Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

6-letnia Magda, córka mojej koleżanki, zmarła nagle - proszę o modlitwę

13567

Komentarz

  • straszne
    +
  • Ja caly czas o nich mysle...


    Jakos nie mogw sie modlic
    Plakac mi sie chce :((((

    Po prostu wspieram myslami....


    :@malia
    Co to za schorzenie???
  • też cały czas myślę o Rodzicach Magdy choć osobiście Ich nie znam - i tak zwyczajnie po ludzku bardzo ale to bardzo Im współczuje - po prostu tak jak Daga płakać się chce :(
    +++
  • ... nasza Magda ma też 6 lat...
    Boże... +++
    K
  • @Wanda proszę edytuj tytuł wątku na RIP.
  • +



    Wrodzony zespół wydłużonego QT to rzadka choroba serca o podłożu genetycznym. Zespół wydłużonego QT polega na zaburzeniu przepływu prądów jonowych w mięśniu sercowym na skutek mutacji białka budującego jeden z kanałów jonowych błony komórkowej. Dotychczas znamy 10 mutacji odpowiedzialnych za zespół wydłużonego QT. Zespół wydłużonego QT dziedziczy się w sposób zróżnicowany, zależny od typu mutacji. Wrodzony zespół wydłużonego QT powoduje zaburzenia elektryczne, przy zachowanej prawidłowej budowie i funkcji skurczowo-rozkurczowej serca. Zespół wydłużonego QT może występować w postaciach mieszanych z zespołem Brugadów czy wad innych narządów.

    Wrodzony jak i nabyty zespół wydłużonego QT na skutek opisanych powyżej zaburzeń może prowadzić do powstawania charakterystycznych wielokształtnych częstoskurczy komorowych „torsades de pointes”, które mogą prowadzić do zatrzymania akcji serca w mechanizmie migotania komór.



  • edytowano maj 2016
    Mama w nocy napisała:
    Nasze imiona zapisane są w niebie, wiedzieliście?
    Właśnie odczytano: Magdalena...
    Do zobaczenia, Kochanie.
  • Serce po ludzku się kroi...

    Niech Bóg wspiera ich rodzinę.
    Córka na pewno już to robi z nieba...
  • @jan_u, dziękuję za wpis.
    Pamiętam stale +++
  • Dla mnie niepojęte. Jeszcze raz +++

    Córka naszych znajomych ma to, ten zespół wydłużonego QT. Po prostu obserwują...
  • Szok.Od poczatku wchodze w ten watek.Brak mi slow.Iguska ma tez 6lat.Na pogrzebie Nikodema Ksiadz powiedzial,prosze nie gdybajmy,nie obwiniajmy,nie szukajmy przyczyny.To smierc czeka i ani sekundy sie nie spoznia.Bo Pan tak chcial.
  • edytowano maj 2016
    Ale dlaczego chciał?
    Nie i jeszcze raz nie, nie rozumiem...
  • Nie umiem ogarnąć ogromu tragedii.
    Jednak gdzieś głęboko we mnie jest zgoda na działanie Pana Boga, choć absolutnie nie rozumiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.