Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podpisy w sprawie całkowitego zakazu aborcji

167891012»

Komentarz

  • Jak skladalam podpis,
    jedna z przechodzacych pan
    powiedziala do
    mlodziutkich wolontariuszek

    Niech was ktos zgwalci.


    I uciekla.


    Wolontariusz, ktory

    byl z nimi

    odpowiedzial

    Milego dnia.

    Dziewczyny byly

    spokojne.



    Tak mi sie

    skojarzylo wtedy

    Blogoslawcie tych

    ktorzy was

    przeklinaja ...


  • Dzięki za ten wątek. Pomogłyście mi uporządkować to sobie. Podpiszę.
  • @Paprotka - a dlaczego akurat studentki? gdyby ktoś wymyślił projekt, co miały na sobie zgwałcone zakonnice, to stroje pewnie byłyby jeszcze mniej eyzywające niż w przypadku studentek...
  • Czy w Polsce są dokonywane morderstwa? Czy w Polsce są dokonywane kradzieże? Czy są dokonywane gwałty? A wszystko to jest zakazane przez prawo. Czy argument o podziemiu aborcyjnym po sens?

    Zgodnie z projektem w stosunku do kobiety, która dokonała aborcji sąd ma prawo do nadzwyczajnego złagodzenia kary albo całkowicie jej zaniechać. Czy uważacie, że nie powinna być ukarana kobieta, która świadomie dokonuje aborcji, np. w 7 miesiącu ciąży? a do tego pochwali się tym na swoim blogu. Czy uważacie, że nie powinna ponieś żadnej kary???

    Ktoś tu napisał o wspieraniu kobiet, a nie zakazywaniu. Mogłabym poprosić "łapki w górę" Ci, którzy dziś je wspierają. Są to wszystkie osoby które znam, zaangażowane w akcje pro-life. Nie jesteśmy goniącymi z widłami kobiety po aborcji. To te organizacje, notabene, takie kobiety wspierają. I te biedne rodziny i te z dziećmi chorymi...
    Zapraszam, to też jakaś akcja:
    http://poznan.ksm.org.pl/aktualnosci/pieluszka-dla-maluszka-po-raz-czwarty

    U nas w Katowicach pieluszki będziemy oddawać na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny.

    Z modlitwą!
    Aga
  • feminoteka...
  • Katarzyna - no i? Co ma wynikać z tego Twojego czepialstwa? Owszem, byłyby, co tylko dodatkowo obala mit "zgwałcona bo wyzywająco ubrana".
    Hope - jeśli przeszkadza Ci słowo feminoteka, to może wyobraź sobie jakieś inne, może Fronda? Też na f. Zapewniam Cię, że adres strony nie wpływa na meritum. No, chociaż dla niektórych może i tak...z góry im dyktuje co mają myśleć.
  • Ale o tym, że to mit wszyscy orgowicze z dłuższym stażem wiedzą, temat był wałkowany. I o tym, że gwałt przeważnie nie jest skutkiem rozbuchanego libido, tylko potrzeby dominacji. Nihil novi.

    Co nie zmienia faktu, że porządna kobieta powinna się różnić odzieniem od prostytutki :P
  • Nie wnikam jaki kto ma staż, jakie to ma zresztą znaczenie. Ale ten wątek pokazał, że nie każdy sobie tę wiedzę przyswoił.
  • Ja tam wolę nie ufać potencjalnym złodziejom, że nie ukradną i cieszę się, że są kary za kradzież. Jednych powstrzymuje sumienie, a innych prawo.
    Nie wiem też, @M_Monia, w jakim celu linkujesz artykuł. To, że lekarze powołali się na klauzulę to chyba dobrze, a artykuł pisze, jakby się jakaś tragedia działa. I po ja komentarze przeczytałam
    X_X
  • Jan_u, dzieki.
  • IdaIda
    edytowano maj 2016
    Natknęłam się na informację o rekolekcjach dla osób po aborcji. "Winnica Racheli."
    Może komuś, kto czyta ten wątek przyda się:


    "Matki, ojcowie, rodziny abortowanych dzieci, a także osoby, które były zatrudnione w przemyśle aborcyjnym przychodzą do duszpasterstwa Winnica Racheli w USA od 28 lat, aby doświadczyć ulgi w cierpieniu. Osoby po aborcji często popadają w depresję, dręczą je koszmary, mają trudności w relacjach. Duszpasterstwo działa również aktywnie w Polsce.

    Winnica Racheli jest duszpasterstwem organizującym weekendowe rekolekcje dla osób zranionych uczestnictwem w aborcji. To inicjatywa Kościoła katolickiego w Ameryce, a konkretnie parafii Błogosławionej Dziewicy Maryi w Darby, w stanie Pensylwania. Obecnie rekolekcje rozszerzyły się na 83 kraje świata. Winnica Racheli jest więc największym na świecie duszpasterstwem oferującym pomoc osobom, które dokonały aborcji. Działa również w Chinach, prowadząc rekolekcje „w podziemiu”. W Polsce Winnica Racheli prowadzi działalność w archidiecezji warszawskiej i znajduje się pod opieką Wydziału Duszpasterstwa Rodzin kierowanego przez ks. Dominika Koperskiego.

    Owoce rekolekcji
    Jakie są owoce rekolekcji? – Pojednanie ze sobą, dzieckiem, Bogiem i własną rodziną. Kobiety, które dokonały aborcji, kontaktują się ze swoim dzieckiem tylko przez łzy. Teraz, kiedy dowiadują się, że ich dziecko żyje w Bogu, mogą przeżyć żałobę jak po każdej zmarłej osobie z rodziny. Mogą nadać dziecku imię. Kobieta po aborcji często cierpi w ukryciu, w samotności, my pomagamy jej wypowiedzieć się głośno. Pomagamy też przeżyć żałobę i dzięki temu wiele kobiet może pokochać w pełni swoje dzieci. Zapraszamy do nas również kobiety, które są z dala od Kościoła, które winią za aborcję Boga, zapraszamy także kobiety, które uważają, że aborcja była dobrą decyzją w ich życiu – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Hanna Potrapeluk, koordynatorka Winnicy Racheli w archidiecezji warszawskiej.

    Świadectwo matki
    „Tyle łez popłynęło, moich też. Opowiedzenie mojej historii było najtrudniejszym momentem tych rekolekcji. Jestem szczęśliwa, że to zrobiłam. Ta historia, choć tak bolesna, jest przecież częścią mnie i mojego życia. Bardzo mi było potrzebne opowiedzenie tej historii na głos: sobie, ludziom i Panu Jezusowi. Na rekolekcjach Winnica Racheli spełniło się moje prag­nienie, które nosiłam w sercu parę lat. Miałam możliwość wraz z innymi uczestniczyć w Nabożeństwie Żałobnym upamiętniającym życie naszych dzieci. Kiedy zapalałam przy ołtarzu świeczkę na cześć mojego synka, wiedząc, że teraz moje dziecko jest z Panem Jezusem w niebie, czułam jednocześnie smutek i radość. A otrzymane podczas nabożeństw »Świadectwo Życia« mojego synka jest dla mnie niezmiernie cenne. Zawiesiłam je w pokoju. Kiedy je czytam, moje serce ogarnia spokój. Codziennie wracam do tych chwil rekolekcji. One dają mi siłę i umocnienie w codziennym zabieganiu. Widzę, że po rekolekcjach się zmieniłam (i chyba ciągle zmieniam) – jestem teraz odważniejsza, bardziej pewna siebie i częściej się śmieję. Te rekolekcje niezmiernie dużo dały mi na każdym poziomie: duchowym, psychicznym, emocjonalnym i fizycznym” – napisała Teresa w pierwszym świadectwie z Winnicy Racheli w Polsce umieszczonym na profilu duszpasterstwa na Facebooku: www.facebook.com/winnicaracheli.warszawa

    Kontakt z Winnicą Racheli: winnica.racheli@gmail.com"


    http://niezalezna.pl/61522-winnica-racheli-pomoc-dla-kobiet-po-aborcji

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.