Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie naga i nie ubrana

1568101124

Komentarz

  • Odrobinka powiedział(a):
    Każda praktycznie kultura europejska wywodzi się ze wsi a tylko Polacy się wstydzą. Serio siedząc tutaj naprawdę nie wiem czego. Polska jest kulturalnie dużo bogatsza niż taka Szwajcaria i Belgia. W polskich miastach jest gdzie wyjść, jest taka energia niespotykana. Z Polakami iest o czym pogadać bo nie boją się mieć poglądów wlasnych i bujnego temperamentu. Nie ma w nich tchórzostwa ani lizusostwa. Polacy się interesują różnymi rzeczami poza sportem i turystyką tudzież pracą. Przynajmniej takich spotykam. Co nie znaczy że się z nimi pogladowo zgadzam. Gdzie Polacy tam dyskusja. O polityce, religii, świecie... Rozmawiam czasem z innymi nacjami i są po prostu grzeczni i nie potrafią dyskutować. Chowają swoje poglądy dla siebie. I z grzeczności przytakują rozmówcy. A to poczucie wyższości jest nieraz śmieszne. Bo ci bardziej zachodni dzielą się z nami swoją arcywysoką kulturą. I uważają że my, Polacy niczego nie mamy do zaoferowania poza pracą. 


    Odrobinka, zgadzam się z każdym słowem. Zawsze zresztą z dumą mówię tutejszym, że jesteśmy z Polski. Zawsze dobrze mówię o moim kraju.
    Mówię, że w Polsce jest większa wolność, wiara kwitnie a Polacy są męscy i waleczni. Oni tu tego nie mają.

    Zresztą sami jak przyjeżdżają do Polski, to widzą, jaka jest- słyszałam pełne zdumienia zachwyty nad Warszawą, że taka nowoczesna, Kraków też się bardzo podoba.

    Z kolei z naszymi norweskimi przyjaciółmi zjeździliśmy Małopolskę, byli bardzo pod wrażeniem, pytali nas czemu Polacy wyjeżdżają z tak ciekawego kraju, który też jest bardzo piękny, ma wspaniałą przyrodę, zabytki o jakich Norwegom się nie śniło.

    Polska jest świetna pod wieloma względami, które są bardzo ważne.
    Ale nie można nie zauważyć, że są pewne rzeczy, które wymagają zmian.
    I mówią o tym wszyscy Polacy, którzy wyjeżdżają na dłużej z Polski.
    Pewne rzeczy w kraju koniecznie trzeba zmienić. I być może zrobią to Polacy wracający z emigracji, bo mają pomysły.
  • A poza tym właśnie ubiór to tez zabawa. Pamiętam że jak byłam młodsza to często bawilam strojem. Czasem się faktycznie ubralam jak lafirynda a czasem jak zakonnica. To było fajne doświadczenie. Trochę odzwierciedlalo nastrój. Lubiłam to. Teraz mam mniej czasu na takie zabawy. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Ida może ta Twoja koleżanka mieszka na wsi wśród Szwajcarek które styl mają naprawdę ciotkowo babciowy. Polki do pracy chodzą umalowane. Nie wyzywajaco ale w normalnym dziennym makijażu. Są zadbane. Nie wyjdą w byle czym na ulicę. Szwajcary mam wrażenie czasem wkładają to co mają pod ręką. Włosy w babciowych fryzurach. Buty tragedia. Gdyby nie obcy element to nie byłoby na czym oka zawiesić same wyplowiale kolory. Zero pomyslunku czy to do mnie pasuje. I serio widzę wulgarny styl u Portugalek, czasem u dziewczyn z byłej Jugosławii ale nie u Polek. Mam wrażenie że Szwajcarki w ogóle nie potrafią się bawić strojem.


    Nie, mieszka w dużym mieście, kanton francuski. Ale ona nie porównywała, że Szwajcarki bardziej gustownie ubrane, tylko, że nie epatują nachalnie seksualnością.
    O to jej chodziło.

  • W Szwajcarkach jest zero seksualności. Serio. I bardzo potrafią to strojem podkreślić. Może dlatego ją Polki razily. Ja też mieszkam w kantonalnym mieście francuskojezycznym w dodatku uniwersyteckim. Jest tu dużo młodych dziewczyn z różnych krajów.
  • edytowano maj 2017
    Widzieliście to? Większość typuje polską twarz jako najpiękniejszą.
    https://fstoppers.com/portraits/average-faces-women-around-world-2944
  • Co fakt to fakt. Są różne figury. Tylko że widok takich hmmm dużych pań bez urazy w legginsach, rurkach, mini, obcislych kusych bluzeczkach,czesto z wyeksponowanym tatuażem mnie zawsze zadziwia. Cieszę się wprawdzie że na wysokich obcasach rzadko je widuję. I nie żebym miała coś im za złe. Myślę że się dość przyzwyczaiłam do takich widoków i czasem zazdroszczę swobody.
  • Tak mi przyszło do głowy że może to jest domena Polek takie skupianie się na ubiorze? Zwłaszcza innych... Tu jakby nikt nie reaguje. Chyba że jakaś gruba przesada...
  • Ida odnosiłem sie do kiecek i tego ze Norweżki to w kieckach skromne nawet na plazy. 
    Wyjezdzajac gdziekolwiek nie spędzam pobytu tylko i wyłącznie w hotelu. Jestem praktycznie każdego dnia w centrum, w późnych godzinach nocnych także. 
    Nawet będąc teraz w Egipcie. 
    Tu na ulicach miejscowe to wiadomo -zakutane.
    Turystki całkiem normalnie- na chwile obecna w szortach, koszulkach ( o zgrozo! na ramiączkach także) w sukienkach, spódnicach itp, i niekoniecznie maxi. 
    Aktualnie pewnie ze 30 stopni jak nie wiecej- a jest wieczor. 
    Wulgarnego ciucha na kobiecie tu nie widze i nie widziałam. 
    Oczywiście dla mnie, bo jak wyżej wspomniałam mini nie jest dla mnie wulgarnym strojem ;) 
    w Turcji gdzie bywam cześciej jest nawet wieksza swoboda stroju. 
    Z drugiej strony to prawde mówiąc mam gleboko w ..... kto jsk sie ubiera. 
    Mdła mnie moze plandeka z żuka sie okryć, jeśli tej osobie to pasuje to niech jej bedzie na zdrowie.
    jakas taka dziwna mentalność ze bardzo sie lubi oceniać innych na podstawie tego co maja na dobie, jaki maja kolor i długość paznokcie czy jski makeup i rzęsy maja.... 
    wiesz, nie przyszłoby mi do głowy zgłaszać ze pani ubrana inaczej to byc moze prostytutka < emotka waląca głowa w mur> 

    i jeszxze jedno co Tu masz Ida do tych pomalowanych paznokci 
    kompleks obgryzionych kołków czy ki uj :wink: 
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Z tymi ciuchami to tez jest tak, że jak kobieta ładna z buzi i zgrabna (czytaj Polka  :)) to choćby i w podkoszulku z jeansami i trampkami była to będzie za seksowna, za wyuzdana. A jak jeszcze paznokcie pomaluje, o zgrozo np na czerwono! .. to chodzący burdel bedzie. Oczywiście tylko w oczach jaśnie świętoje...wych.
    A jak kto brzydki i galaretowatej sylwetki to i cudna zwiewna suknia mu nie pomoże i tak każdy pomysli "fajny namiot na tej pani"
    Life is brutal


    Tylko że, katarzynamarta, akurat Norweżki dość często są nieprawdopodobnie piękne.
    I mówią to na ogół polscy faceci.

  • IdaIda
    edytowano maj 2017

    Hipolit, nie czytasz przed komentowaniem. Pisałam już, że w nieszczęśliwym zestawieniu rozmaitych elementów dziwnego stylu, pomalowane na czerwono paznokcie to jakby gwóźdź do trumny...

    ------------
    Ida odnosiłem sie do kiecek i tego ze Norweżki to w kieckach skromne nawet na plazy.


    ------------

    Nigdy nie pisałam, że Norweżki skromne nawet na plaży. Różne są.
    Napisałam tylko, że niektóre panie noszą tuniczki plażowe. I mnie się to podoba.


  • och, och, do trumny za wygląd!
  • I na sto procent pisałaś o sukienkach KĄPIELOWYCH wcześniej, nie o plażowych. Mó syn ma koszulki kąpielowe, tzn. wchodzi do kąpieli nie rozebrawszy się. 
    Podziękowali 1hipolit
  • Skatarzyna powiedział(a):
    I na sto procent pisałaś o sukienkach KĄPIELOWYCH wcześniej, nie o plażowych. Mó syn ma koszulki kąpielowe, tzn. wchodzi do kąpieli nie rozebrawszy się. 

    Nie, kłamstwo.
    Na sto procent pisałam o sukienkach plażowych, w których niektóre panie się kąpią.
    Wolno im, jak mają taką fantazję. Może to dlatego, żeby schłodzić ciało na dłużej?
    Nigdy nie nazwałam sukienek plażowych kąpielowymi, to są konfabulacje nieuważnych czytelniczek.

  • katarzynamarta powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    katarzynamarta powiedział(a): po
    Z tymi ciuchami to tez jest tak, że jak kobieta ładna z buzi i zgrabna (czytaj Polka  :)) to choćby i w podkoszulku z jeansami i trampkami była to będzie za seksowna, za wyuzdana. A jak jeszcze paznokcie pomaluje, o zgrozo np na czerwono! .. to chodzący burdel bedzie. Oczywiście tylko w oczach jaśnie świętoje...wych.
    A jak kto brzydki i galaretowatej sylwetki to i cudna zwiewna suknia mu nie pomoże i tak każdy pomysli "fajny namiot na tej pani"
    Life is brutal


    Tylko że, katarzynamarta, akurat Norweżki dość często są nieprawdopodobnie piękne.
    I mówią to na ogół polscy faceci.

    Pytanie: i co w związku z tym że Norweżki są piekne? I że mówią o tym polscy faceci? 
    Kompleksy jakieś jak Boga kocham

    Ano to, że one tutaj chodzą właśnie w podkoszulku, z dżinsami i w trampkach najczęściej - i nie wyglądają wyuzdanie. A urodę mają nieziemską.

    Kwestia stylu. A nie urody.
  • Jeżukolczasty
    gubie sie juz



    piekna Norweżka w podkoszulku, dżinsach i trampkach nie wyglada wyuzdanie
    a brzydka Norweżka...

    wczesniej smokyeye, czerwony lakier, sztuczne rzęsy to wyuzdanie teraz, ze jak piękna kobieta to nawet w "zwyklaku" nie jest wyuzdana 

    Ida
    pisesz, ze Norweżki kapią sie w kieckach i dodajesz ze przecież im wolno jak maja taka fantazje 

    czemu zatem oceniasz u innych kobiet czerwony lakier, sztuczna rzese, szorty czy kiecke na ramiaczkach
    czemu oceniasz inne kobiety -Półki, Rosjanki i zarzucasz im wyuzdany stój 
    a co to one nie moga chodzić ubrane jak chca, nie moga miec takich "fantazji@ i nosić sie po swojemu 
    a czym one sie różnią od Norweżek 

    Podziękowali 1Milagro
  • I dlatego nie ma co się dziwić, że Włoszki takie eleganckie, kobiece, wesołe i zadbane. Tam mężczyźni są bardzo wyczuleni na kobiece wdzięki i dają temu wyraz w sposób bardzo otwarty :)
  • @Ida pisałaś o kąpielowych i przekonywalas nas ze one sie w nich kąpią a nie jak bezwstydne Polki w wyuzdanym bikini
    Podziękowali 3hipolit Skatarzyna Milamama
  • Ida powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    I na sto procent pisałaś o sukienkach KĄPIELOWYCH wcześniej, nie o plażowych. Mó syn ma koszulki kąpielowe, tzn. wchodzi do kąpieli nie rozebrawszy się. 

    Nie, kłamstwo.
    Na sto procent pisałam o sukienkach plażowych, w których niektóre panie się kąpią.
    Wolno im, jak mają taką fantazję. Może to dlatego, żeby schłodzić ciało na dłużej?
    Nigdy nie nazwałam sukienek plażowych kąpielowymi, to są konfabulacje nieuważnych czytelniczek.

    Pisałaś, nawet tutaj -strona 5, tak mi sie w tel wyświetla. 
    Wroc i doczytaj władne słowa 
    i pisałaś kiedys w innym wątku o Norweżkach kąpiących sie w kieckach 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Oj tam, w UK na basen wchodzi facet w tiszercie i bojowkach za kolana i jest ok. A tu dyskusja czy szorty plazowe sa ok czy jednak slipki. 
  • szczurzysko powiedział(a):
    Oj tam, w UK na basen wchodzi facet w tiszercie i bojowkach za kolana i jest ok. A tu dyskusja czy szorty plazowe sa ok czy jednak slipki. 

    Ej, uważaj, bo nieuważne czytelniczki zmienią Twoją wypowiedź i będą Ci wmawiać, przez wszystkie wątki, że NA STO PROCENT TWIERDZIŁAŚ, że w UK faceci na basen chadzają w tiszertach, uwaga, KĄPIELOWYCH oraz bojówkach , a jakże też KĄPIELOWYCH. I nie zmienią zdania, choć nie potrafią udowodnić, że tego nie napisałaś.

  • Hipolit, NIGDY nie nazwałam tych sukienek kąpielowymi, bo nimi nie są.
    To, że jakiś facet wejdzie do basenu w bojówkach nie czyni ich bojówkami kąpielowymi, a to,że jakieś panie weszły do jeziora w plażówkach -też  nie czyni ich kąpielowymi.


    Jak ktoś wejdzie do jeziora w futrze, to też powiesz, że futro jest kąpielowe?

  • Prowincjuszka 117 razy pisała, że pływa w spodniach, czy ktoś napisał wniosek, że Polki pływają w spodniach? znajdę Twój wpis o kieckach  kkąpielowych, bo wiem, że był.
    Podziękowali 3hipolit Milamama Katia

  • Znajdź. Tylko koniecznie, że napisałam "sukienki kąpielowe".
    A nie to, co ja cały czas powtarzam: sukienki plażowe, w których ktoś tam zażywał kąpieli.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ta rozmowa już jest strasznie nudna. Bicie piany. W kółko to samo.



  • katarzynamarta powiedział(a):
    Czy Ida jest moderatorem? Albo czy jakiś moderator zmienil jej wpisy? Nie żebym coś sugerowała, ale mnie tez rzuciła się w oczy nazwa sukienki kąpielowe (bo znałam nazwę plażowe) a teraz wlasnie plażowe są. Nie sądzę by tak wielu z nas się to pomylilo. Ciekawe.

    Nie jestem żadnym moderatorem.
    Wpisy NIE  zostały zmienione. Ani przeze mnie, ani przez nikogo innego.
    Nie potraficie czytać, i tyle.

    Czytacie to, co chciałybyście, aby się znalazło w  czyjejś treści.

  • katarzynamarta powiedział(a):
    Dokładnie. A powinnyśmy się wszystkie zgodzić że Polki są wyuzdane hej
    Byłaby dyskusja mniej nudna.

    Nikt nikomu nie każe się zgadzać, ani nie zgadzać.
    Znów NADINTERPRETACJA.
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Ty strasznie mila osoba jesteś, wiesz?

    Dziękuję! :) ;)


    katarzynamarta, ja i tak mam cierpliwość...
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    katarzynamarta powiedział(a):
    Dokładnie. A powinnyśmy się wszystkie zgodzić że Polki są wyuzdane hej
    Byłaby dyskusja mniej nudna.

    Nikt nikomu nie każe się zgadzać, ani nie zgadzać.
    Znów NADINTERPRETACJA.
    Nadinterpretacja powiedziała dama pisząca z pogardą o stylu POLEK

    Kompleksy? Chyba nie masz jednak powodów...
    Nie sądzę, żebyś ubierała się jak skrytykowane panie.... chyba....
  • no niech Ci będzie, @ida na razie znalazłam tyle: http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/26201/babcia-wielodzietna-wymiata-na-parkiecie/p7
     tam pisałaś o kąpieli w kieckach, a nie o tym, by założyć coś idąc kupić lody.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.