Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mój kler

11314161819

Komentarz

  • @hipolit, poza tym @Malgorzata twierdzi, że ten film to obraz odrealniony, Ty, że jednak głośno powiedziane realne. Nie? To w końcu jak jest??? Na ile to realny obraz, na ile nie?
    Już ktoś przywołał: kłamcie, kłamcie, ktoś w to uwierzy.

  • Rien powiedział(a):
    @hipolit
    film opowiada o tym (ponoć, wierzę na słowo), że zdecydowana większość księży to czynni zboczeńcy, chciwcy, nierządnicy itp. itd. I przywołuje obrazoburcze porównania.
    Ale w jaki sposób to jest powiedziane?ktos z bohaterów np wprost mówi ze większość księży taka jest?
  • Paprotka powiedział(a):
    Rien powiedział(a):
    @hipolit
    film opowiada o tym (ponoć, wierzę na słowo), że zdecydowana większość księży to czynni zboczeńcy, chciwcy, nierządnicy itp. itd. I przywołuje obrazoburcze porównania.
    Ale w jaki sposób to jest powiedziane?ktos z bohaterów np wprost mówi ze większość księży taka jest?
    :smile: 
  • Czyli po prostu sobie tak interpretujesz?
  • Paprotka powiedział(a):
    Czyli po prostu sobie tak interpretujesz?
    Nie. Aż tak dobra w nadinterperetacji nie jestem, albo o tym nie wiem. Przeliczyłam pi razy oko liczbę głównych bohaterów w odniesieniu do. 
  • Rien 
    film pokazuje przypadki które zdarzyły się i się zdarzają w Kościele. Wszak sam Kościół za nie przeprasza.
    Być może wszystko jest dosadniej pokazane, być może jrst to przerysowane, ale dziś w dobie netu, gdzie można wszystko zobaczyć trzeba czymś do kina przyciągnąć. A sam film -koszt- musi się wrócić. A już najlepiej nich „miliony monet” zysku przyniesie. 
    Ale to ze jrst coś pokazane dosadniej nie znaczy z automatu ze to kłamstwo wymyślone, ze to szit nakręcony po to, żeby obrazić dane środowisko. 
    Jest ogrom filmów na faktach, które są ostre w przekazie, i jakoś nikt fochem nie strzela ze go obraz filmowy obraził, bo poruszyć może go wszystko to co w filmie zawarte bo „z życia wzięte” i to zazwyczaj właśnie porusza.
    i ja rozumiem ze człowiek jest poruszony filmem, pokazanymi scenami bo one z życia wzięta, nie rozumiem focha ze ktoś raczył głośno o tym powiedzieć. 
    Po co zaklinać rzeczywistość ze wszystko wyssane z palca, zwłaszcza ze mówi się głośno o tych sprawach, głodno i oficjalnie się tez za to przeprasza. 
    Nawet tutaj niedawno było o tym, ze są zbiórki kasy „na bierzmowanie” na prezenty dla biskupa, nie trzeba szukać w filmach i udawać ze to kłamstwa. Bo to są realne sytuacje 


  • No to raz jeszcze: 

    Znalezione obrazy dla zapytania kler plakat

    Nie życzę sobie! Bo jestem ochrzczona. I do tego Kościoła należę.
    Są granice przerysowywania. To powyżej to kłamstwo (nie realia) i bluźnierstwo w jednym. 
    Tyle.  
    Nie będę dotowała takiego czegoś! Ani złotóweczką.

    Jeśli Was to nie obraża, to współczuję.

    Serce mi krwawi, że BYWAJĄ księżą sprzeniewierzający się swojemu powołaniu w jakikolwiek sposób. Ale ja się też swojemu sprzeniewierzam. I przy każdej spowiedzi za to przepraszam i na każdej mszy publicznie też za to przepraszam. 

    Ale naprawdę uważam, że modlitwa to silniejsza broń przeciw grzechowi, niż bluźnierczy film. 
    Podziękowali 3Barbasia ewaklara Katia
  • edytowano październik 2018
    Rien powiedział(a):
    No to raz jeszcze: 

    Znalezione obrazy dla zapytania kler plakat

    Nie życzę sobie! Bo jestem ochrzczona. I do tego Kościoła należę.
    Są granice przerysowywania. To powyżej to kłamstwo (nie realia) i bluźnierstwo w jednym. 
    Tyle.  
    Nie będę dotowała takiego czegoś! Ani złotóweczką.

    Jeśli Was to nie obraża, to współczuję.

    Serce mi krwawi, że BYWAJĄ księżą sprzeniewierzający się swojemu powołaniu w jakikolwiek sposób. Ale ja się też swojemu sprzeniewierzam. I przy każdej spowiedzi za to przepraszam i na każdej mszy publicznie też za to przepraszam. 

    Ale naprawdę uważam, że modlitwa to silniejsza broń przeciw grzechowi, niż bluźnierczy film. 
    Rien , nie chcę Cię straszyć,  Ale tak podobno wyglądają imprezy u arcybiskupa urzedujacemu w Gdańsku. Naprawdę. W Gdańsku wierni są oburzeni stylem życia,  nałogiem alkoholowym i niejasnymi inwestycjami na wielką skalę. 
    po obejrzeniu filmu byłam przekonana, że Jedną z postaci jest wzorowana na arcybiskupie.
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Malgorzata, "strząśnijcie proch"... A nie: "idźcie w niego", czyż nie?
  • @Malgorzata, wiem, że nic nie da moje "nieżyczenie" sobie. Wiem, dobrze wiem. Ale mogę to chyba głośno przynajmniej mówić, prawda? I mieć nadzieję, że jest jakieś środowisko, które myśli jak ja. 

    To strząśnijcie proch w tym wypadku jest chyba kluczem. Idź na ten film, jeśli chcesz. Dla mnie pójście na taką produkcję, to dotowanie tego środowiska, które nie chce dla mnie, bynajmniej, dobrze. Co widać na załączonym powyżej obrazku. 

    Kolejna osoba pisze, że dla niej to realia. I ja nie przeczę, że w jakimś procencie na pewno tak. Nie jestem naiwna Znam SIEBIE i swoją skłonność i zdolność do grzechu choć ciut. Ale to nie jest cała prawda o Kościele. Tylko procencik. Nikły. Gdyby choć takich bluźnierczych obrazów nie było - oki, może można by rozmawiać o jakimś nagłośnieniu problemu. ALE są. I trudno mówić o 'dobrej' woli autora.
    Podziękowali 1draconessa
  • Malgorzata powiedział(a):
    Ależ j a wiem , że to nie realia i nikly procent.
    Ale nie powinno być go wcale.
    Nie tu. 
    Ja też uważam, że nie powinno go być wcale. I tak uważając powinnam się z Kościoła "wypisać", bo swoją osobą do grzeszności Kościoła dokładam.

    No i wyjaśnij kilku osobom tu, że to tylko nikły procent. Dla @beatak to obraz diecezji gdańskiej na przykład (nie, nie straszysz mnie :smile: ). 

  • Rien powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Ależ j a wiem , że to nie realia i nikly procent.
    Ale nie powinno być go wcale.
    Nie tu. 
    Ja też uważam, że nie powinno go być wcale. I tak uważając powinnam się z Kościoła "wypisać", bo swoją osobą do grzeszności Kościoła dokładam.

    No i wyjaśnij kilku osobom tu, że to tylko nikły procent. Dla @beatak to obraz diecezji gdańskiej na przykład (nie, nie straszysz mnie :smile: ). 

    Nie tylko dla beatak, tylko dla wiernych, którzy są zgorszeni. O czym mówią, szeregowi księża zresztą też.
  • Kilka już lat temu podróżowałam sobie pociągiem. W przedziale mama - na oko 40 lat. I córeczka. 10-11. Mama skończywszy lekturę Faktu/Super Ekspresu (któreś z tych) wyrwała kawałek okładki, na której była naga pani i... podała dziecku do poczytania. 

    Generalnie TO pokolenie pójdzie do kina na ten film. Miło by było, gdyby to był nikły procent. Ale nie jest, jak widzę z przedstawianych statystyk. 


    PS
    Ale tam, piekło za ileś tam lat. Już teraz Cię szatan opęta. I będzie straszył po nocach. I... hmmmm nie wiem, co jeszcze ;-). A co!
  • edytowano październik 2018
    Nie pogardzałabym tak opinią wyrażoną przez @beatak, ja ją akurat biorę na serio. Obawiam się, że w jakimś sensie - w tym kontekście (bo akurat nie ze wszystkim się z Tobą zgadzam, wiesz) zbyt dobrze myślisz o ludziach i zbyt wysoko oceniasz ich zdolność do  obiektywizmu - w TYM TEMACIE.

    Edit: interpunkcja - na szybko. Muszę uciekać.
  • Dziś byłam na pogrzebie ,na którym było z 50 kapłanów.
    Młodych starszych.
    Wszyscy rozmodleni.

    Podziękowali 2draconessa Katia
  • W takim razie pytanie: jak może wyglądać krytyka księży i Kościoła by nie została nazwana opluwaniem, atakiem itp?
  • Dawno mnie tu nie było, wiec tylko tak to sobie zostawię http://isakowicz.pl/refleksje-po-obejrzeniu-calego-filmu-kler/

    https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35857,biskup-czaja-po-obejrzeniu-kleru-czasem-mam-do-czynienia-z-taka-patologia-wsrod-ksiezy.html

    Oraz dodatkowa uwaga, Przypadki pedofili w kościele, to nie jakieś tam podjedyncze przypadki, jak nauczycieli i lekarzy itp. To grzech kościoła instytucjonalnego, poprzez lata tuszowania i zamiatania pod dywan, posłuchajcie ludzi Koscila, ludzi którzy jak najbardziej się o niego troszczą. 

    Tutaj wspaniała postawa Bp Czai, http://wyborcza.pl/7,75398,24019636,biskup-przeprasza-za-pedofilie-w-kosciele-ksieza-cenzuruja.html

    tak powinno być od początku i powinno być to zachowanie powszechne, a ze nie było, to niestety kościół jest sam sobie winien, tego co teraz się dzieje. 

    Co do filmu nie wiem, nie byłam, wypowiem się jak zobaczę. 

  • Juka- tylko w kontekście filmu fabularnego takie podejście dochodzi do absurdu. Albo dobrze albo wcale, a jak negatywny bohater to dla równowagi dwóch pozytywnych, żeby się widz za bardzo nie zniechęcił...
  • Po tym głosie czuję się jeszcze bardziej dumna , że Opole ma takiego biskupa.
    Podziękowali 2Bridget Anka
  •  Ostatnio pewien prawnik studiujący także prawo kanoniczne wskazał na pewne uregulowania w tym prawie , służące wprost tuszowaniu spraw karnych dotyczących duchownych. Byłam w szoku , że w XXI wieku takie uregulowania ciągle obowiązują ... Mają skłonić ofiary różnych przestępstw , czy np. kobiety dochodzące alimentów do załatwiania wszystkiego poza oficjalnym systemem prawnym.
    Podziękowali 2beatak Anka
  • Nie wiem. Dla mnie kręcenie filmu fabularnego, który bije w całość hierarchii jest przekroczeniem pewnej granicy, bo wskazuje na odpowiedzialność zbiorową a przecież wiadomo że tak nie jest, że wszyscy czy nawet większość jest taka. 
    Co do krycia mam mieszane uczucia. Nie powinno tak być że pedofile są kryci w Kościele. Nie powinno tam być żadnego homoseksualisty. Takie osoby powinny być wydalone ze stanu kapłańskiego, choćby z tego powodu że weszli do tego stanu bezprawnie. Z drugiej strony wiadomo że sporo takich pseudoksięży weszło do kościoła w wyniku inwigilacji środowiska i w celu zniszczenia instytucji kościoła od wewnątrz i w tej chwili to już pokaźne lobby. I wpływowe, bo wiadomo że mając taką motywację chce się być ja najwyżej w hierarchii. Papież Benedykt XVI usiłował odnowić Kościół i skończyło się wysłaniem go na emeryturę. Skoro mają już takie mocne wpływy że potrafią wpływać na wybór i abdykacje papieży to myślę że trudno będzie to zmienić.
    Podziękowali 3September draconessa Katia
  • Agnicha powiedział(a):
    Ilez mozna ciagnac jeden temat? Takie dorabianie ideologii.
    Dziecka nie zaciagne do kina na to ale sama obejrze choc dzisiaj akurat ide yna Plan B
    Rzeczywistosc w filmie jedynie jest skomasowana nie zaklamana. Takie sytuacje sa. Choc w tym filmie ukazane aa same negatywne poastaci. A tak nie jest. Spotkalam i takich i takich ksiezy 
    W przewazajacej wiekszosci tych dobrych 
    Ale zarowno jedbi i druszy to Cialo Chrystysa czy sie to komus podoba czy nie
    Potrzeba modlitwy nawrocenia i formacji w rodzinach i seminariach. I tyle. I grzechu nie dorabiajcie do tego ze ktos obejrzy to zgrzeszy... Matko rzeczywiscie macie problem

    Obejrzalam film i nie są w niej pokazane same negatywne postacie. 
  • Agnicha powiedział(a):
    To bylo uproszczenie beatak. Nawrocenia i zmiany zycia tam nie ma
    Ogladalas?
  • edytowano październik 2018
    Co się zobaczy, to się nie od-zobaczy.
    Jestem teatrologiem, pół życia spędziłam w teatrach i kinach - często na miernych produkcjach.  To wszystko buduje człowieka, albo go niszczy. I tak, jestem dorosła i wiem, że świat nie jest czarno biały. Ale naprawdę, wolę nie dokładać się do pierwszej lepszej szmiry. A ze swoja intencją reżyser się nie kryje  - to po prostu źle o nim świadczy jako o reżyserze. Po co mu jeszcze płacić?
  • Ok, czyli dyskutujesz, choć nie obejrzalas. Ok.
  • Agnicha powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Ok, czyli dyskutujesz, choć nie obejrzalas. Ok.
    Czyli co... Wyrzucasz z dyskusji? Bo nie obejrzalam. No śmiechu mi naprawde trzeba

    Broń Boże,  abym kogokolwiek smiala wywalac z dyskusji. Tylko co innego dyskusja o samym zjawisku pedofilii,  problemów w kościele i kryzysie wiary, a co innego przerzucanie się argumentami na temat filmu, którego się jeszcze nie widziało. W sensie pisanie jak kto jest tam przedstawiony, itp choć nie widział filmu.
  • To śmieszne ze jakikolwiek film jest skreślany bo nie ma w nim pozytywnej postaci. Dziwna logika.
  • Ja pójdę, zobaczę i się wypowiem. Chociaż tak jak mówił Bp Czają, teraz trudno obiektywnie patrzec na ten obraz, każdy idzie już z konkretnym nastawieniem i przekonaniem. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Uderz w stół a...nie tylko Ty wytykaład ten brak pozytywnych postaci.
    Podziękowali 1beatak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.