Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre książki dla dzieci

1246789

Komentarz

  • @Agmar, a możesz dwa zdania o tej książce napisać? Bo nie pamiętam sprzed dwóch lat:-)
  • No już w zeszłym roku była dostępna i nabyłam :-)
  • annabe powiedział(a):
    No już w zeszłym roku była dostępna i nabyłam :-)
    Ja w tamtym roku w ciąży nawet o książkach nie myślałam wiec czuję się usprawiedliwioną gapą :)
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    @Agmar, a możesz dwa zdania o tej książce napisać? Bo nie pamiętam sprzed dwóch lat:-)
    Niewiele Ci mogę napisać bo jej dostać nie mogłam, ale w wielu środowiskach była polecana na czas adwentu :) @annabe ma to może coś więcej napisać. Ja dopiero zamówiłam, z moim szczęściem przyjdzie w połowie przyszłego tygodnia dopiero
  • @OlaOdPawla super jest. Na każdy dzień adwentu jakaś postać biblijna i wielka plansza na która się wycięte postacie przykleja. Plansze można dokupywać same co roku nowe. Moim chłopakom bardzo się podobała.


    Podziękowali 1Joannna
  • W zeszłym roku był dodruk
    Moje dzieci kolejny raz chcą to robić w tym roku do nas bardzo trafiła dzieci duzo zapamiętały
    Ja sama kupiłam dodruk chrześniakom i innym
  • a czy ta ksiazka jest ok dla 3,5 latka, czy za wczesnie jeszcze?
  • U nas 4 latek nie dawał razy z czytaniem. My za pierwszym razem tylko układaliśmy szopkę i wyjaśnialiśmy swoimi słowami postacie 
  • Nam ta książka towarzyszy w adwencie od początku, czyli chyba od 6 lat.
    Wg mnie teksty są dla starszych dzieci, tzn dla szkolniaków, a nie dla przedszkolaków.
    Za to plansza - jak najbardziej dla każdego.
    Postaci można tłumaczyć swoimi słowami młodszym dzieciom.

    Ja jestem totalnym fanem tej książki, ale powstała też podobna na Wielki Post i jest jeszcze lepsza (piękne teksty).
  • Czytaliście "O dwóch takich co ukradli księżyc" Makuszyńskiego?

    To może śmiesznie zabrzmi, ale to moje odkrycie tej jesieni. Syn ma jako lekturę i czytaliśmy razem. Wow! Jaka to mądra książka i jak bardzo wychwalana jest tam Matka!
    Podziękowali 1Basja
  • @Joannna, a możesz podać tytuł tej wielkopostnej? Z góry dziękuję :)
  • Idziemy za Tobą przez Wielki Post do Zmartwychwstania

    http://bawimy-sie.blogspot.com/2018/02/idziemy-za-toba-przez-wielki-post-do.html
    Podziękowali 2Tusia Basja
  • @Joanna, nie czytałam, ale chcę z synem przeczytac. Makuszyński w ogóle świetny jest. W ktorej klasie to jest jako lektura?
  • a ja zamówię tę książkę z Sykomory :)  dzięki :)
    Podziękowali 1Joannna
  • No dobra wiem Ze pytałam już w zeszłym roku ale co do słuchania dla 8 łatki. ( i 5,5 siła rzeczy) na okrągło słuchają dzieci z bullerbyn i pippi. Jungoffska.Co fajnego można im kupić . Starsza to już sama powinna czytać raczej No ale powiedzmy.. znacie jakieś równie fajne audiobooki? Czy inne astrid lindgren są fajne czy nie warto( mamy lotte, trochę słabsza ale krótka przede wszystkim) 
  • A "Karlssona z Dachu" znacie?
  • Nie znamy.tez jungofskiej? 
    Moze Puchatek jakiś fajny jest? Czy za stare już są? Albo za młode ? :-) 
  • edytowano listopad 2018
    Polecam też ,,Mikołajka''. 

    I ,,Karolcię'', moje dzieci kochały. Podobnie jak ,,Oto jest Kasia''. 
    Wszystko na audiobukach.
  • Tak, też Lindgren i też Jungowska. I też świetny jest :)
  • My uwielbiamy "Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza", też Lindgren ale nie Jungowska. Na audiotece możesz przesłuchać 50minut za darmo. I Muminków możemy słuchać na okrągło, czyta Kowalewski.
    Podziękowali 1Bagata
  • Moi bardzo lubią Dziadka i Niedzwiadka Wierzbickiego. Udane nagranie, czyta Hutyra. Dziewczynkom też się podoba. Pettsony i Findusy w interpretacji Stuhra również cieszą się niesłabnącym powodzeniem. 
    Podziękowali 1Joannna
  • U nas też Madika. I Ronja, wspaniała! Jeszcze dla dziewczynek fajna "Mania czy Ania".
  • edytowano listopad 2018
    Aniuszka powiedział(a):
    @Joanna, nie czytałam, ale chcę z synem przeczytac. Makuszyński w ogóle świetny jest. W ktorej klasie to jest jako lektura?
    U nas w klasie III, ale to nie jest obowiązkowa lektura, więc możliwe, że w innych szkołach w ogóle nie jest czytana.

    Naprawdę warto przeczytać dzieciom na głos, bo miód jaki leje się na serce matki z tej lektury... no coś pięknego ;) 

    Myślę, że dla III klasisty jest w sam raz, ale moja 11letnia córka też z zainteresowaniem słuchała.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • edytowano listopad 2018
    W naszej szkole polecane są też (jako dodatkowe lektury na konkurs czytelniczy) dla II i III klasy:


    klasa II:
    Solilandia. - Beata Kołodziej
    Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana - Łukasz Wierzbicki
    Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii - Piotr Giertych
    Dziadek. Niedźwiadek. - Łukasz Wierzbicki
    Uśmiech Lwowa - Kornel Makuszyński
    Przygody Jędrka z Zatoki Królewskiej - Centkiewiczowie*
    Kapitan Piszczel - Piotr Giertych
    Krzyś na Jasnej Górze - Renata Bocian

    klasa III:
    Stefek Piotr - Kordyasz
    Jacek, Kasia i ich Msza - Piotr Giertych
    Mali zwycięzcy - Ferdynand Ossendowski
    Dywizjon 303 - Arkady Fiedler
    Tomek na Czarnym Lądzie - Alfred Szklarski
    Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców  - Zbigniew Nienacki
    Odkrywamy Amazonkę - Arkady Fiedler
    O dwóch takich co ukradli księżyc - Kornel Makuszyński
    ---------------
    Pogrubione - czytaliśmy i też polecamy.

    *Bardzo dobre są też lektury szkolne "Anaruk chłopiec z Grenlandii" i "Zaczarowana zagroda" - zupełnie zlekceważyłam ją jako dziecko, ale nadrobiłam z synem i nie mogliśmy się od niej oderwać.
  • beatak powiedział(a):
    Polecam też ,,Mikołajka''. 

    I ,,Karolcię'', moje dzieci kochały. Podobnie jak ,,Oto jest Kasia''. 
    Wszystko na audiobukach.
    Nam też bardzo podobała się Karolcia - obie części.

    Co do "Mikołajka" mam wątpliwości. Oczywiście jest to książka zabawna i czyta się momentalnie.  Córka ma to teraz w klasie VI (nadrabiają, bo jest w kanonie lektur, a w IV klasie nie omawiali). Ona jest już na tyle duża by wyłapać, że lekceważący stosunek do dorosłych, zero autorytetów, negatywne nastawienie do szkoły itp. postawy to taki prześmiewczy styl tej książki.
    Za to cieszę się, że syn (kl. III) nie ma jej w lekturach szkolnych, bo obawiam się, że zbyt wiele inspiracji by pobrał... tym bardziej, że sam też jest w męskiej szkole.
    Podziękowali 1In Spe
  • Joannna powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Polecam też ,,Mikołajka''. 

    I ,,Karolcię'', moje dzieci kochały. Podobnie jak ,,Oto jest Kasia''. 
    Wszystko na audiobukach.
    Nam też bardzo podobała się Karolcia - obie części.

    Co do "Mikołajka" mam wątpliwości. Oczywiście jest to książka zabawna i czyta się momentalnie.  Córka ma to teraz w klasie VI (nadrabiają, bo jest w kanonie lektur, a w IV klasie nie omawiali). Ona jest już na tyle duża by wyłapać, że lekceważący stosunek do dorosłych, zero autorytetów, negatywne nastawienie do szkoły itp. postawy to taki prześmiewczy styl tej książki.
    Za to cieszę się, że syn (kl. III) nie ma jej w lekturach szkolnych, bo obawiam się, że zbyt wiele inspiracji by pobrał... tym bardziej, że sam też jest w męskiej szkole.
    Moja córka się z tego raczej śmiała i była też oburzona głupotą niektórych zachowań. Sama wyłapała te niewłaściwe rzeczy.
  • A u nas jest jako lektura Mikołajek  :/ średnio mi się podoba ta książka.
    Podziękowali 1In Spe
  • annabe powiedział(a):
    A u nas jest jako lektura Mikołajek  :/ średnio mi się podoba ta książka.
    Na szczęście nie Ty musisz to czytać :)
  • beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Polecam też ,,Mikołajka''. 

    I ,,Karolcię'', moje dzieci kochały. Podobnie jak ,,Oto jest Kasia''. 
    Wszystko na audiobukach.
    Nam też bardzo podobała się Karolcia - obie części.

    Co do "Mikołajka" mam wątpliwości. Oczywiście jest to książka zabawna i czyta się momentalnie.  Córka ma to teraz w klasie VI (nadrabiają, bo jest w kanonie lektur, a w IV klasie nie omawiali). Ona jest już na tyle duża by wyłapać, że lekceważący stosunek do dorosłych, zero autorytetów, negatywne nastawienie do szkoły itp. postawy to taki prześmiewczy styl tej książki.
    Za to cieszę się, że syn (kl. III) nie ma jej w lekturach szkolnych, bo obawiam się, że zbyt wiele inspiracji by pobrał... tym bardziej, że sam też jest w męskiej szkole.
    Moja córka się z tego raczej śmiała i była też oburzona głupotą niektórych zachowań. Sama wyłapała te niewłaściwe rzeczy.
    Spoko, jednak nie zaklasyfikowałabym "Mikołajka" do grona "dobrych książek dla dzieci", bo to nie jest aż taka dobra książka. Jest zabawna, fajnie zilustrowana, szybko się ją czyta, ale czy jest rzeczywiście "dobra"? mam wątpliwości
    Podziękowali 3In Spe MonikaN OlaOdPawla
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.