Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

forumowe warsztaty fotograficzne

135678

Komentarz

  • @Milagro
    ja właśnie mam ten obiektyw Canon 50 mm i jestem z niego bardzo, bardzo zadowolona.
    Dziękuję za świetne komentarze.
  • Ja zaluje bardzo, ze poki co to taki ze mnie erotoman gawedziarz. W teorii wiem bardzo duzo, bo kilka lat spotykalam sie z fotografem, wlasciwie uczylam sie razem z nim, ale to on trzymal aparat..
    Takze czekam na jakis niespodziewany zastrzyk pieniedzy (cud ;) ) aby wreszcie zakupic sobie moj wymarzony sprzet (canon 600d lub wyzej, 18-135, 75-300 i oczywiscie 50mm).

    Dzieki za cwiczenia, bede sobie je robic pomimo frustracji automatycznego aparatu.
  • To ja dodam w/s zakupów, że jeżeli ktoś ma rodzinę w USA to opłaca się poprosić o zakup tam, nawet bardzo się opłaca - ceny są wiele niższe, można nabyć z gwarancjami etc.
  • @MagdaCh, to jak ja mam zrobić zdjęcie z wąską ogniskową? ??? Nie znaju. Muszę gdzieś poszukać o tej ogniskowej. Jak to angielsku jest? ??? Ja mam swój Sony z USA. Dostałam na prezent. Instrukcję bez problemu czytam ale jak nie wiem co jest co, to ciężko o czytanie ze zrozumieniem.
  • to paramentry mojego aparatu co do tej ogniskowej. (Na obiektywie nie ma regulatora dotyczacego ogniskowej) . ;-(


    Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Sony E, powiększenie w stosunku do klatki 35mm: x1.5
    Opcjonalnie adapter LA-EA2 - możliwość podłączenia obiektywów z mocowaniem Sony A.
    Ogniskowa obiektywu n/a


    Ogniskowanie AF z wykrywaniem kontrastu
    • Obszary AF: Wielopolowy (wybór automatyczny z 25 punktów AF), Centralnie ważony, Nastawianie ostrości na wybrany punkt.
    • Tryby AF: Pojedynczy AF-S, Ciągły AF-C , DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), MF.
    • Zakres detekcji od 0 do 20 EV (ISO 100 i obiektyw f/2.8).
    • Funkcja śledzenia ostrości.
    • Funkcja wykrywania twarzy i uśmiechu.
    • Dostępne powiększenie w trybie MF: 4.8x, 9.6x
    • Wspomaganie AF: wbudowana dioda LED o zasięgu do 3 m
  • @Quintana waska ogniskowa to po prostu duzy zoom, duze przyblizenie.
  • @Milagro , o dzieki !!!!!! To trzeba bylo tak od razu.



    @MagdaCh, toż ja te swoje pierwsze zdjecia robilam na dużym zumie
  • @Agnicha ja tez...i dlatego ciesze sie , ze tu znajduje proste tlumaczenia technicznych slow , ktore są dla mnie jak chinski pomieszany z hinduskim.
  • @Quintana
    zostawmy na razie tę ogniskową. Nie znam się na Twoim aparacie, o ile w ogóle na jakimkolwiek się znam.
  • @MagdaCh, jeśli taka Twoja wolą,to zostawiam ogniskową. Kombinuje już co z tymi jabłkami zrobić :-?
  • Ja też się pochwalę, tyle że archiwalną martwą naturą, wspomnienie wakacji:
    IMG_8984
  • A tutaj nie arcydzieło, ale ważna sprawa - fotografujcie bałagan, póki jest (parafrazując znaną myśl). Trzeba mieć aparat pod ręką zawsze, bo nic nie ułoży lepszej martwej natury niż naturalny bajzel - tego się nie da świadomie ustawić.
    IMG_8973
  • @Magda dzięki. Ten bałagan to ja bym mogła codziennie fotografować.
  • Coś wstawię dzisiaj. Zamiast ogarniam chalupe, robię zdjęcia jablkom ;)
  • ha! Pierwszy sukces kursu :) nauczyłam się wstawiać zdjęcia, moje trzy z pierwszego zadania. Jabłka też zrobię :) tyle, że może jutro :D

    image

    image

    image
  • nie takie artystyczne jak koleżanki ale też talentów artystycznych u mnie mniej. :)
  • edytowano listopad 2015
    @Lome , fajne...ale sie cieszę,że mamy już tu małą galeryjkę. Dzieki wielkie !!!!!!
  • edytowano listopad 2015
    jablko1
    jablko4
    jablko5
    jablko7

    jablko9

  • edytowano listopad 2015
    narobilam ze trzydziesci zdjec...mialo byc pięc, to wstawiam niektore z serii.
  • nacykalam jeszcze troche inną serię z dwoma połówkami, ale chyba dam sobie spokoj z pokazywaniem.
    @MagdaCh, zamiar byl zeby wszystko pokazac na takim samym tle no ale te srodkowe zdjecia chyba powinny byc z tej samej perspektywy co pierwsze i ostatnie, tak teraz dumam.
  • Świetne te zdjęcia @Lome i @Quintana
    - szczzegółowa korekta będzie, jak dziecka uśpię, albo jutro.
  • Wow, jestem pod wrazeniem =D>
  • @Lome
    trzecie zdjęcie zdecydowanie jest najlepsze, chociaż drugie też niczego sobie i niewiele mu brakuje. W trzecim zdjęciu zapanowałaś nad światłem, czego nie ma w pierwszym - za bardzo się rozproszyło. Ładnie z tą płytką głębią ostrości działasz. Polecam wypróbować - dla samej siebie zrobić podobną konstelację tylko ostrość na środkowy plan albo na ostatni - też może ciekawie wyjść.
    W drugim zdjęciu, tym z góry, które jest zupełnie niezłe, najsłabszym punktem jest kompozycja - temat do dopracowania, bo trochę z przypadku wyszły te proporcje (stołu etc.) - a może tylko mnie się tak wydaje.
    Muszę trochę skrytykować, żeby było poważńie :) Pozdrawiam!!!
  • @Quintana
    świetne są te wariacje na temat jabłka i wyraźnie widać, że jesteś coraz bardziej wyluzowana - bo z fotografiami to trochę jak z tańcem.
    Bardzo, bardzo mi się podoba zdjęcie nr 2 - zarowno głębia ostrości, kolory, kadr - i te ząbki na jabłku jako zaczepne punctum ("punctum" wyjaśnię kiedy indziej, dzisiaj nie zdążę).
    Pierwsze 3 zdjęcia jako cykl przybliżający się też ładnie się czyta.
    A teraz zasuszone dwa: ŚWIETNE! Wolę to pierwsze, choć gdybym nie miała tego pierwszego to to drugie by mi się też bardzo poodbało. Ale to pierwsze z zasuszonymi to poezja jest. Gratulacje dla Koleżanki!
  • edytowano listopad 2015
    Kolejny temat dla odważnych - połączenie artyzmu z zasobami wielodzietnych ;) czyli: ponury portret zabawki/zabawek. Oczywiście cykl (min. 3)- może warto na każdym zdjęciu zupełnie inne zabawki dać - ale coś będzie je łączyć, te zdjęcia - czy to nastrój, czy to jeden Leitmotiv, czy tło, czy kolorystyka.
    Można ingerować w te zabawki i np. lalki poczochrać czy pomalować, ale nie trzeba.
    Można ponurość wydobyć delikatnymi środkami, a można bardzo literacko ująć.
    I nie chodzi mi o żadne krwawe, trupie etc. nastroje - ale ponure, może coś z pogranicza problemów egzystencjalnych, tęsknota, samotność, wspomnienie beztroski dzieciństwa.
  • Dzieki dziewczyny, że pokazujecie te zdjecia.
    Ja nie robie, ale z zainteresowaniem czytam i oglądam.
  • @OlaN.
    oj tam, oj tam - możemy stworzyć też zespół wyrównawczy dla nieśmiałych - zrób jakieś i podziel się :)
  • Nie mam czym robić. Telefonem nie bede.
  • @MagdaCh, fajny temat z tymi zabawkami. Znowu muszę przemyśleć sprawę. .....bo u mnie tony zabawek .


    Dzięki za opis moich zdjęć. Tak między nami .....to te suszki to pigwowiec jest. No ale nie mogłam czekać na zasuszone skórki jabłek.

    Ja też najbardziej lubię to pierwsze suszkami.


    Proszę te osoby co podczytuja o wzięcie udziału. To jest naprawdę super fajna zabawa. Świetna na jesienno-zimowe smutki! !!!! Polecam. Ja mam mega fun.

  • @OlaN.
    telefonem też można - przymknę oko na tę słynną "ogniskową" i popatrzę na rozwiązania tematu.
    @Quintana
    cieszę się, że tematy podchodzą - można protestować jakby co.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.