Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nadchodzi Wojna. wybuchnie tego lata

245

Komentarz

  • @Elunia, przestała być tajna właśnie, ta piwniczka. My WIEMY. :-\"
  • edytowano luty 2016
    Ha, ha. Wezmę wykrywacz metalu i albo znajdę piwniczkę albo granaty po dziadku. :D
  • A w piwniczce? w mojej już nie-za-bogato, wszystkie przetwory szarańcza zeżarła albo z innych przyczyn się nie zachowały...
  • @Katarzynamarta nie lepiej wieżyczkę strażniczą? Czuwać trzeba a nie spać ;)
  • edytowano luty 2016
    faktem jest że USA wysłały do baz w Niemczech największy transport amunicji od czasów zimnej wojny. Oficjalnie amunicja ma zostać użyta na ćwiczeniach. . Wiadomo że będzie wojna, pytanie tylko kiedy. Nie da się tego określić. Ropa jest już tak tania że aby nie zbankrutować Rosja musi zacząć rozpierduchę na skalę światową.

    http://www.pb.pl/4423963,65381,amerykanie-wyslali-ponad-5-tys.-ton-amunicji-do-niemiec
  • słuchałem tej audyzji przedwczoraj, trochę mają problem z Braunem...
  • a to ciekawe...


    Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki odbył spotkanie z dr Idrysem Mayya, pełniącym obowiązki ambasadora Syrii w Polsce. Rozmowa dotyczyła m.in. możliwej współpracy oraz aktywności parlamentarnej posłów Ruchu Narodowego.

    Syryjska Republika Arabska, suwerenne państwo, które przez lata było jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, jest od kilku lat przedmiotem agresji sił globalistycznych oraz islamistów spod znaku ISIS. Efektem wojny wypowiedzianej Syrii są m.in. kolejne fale uchodźców, które docierają do Europy wśród mas imigrantów z innych krajów.

    – Zapewniłem ambasadora o zrozumieniu dla sytuacji jego kraju. Rozmawialiśmy na temat możliwej współpracy w naświetlaniu tego, co tak naprawdę dzieje się w Syrii. Przedstawiłem również treść interpelacji dotyczącej, zapowiadanego przez rząd RP, zaangażowania Polski w konflikt na terytorium Syrii. Spotkanie oceniam jako dobry początek intensywnych kontaktów i budowania rzeczywistego partnerstwa – stwierdził na swym facebookowym profilu Robert Winnicki.
  • @TecumSeh ale to nie Braun snuje czarne wizje, tylko wnioskuje od tych co wiedza lepiej. no chyba, ze kolega służb specjalnych Izraela nie uważa za poważne
  • racja Gragorius

    tu więcej
  • obserwujemy tylko zmarszczki na powierzchni wody, ale to oznacza że coś się dzieje w głębinie.
  • tak do broni muzealnej, czarnoprochowej
  • @TecumSeh pozwolenia na broń s wydawane wedle Misia, Widzimisia
  • Wszyscy znajomi, którzy chcieli mieć broń , mają. Brat robi własnie kurs snajperski.
  • Zastanawiam się, w jaki sposób można się jeszcze przygotować? Jakieś zapasy w piwnicy? Woda, lekarstwa?

  • @TecumSeh , czy orientujesz się może do jakiego klubu strzeleckiego w Krakowie warto byłoby się zapisać? Od czego trzeba zacząć?
  • A jak z amunicją? Dokupujesz kiedy chcesz?
  • @Elunia - dzięki :-)
  • Ale ja ciągle nie rozumiem dlaczego Ukraińcy (najpóżniej do lata!) mają zacząć nas rezać za PRzemyśl.

    Tudzież my ich za Lwów.


    Oczywiście, ze obecnie najbardziej napięta sytuacja to Rosja-Syria-Turcja .. I?

    Rosja już prowadzi wojny dwie - właśnie w Syrii i nadal na Ukrainie.
    Myślicie, że otworzy kolejny front?
  • Też nie rozumiem. i mam mieszane uczucia co do tej broni. Bo wszystko ładnie, pięknie, ale jak przyjdzie strzelać do człowieka - nawet do bandziora - nie wiem, czy dałbym radę. To ja już wolę się modlić i do spowiedzi pójść.
  • A w ogóle polecam opracowania Osrodka Studiów Wschodnich
    i rozne wypowiedzi pana Bartosiaka.

    Na ciekawe rzeczy zwraca uwagę.
  • No i zostają jeszcze chrześcijańskie wizje dotyczące Polski.
    Praktycznie wszystkie bardzo dla nas pozytywne.
  • Ta Ukraina w czasie tej wojny to będzie rosyjska Ukraina czy niemiecka?
  • @Elunia

    Na dłużej oligarchom ukraińskim nie opłaca się dogadywać z Rosja, bo przyjadą ruscy,więksi oligarchowie i ich zeżrą.
    Wie to każdy mieszkający na Ukrainie.
    A jeszcze ostatnie lata pięknie to pokazały na przykładzie pana Achmetowa.
  • @TecumSeh

    Zasadniczo się zgadzam,ale skrajne grupy to są w każdym państwie.
    Nie znaczy,ze narzucają one kształt polityce zagranicznej.
    Choć oczywiście pełna racja -trzeba byc czujnym i nie dać sobie w kasze dmuchać.

    Ja raczej 'czepiam sie' tego określenia Brauna ze ma sie to wydarzyć NAJPÓŹNIEJ do tego lata.
  • @Elunia

    Tak i nie.
    Oligarchami w danym panstwie rządzi pewna równowaga.

    Wejscie nowych, potezniejszych graczy - ta równowage burzy.
    To nie chodzi o to, ze Na ukrainie to sa ukrainscy patrioci i nie beda się chcieli z RUSami dogadywac

    chodzi o to, ze Ci ruscy sa potezniejsi i tych ukrainskich mogą zdmuchnąc.
    No może kołomojski się tu wymyka, ale za nim stoi układ żydowski.
  • @Skatarzyna , jakiej wielkości ten worek. No kusi jak nie wiem co:D
  • @TecumSeh

    no i zdecydowanie ciekawe jak Turcja rozegra obecną sytuację.
  • edytowano luty 2016
    @MartynaN, dość wysoki powinien być, ale nie musi koniecznie worek, choć w jutowych to całkiem dobrze wygląda i do mojego warzywnika będzie w sam raz. Więcej poczytaj np. tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=31571
  • @TecumSeh

    osobiscie uwazam, ze realne zagrozenie dla Polski jest jedno - jeśli Turcja wyeskaluje konflikt z Rosja, to ta wiedząc, ze jest bez szans - może chcieć przenieść go na nasze tereny (tłumacząc naszą NATOwską bliskością z Turcją).


    Ale to prawda - prowadzenie polityki Tureckiej - wow!

    I jeszcze jedno - niekłamaną przyjemność sprawiało mi patrzenie na Putina, ktory wił sie i starał się odnaleźć po tym zestrzeleniu samolotu. ;)
  • Jesli chodzi o ziemniaki, moze w watku działkowym? ja mam do ziemniaków stosunek ambiwalentny, bo jednak pomidory niedaleko ziemniaków maja wieksza tendencje do łapania zarazy. Dwa lata temu mialam na jednym poletku (ok. 5do 10 m od siebie i pomidory mocno chorowały, wiec rok temu juz ziemniaków nie mialam i zarazy też nie,. Co prawda tutaj pomogła jeszcze pogoda bezdeszczowa, no ale przeciez i tak codziennie lub co drugi dzien podlewałam wszystko z góry z weża. Ale moze jednak w tym roku posadze ziemniaki na polu na drugim koncu działki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.