Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja domowa w świetle nowej ustawy o systemie oświaty

123457

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2016
    Serio? A ja się zastanawiałam, dlaczego ma biuro poselskie na Gdańskiej.

    edit: zresztą na tej samej ulicy, parę metrów dalej jest prywatna PPP.
  • edytowano wrzesień 2016
    Ona sama to może nie, ale ma biuro i z tego okręgu startowała. Ale na nią nie głosowałam ;) I tak wygrała.
    edit: @Predikata, a ta poradnia to dokładnie w którym miejscu?
  • Bo tak łatwiej sprawdzić. Co się będzie wczytywał i domyślał, co uczeń miał na myśli. A jeszcze nie każdy ładnie pisze.
  • @Gosia5 na Gdańskiej w pracowni Kredka bodaj. Byłam dzis na tej ulicy, ale okiem nie rzuciłam. Będę w przyszłym tygodni to rzucę, bo na Gdańskiej mój bankomat stoi ;)
    Podziękowali 1Gosia5
  • No @Gosia5 łatwiej - nauczyciel myśleć nie musi :(
    ...
    I od kiedy przeczytałam że jest zakrojone wszystko do województwa to się pozbierać nie mogę. Ja z ducha i ciała od zawsze wrocławianka, teraz mieszkam na pograniczu Dolnego Sląska i Wielkopolski  ale już w Wielkopolsce i moj dzieci mają podlegać pod daleki mi Poznań, gdzie nie ma się gdzie zatrzymać itd :( ... Mentalnie mi też nie po drodze, bo nas zawsze w góry ciągnie - Koszarawa czy nawet okolice wrocka byłyby lepsze.

    Koszmar...
    ...
    Żeby je jakoś podnieść - jakie szkoły w Wielkopolsce przyjazne ED sa? Gdzie? Jakieś państwowe? Na prywatne nas nie stać :( słyszałam o jednej, ale ona prywatna i nie katolicka?
  • @ramatha my zaczęliśmy z nową szkołą, w Poznaniu, katolicka, publiczna, oficjalnie wypowiemy się po 1 egzaminach, ale większość bardzo pozytywnie nastawiona, jak się tam pojawiam to zdarzają się nauczyciele, którzy nawet nie będą żadnych egzaminów przeprowadzać z synami, a zaczepiają na korytarzu czy mogłabym coś więcej opowiedzieć bo pierwsze się spotykają ale bardzo ich to zaciekawiło. Pisałam już gdzieś więcej...
    No w razie czego u nas się zatrzymasz ;) ale jeśli dobrze kojarzę to masz jeszcze czas nawet do zerówki?
    Podziękowali 1ramatha
  • @ramatha my też zaczęliśmy w Poznaniu przygodę z ED, na razie tylko najstarszy syn w I gimnazjum, juz namawia resztę rodzeństwa, ale też czekamy do pierwszych egzaminów, żeby zobaczyć jak to naprawdę wygląda :) Szkoła niepubliczna, ale nie ma żadnych opłat, jedyna w Poznaniu, która od lat prowadzi ED. Wprawdzie niekatolicka, tylko protestancka, ale mam nadzieję, że to nie będzie problem przy niewielkim kontakcie.
    @Wela możesz napisać coś więcej, tzn. do jakiej szkoły jesteście zapisani? Bardzo mnie to interesuje, będziemy pewnie myśleć, co zrobić z młodszymi dziećmi, bardzo się przydadzą alternatywne rozwiązania.
    Podziękowali 1ramatha
  • edytowano wrzesień 2016
    @Wela dzięki za informację - trzymam kciuki, żeby było tak różowo cały czas. 
    Tak mamy czas do zerówki, ale akurat tak się złożyło że ostatnio wiele argumentów musiałam odpierać, w stylu "krzywdizsz dziecko" , "szkoła jest potrzebna" , "grupa rówieśnicza", "czas bez mamy", a w ogóle " to co ja chcę od przedszkolak dlaczego Paweł nie chodzi"...
    I tak to się wszystko złożyło w czasie z tymi informacjami o zawężeniu do województwa. A do Wrocławia 30 min. Do Poznania chyba ponad 2h :( 
    No nic zobaczymy...
    Dziękuję Wam bardzo za dobre informacje :)
    Podziękowali 1Wela
  • @ramatha, a nie możesz się do Wrocławia "przeprowadzić"? Poza tym zapisanych już dzieci chyba nikt nie ruszy?
    Podziękowali 1ramatha
  • Moglabym, tylko to już spora komplikacja... Ale kto wie... To byłoby jakieś rozwiązanie :)
  • @Gosia5... W zasadzie to mimo że wiedziałam to wszystko co napisalas wyżej to teraz do mnie dotarło. Przecież my mamy całą rodzine na dolnym spadku, bo mieszkamy na pograniczu. Więc wystarczy przenieść dzieci "do dziadków" 5 km dalej... 
    Podziękowali 1jan_u
  • tylkoMaciek powiedział(a):
    Wybaczcie kolejną nieudolną próbę obrony rządów PiS, ale wydaje mi się, że  zabieranie dzieci z rodzin z powodu biedy i wprowadzanie rejonizacji w ED to nie są równoważne formy ingerencji.
    Tym bardziej, że nie jest to rejonizacja absolutna. Moje dzieci są zapisane do szkoły poza rejonem i zostają w tym poza-rejonie, pomimo zmian w ustawie.
  • kociara powiedział(a):
    Cóż, biorąc pod uwagę to, jakie rodziny decydują się na ED jakoś nie jestem zaskoczona tymi zmianami. Dzieci wyEDukowane to dzieci zagrażające ustalonemu ładowi i porządkowi.
    Kiedyś kwiat inteligencji i elity intelektualne tępiło się inaczej, teraz wystarczy zakazać ED.
    Skrót oczywiście, myślowy. Ale w moim odczuciu tak to  zgrubsza się przedstawia.
    Podczytuję, bo i mnie to bardzo interesuje i chciałabym być na bieżąco
    Nie czuję się tępiona przez obecny rząd, wręcz przeciwnie.

  • Czy Sawiccy nie mogliby zrobić filii w dużych miastach? To rozwiałoby Wasze zmartwienie.
  • @Aniela - Ty to chyba masz jakieś szczególne chody - ziemię rolną możesz sprzedać nierolnikowi spoza gminy bez ograniczeń, dzieci możesz zapisać do szkoły patronującej ED, gdzie chcesz, nawet jeśli wejdzie ograniczenie do województwa zamieszkania. Aż się chce zapytać - jak to robisz? ;)
  • Ale ojciec dyrektor zdaje się na łamach wydawanej przez siebie gazety oprotestowywać zmianę przepisów dotyczących ED (patrz link z postu domi powyżej), a Aniela jest z nowych przepisów zadowolona. Jakąś niespójność jednak tu widzę...
  • Zna wieku polityków pisu i im wierzy, bo sama przynależność do tego ugrupowania to gwarancja lepsza niż wszystkie inne gwarancje świata.  Politycy pisu mówią, że są uczciwi i zrobią porządek?  No mówią.  A jak mówią to wystarczy.

    La jak z ed dla dzieci cudzoziemców i polskich zagranicą? 
  • Lepszej kontroli. Pani minister od początku mówiła wprost, że trudno jej znieść, że jej uczniowie uciekają z systemu.
    Podziękowali 1E.milia
  • Nie pojmuję złośliwych komentarzy,  Nasz Dziennik, jak i Radio Maryja od dawna zachęcają do ED, są nawet osobne zakładki temu poświęcone. Link do petycji przesłałam, bo być może ktoś zamiast narzekania chciałby spróbować grożącej sytuacji zapobiec na miarę swoich możliwości
  • @domi - o jakich złośliwych komentarzach piszesz?
  • Sorki, nie złapałam kontekstu z poprzednich wpisów
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Na Trwam teraz jest rozmowa o edukacji domowej.
  • Zanotowałam spostrzeżenie że rodziny ED więcej ze sobą rozmawiają... niby oczywiste ale też zachęcające.
    Podziękowali 1Basja
  • Ja widzę integrację rodzinną na duży plus! I po dwóch latach ja sama nie jestem zmęczona dziećmi, czego się szczerze obawiałam. Teraz dopiero widzę, ile traciliśmy, gdy pracowałam, a dzieci w placówkach tkwiły od 7 do 17 :(
    Podziękowali 3wiesia Basja Agnieszka82
  • Mój ulubiony poseł o majstrowaniu PIS przy edukacji domowej:


    Podziękowali 2Joannna Gosia5
  • hehe nie mówiłby o tym wcale gdyby ..... nie ja:-))
    niechcący wpłynęłam na świadomość edukacji domowej w Ruchu Narodowym oraz na wrzucenie ED do ich programu:-)

  • @Aneczka08 znasz Winnickiego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.