Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre książki dla dzieci

12345679»

Komentarz

  • Może było, ale znaleźć nie mogę, więc zapytam: Pawła Beręsewicza znacie? Co sądzicie?
  • Bdb. Bardzo lubie. Nie znam tylko tych nowych, dla starszych dzieci/mlodziezy.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • A cos konkretnie, czy ogólnie pytasz?
  • Ogólnie. Słyszałam fragmenty „Zawodowców” i do mnie nie bardzo to trafia.
  • Zawodowcow nie znam. 
    Dla mlodszych: seria o rodzinie Ciukmow jest b.fajna. I moja ulubiona- Zeby nóżki chciały iść. Opowiadania wzmacniające.

    Dla starszych, to bym musiala chlopakow starszych popytac. Wiecej niz klub czytali z zapałem na pewno.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Beresewicz super, choć zwiadowców nie znam
  • Z najnowszych ksiazek Baręsewicza polecamy "Poczet psujów polskich" - w skrocie: i ja i moj tata i moj dziadek i dziadek mojego dziadka tez psocili w dziecinstwie i zdarzaly sie im rozne pocieszne przygody. Z humorem, ciekawie.
  • @kowalka, bardzo dziękuję za polecenie Ciumków! Zaczynamy czwartą książkę, a postać mitycznego wujka od Hondy na dobre znalazła się w repertuarze naszych rodzinnych hasełek ;)
    Podziękowali 1kowalka
  • Szukam fajnej książki dla dzieci o wulkanach albo żeby chociaż trochę miała w sobie treści na ten temat. Możecie coś polecić? 
  • A Ciumków to dla dzieci w jakim wieku byście poleciły? 
  • Maluchy. U mnie Ciumki to było 5-6 lat. Pierwsze książki co  z powodzeniem próbowali  samodzielnie kontynuować jak przerywałam bo....  
  • Grzegorz Kasdepke „Horror, czyli skąd się biorą dzieci?” 
    Zna ktoś? 
  • @September, nie lubię Kasdepke, treść nie do końca mi odpowiada, a ilustracje są po prostu brzydkie. 

    Podziękowali 2September Joannna
  • Kasdepce mówimy NIE!
    Podziękowali 2September Natalia
  • Ooo a czemu? My czytaliśmy o uczuciach, całkiem spoko i któregoś detektywa pozytywkę, też ok
  • Detektyw Pozytywka to nasza ostatnia lektura szkolna. Był Ok, ale córka mówiła, że to lepsze dla chłopców. 
    Wczoraj przeczytałam do końca „Horror....” i ten opis „siusiak taty rośnie i robi się na tyle duży, że tata może go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania” myśle nie jest na poziomie małych dzieci. I ciąg dalszy, nue będę już cytować dalej, również nie w taki sposób w jaki chciałabym przekazać dzieciom. 
  • O uczuciach i seksualności polecam: "Powiedz mi, co to jest miłość?". Bardzo fajnie napisana książeczka. 
  • Czy ktoś czytał "Malutką czarownicę" i może się wypowiedzieć? Czytam teraz dzieciom serię "Mistrzowie ilustracji" i zastanawiam się nad tą pozycją. Gdzieś w opiniach przeczytałam, że ta książka obala przekonanie o tym, że czarownice są tylko źle. Wolałabym, żeby przekaz w książkach dla dzieci był jednoznaczny - żeby dobro i zło były czarno-białe. 
    Czy niepotrzebnie się tej książki czepiam?
  • @Aniuszka To bardzo dobra książka. Nie demonizujmy. Moi wszyscy czytali. 
  • Ja ją czytałam w dzieciństwie i zwyczajnie mi się podobala. 
    Podziękowali 1Natalia
  • Ale prawdę mówiąc, nie zastanawiałam się nad tym problemem. 
  • A czy ktoś z Was czytał serię Jaskółki i Amazonki ?
  • blaekie powiedział(a):
    A czy ktoś z Was czytał serię Jaskółki i Amazonki ?
    nikt?
  • @Wanda polecałas kiedyś książeczki z muzyką poważna.. mam pytanie - kupiłam jakiś czas temu jedną( ze słoniem na okładce) i zastanawiam się czy coś nie tak czy one takie są- ta muzyka to tylko kilka sekund? Jeśli tak to zawiodłam się  :/
  • O nie spóźniłam się. Jakby ktoś jeszcze anie wywalał to ja chętnie.. na razie mojej mamie zajezdzilam trochę.. 
  • To słabo. Zachęcona byłam Twoją opinią a tu pięć stron po kilka sek muzyki..
  • Tym razem, nie wartości duchowe tylko wizualne i merytoryczne :)
    Chodzi o atlas geograficzny, żeby była polityczna Polska, Europa, Świat
    no i z drugiej strony góry i krainy geograficzne też.

    Nie musi być zaawansowany, właśnie prosty, bo my mamy max 9latkę i min 4-latka.
    Teraz takich rzeczy nie da się obmacać w księgarni, nie spotkałam się.
    Raczej z wywieszką "podręczniki" na zamówienie itp.
    Ze szkoły nam na razie nie przysługuje, być może od 4-klasy coś szkoła oferuje?
    Nie wiem, potrzebujemy już od dawna.
  • Moim zdaniem demart ma fajne, książkowe i ścienne @wiesia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.