Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre książki dla dzieci

1234579

Komentarz

  • Ja mam z kolei taki problem, że brzydka i tandetna forma kompletnie przesłania mi nawet słuszną treść. I bezustannie mnie męczy dysproporcja w liczbie atrakcyjnych albo wręcz pięknych językowo i wizualnie książek z koszernym i niekoszernym morałem. Książek "słusznych" i pięknych, jak Narnia, jest strasznie mało. W związku z tym mam wieczny dylemat. I nader często wybieram pięknie napisane i zilustrowane książki bez morału :)
  • Te ilustracje Lassego są tragiczne. Mówiłam to synowi ze brzydkie. Ale ja traktuje to jako ćwiczenia czytania. Jest przeszczęśliwy ze lata do biblioteki i codziennie udaje mu się jedna przeczytać. Chociaż płynności nabierze w czytaniu. 

    Zastanawiam się co mu polecić jako następne- bo niedługo mu się tomy skończą..
  • edytowano listopad 2018
    Ja przynoszę dużo książek z biblioteki i kładę aby ich zachęcić.
     U nas wszyscy uwielbiaja ksiazki od niemowlaka do dorosłych.
    Starsi sami szukaja ciekawych ksiazek.
    Podziękowali 2wiesia Ania D.
  • uJa powiedział(a):
    u nas wszystko jak wyżej ale 7 latka czytać nie umie, choć staję na rzęsach od 3 lat, litery zna, sylaby czyta do kupy nie złoży i koniec, czekam może załapie, ale mi ciężko bo ja w jej wieku już byłam stałym klientem bilbioteki ;/
    Dziękuję, że piszesz. U nas synek też ciężki do nauki czytania. Ma 6,5 roku i bardzo trudno mu idzie. Dla mnie szalenie ciężkie bo ja już w jego wieku czytałam i tak bardzo bym chciała, żeby on też. Nie narzucam sie z moim chceniem ale trudno mi z tym. Jestem obok niego, wspieram w nauce, chwalę za sukcesy. A z drugiej strony pamiętam jaka to radość samodzielnie przeczytać pierwsza ksiazke...
  • U nas w szkole są robione trzy razy do roku testy na prędkość czytania - ile słów na minutę. Mój syn (kl. III) miał ostatnio ten test po raz dziesiąty (jeśli dobrze liczę) i dopiero po raz drugi jest w normie wiekowej. Są chłopcy którzy czytają dwa razy szybciej niż on. Ale wychowawca mówi, że spokojnie w końcu ich dogoni i że u chłopców często jest taki skok rozwojowy jeśli o to chodzi (pan rysuje sobie wykresy), że najpierw liczba słów rośnie łagodnie stopniowo a potem nagle z trymestru na trymestr jest skok i miłe zaskoczenie. 

    Także jeśli ze wzrokiem wszystko ok, to nie ma się czym martwić.
    Podziękowali 2wiesia Monika73
  • U nas że wzrokiem ok. Karty do bibliotek mają od drugiego roku życia i sami książeczki wybierają. Wiem, że muszę czekać tylko że akurat tutaj w moją ambicje trafiło
  • Zmienię temat. Mojej 4,5-latce ogromnie przypadł do gustu Pan Brumm. Mamy za sobą 2 książki. To jest seria, która traktuje o bandzie zwierząt obiboków, które mają zwykle fatalny start dnia (lenistwo wychodzi) ale potem rozkręcają się w kierunku pomocy innym itp.
    Pan Brumm używa wulgaryzmu choooo-in-ka. Jest, podobnie jak jego przyjaciele, niepoprawnie leniwy. A z plusów: teksty chwytają za ucho. Ilustracje bogate w szczegóły, które mają szanse zachwycić pokolenie 30-50-latków: różne tradycyjne przedmioty powplatane w karty książki. Postaci do wypatrzenia dla dzieci.

    Do tej pory u nas nr 1 była Basia Zofii Staneckiej, teraz chyba Pan Brumm.
  • Weź Elunia łopatologicznie? Obraz liter w sensie kształt? Czy ilustracje?
  • Troszkę książek dla młodych czytelników co mi jeszcze jakimś cudem zostały wstawiłam w prezentach dla dzieci. 
  • Wiem Elunia oczym piszesz ,czyta się bardziej jakby  się film oglądało, albo jak by się słyszało głos tej osoby która to pisze , np rozmawiam przez telefon z kil
    Podziękowali 1Monika73
  • Znam barwę głosu kilku forumowiczów i np czytając komentarze konkretnych osób tak jakby w głowie podkładam sobie ich głos czyli tak jakby to ta osoba mówiła ,mimo tego że czytam sama to co ona napisała
  • Dokładnie
  • Szukam książki o kamieniach szlachetnych, o ich wydobywaniu, idealnie gdyby to były wykopaliska w Polsce. 9 latek zainteresował się mocno tematem i łaknie wiedzy  :)
    Może coś wpadło Wam kiedyś w ręce?
    Podziękowali 2edytam wiesia
  • @Joanna dzięki. Fajnie wyglada. Zobaczę na żywo  :)

    Zapytam, choć to nie do końca w temacie. Czy słyszał ktoś o jakichś zajeciach czy warsztatach dla dzieci w temacie poszukiwania kamieni szlachetnych organizowanych w Polsce? 
  • @kika0 ; my mamy taki, https://www.empik.com/atlas-naturalnych-kamieni-szlachetnych-i-ozdobnych-zaba-irena-zaba-jerzy,p1118433254,ksiazka-p . uważam, że to dobry atlas. Jak byliśmy w jaskini Głębokiej to przed jaskinią czekając na przewodnika dzieci znalazły dużo kalcytów w piachu, sama jaskinia jest ciekawa ze względu na kalcyt i unikalne tzw. kotły na sklepieniu.
    Podziękowali 2wiesia kika0
  • zamówiłam "Wszyscy na Ciebie czekamy" z Sykomory i … wypatruję listonosza :smile: 
    Podziękowali 1Joannna
  • In Spe powiedział(a):
    zamówiłam "Wszyscy na Ciebie czekamy" z Sykomory i … wypatruję listonosza :smile: 
    Gdzie znalazłaś?

    @Joanna36 bardzo dziękuję. Planujemy zajechać tam najpóźniej w wakacje. Świetne miejsce. 
    Podziękowali 1Joanna36
  • A to emi i klub super dziewczyn czy coś takiego jakiś tam ktoś przerabiał?chcialam fa audiobook do buta kupić pierwszy tom. Bo Faustynka muzykalna tam jest :-) ale nie wiem czy koszer.. pewno ortodoksyjnie nie ale czy chociaż z grubsza..?
  • In Spe powiedział(a):
    zamówiłam "Wszyscy na Ciebie czekamy" z Sykomory i … wypatruję listonosza :smile: 
    My od jutra zaczynamy Wszyscy na Ciebie czekamy, do każdej postaci (na każdy dzień od jutra do 22/12) zrobiłam też dzieciom zadania, jakby ktoś był zainteresowany, mogę przesłać, może komuś się przyda do kalendarza adwentowego
    Podziękowali 1kika0
  • @OlaOdPawla chętnie przyjęłabym te podpowiedzi dla moich maluchów :)
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    My od jutra zaczynamy Wszyscy na Ciebie czekamy, do każdej postaci (na każdy dzień od jutra do 22/12) zrobiłam też dzieciom zadania, jakby ktoś był zainteresowany, mogę przesłać, może komuś się przyda do kalendarza adwentowego
    Ooo, ja też się podłączę, jeśli chciałabyś się podzielić :)
  • @OlaOdPawla ja chętnie zadania
  • ja też poproszę :)
  • poniedziałek 3 grudnia Adam i Ewa Zastanów się, jaki grzech zdarza ci się popełniać i postanów, że dziś będziesz z tym walczyć.
    wtorek 4 grudnia Abraham Abraham bardzo cieszył się ze swojej rodziny - zrób dziś coś miłego dla każdej osoby z twojej rodziny.
    środa 5 grudnia Melchizedek Tak jak Melchizedek, Jezus nam daje chleb i wino - postaraj się wziąć udział w mszy roratniej.
    czwartek 6 grudnia Józef Józef przebaczył swoim braciom - dzisiaj nie kłócimy się, tylko przebaczamy.
    piątek 7 grudnia Mojżesz Mojżesz zostawił nam Dziesięć Przykazań - przeczytaj je, możesz je przepisać albo wydrukować.
    sobota 8 grudnia Dawid Dawid miał wiele talentów, zastanów się, jakie ty masz i jaki dziś szczególnie chcesz rozwijać.
    niedziela 9 grudnia Izajasz Dzisiaj słuchamy pieśni o Emmanuelu!
    poniedziałek 10 grudnia Micheasz Szukamy z rodzicami w internecie, gdzie leży miasteczko Betlejem i jak wygląda.
    wtorek 11 grudnia Zachariasz Przeczytajcie z Biblii Pieśń Zachariasza
    środa 12 grudnia Elżbieta Elżbieta bardzo cieszyła się z dziecka - dziś jesteśmy mili dla wszystkich dzieci, z którymi się spotkamy.
    czwartek 13 grudnia Joachim i Anna Pomódl się dziś za swoich dziadków, możesz też do nich zadzwonić!
    piątek 14 grudnia Archanioł Gabriel Słuchamy pieśni Archanioł Boży Gabriel
    sobota 15 grudnia Maryja Dziś w jakiejś ważnej intencji modlimy się razem za wstawiennictwem Maryji dziesiątką różańca.
    niedziela 16 grudnia Józef Józef był ziemskim tatą Pana Jezusa - robimy tacie same miłe uczynki :)
    poniedziałek 17 grudnia Mędrcy ze Wschodu Poszukaj z rodzicami w internecie, jak wyglądają kościoły w różnych częściach świata, np.. W Afryce albo Azji.
    wtorek 18 grudnia Pasterze Całą rodziną pomyślmy, co możemy dziś zrobić dla biednych.
    środa 19 grudnia Gwiazda Zrób ozdobę choinkową w postaci gwiazdy.
    czwartek 20 grudnia Noc Słuchamy kolędy Cicha Noc!
    piątek 21 grudnia Stajenka Betlejemska Poszukaj z rodzicami w internecie, jak mogło naprawdę wyglądać miejsce, w którym urodził się Pan Jezus.
    sobota 22 grudnia Przyjście Przeczytaj fragment Biblii o Bożym Narodzeniu.
  • Sorry że tak, ale łatwiej mi wkleić niż wysyłać maile. Może to nie szczyt teologii, ale może kogoś zainspiruje.
    @felicyta
    @hania
    @zapominajka
    @kika0
    @in spe
    Podziękowali 3Hania Sylwunia zapominajka
  • Dzięki @OlaOdPawla już się drukuje  :)
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.