Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Praktyczne równouprawnienie Mamy wielodzietnej

1356

Komentarz

  • Czyli bezsensu jest tylko siedzieć w domu z dziećmi. .czeka nas smierc glodowa :(
  • @asiao napadnijmy na bank na starość w jakimś cywilizowanym kraju, wsadzą nas do kicia, dadzą psychologa, 3 posiłki i zajęcia plastyczne, spacery, no czego chcieć więcej...
  • Asiao nie mam 100% wiedzy ale właśnie z mężem analizowalismy podobne przypadki w naszym otoczeniu i jezeli facet nie byl ubezpieczony to dzieci otrzymyja rentę a kobieta nic. Ta renta to ponad 1000,zl na dziecko.
  • no chyba, że Wam zafundują ekstradycję :))
  • znalazłam, renta przysługuje w dwóch sytuacjach: jeżeli w chwili śmierci męża wychowuje się dzieci do 18 roku życia albo jeżeli kobieta ma ukończone 50 lat.
  • edytowano styczeń 2016
    @Joanna36 i to jest pomysł ;)
    może do tego czasu i w naszych "pensjonatach" będzie luksus za karę ;;)
  • Tak czy inaczej korzystniej dla całej rodziny umrzec przed mezem..
  • Nie zapominajmy, że jeśli miałaby być taka emerytura to pewnie byłyby kryteria przyznania. I na pewno większa byłaby kontrola państwa w rodzinie.Jeśli coś dają to kontrolują i sprawdzają.
  • Dlatego rozsądna kobieta bierze sobie młodego męża. Albo gotowego emeryta. Najlepiej wojskowego.
  • emerytury som gupie, nie dać nikomu!
  • No, wojskowi to chyba maja całkiem przyzwoite emerytury.
  • A tymczasem meza siostra mieszkająca w Niemczech jedzie na trzy tygodniowy turnus dla przemeczonej matki.
    Jedzie z dzieckiem ktore jest zaopiekowane od śniadania do kolacji a matka w tym czasie ma baseny, sporty na plazy, wyklady z psychologiem i inne atrakcje. Wszystko na koszt państwa
  • Ci co znam akurat to mają dobre emerytury. Ale nie twierdzę, że wszyscy.
  • Ech Skoda ze sie nie bylo rozsądną tylko kochliwą...
  • A fe!
    Było juz kiedyś na forumie, jakie to biedne te dzieci w hotelach 5* ktore to sa animowane od rana do nocy a rodziców widują tylko przy posiłkach czy w pokoju hotelowym. Biedne dzieci i egoistyczne rodzice, którzy zamiast spędzać czas na urlopie rodzinnie z dzieckiem to sie dziecka wyzbywając zeby samemu poszaleć!!!!!
    :))
  • Major i podpułkownik.
  • U nas mama wychowywała piątkę dzieci, sytuacja życiowa doprowadziła do rozwodu rodziców, wkrótce ojciec zmarł. Po 40 latach pracy nawet zasiłku pogrzebowego nie dostalismy bo w chwili śmierci był bezrobotny. Całą składkę emerytalną zabrało państwo. Mama została bez niczego. Na razie syn ją fikcyjnie zatrudnia coby parę lat emerytury jeszcze uzbierać.
  • Poznałam pana ktory pracował w wytworni papierów wartościowych
    Emeryturka jak ta lala i jeszcze dostają zwrot za wczasy raz do roku do kwoty - w jego przypadku - 10 tys (kwota ta zależna od ilości dzieci)
    Także wojskowym nie trzeba być
    Niestety wdowcem nie był, to sie nie zainteresowałam :))
  • To sanatorium to jednak rekonwalescencja a nie fe hotel pięcio gwiazdkowy dla egoistow >:)
  • Jak popracują więcej niż 15 lat (bo mundurowym juz wtedy przysługuje) to maja naprawde bardzo dobre emerytury. Plus inne benefity typu darmowe leki i opiekę medyczna jak prywatna.
  • Oczywiście ma my ją wspieramy też, ale każdy chciałby chyba trochę niezależności finansowej na starość,
  • @asiao jak zwał tak zwał
    Dzieckiem przez cały dzień sie będzie kto zajmował kiedy matka będzie wypoczywać i nabierać sił
    To niczym od wczasów w sumie sie różni, no poza tum ze za wczasy sie płaci z władnej kieszeni ;)
  • Za mundurem panny sznurem.

    Nabiera nowego znaczenia
  • Ja ciągle odczuwam presje w związku z tym, że nie pracuje zawodowo. Nikt, kogo znam nie widzi w tym żadnej wymiernej wartości niestety i potrafią człowieka zdołować. Ta troska o moją ewentualną emeryturę a raczej jej brak....I kto mnie będzie utrzymywał na starość..ehh
  • No i nie ma sexu trzy tygodnie bo tylko dla przemeczonych matek a nie rodziców
  • Ja odpowiadam z kamienną twarzą, że emerytura z ZUS jest równie mało prawdopodobna, tej z ofe już praktycznie nie ma, więc moja sytuacja jest porównywalna do sytuacji rozmówcy, tylko ja nie mam złudzeń.
  • @andora w wielu krajach, m. in. skandynawskich (nie sprawdzałem czy wszystkich) istnieje system zgodnie z którym państwo odprowadza składkę emerytalną odpowiadającą zatrudnieniu za minimalne wynagrodzenie w okresie urlopu wychowawczego (do 3 lat) za każde dziecko. Oczywiście nie chodzi o to by kobieta, która wychowała troje dzieci miała zapewnioną emeryturę. Niemniej zdecydowanie chodzi o to by ten czas miał wpływ na wysokość emerytury.
    Nawiązując do przykładu, który przywołała @Paprotka pani, po osiągnięciu wieku emerytalnego, mogłaby otrzymać w takim wypadku emeryturę (niską, ale jednak).
  • Hipolit, ale po co się wyzłośliwiać. Wcale mi niemiecki urlop regeneracyjny niepotrzebny, ale dotyczy on matek domowych. Czyli takich, które są w domu z dziećmi na stałe. Na animacjach w hotelach siedzą zazwyczaj (zapewne nie w stu procentach, ale w większości) dzieci obojga rodziców pracujących.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.