Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie naga i nie ubrana

17810121324

Komentarz

  • czytam i czytam i tak się zastanawiam coś Ty się Ida tak czerwonych paznokci uczepiła? Jaki kolor na dłoniach jest bardziej elegancki, który podobnie jak czerwień, pasuje do wszystkiego? Całe życie żyję w przekonaniu, że jak nie beż/nude/całkiem bez koloru to jedynie czerwone uchodzą za eleganckie i tylko czerwony wypada mieć przy niemal każdej okazji. A tu się dowiaduję, że czerwone paznokcie się kojarzą z paniami z tatuażem na brzuchu.

  • Ale najpiękniejsze i najbardziej kobiece jest to. (Wrzucam jako ciekawostkę, skoro o ciuszkach rozmawiamy):

    httpseu-central-1tchyniounitedbloggers-productionuploadssites19720170517-mai_170517_7223-copyjpgw2020quality70

    httpseu-central-1tchyniounitedbloggers-productionuploadssites19720170517-mai_170517_6935-copyjpgw2020quality70

    httpseu-central-1tchyniounitedbloggers-productionuploadssites19720170517-mai_170517_6960-copyjpgw2020quality70


    httpseu-central-1tchyniounitedbloggers-productionuploadssites19720170517-mai_170517_6988-copyjpgw2020quality70

    httpseu-central-1tchyniounitedbloggers-productionuploadssites19720170517-mai_170517_7203-copyjpgw2020quality70


    To są stroje, które prawie każda kobieta posiada w swojej garderobie.
    Od dziewczynki po prababkę. Nazywają się bunader.
    Taki bunad przekazywany jest z matki na córkę ( i dopasowywany indywidualnie do sylwetki), albo szyty na miarę i haftowany ręcznie, ma też delikatne, srebrne ozdoby. Bunady szyte są z wełenki. Są bardzo drogie, nie wszystkich Norwegów na nie stać.

    Te stroje używane są zawsze podczas wielkich uroczystości - na ślub (nierzadko również panna młoda idzie do ołtarza, albo do ratusza w bunadzie), na bierzmowanie, uroczystości rodzinne, no i obowiązkowo w dzień 17 maja, ich Święto Niepodległości, podczas którego organizowany jest marsz we wszystkich norweskich miastach i miejscowościach, od południa aż po Nordkap. Wtedy Norwegowie tłumnie wylegają na ulice, większość z nich w bunadach, różniących się od siebie w zależności od regionu.
    Mężczyźni też mają swoje bunady.
    Ładne, prawda? Brawario chyba byłby zachwycony ;)


  • A w Krakowie tak!
    @maliwiju, nie wiedziałaś? zapytaj @Kowalka!
  • To nieprawda że panowie poświęcają mniej czasu na wygląd niż panie. Jak bywam tutaj na miejskim basenie to na panach jest na czym oko zawiesić a na paniach niestety nie. Jeszcze młode dziewczyny są ok, ale wystarczy że ma w okolicach 35 lat to wszystko obwisa. \i nie jest powodem szybsze starzenie się czy ciąże tylko brak dbałości o wygląd. Natomiast panowie dbają o siebie w każdym wieku. Tutaj większość panów jest muskularna, wysportowana i dobrze ubrana. To co denerwuje mnie osobiście to wylalane żelki w rurkach i obcisłych podkoszulkach na umięśnionej klacie. Widac że więcej poświęcają czasu i energii żeby dobrze wyglądać. I z drugiej strony podtatusiałe brzuszki piwne w kieszeniowych szortach, klapkach i butach w wycinanki obowiązkowo w naciągniętych skarpetach i rozciągniętych podkoszulkach. Jak sie pobędzie w europejskim kraju to działa na mężów pozytywnie. Mój zaczął dbac w co się ubiera. I pytać czy pasuje. Szwagier dzień w dzień siedzi na siłowni po dwie godziny i jeszcze pływa codziennie. Mój ma mniej czasu a może i chęci i siły. Ale jak byłam w Krakowie ostatnio i nie tylko w Krakowie to z panami jest tragedia.
  • @Ida te panie na zdjęciach są przede wszystkim młode. Młodym dziewczynom ładnie w stylisowanych dresach. Starszym paniom już niekoniecznie.
    Podziękowali 1Ida
  • ładnie, na w-f.
    Podziękowali 2E.milia Katia
  • edytowano maj 2017
    O, torebki męskie tu są bardzo częstym widokiem. Dla mnie tragedia. Mój sobie kupił torbę wojskową na ramię. Ma mnóstwo kieszonek ale nie wygląda metroseksualnie.
    https://sklep.lentus-militaria.pl/pl/p/TORBA-na-ramie-jednoramienna-taktyczna-ala-Maxpedition-Jumbo-COYOTE-molle-wojskowa-taktyczna-lub-miejska-na-bron-policyjna-policja-/2239
  • Brak czegoś naprawdę sensownego, na portfel, komórkę, klucze i długopis.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Serio przeszkadzają Wam panowie w bermudach i kamizelkach? Jak im wygodnie, to niech sobie chodzą, mnie tam nie ruszają, nawet skarpety do sandałów  :)

  • @Skatarzyna ta torba jest ekstra i ma miejsce na klucze, komórkę, nóż i wszystko inne.
    Podziękowali 1Rejczel
  • IdaIda
    edytowano maj 2017

    @Skatarzyna , a co ma piernik do wiatraka???
    Pokazałam zdjęcie najpiękniejszej, moim zdaniem, stylizacji na blogu pani Eriksen, jako ciekawostkę, a Ty mi przeciwstawiasz Krakowiankę...
    Czy ta Krakowianka z Krakowiakiem też są na blogu pani Eriksen??

    Jakieś chyba kompleksy wyłażą, niektórzy to wszędzie doszukują się podtekstów, drugiego dna i ukrytych treści. Teorie spiskowe najwyraźniej.



    Wiadomo, że w Polsce też są śliczne stroje regionalne, najpiękniejsze moim zdaniem są łowickie, a po nich góralskie (nota bene te były akurat zaprojektowane przez młodopolskich artystów rozkochanych w Zakopanem, jak również i cały tzw. "tatrzański styl" w architekturze nie wynika wcale z tradycji góralskiej, tylko przedwojenni architekci pieczołowicie go zaprojektowali posiłkując się trochę stylem alpejskim).
    Szkoda tylko, że tak rzadko używamy tych naszych strojów  ludowych.

  • te ludowe norweskie stroje są śliczne!

    dawno ne byłam w Niemczech, nie wiem jak jest tertaz, ale w Szwarcwaldzie starsze pokolenie pań ubiera (ubierało się?) często w stroje stylizowane na ludowe. bardzo ładne i bardzo drogie. nie na co dzień, ale jako strój odświętny.
    Podziękowali 1Ida
  • Skatarzyna powiedział(a):

    A w Krakowie tak!
    @maliwiju, nie wiedziałaś? zapytaj @Kowalka!
    Ale wiocha!!!
  • UlaUla
    edytowano maj 2017
    @Ida - mam wrażenie, ze cała "sprawa" wynika jednak z tego, że mieszkając iles tam lat poza Polską sprzedajesz nam różne rewelacje trochę jako prawdy objawione. W sumie nie pamietam, czy w tym poprzednim wątku zamieszczałaś zdjęcia, ale mi i jak widac paru innym osobom zostalo wrażenie, ze opowiadałaś o sukienkach do kapieli. Jak już pisałam - bywaja takie prawdziwe sukienki do kąpieli i ani to zwiewne, ani szczególnie wiele ukrywające. Jesli piszesz o czymś, ze wiele kobiet w tym sie kąpie, to dla mnie cóż - wykąpanie sie w tych sukienkach PLAŻOWYCH, które dalej powstawiałaś, jest co najmniej dziwne. Przecież spod mokrej widac całkeim sporo, potem siedzisz tej mokrej czy co? A jeśli pod spodem jest kostium, to tym bardziej to bez sensu. Chodzi tylko o nadmierną wstydliwośc i kilka metrów między kocem a wodą, czy o co? Bo jak juz sie wraca to taka sukienka i tak nic nie osłoni, do tego np. morska woda ja zniszczy itp. 
    A po drugie - produkujesz wiele postów na ten temat, a jak w końcu zamieszczasz zdjecie, to co widac - sukienkę , która sama mam na plażę, model ten sam lub bardzo podobny, tylko inny wzór. I mam ją nie od wczoraj, w zeszłym roku bardzo często w niej siedziałam nad naszym swoiskim jeziorem na Mazurach. Jak dla mnie to żadne odkrycie, ze na plaże można się w coś takiego ubrać, zresztą właściwie od wielu lat zawsze na plażę miewam a to coś w tym rodzaju, a to różne chusty do wiazania jako spódnice lub sukienki. 
    nie wiem, na jakie plaże w Polsce jeździsz, ale ja czesto na takie, ze nie dość, ze sukienka, to i polar by sie przydał ;)
    E. I jeszcze - te stylizacje w sukniach w kwiatki wcale do mnie nie przemawiaja, zwłaszcza dobór butów, suknie regionalne ładne.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • No w pokoleniu mojej mamy folk jest niedoceniany.
  • Ula. Nie znasz dyskusji z tamtego tematu. To jest niejako kontynuacja. Tam był temat o bikini i normalnie, po babsku zastanawiałyśmy się nad tym co skromne a co już nie. Napisałam o tych plażówkach. Panie poprzerabiały moje wypowiedzi i intencje, niektóre nawet twierdziły, że takie kiecki nie istnieją. No to w tym wątku pokazałam, że jednak istnieją.


    I jeszcze jedno - niepotrzebne jest założenie, że jak ktoś zza granicy to zaraz wygłasza prawdy objawione. Czasem chce się normalnie, po babsku porozmawiać, o ciuchach , z innymi kobietami, powymieniać poglądy. Tyle. A niektórzy zaraz tworzą teorie spiskowe.
  • podobaja mi sie sukienki tej pani Eriksen. masz Ida adres jej bloga? i buty super dobrane, tak troche na przekor. stroje sportowe - no jakos mnie nie przekonala. tzn ladnie wyglada, ale to raczej jej buzia ratuje te stylizacje.

  • Ida - jestem na forum od lat i naprawde - po tamtej dyskusji zostało mi to co powyżej juz opisałam. Więc cóż - skąd założenie, ze nie znam tamtej dyskusji? Albo wyrażasz sie nieprecyzyjnie, albo wykazujesz się brakiem znajomości obecnych realiów w Polsce, albo zła wolą, o co jednak Cię nie podejrzewam.  Zastanów się nad tym, mi tez się różne rzeczy zdarzyło palnąc, a potem internety pamiętają dłuuugo.
  • edytowano maj 2017
    @Ida, z Tobą nie mam przyjemności rozmawiać. Wyraźnie tam napisałam do Maliwiju.

    Odrobinka, fajne te torby taktyczne, dla chłopaków super, ale już nie za bardzo dla dojrzałego mężczyzny do koszuli i klasycznych spodni.
  • Mój mąż nosi do klasycznych dżinsów i koszuli z krótkim rękawem albo do spodni wojskowych. Pewnie można znaleźć w stylu mniej wojskowym. Mojemu mężowi dobrze z tą torbą. Zresztą nie widziałam klasycznych spodni z wieloma kieszeniami.
  • Na wakacje ok, ale na co dzień wolałabym coś prostszego :)
    A tymczasem mąż wszędzie wlecze jakąś kapotę, najczęściej marynarkę, bo tam się portfel dobrze mieści w wewnętrznej kieszeni.
  • Ula powiedział(a):
    Ida - jestem na forum od lat i naprawde - po tamtej dyskusji zostało mi to co powyżej juz opisałam. Więc cóż - skąd założenie, ze nie znam tamtej dyskusji? Albo wyrażasz sie nieprecyzyjnie, albo wykazujesz się brakiem znajomości obecnych realiów w Polsce, albo zła wolą, o co jednak Cię nie podejrzewam.  Zastanów się nad tym, mi tez się różne rzeczy zdarzyło palnąc, a potem internety pamiętają dłuuugo.

    Ula , ja nie wiem czy wyrażam się nieprecyzyjnie, ale moje słowa, zacytowane, same z siebie świadczą o tym, że pisałam, to co cały czas powtarzam, a nie to , co inni wyczytali.

    Ludzie czytają pobieżnie, nieuważnie. Przelecą okiem tekst i zaraz się zacietrzewiają, bo coś tam po swojemu zrozumieli. Ja też się czasem na tym łapię, zwykle wtedy kasuję moją odpowiedź, bo widzę, że napisałabym głupotę komentując czyjś wpis wg własnych wyobrażeń.

    Odkąd jestem na forum tylko jedna Ojejuju przyznała kiedyś, że za szybko przeczytała mój wpis i zrozumiała go dokładnie odwrotnie, niepotrzebnie oburzając się.

  • Skatarzyna powiedział(a):
    @Ida, z Tobą nie mam przyjemności rozmawiać. Wyraźnie tam napisałam do Maliwiju.


    O nie, piszesz publicznie i każdy może skomentować Twój wpis. Zwłaszcza jeśli pijesz do niego.

  • A Lidlowe? mąż sobie wczoraj zanabył proste granatowe lniane spodnie i całkiem przyjemny T.
    Tak, do pracy jeździ z teczką, ale już np. na egzaminy z dziećmi czy zakupy niekoniecznie.
  • edytowano maj 2017
    @Ojejuju mój duży też miał ten problem, ale w necie można dostać spodnie long, tylko cena powala bo to 2 stówki z haczykiem

    edit. znalazłam bojówki 149 zł


    https://e-militaria.pl/spodnie-helikon-237#/rozmiar-s_long
  • z grubsza...
  • No tu noszą wszyscy prawie. Niektórzy do rurek i żelkow na glowie.
  • ja mężowi zanabyłam na Boże Narodzenie taką z grubsza torbę
    https://www.merg.pl/product-pol-51643-Camel-meska-torba-Skorzana-daag-PRIMO-uniw.html?gclid=CKKO4MrBl9QCFVpJGQodqPkH_Q
    Nosi ją głównie do pracy, co prawda, ale jest całkiem przyjemna.
  • Pamiętam dobrze, że jak za młodu byłam na długich wakacjach w Szwajcarii, to panowała wówczas moda na... męskie spódnice - długie, w trochę militarnym stylu, khaki z ponarańczowymi wstawkami. I do tego koszulki z Che Guevarą. Ech. 
    Podziękowali 1DaddyPig
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.