Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

pomysły na prezenty

1568101129

Komentarz

  • A może wykrywacz metalu? Chłopcy lubią takie rzeczy. 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Wykrywacz metalu, to moj chcial na 6 lat, nie wiem czy 10 lat, to juz nie za duzy chlopak Na to.
  • nie, moj i 12. by się ucieszył.
    Podziękowali 1Joannna
  • Zgadzam się, że roczniakowi nie trza prezentu, pierworodnemu bo i tak nie skuma, i kolejnym bo i tak ma po starszych zabawki. Ale to nie przejdzie (bo choćby starsze wykażą smutek). Szukam okazji żeby zrobić rodzinną zrzutę na ponadczasowy prezent, coś jak trampolina, czy huśtawki jak ktoś ma ogród. I samemu się też pobawić... a nie tylko kuchnia i pralka ;-)
    I Żeby już tych fischer prajsów pod nogami nie musieć znosić ;)
  • nasza podłoga duplo sas(r)łana, ale co tam, dokupimy jeszcze jeden zestaw, "klocki bieloryb pokaż, prose, prose, oglądamy razem!" ;)
    Podziękowali 2Barbasia Joannna
  • Do mnie też kiedyś uczniaczek przemówił nocą. Zawał. Mamy nieodswizanego od 6lat i rządzi ciągle. Za to w przeprowadzce zaginął garnuszek na klocuszek
    Podziękowali 2aga---p Katia
  • @Elunia - pierwszy tom "Zwiadowców" u nas w tym wieku się sprawdził 
  • @andora- doczytałam ,że na tej stronie recenzja, a gdzie można kupić , przez internet?
  • Polecam "Jaśki"- 3 tomy świetnej lektury. Mój syn zna już je na pamięć, a nadal śmieje się w głos podczas czytania.
  • @Felicyta, a jaka świetna to lektura dla mam,  w rodzinie gdzie chłopców więcej. Mniam. Na pewno więcej skorzystałam ja, niż synowie :).
    Widać, że z życia (i z życiem) pisana. 
    Podziękowali 2Felicyta Marcelina
  • Mam chłopców tylko trzech, a młodsi jakoś jeszcze nie złapali. Aktualnie po raz 156 wędrujemy po Afryce z Kazikiem. I za ksżdym razem tak samo  ciekawie i wzruszająco. 
    Ale skoro polecasz, to z chęcią sama zabiorę się za tych Janów.
  • Ja się staram czytać najpierw sama to, co kupuję synom - Jaśki to w Pl. nowość, więc musiałam "obwąchać" :)
    Drużynę na szczęście polecała bardzo zaufana osoba, więc sobie z radością oszczędziłam - to zupełnie nie moje klimaty. Nie zmogłam i pół tomu.

    Serię Magiczne Drzewo też przerobiłam do 3 tomu (naraz, bo pożyczone mieliśmy 1-3 właśnie).
    Ciumki i całego Beręsewicza to już w ogóle z dużą przyjemnością - też polecam, i dla dzieci (tak 7+, młodszym czytać też można) i dla dorosłych. 

    Generalnie sporo dobrych książek jest na rynku, a niestety sporo "moich" książek dla dzieci/młodzieży tak się postarzała, że jest nie do czytania. I dla synów, i dla mnie "po latach". 
    (tak było z Ożogowskiej "Chłopakiem na opak" i "Raz, gdy chciałem być szlachetny")
    Podziękowali 3Joannna Marcelina Monira
  • Z fajnych książek dla 7-8 latków polecam "Babcię na jabłoni" i "Joachim Lis detektyw dyplomowany". Ala lat 10 też słuchała chętnie :)
    Podziękowali 3Marcelina Basja Monira
  • Podziwiam Was za to czytanie przed podaniem dzieciom. Jeszcze czytam, ale już długo nie pociągnę. Mam wrażenie, że dzieci mają więcej czasu na lekturę niż my na sprawdzanie. Ale np. Basie Zofii Staneckiej niemal pasjami żeśmy czytali przed podaniem. Brakuje nam takich książek żeby dla dziecka były wartościowe albo chociaż niewulgarne i dla nas zabawne.
  • @Wiesia, ja najpierw dałam to, co sama lubiłam z klasyki.
    Potem kolejne książki mi znane, przejrzane pod "chłopackim" kątem.
    A nowości to tak na spokojnie.

    Czasem brałam już wtedy do ręki, jak coś przynieśli z biblioteki. I bywało, że zniechęcałam do lektury - jak coś głupiego albo i graficznie paskudnego przywlekli.
    Czytałam już i te różne wersje i odmiany "Dziennika cwaniaczka", w tym zupełnie fajną wersję polską, i i inne lektury.
    Książki piłkarskie (czytałam ze 2) za sobą też mam. O wędkarstwie na szczęście nie muszę czytywać, bo to bezpieczne poradniki. 

    A przed nami coraz więcej dobrej literatury - historycznej, podróżniczej i wszelkiej innej pięknej - którą już znamy, z własnych pasji. To bardzo przyjemne - podsuwać takiemu nieopierzonemu Młodemu i patrzeć, co mu smakuje.
    k.
    Podziękowali 4Marcelina wiesia Joannna Basja
  • edytowano listopad 2017
    Ja mojemu  9 parkowi kupiłam puzzle 3D Tytanik, są budowle statki star wars
    Podziękowali 1uJa
  • matka6 powiedział(a):
    @andora- doczytałam ,że na tej stronie recenzja, a gdzie można kupić , przez internet?
    Najlepiej przez neta. Kiedyś był nawet w empiku. Trzeba poszukać gdzie teraz najtaniej.
  • Jest teraz w empiku z 44 zl. Jak odbiór osobisty to tanio wyjdzie. Jak nie masz.empiku pod nosem to lepiej zamówić w vobis. Tam jest za 39 zl.
  • andora powiedział(a):
    Jest teraz w empiku z 44 zl. Jak odbiór osobisty to tanio wyjdzie. Jak nie masz.empiku pod nosem to lepiej zamówić w vobis. Tam jest za 39 zl.
    A o czym mowa, tak z ciekawości zapytam? Bo nie nadążam...
    Podziękowali 1annabe
  • Żeśmy się wczoraj bawili duplo ze 2h. Gigantyczna chałupa powstała. Tak, tych klocków nigdy dość ☺️
    Podziękowali 1Katanna
  • to taka bardzo fajna, a prosta i w cenie przyzwoitej.
    Większe, cięższe i droższe na ww. stronie.

    Ja kupowałam do szkoły zestaw.
  • Czy ktoś pamięta sklep internetowy w grami prowadzony przez pasjonata gier, który dodawał własne recenzje. Gdzieś na orgu było.

    Szukam czegoś dla 6 i 8 latka, a gry o których pisaliście to dla nastolatków były.
  • @kika0 Dixit już macie?
    Podziękowali 1kika0
  • Mojemu 7latkowi bardzo spodobała się gra "Tajemnicze podziemia". Fajna szybka gra do 5 osób. Wszyscy grają jednocześnie bo gra polega na układaniu labiryntu z kafelkow tak aby zdobyć jak najwięcej skarbów i jak najmniej potworów. Grają o 5latka do 11latki. Ja też lubię :)
    Z ostatnich nabytków też ciekawa "Bitwa o Tortuge" szybki pojedynek dla dwóch osób.
    Mozna sobie na YouTube zobaczyć tam są filmiki o tych grach i wtedy zdecydowac.
    Jeszcze Mistakos chyba jakoś tak. Bitwa o stołki. Taka zręcznościowa. Miły przerywnik. 
    Podziękowali 2kika0 Ania D.
  • @kika0 ; uwookiego.pl
    Ten maniak jest prywatnie pastorem, mężem i ojcem Euniki i Michała. Pod tym linkiem jest sklep, w którym sprzedaje wyłącznie sprawdzone gry. I w dobrych cenach. Na YouTube są też jego filmy z recenzjami - bardzo lubię oglądać i na polecanych przez niego grach nigdy się nie zawiodłam. Aha, są z podziałem na kategorie wiekowe.
  • Bardzo fajna gra

    https://m.ceneo.pl/36956080;pla?se=o0w8_g-rMF_hYIU3zyChCfUL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAiAo9_QBRACEiwASknDwcJzhX9O14rtSIU-U3S6cX074_FHNJ_hHZmSz6tNjFVcgO4aK_VJxRoCJqcQAvD_BwE#tab=click

    Make n break-są klocki rożnych kształtów,które uklada się na czas-czasomierz w zestawie-wg wzoru wylosowanego na karcie.
    Edukacyjno-zręcznościowa i dla młodszych i dla starszych dzieci.
    Jest jeszcze druga wersja (my mamy pierwszą akurat).

    https://m.ceneo.pl/35379035;pla?se=GbURRsztAQCO7fokfSK08qU3m_HZ5_bB&gclid=CjwKCAiAo9_QBRACEiwASknDwcc6WWXSvVpianz5aS-OAJHF20aVS8LkJLvVLBjnuGX7gGUActorcBoCnlMQAvD_BwE#tab=spec

  • W Zarze te bluzki z cekinami po 23 zl
  • @kowalka jakbyś miała pod ręką czy w pamięci konkretne tytuły dobrych książek czy autorów, to ja bardzo, bardzo chętnie przeczytam. Tego nigdy za wiele.
    U mnie Zwiadowcy synowi nie przypadli, za to FNiN czytają syn z córką z wielką pasją.
  • uJa powiedział(a):
    W Zarze te bluzki z cekinami po 23 zl
    Szkoda że daleko.
  • aga---p powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    Jest teraz w empiku z 44 zl. Jak odbiór osobisty to tanio wyjdzie. Jak nie masz.empiku pod nosem to lepiej zamówić w vobis. Tam jest za 39 zl.
    A o czym mowa, tak z ciekawości zapytam? Bo nie nadążam...
    Ja monotematyczna jestem. Cały czas o głośniki :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.