Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Orgowe pogadanki o wszystkim.

1130131132134136

Komentarz

  • Nie wiem jak z poradnictwem, ale z ofert pracy z urzędów też często można korzystać, jak się nie jest bezrobotnym, chyba trzeba się zarejestrować jako osoba poszukująca pracy i to chyba może każdy :)

    Zainteresuj się też stażami, jak będziesz w urzędzie. Moja koleżanka miała bardzo fajny staż ze środków unijnych (płacili jej więcej, niż ze zwykłego stażu z pośredniaka) - sama znalazła sobie pracodawcę, u którego chciała robić staż, równocześnie gdzieś chodziła na kilka h w tygodniu na wolontariat, zrobiła jakieś kursy i po roku miała taką sytuację, że mogła wybierać gdzie chce iść do pracy :) Z tym, że nie wiem czy do stażu nie trzeba być jednak bezrobotnym zarejestrowanym.

    Z mocnymi stronami Cię rozumiem, chyba większość ludzi ma z tym problem (podobnie jak z pytaniem "proszę coś o sobie opowiedzieć" - nigdy nie wiem co mam powiedzieć ;) ). Warto jednak pomyśleć, jak nie wiesz, to spytaj jakąś koleżankę, na pewno będzie wiedziała. W CV warto też wpisywać takie cechy, które po pierwsze mają znaczenie na stanowisku, o które się starasz (np. zorganizowanie, cierpliwość, kreatywność, empatia - to już sama będziesz wiedziała), a po drugie takie, które możesz potwierdzić doświadczeniem, czy to zawodowym, czy życiowym - jestem zorganizowana, w poprzedniej firmie zarządzałam zespołem/jestem cierpliwa, moje dzieci to nieustająco testują/jestem empatyczna, byłam wolontariuszką w domu dziecka itp. 
    Większość osób wpisuje cechy, które nie mają żadnego znaczenia dla stanowiska i nie mają niczego na poparcie swoich słów. 

    Daj znać jak po wizycie w urzędzie, czy coś sensownego Ci podpowiedzieli, sama jestem ciekawa jak wygląda takie poradnictwo w up :)
    Powodzenia:)
    Podziękowali 1Nika76
  • kitek powiedział(a):
    umówiłam się na jutro do naszego urzędu pracy. jeszcze dwa lata temu z poradnictwa zawodowego mogli korzystac tylko zarejestrowani bezrobotni a teraz okazuje się z może każdy. :)

    z tymi mocnym stronami to ja zawsze miałam problem, bo jestem głęboko przekonana ze nie mam żadnej :)
    W pisaniu CV złe strony można przekuć w dobre:
    I tak zamiast:
    Lenistwa - wytrwałość i cierpliwość
    Upartosci - upór w dążeniu do wyznaczonych celow
    Imulsywnosci - energia do działania
    Zlosliwosci - inteligencja
    Itp itd...

    ;)

  • lenistwo-wytrwalosc i cierplowosc? hmm..chyba do leniwego trzeba miec cierpliwosc...
  • Też :)

    Ileż to trzeba cierpliwości żeby nic nie robić całymi godzinami... albo żeby odrzucać wszelkie pomysły na pożyteczna pracę.... ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jak działają i co dają płukanki do siwych włosów?
  • niwelują odcienie żółci. Włosy maja bardziej zimny odcien. Używa sie ich do błąd i do siwych. Aczkolwiek bardziej bym polecala niebieski szampon firma Joanna. Kosztuje cos kolo 7,5 zl, jest bardzo wydajny (myjesz nim włosy max 2 razy w tygodniu) a jego stosowanie jest znacznie mniej skomplikowane. Poprstu myjesz jak zwykle tylko piane trzymasz 2-4 minuty.
  • Szampony sa tez dostępne w wersji silver ;) 
  • Można do odżywki też dodać płukanki trochę, więcej osiada koloru na włosach. 
  • Jutro idę do fryzjera na comiesięczne farbowanie, ale powoli zaczynam się zastanawiać czy sobie tego farbowania nie odpuścić i chodzić siwa. Ma 42 lata i wiekszosc moich włosów jest siwa, obawiam się ze mocno mnie tonpostarzy, ale ulży kieszeni :)
  • Moja mama w domu farbuje kolorem ciemny blond i wychodzi delikatny brąz. Farbą Palette. Ja farbuję też sobie sama.
  • Moje samodzielne farbowanie jest tak niudolne ze juz lepiej jak wcale mam nieufarbowane to raz, a dwa ze moje włosy są bardzo cienkie i slabe ale za to rosną niesamowicie szybko i odrosty pojawiają się krótko po farbowaniu.
  • O, akurat o farbach.
    Która farba ma na opakowaniu podziałkę, żeby można było podzielić zawartość na pół?
    Jedno opakowanie to dla mnie zdecydowanie za dużo, a zwykłe dzielenie "na oko" przynosi czasem dziwne efekty ;)
  • Cart
    na tubce masz gramature podana...
    wystarczy waga kuchenna i masz polowe tubki ;) 
    Podziękowali 1Nika76
  • @kitek ja używam szamponów koloryzujący CH w kolorze moich włosów , nie ma problemu z odrostami , szamponetka kosztuje ok 3 zł
  • @hipolit, ostatnio używałam syossa a tam jest w ml ;)
    Pamietam, że kiedyś na którejś tubie była po prostu krecha i znaczek 1/2, ale nie pamietam, jaka to firma.
    Podziękowali 1hipolit
  • @nowa, jak często te szamponetki uzywasz?Dobrze pokrywają?

    Mi ostatnio siostra farbowala, a że bylam w ciąży wzielysmy w aptece farbę naturalną, nie smierdzialo nic a nic. 

    A kolor bardzo ładny. 
  • A ja lubie swoje siwe włosy. Ostatnio nawet fryzjerka powiedziała mi, że ładnie siwieje i że szkoda byłoby malować.
    Podziękowali 3Nika76 MartaB mamababcia
  • Tylko nie płukanki te fioletowe - masakrycznie to wygląda na siwych włosach. Siwe włosy też u kobiet mi się nie podobają. Łatwo się farbuje szamponami koloryzacyjnymi - jak robię sama to używam casting loreala, teraz w rossmannie w promocji 19 zł.
    Podziękowali 1hipolit
  • edytowano marzec 2017
    Szamponetki siwizny nie pokryją :(
    ja chodzę co 2 M-Ce robić odrost - konieczność bom siwa strasznie :(
     Drogeryjne farby -chyba przyleciałam wszystkie, niestety szybko schodzą z siwego klaka 
    Podziękowali 1Nika76
  • Niektóre nie schodzą.
    Tak bardzo nie schodzą ze nie ma mowy o zmianie koloru :smiley: 
    Podziękowali 1mamababcia
  • u mnie niestety wszystkie farby schodza bardzo szybko, a dodatkowo szybko pojawiają sie odrosty. Mam baaardzo krótkie włosy więc tym bardziej to widać.
  • Kilka myć wystarczy taka szamponetka, tak do 10 , 
  • Ja przestałam farbować 1,5 roku temu i jestem bardzo zadowolona. Lubię moje siwe włosy:)
    Podziękowali 2OlaN. mamababcia
  • edytowano marzec 2017
    kitek powiedział(a):
    u mnie niestety wszystkie farby schodza bardzo szybko, a dodatkowo szybko pojawiają sie odrosty. Mam baaardzo krótkie włosy więc tym bardziej to widać.
    U mnie tez szybko rosną. Dlatego zmieniłam kolor na zimny blond... siwe się lepiej komponują
  • moja fryzjerka właśnie dąży do zimnego blondu :) z natury mam ciemne włosy więc od razu nie mogła mi koloru zmienić. Tylko ze odrosty mam ciemnobrązowo-siwe, a i nie ukrywam ze sprawy finansowe teraz dla mnie mają znaczenie. 
    Podziękowali 1Nika76
  • No ale jest różnica - farbowac co 2 tyg albo co miesiąc... Przy innym kolorze po 2 tyg wyglądałam na mocno zaniedbana
  • u mnie nie da rady czekać miesiąc z farbowaniem :( 
  • Ja mam dwukolorowe włosy wiec końcówki odciągaja uwagę od odrostu ;) Polecam :)
  • na moich włosach nie da sie zrobić dwóch kolorów bo są za krótke :) jak miałam dłuższe to też robiłam dwa kolory
  • Na fb tego nie widać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.