Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre książki dla dzieci

1234568

Komentarz

  • Dziękuję!!!
  • @kowalka, na poprzedniej stronie są, niewygodnie mi z komórki wklejać :-)
    Podziękowali 1kowalka
  • A ja juz nigdzie nie znalazłam tej ksiazki. Wszyscy na Ciebie czekamy juz drugi rok nie udało mi się kupic :( Zamawialam z tydzień temu, odpisali że niedostępna i oddali kasę
  • edytowano grudzień 2018
     Ale w sklepie ksiegarni religijna.pl?
  • A znacie "Świetliki Bożego Narodzenia"? Ktoś tu parę lat temu polecał, kupiliśmy książkę z płytą (u sióstr Loretanek) i ... kolejny rok jest to u nas hicior! Polecam, naprawdę świetne!
    Podziękowali 2Hania asiao
  • ja tez kupiłam po poleceniu na forum i też jestem zadowolona :)
  • Dzięki za przypomnienie - przecież też mamy ją na półce :)
    Podziękowali 2Katanna annabe
  • Tylko, plizzz, wytlumaczcie dzieciom te ptaszki. Że nie jedzą chleba i nie karmimy ich zebranym wśród sąsiadów chlebkiem. Idea niemarnowania chwalebna, ale dla ptakow zabójcza. Można burzę mózgów po rozdziale przeprowadzic i wymyslic, co by tu zrobić, zeby chleba nie wyrzucać/ marnowac.

    Nasi młodsi Świetlików słuchają caly rok, ostatnio znow.

    K.
    Podziękowali 2Felicyta Monika73
  • Muszę odnaleźć i swoje ! Dzięki. Zapomniałam o nich. 
  • edytowano grudzień 2018
     oj tam od razu chlebek dla ptaszków... lepiej ziarenka a chlebek..można pokazać jak się zuzywa np. chleb oraz bułki razem do kupy suszę i mielę na "bułkę tartą". Nie ma znaczenia użytkowo czy to samiutkie bułeczki zmielone czy tez wymieszane z drożdżówkami, chlebem i chalką... Albo grzaneczki do zupy...
  • Joannna powiedział(a):
    Syn dostał ją do buta, jest zachwycony. Teraz młodszy poprosił o inną w tej samej tematyce w liście do św. Mikołaja ;)
  • A mnie, dzięki @In Spe <3 udalo się kupić książkę "Wszyscy na Ciebie czekamy"!
    Chłopcy zachwyceni!
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano grudzień 2018
    oj tam
    dzięki  @Joannna <3  udało nam się kupić  ;)
  • Te świetliki to mi zdrowie psychiczne uratowały w okresie świątecznym jak moje dzieci były małe ..włączałam to codziennie i sama się dobrze bawiłam słuchając ;)

  • A na moich nie działają. Nie potrafią usiąść i słuchać  :(
  • @annabe, bo to jak na moje ucho, mało chlopackie są. A nasi nie siedzą, tylko lażą po meblach słuchając ;)
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano grudzień 2018
    Nasi tez przewalanki robili w trakcie  :/ 

    @kika0 namówiłas mnie i kupiłam ta o minerałach.. świetnie się zapowiada.
    Podziękowali 1kika0
  • Myślimy teraz o zestawie kamieni szlachetnych ale trafiam ciągle na jakieś strony "czary mary" i coraz mniej mi się to podoba. 
  • annabe powiedział(a):
    A na moich nie działają. Nie potrafią usiąść i słuchać  :(
    Ale to ja słuchałam  :D
    Podziękowali 1annabe
  • @kika0 , zajrzyj na stronę zywaplaneta.pl, może tam coś znajdziesz
    Podziękowali 1kika0
  • Zaczęłam czytać z Asią na dobranoc Magiczne Drzewo (krzesło) ale kompletnie mi się to nie podoba. Dobrniemy do końca, ale tak mnie denerwują książki, w których muszę zmieniać czytając na głos różne hasła typu "ty głupku", podteksty w stylu liczba sekstylion (a dlaczego mama tego chłopca się oburzyła, że to niby brzydkie słowo...?), sama koncepcja, że rodzice są zaczarowani i ich porzucają, okropne.
    Podziękowali 2wiesia Felicyta
  • edytowano grudzień 2018
    @OlaodPawla, coraz trudniej o takie książki.
    Polecam Ci serię Zuberek Pompik.
    Świat Chomika Hubercika.
    Plastusiowy Pamiętnik. 
    Zaczorwana Zagroda. 
    Nela (o tej podróżniczce) 
    Afryka Kazika
    Kiedy Świeci byli mali 
    Dzieci w Biblii
    W ogrodzie Boga 
    Lessie wroc
    Ania i Piotrek idą do I Komunii 
    Wakacje u dziadkow
    Wakacje Kajtka (uwaga tata niezbyt ładnie przedstawiony, ale można o tym z dziećmi porozmawiać)
    Przypalona szarlotka
    Dzieci z Bullerbyn

    To tak na szybko, dość mało trzeba w trakcie zmieniać. 

    A jeszcze dzieci kapitana Granta, tam dość trudne opisy są, nawet dla mojego 8latka, ale akcja wartka i jeden z bohaterów, Francuz - Paganel jest komiczny.

    To są książki, które ostatnio Czytalismy, nie trzeba się za bardzo męczyć i zmieniac. 

    Nie dopisuje różnych albumów: motyle, ryby czy coś tam, bo one są w miarę "czyste". 
    Podziękowali 2wiesia Laf2011
  • edytowano grudzień 2018
    @OlaOdPawla, dla mnie "MD" to jest bardzo chłopacka seria. Dużo się dzieje, szybko, nie ma emocjonalnych subtelności. Nie dziwię się, że Ci/ Wam się nie podoba. Ja przeczytałam 3 tomy, żeby sprawdzić, co to - i już mi wystarczy. [edit: chłopacka, i dla trochę starszych, 9-10 bym dała]
    Jaśków też nie czytajcie, bo to jest na pierwszy ogień dla rodziców chłopców, najlepiej 5 + ;), serio. 

    Dzieci z Bullerbyn  bym wzięła, bo i bohaterka w wieku dobrym, i przygody, i przyjemność też dla czytającego.
    Beręsewicza serię o Ciumkach (ale najpierw Ciumkowe historie,a potem te ich podróżnicze).
    Detektyw Pozytywka jest ok, i jeszcze są zagadki do rozwiązania.
    Historia Polski Szarków - u nas ta z pytaniami była hitem 
    Jana Grabowskiego książki, tylko trzeba trochę język tłumaczyć, bo trochę się postarzał ten polski - i Czarną Owieczkę, i Puc, Bursztyn i goście, i Reksio i Pucek
    Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie -Doroty Terakowskiej

    k.

    Podziękowali 2wiesia Felicyta
  • Magiczne drzewo pokochał mój syn. Lat 8.
  • Mój 8latek też uwielbia te serie. Przeczytał sam wszystkie części. Mnie ta seria nie zachwyca. Nie czytałam, tylko przeglądałam, ale zupełnie nie mój typ literatury.
    @OlaodPawla, a książki o Karlssonie A. Lindgren znacie? Moi chłopcy b lubią, zabawne są. 
    Fajne są też historyczne dla dzieci
    "Mój tato szczęściarz" o powstanie.warszawskim
    "Asiunia"
    "Danusia że Lwowa"-to zamówiłam dla chrzesniaczki, nie miałam w ręku, ale powinno być ciekawe
    "Orzygody Chmurki na Syverii" czy jakoś tak
    Podziękowali 1Kana
  • TAK! "Babcia na jabłoni" - cudowna! 

  • A co młodzieżowego, lekkiego, do poczytania dla relaksu dla trzynastolatki polecicie?
  • My juz mamy pod choinke najnowszy tom
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.