albo dwa, albo jak juz sie ma auto a przybywa kolejne dziecko. A nam chodzi o to zeby 7 miejsc mozna uzywaci zeby to bylo chociaz w miare bezpieczne. I tak jestem chora jak mysle gdzie sa strefy zgniotu w samochodach 7 osobowych. :(
    Na Previe patrzylismy ale z jakiegos powodu odpadla. Mam wrazenie ze jej nie produkuja, ale nie jestem pewna czy to toauto . w kazdhm razie popatrzymy. Le wydaje sie ze sie wylamiemy . Tym bardziej ze w naszej okolicy nie ma zadnej verso zeby sie poprzymierzac :/ ale czas mamy moze sie jeszcze pojawi.
    Dziekuje za pomoc :)

    Edit... Hmmm sprawdzilam juz. Previe produkuja. To nie wiem czemu na nia nie patrzylismy ostatnio. Sprawdze :) Tym bardziej dzieki :)
  • O ile dobrze kojarzę Sienna to amerykańska wersja Previi. Mogę się mylić. U nas Previi więcej, ale generalnie jednego i drugiego mało. Co przekłada się na nieco trudniejszy dostęp do części zamiennych. Na szczęście rzadko potrzebnych. Auto bardzo wygodne. Bagażnik dość duży, fotele wszędzie normalne, z normalną przestrzenią na nogi, choć wsiadanie do tylnego rzędu nie bardzo komfortowe. Jak na te gabaryty nie pali dużo. Ok. 8-9l prawie cały czas po mieście ( diesel). Ale jeśli kupimy trzecią, to z benzyną.
  • edytowano styczeń 2016
    Na otomoto ogłoszen o previi nie ma.tzn jest jedna ale z 2000 roku, wiec nie dla nas. :(
    Na razie noza na gardle nie mamy. Ale chcialabym temat zamknac jak najszybciej, bo to siedzenie, wybieranie,czytanie, rozważanie zabiera strasznie duzo czasu :) . przydalby sie juz dluzszy dzien zeby było kiedy pojezdzic, poogladac.
    @Bambidu macie dwie/ druga Sienna? Tacy zadowoleni jestescie faktycznie? A jak z parkowaniem, manewrowaniem? U nas duzo waskich uliczek. Boje sie ze kazdym wiekszym autem po prostu stane i nie skrece pomiedzy autami.

  • Ja polecam Lancię Phedrę, diesla, tylko z manualną skrzynią biegów. Z automatem, jak się zepsuł, bujaliśmy się pół roku. Usterka była banalna, ale mechanik jej nie znał. Znali fachmani z USA, przysłali nową część zamiast wadliwej w tydzień. (fabrycznie w Lancii jedna nasadka była nie ok., amerykanie wyprodukowali stosowny zamiennik i już.)
    Funkcjonalna, ładna i duża - tzn. wielkości C8, bo to na tej samej płycie robione.
    Z większych - Fiat Scudo.
    k
  • @ramatha, nie. Mieliśmy wcześniejszą wersję Previi (I generacja ) w benzynie. Jedyne jej mankamenty to było spore spalanie i że drzwi przesuwne miała po jednej tylko stronie. Poza tym cudne auto. Teraz mamy Previe II gen ( 2001) w dieslu. Mniej pali, drzwi po obu stronach, ładniej wygląda, ale juz nie jest tak absolutnie bezawaryjna ( choć w porównaniu z innymi markami pewnie źle nie wypada), ma ciut mniej miejsca w środku i blachy też bardziej podatne na rdze. W starszej rdzewialy tylko wycieraczki :) No i przyszła pora na zmianę. I nie wiemy co chcemy, ale pewnie Toyotę...
    Co do parkowania, manewrowania - jest ok. Ona nie jest specjalnie dłuższa od dużego kombi.
    Przy cofaniu bardzo przydają się czujniki - z nimi to już w ogóle 0 problemu.
  • Na otomoto nie jedna, ale faktycznie b.mało i brak nowszych egzemplarzy: http://otomoto.pl/osobowe/toyota/previa/ :(
    Chociaż one dość długowieczne są.
  • A kilkuletni, ekonomiczny, mały - bo głównie dla męża na dojazdy do Warszawy?
    Do soboty w tej roli sprawdzał się Suzki Ignis, ale uległ niemiłej kolizji i moim zdaniem, nawet jak się go "zrobi", to już nie będzie ten sam... Więc chyba czas poszukać innego.
  • Obawiam się, że takim silnikiem to to musi palić jak smok. :?
  • Ja też pilnie szukam samochodu, najchętniej takiego, który się nie psuje.
  • Ktoś ma doświadczenia z tym?
    DACIA Lodgy
    PRZESTRONNY I FUNKCJONALNY, 5- LUB 7- MIEJSCOWY VAN
  • @Bambidu - faktycznie wiecej niz jedna... mi na aplikacji jedna pokazywalo, bylam tak zdziwiaona ze nawet sprawdzalam czy nie mam jakis opcji właczonych, ale nie mam.
    Dziwne, ale przegladne chetnie:P Dzieki
    @TecumSeh... podoba to mi sie verso :P Zadne duze auto mi sie nie podoba. Tzn podobaja mi sie jakies amerykance, ktore maja ogromne silniki :P
    No zobaczymy :) Dam znac co kupilismy :P ale to pewnie potrwa jeszcze.
  • Był taki wątek o 9 - osobowych chyba. Gdzież on jest?

    Już mam stresa jak w to galaxy wsiadam, teraz mi coś szarpie czasem, jak na 3 jadę. Pod górę jak daję gazu coś świszcze i wyje... A miał ze 2 lata jeszcze pojeździć... Może pojeździ, ale już tyle wsadziliśmy w niego. I pompa od wspomagania, i wydech... Ponoć turbo mu może dolegać, znajomy mówi...
    7-osobowy to wiemy, co kupić, żeby błędu nie popełnić, jak z tyk Galaxy (głupia, sama zdecydowałam; mąż był za Toyotą Verso, dieslem), ale nie wiemy, czy ma sens, jak może za jakiś czas będzie za mała dla nas.

    Mąż pomysłu na 9 nie ma. Ja też nie.

  • a sa tu jacys własciciele forda galaxy, albo s-maxa? Albo peugeota 5008?
    cchialam zapytac o opinie? i o wielkosc bagaznika po rozlozeniu 7 siedzen. i ogolenie jakies wrazenia ogolne...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.